Податкові накладні

Тема у розділі 'Ти маєш право...', створена користувачем Capitoshechka, 22 тра 2013.

  1. Capitoshechka

    Capitoshechka Наймоскальніший москаль

    Останнім часом дуже багато різних думок та чуток на цю тему. Що, як та де писати. В січні місяці 2013 року ДПІ навіть листа випустила, в якому зазначала що назви покупця та продавця повинні бути вписані відповідно до статутних документів. При цьому податкова робила акцент на тому, що розмір літер також повинен бути відповідним. Тобто, якщо, наприклад в статуті написано ТОВ "РОГА ТА КОПИТА" великими літерами, то точно так повинно бути написано і в ПН. І якщо розмір не співпадав - податкова не приймала такі податкові і відмовляла в податковому кредиті. Отак у нас листами можна пох@рити закони, кодекси, рішення судів тощо.
    Але...На днях на офіційному сайті ДПС з’явилася інформація, яка повністю суперечить їхньому ж листу, про який я щойно згадував. Інформацію наводжу нижче.
    [​IMG]
     
  2. Capitoshechka

    Capitoshechka Наймоскальніший москаль

    ЩОДО НАЙМЕНУВАННЯ ПОСТАЧАЛЬНИКА ТА ПРОДАВЦЯ В ПОДАТКОВИХ НАКЛАДНИХ

    Лист Міністерства доходів і зборів України
    від 29 квітня 2013 р. N 1883/6/99-99-19-04-01-15

    Міністерство доходів і зборів України розглянуло заперечення <...> до листа Державної податкової служби України від 15.01.13 р. N 534/6/15-3115 щодо написання найменування покупця та продавця в податкових накладних та повідомляє.
    Відповідно до пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України платник податку зобов'язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою податкову накладну.
    Форма податкової накладної та Порядок заповнення податкової накладної затверджені наказом Міністерства фінансів України від 01.11.11 р. N 1379, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 22 листопада 2011 року за N 1333/20071.
    Пунктом 201.1 статті 201 Кодексу передбачено, що обов'язковими реквізитами, які повинна містити податкова накладна, зокрема, є:
    - повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи, або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - продавця товарів/послуг;
    - повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи, або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - покупця (отримувача) товарів/послуг.
    Вимоги щодо написання найменування юридичної особи або її відокремленого підрозділу затверджені наказом Міністерства юстиції України від 05.03.12 р. N 368/5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 05.03.12 р. за N 367/20680. Зазначеними Вимогами встановлено, що в установчих документах та при заповненні реєстраційної картки використовуються великі літери українського алфавіту (А-Я) - при написанні найменування українською мовою, та латинського алфавіту (A-Z) - при написанні найменування англійською мовою.
    Таким чином, формат написання в установчих документах найменування юридичної особи встановлено зазначеними Вимогами.
    Аналогічний порядок написання найменування юридичної особи було встановлено наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 09.06.04 р. N 65 (діяв до 23.03.12 p.).
    Одночасно повідомляємо, що найменування юридичної особи, написане великими буквами, є тотожним найменуванню юридичної особи, написаному великими та малими буквами, якщо кожна буква (символ, розділовий знак та ін.) найменування, написаного великими літерами, відповідає буквам (символам, розділовим знакам та ін.) найменування, написаного великими та малими буквами.
    Іншими словами: найменування юридичної особи, написане великими буквами, є тотожним найменуванню юридичної особи, написаному великими та малими буквами, якщо ці букви повністю співпадають.

    Аналогічна позиція Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва зазначена в численних листа комітету, зокрема в листі від 04.11.09 р. N 13574.
    Враховуючи зазначене, в полях "Найменування продавця" та "Найменування покупця" податкової накладної повинна зазначатися назва юридичної особи, яка відповідає назві, зазначеній в статутних документах такої особи. При цьому розмір літер у назві такої юридичної особи може бути відображено в податковій накладній як великими літерами, так і великими літерами та маленькими літерами, якщо назва повністю співпадає із зазначеною у статутних документах.
    Невідповідність розміру літер, якими в податковій накладній зазначені найменування продавця та найменування покупця, розміру літер назв, зазначених в статутних документах таких осіб, не є підставою визнавати вказану накладну такою, що заповнена з порушенням, за умови дотримання інших вимог заповнення податкової накладної.
    Оскільки лист Державної податкової служби України від 15.01.13 р. N 534/6/15-3115 за своїм змістом відповідає вищевикладеному, даний лист не потребує перегляду.

    Заступник Міністра
    А. Ігнатов
     
  3. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    масквіч, нєбойсь....
     
  4. Capitoshechka

    Capitoshechka Наймоскальніший москаль

    Та Ви шо! Як Ви могли подумати! Він щирий українець, як і Азіров...)))
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Capitoshechka

    Capitoshechka Наймоскальніший москаль

    Міндоходів пропонує скасувати проблемний реквізит ПН​


    Міндоходів повідомляє, що реквізит податкової накладної "номер та дата митної декларації, за якою було здійснено митне оформлення товару, ввезеного на митну територію України", підлягає зазначенню тільки після внесення відповідних граф у форму накладної.

    Крім цього контролери відзначають, що Міндоходів розробило законопроект, яким пропонується відмінити пп. "ї" п. 201.1 ПКУ (в цьому підпункті якраз йде мова про вищезгаданий реквізит ПН).
    _______________

    Лист Міністерства доходів і зборів України N 5790/6/99-99-19-04-01-10 від 26.06.2013 р.
     
  6. LoginzaID: 1879172943

    LoginzaID: 1879172943 миється в бані

    Питання юридичного харктеру можна задати тут http://lawstack.com.ua
     
  7. Slav

    Slav Well-Known Member

    Податкова від самого початку свого існування дуже часто своїми дебільними листами підміняла законодавство.

    Одна справа, якщо податкова своїми листами докладніше роз'яснює вже існуюче законодавство, а зовсім інша справа - коли податкова вводить своїми листами свої "норми" та "вимоги", які і близько не передбачені жодним законодавчим актом. Прикладів цьому - безліч. Мені самому приходилось зустрічатися з такою ганебною податковою практикою. І здавалося б, таку ганебну практику ВР, прокуратура, суди повинні присікати. Але на жаль на це дуже мало звертали уваги, можна сказати, майже зовсім на це закривали очі. Може хіба останнім часом з цією проблемою ситуація дещо покращилась.
     
    Останнє редагування: 13 гру 2016
  8. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    щоб суди звертали увагу, тре подавати в суди, а не плакати.
     
  9. Slav

    Slav Well-Known Member

    Це якщо в суді попадеться нормальний суддя, а не черговий колядник та (або) дебіл. Я знаю, що говорю, бо сам реально з цим зустрічався.
     
    Останнє редагування: 13 гру 2016
  10. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    раніше судив господарський суд, там ще попадалися спеціалісти, а в адмінсудах... дуже туго з цим.



    я вас прошу.... реально зустрічалися.....
     
  11. Slav

    Slav Well-Known Member

    Спеціалісти там.... , особливо, якщо там попадався такий "спеціаліст" як Юрченко... :) ;)

    Я неодноразово судився з податковою і представляв інших підприємців в суді. Тому знаю, про що говорю.
     
    Останнє редагування: 13 гру 2016
а де твій аватар? :)