Питання до істориків

Тема у розділі 'Історія', створена користувачем Yarka Yata, 2 бер 2015.

  1. Yarka Yata

    Yarka Yata Well-Known Member

    Доброго дня!
    Тут є історики за фахом? Не можу ніде знайти жодного спеціалізованого діючого історичного форуму, може, серед вас є такі, що вивчали історію в ВНЗ?

    Взагалі маю не одне питання, але для початку:
    Хто обізнаний з темою розселення слов'ян? Якщо про заселення Балкан і Адріатики ніяких розбіжностей немає, то про заселення російських теренів одні пишуть, що кривичі й словени вийшли з узбережжя Балтики (Польщі чи Німеччини) з дзедзицької культури, а радимичі й в'ятичі - з західного крила празької культури, з племені лендзян (Польща на межі з Україною). Інші ж стверджують, що Росію заселили анти колочинської культури (північний схід України).
    Дякую.
     
  2. manur

    manur Well-Known Member

    А на що то особисто Вам впливає? Не гнівайтеся - цікаво, просто...
     
  3. Yarka Yata

    Yarka Yata Well-Known Member

    Для роботи треба. Займаюся проектом, де одним з розділів буде історія України.
     
  4. manur

    manur Well-Known Member

    То сходіть на істфак і доколупайтеся до якогось професора. Гадаю, що є професори, які дотримуються різних думок з цього питання.

    І 100% довести правильність якоїсь з гіпотез ніхто вже й не зможе.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  5. Yarka Yata

    Yarka Yata Well-Known Member

    Та це має бути не гіпотеза, а факт, що грунтується на археологічних знахідках. Як визначають переселення народів - вони залишають після себе певний набір матеріальної культури - житло, кераміку, металеві вироби, тощо, і на новому місці їхня матеріальна культура ідентична - вони зводять такі ж хати і виготовляють такий же посуд, знаряддя праці і зброю. З часом вони призвичаюються до місцевих мешканців і запозичують від них якісь елементи культури, часто ці народи потім перемішуються. Ось за цими старожитностями, що вони встигли залишити на початку свого проживання на нових землях, і визначають, звідки вони прийшли.
    Саме так встановили, що анти з Південної України після розбиття аварами пішли на південь і осіли на землях нинішньої Румунії, Болгарії, Греції і навіть заходу Турції, щоправда, до сьогодні слов'янською збереглась лиш Болгарія. А далі на захід вони не заходили - там селились слов'яни з земель Західної України, Польщі й Німеччини.

    А з Росією якась загадка. Одні начебто варті довіри історики стверджують, що усі російські слов'яни вийшли з Північно-Східної України й Південної Білорусі, їхнє розселення звідси навіть зображається на картах, та й вимова в білорусів і росіян досить подібна, зокрема, через "акання". Здається, більш ні в кого зі слов'ян такого немає. Але в літописах писалось, що туди прийшли два ляхи зі своїми народами - В'ятко й Радимко, й інші історики кажуть, що це підтверджується археологічними знахідками - їхні старожитності дуже подібні до лендзянських (від племені лендзян і походить прізвисько поляків "ляхи"). А тут ще як грім серед ясного неба - ільменські словени й кривичі прийшли з узбережжя Балтики, та й швидше за все не прийшли, а приплили морем.

    Ну не може так бути - за весь величезний доруський період, по якому я вже написала свій текст, між археологами жодного разу не було таких розбіжностей. І якщо розселення на південь описується детально і яскраво, то на північ усіма лише в кількох словах, тобто, як я розумію, серйозно з тих авторів, кого я читала, цим ніхто не займався. Чи то хтось з них висловив у своїй праці хибну думку, бо було ліньки задля кількох рядків переривати купу літератури, і вона розповзлася по інших книгах, чи звідки ця розбіжність закралася - не знаю. Але хотілося б знайти автора, що приділяв цьому питанню достатньо уваги, от і питаю, чи не знає хто бува, чи не вивчав це в ВНЗ.

    А якщо нічого не виясниться, то доведеться вже професорів турбувати, лиш маю побоювання, що не дуже вони захочуть гаяти свій час на сторонню людину.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  6. manur

    manur Well-Known Member

    Ги) Підозрюю, що Ви не зовсім стороння людина - Ви ще й самі не одного прохвесора за пояс заткнути можете!

    А Ви не допускаєте, що всі трафунки є правдиві? Ну, може в часі вони розділені, може, в кількості народу, який переселився, є розбіжності.... Але таки були різні трафунки.

    Я не є фахівцем з цих питань, але вони мені небайдужі.

    Хочу почути Вашу думку з такого питання : особисто я схильний допускати що помори (етнографічна група росіян, які живуть/жили в околицях Архангельська) походять зі слов"ян, ймовірно, Новгорода-Пскова. І вони, ймовірно, генетично ближчі до білорусів, ніж до багатьох інших етнографічних груп росіян.

    Такий висновок (НЕфахівця) я схильний робити навіть за таким фактом, що помор Ломоносов до кінця життя сам себе йменував не інакше як Міхайло (але зовсім не Міхаїл).
     
  7. Yarka Yata

    Yarka Yata Well-Known Member

    Та навряд чи я зможу вразити прохвесора своїми знаннями - колись спілкувалася з випускниками істфаку, там рівень ого!:)

    А може справді в часі розділені - коли говорять про переселення з Північно-Східної України, то не кажуть про те, які племена вони там утворили. А коли пишуть про прибуття з заходу - то пишуть про племена, але не вказують, коли саме вони туди прийшли. Та хотілося б знати напевно, щоб не писати дурниці, бо раптом потім ще хтось мене цитуватиме, й піде ця небилиця гуляти і збивати людей з толку.

    А чому Вас це цікавить, якщо не секрет?
    Мені взагалі вся історія України небайдужа, тому я й взялася за цю працю.

    Чесно - я вивчаю лише історію України, і все, що з нею пов'язане, і поки що досконало розібралася лише з доруською частиною. А на цей час вони дісталися максимум до нині новгородських земель. Коли піду далі, якщо трапиться така інформація, обов'язково розкажу.
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. manur

    manur Well-Known Member

    Ну... я навіть не знаю, що відповісти. Цікавить, бо цікавить. Історія - то є дуже цікава штука. Особливо в контексті того, що колись в школі-інституті нам впарювали одне, а з часом потрохи взнаєш, що насправді було зовсім не так)))
     
а де твій аватар? :)