Піст

Тема у розділі 'Християнство', створена користувачем Forpost, 11 жов 2007.

  1. terRen

    terRen Дуже важлива персона

    Це я про загальне, що людину відволікає від дотримання посту, а не про себе конкретно. Люди не ангели, і все земне для них випробування...
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Coffe13

    Coffe13 Дуже важлива персона

    Та й я не на особистості. Просто так воно є :dntknw:
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. talavoda

    talavoda Well-Known Member

  4. talavoda

    talavoda Well-Known Member

  5. Tetiana Yermakova

    Tetiana Yermakova New Member

    Я для себе досліджувала це питання, в книзі Біблії Ісаї 58 розділі розповідається яким повинен бути піст. Насправді він відрізняється від того, як сьогодні більшість постять. В 5 вірші сказано: " 5 Хіба в піст, який я схвалюю,людина має мучити себе?... "
    6 Ось піст, який я схвалюю: ...
    поділіться хлібом з голодним,
    і приведіть знедоленого та бездомного до свого дому.
    Коли ж побачите роздягненого, вдягніть його...
    Очевидно , що в пості важливим є не муки та голодування, а конкретні вчинки, наприклад робити добро людям. А ще краще робити це постійно.
    Якщо людина обрала для себе голодування то з Матвія 6:16—18 Ісус казав, що піст має бути особистою справою між людиною та Богом і що про це не слід розголошувати, як лицемірні фарисеї.
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Інформативно Інформативно x 1
  6. Moskal Charivnik

    Moskal Charivnik Комуняку на гілляку!

    То доброго дня, для початку.:crazy:
    А Ви не відкривали для себе просту думку, що у ті далекі часи більшість людей не вважало за потрібне поглиблено дбати за своє здоров’я й про дієтологію не мали уявлення взагалі, а Піст(у частині обмеження себе у їжі) у поєднанні з ритуалом Хресної Дороги(хто був, той зрозуміє, про що я), діють на систему травлення людини не гірше дієт та необтяжуючих спеціальних фізичних вправ? Тобто темній масі, що існувала за законами грубого матеріалістичного світу, було дано без потреби заглиблення у теорію шлях до очищення організму(душа це добре, але за тілом треба дбати, як не як.). Чомусь переважна більшість "прозріваючих" весь час намагається як не ускладнювати, то ігнорувати, що присутня така "штука", як фізиологія й Творець не міг її ігнорувати.
     
  7. Oxid

    Oxid Well-Known Member

    Отож, давайте допомагати тим, хто найбільше цього зараз потребує, по мірі спромоги
    http://atoheroes.org/heroes
    Християнська віра - це конкретно...
     
    • Подобається Подобається x 3
  8. Тетяна Денис

    Тетяна Денис Active Member

    Звичайно піст або голодування знижує рівень холестеролу, кров'яний тиск, звільняє від куріння, алкоголізму та інших шкідливих звичок, дає можливість тілу самостійно лікуватися; проте сучасний релігійний, часто показовий піст не наближає до Бога...
    Матвія 6:16–18
    "16. А як постите, то не будьте сумні, як оті лицеміри: вони бо зміняють обличчя свої, щоб бачили люди, що постять вони.

    1-ше до Коринфян 8:8
    "8. Їжа ж нас до Бога не зближує: бо коли не їмо, то нічого не тратимо, а коли ми їмо, то не набуваєм нічого. "
     
    • Подобається Подобається x 4
  9. talavoda

    talavoda Well-Known Member

    Святий Василій Великий про піст.
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. terRen

    terRen Дуже важлива персона

    Сьогодні розпочинається Великий піст — час духовної підготовки віруючих до свята Великодня!
    Увесь зміст і ціль Великого Посту чітко висловлює молитва св. Єфрема Сирійського

    «Господи і Владико життя мого, віджени від мене дух лінивства, недбалості, властолюбства та пустослів’я.
    Даруй мені, недостойному рабові Твоєму, дух чистоти, покори, терпеливості та любові.
    О, Господи Царю, дозволь мені бачити мої провини та не осуджувати брата мого, бо Ти є благословенний на віки вічні.
    Амінь».
     
