Оренда квартири

Тема у розділі 'Будівництво, ремонт, нерухомість і господарка', створена користувачем wander, 6 лип 2020.

Спонсор розділу - Енциклопедія новобудов: Енциклопедія новобудов
  1. wander

    wander New Member

    Вітаю, хочу винайняти 1 кім. квартиру у Львові, проте не знаю, як зробити це безпечно, раніше ніколи нічого подібного не робив. Тому цікавить досвід людей, які вже в цьому розуміються:
    1. Чи варто шукати самому власника? Чи краще через агенство (якщо так, то порадьте будь-ласка якесь хороше)?
    2. Як правильно укладати договір і на що звертати увагу?
    3. Ну, і загалом, які підводні камені можуть бути чи можна натрапити на шахраїв?

    Заздалегідь дякую за відповідь.
     
  2. IncInc

    IncInc Well-Known Member

    1. Думаю варто, зараз значно реальніше натрапити на власника ніж наприклад минулого року. Коронавірус і карантини зробили своє, ціни дещо впали, а подобова оренда за відсутності попиту переорієнтувалась на довгострокову. Відстежуйте оголошення на ОЛХ, розклейте видруківки на дверях підїздів того р-ну, якому надаєте перевагу, попитайте колег, знайомих і т.д.
    2. Рієлтори та агенції ні за що не відповідають. Договори бувають різні. Простежте, щоб там були пункти щодо незмінності ціни оренди протягом вказаного періоду, зазначено технічний стан комунікацій, сантехніки, меблів, холодильника, плити, колонки (котла) і хто має лагодити та в яких випадках, бо візуально, при перших оглядах - все добре і часто замасковано. Моменти затоплень вас або вами когось і компенсації або страхування в таких випадках. В ідеалі підключити юридичну консультацію, але це може бути дорожче.
    3. Шахраї - це будь-яка передоплата, скидання на карточку, бронювання огляду та відповідно оренди бо начебто дуже "багато охочих" і т.д. Оплата лише після огляду, домовленності з власником у вигляді договору і ключів на руках. Страхову плату (за останній місяць) зараз часто можуть не брати, бо попит дещо впав. Краще домовтесь, що розтягнете оплату страхової суми частинами впродовж півмісяця (місяця), або, якщо вдасться домовитись без неї - ще краще.
     
  3. wander

    wander New Member

    Дякую за поради
     
  4. Energi

    Energi New Member

    Цінна інформація, дякую також
     
а де твій аватар? :)