    Останнє редагування: 23 лют 2015
    • Подобається Подобається x 3
  11. talavoda

    talavoda Well-Known Member

    • Подобається Подобається x 1
  12. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Оце мені подобається. За тілом теж потрібно дбати, бо якщо душа безсмертна, то тіло - ні).
    Поганий холестерин робить людину інвалідом, і не тільки стару людину.
    Але пости не для всіх підходять. Істи хліб, картоху та каші - це ж їсти самі швидкі вуглеводи. Фрукти дорогі, та і вітамінів до весни в них зась.
    Я проти того, щоб не їсти сир, рибу, яйця та м'ясо. Цього не потребує Біблія. І звідки беруться "постні меню" - теж не знаю. Комусь нічим зайнятись.

    А зробити хоча б перерву для вживання алкоголю, для куріння, для поганих слів до іншого - з цим погоджуюсь на всі 100.
     
  13. manur

    manur Well-Known Member

    Вроді, вже то вповідав туткай.... Бачу, що актуально. Вповім ще раз.

    2014 рік. Початок Великого посту. Я - на Камчатці. Їдемо в авто з моїм товаришем - римо-католицьким ксьондзом-поляком. І я йому кажу : панотче, я далеко від дому, я нелегко працюю, я не є вже аж такий здоровий. Не буду я так твердо постити.....

    Панотець тяжко зітхнув і на то сказав (не впевнений, що на 100% дослівно прочитую, але на 80% - точно) : чому ви всі ТАК зациклені на тій кулінарії? Не лише в кулінарії піст!!! Піст - це молитва, це прощення (і ще щось там, вроді... - то я вже від себе додав, те, що в дужках.)

    А щодо кулінарії - не їжте м"яса в п"ятницю - та й цього цілком достатньо.

    *****************кінець цитати*****************

    Це мені сказав священик, який, їй-Бо, дууууже правильний, як священик. Сам він в будь-яку п"ятницю впродовж ВСЬОГО року лише зранку каву п"є і більш нічого більше не їсть весь день.

    @Silver bullet, як собі гадаєте, спроможні Ви впродовж Великого посту виключити зі свого меню
    щоп"ятниці?

    Я вважаю, що це цілком реально для кожного.
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Тільки на п'ятницю - легко. Спасибі за інформацію.
     
  15. manur

    manur Well-Known Member

    Тіко не питайте про тото в батюшок мацковського патріархату. Вони Вам наплетуть сім мішків гречаної вовни)))))) Посадять на хліб і воду, хоча в самих такі ряхи, жи зразу видно, як вони постять;)
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Мих

    Мих Дуже важлива персона


    Все правильно. Нічого дивного не сказав.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  17. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    отут ви смішно сказали.

    Висновок, якраз скоріше протилежний.:)
     
  18. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 2
  19. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Протилежний в тому сенсі, що я хочу дбати про тіло, але не проти сиру, м'яса та риби? То я не чітко сформулювала думку. Я тільки проти, щоб їх надовго виключати з раціону. Якщо подивитись на ті меню, що складені на кожен день поста, то це підходить людині, у якої тільки три великі цілі і задачі: сніданок, обід і вечеря.
    Ото тільки і робити, що фантазувати блюда з гарбуза, чи овочеві рагу, чи капустняки на воді.
    Мені то і робити ніколи, і їсти не буду.
     
  20. Мих

    Мих Дуже важлива персона


    Справа не в тому.

    Справа знову ж не в кулінарії.

    Треба більше дбати про душу, бо вона є вічна. А тіло - тимчасове. Скільки про нього не дбай, кінець все одно прийде.

    То не означає, що не треба дбати про тіло взагалі, та все ж. Люди схильні більше думати про тимчасове, а про вічну душу - забувають. А душа теж хворіє.
     
а де твій аватар? :)