Оптика, контактні лінзи, лазерна корекція зору

Тема у розділі 'Здоров'я', створена користувачем Flamingo, 9 лис 2007.

  1. Flamingo

    Flamingo Well-Known Member

    В тему про "став підсліпуватим".
    Хто носить контактні лінзи, поділіться, яким саме лінзам і розчинам віддаєте перевагу.
    Я довгий час носила 3-місячні лінзи від Bausch & Lomb, але останнім часом вони зіпсувались, як мені пояснила моя лікар в Оптиці. Зараз порадили лінзи Prestigio, в них на 40% більший вміст вологи і киснепроникність, але не можу сказати, що почуваюся в них комфортно.
    Звичайно, впливає те, що цілими днями за компом сиджу, - очі в лінзах пересихають, але зволожуючі краплі, які капають прямо на лінзу в оці, - не допомагають.
    Доводиться чергувати лінзи з окулярами, і то тепер частіше окуляри ношу - запотівають, але хоч очі дихають. :ninja:

    Бачила тут на форумі думки про те, що декому при носінні лінз не заважає сигаретний дим. Як це вам вдається?! Відкрийте секретик, може у вас лінзи якісь спеціальні, чи то у мене такі очі чутливі..

    Також хотіла би почути думки про лазерну корекцію зору - може хтось робив? Поки що чула тільки позитивні відгуки, але мій окуліст сказав, що все рівно ця методика до кінця ще не випробувана, і існує ризик. Особливо не радять робити лазерну корекцію до вагітності - бо ніхто не знає, як себе око поведе від такого навантаження, як пологи.
     
    • Подобається Подобається x 2
  2. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Відповідь: Контактні лінзи/лазерна корекція зору

    Ви звернули увагу, що і покійний Світослав Федоров, і при доброму здоров"ї Ернст Мулдашев носили й носять окуляри... :)
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. Alias

    Alias Львів-місто моєї мрії..

    Відповідь: Контактні лінзи/лазерна корекція зору

    О , тема якраз та що треба!У мене теж стоїть питання. лінзи чи окуляри.Тільки меня треба для роботи, бо коли малюю, дуже напружується зір, а малюю переважно вночі то дуже потім очі печуть
    от і думаю, що краще, лінзи чи окуляри?
     
  4. syavych

    syavych копач

    Відповідь: Контактні лінзи/лазерна корекція зору

    Імхо однозначно окуляри: легше носити, знімати, протирати. Колись не всі наважувались носити окуляри через їх жахливий вигляд, але зараз можна підібрати на будь-який смак, сказав би навіть зараз модно в окулярах. Сам ношу роботі за компутером.
     
    • Подобається Подобається x 2
  5. Alias

    Alias Львів-місто моєї мрії..

    Відповідь: Контактні лінзи/лазерна корекція зору

    Та я теж більше схильна до окулярів, вони й дешевші мабуть. У знайомої лінза переламалась , то вона так намучилась поки дістала її з ока.Після цього мені їх різко перехотілось :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. sanya

    sanya Well-Known Member

    Відповідь: Контактні лінзи/лазерна корекція зору

    Я думаю теж краще окуляри . Лінзи в свою чергу можуть пекти ,при довгому напруженю ока
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Flamingo

    Flamingo Well-Known Member

    Відповідь: Контактні лінзи/лазерна корекція зору

    А у вас близорукість, тобто ви зблизька добре бачите, а здалека погано?

    В першу чергу треба проконсультуватись з окулістом, не можна самому підбирати окуляри чи лінзи. Можливо, вони вам і не потрібні, а варто подумати про освітлення робочого місця і відпочинок для очей? Очі болять і напружуються, як ви і самі кажете, від того, що малюєте вночі і від недосипання. А окуляри від втоми не допоможуть.

    Я би не сказала, що окуляри менше втомлюють око, ніж лінзи, просто вони не висушують його, але з іншого боку лінза не викривляє зображення, а окуляри запотівають коли заходиш з холоду в тепле приміщення.. Є свої плюси і мінуси.
    Деяким людям взагалі протипоказано носити лінзи, бо око лінзу може просто не сприйняти.

    Таке враження, що в наш час, коли людину з самого дитинства оточують монітори, тільки щасливці не мають проблем з зором. В школі, памятаю, одиниці з дітей носили окуляри, і над ними кепкували, а зараз поганий зір - це вже нормальна справа.
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Alias

    Alias Львів-місто моєї мрії..

    Відповідь: Контактні лінзи/лазерна корекція зору

    так от хочу сходити до окуліста, щоб підібрав окуляри.Я ж не збираюсь їх весь час ностит, а тільки коли працюю.

    це ще треба визначити, просто очі болять від напруження я так вважаю.
     
  9. ZOOM

    ZOOM Well-Known Member

    Відповідь: Контактні лінзи/лазерна корекція зору

    Якщо хочете просто окуляри без діоптрій, то до лікаря немає сенсу іти, ці окуляри продаються в кожній аптеці без рецепта. Лікар вам зможе порадити робити зарядку для очей, або вітаміни, якщо не знайде паталогій чи причини виникшого у вас дискомфорту.
     
  10. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Відповідь: Контактні лінзи/лазерна корекція зору

    Якось поїхав на "край міста" до знайомого офтальмолога - перевіритися. Тричі запитав - "розширювати будеш ? Іхати тролейбусом ?"
    -Ні, не буду.
    Поїхав на тачці. А лікар "передумав" і закапав "розширювач". Погуляв я годину - не проходить. Тож сів на хвіст тролейбусу і в правому ряду, з усіма зупинками, доповз за годину до Майдану. :)
     
    • Подобається Подобається x 2
  11. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Контактні лінзи/лазерна корекція зору

    Колись була ідея у мене і мого колеги - створити центр лазерної корекції зору. Не вийшло. Єдине, що ми так засвоїли ази тієї професії, що офтальмолог, розмовляючи з нами, не підозрював, що ми не лікарі.
    Хоть то було трохи давненько, але дещо можу сказати про особливості лазерної корекції зору... правдиво, а не з рекламних роликів, якщо кого цікавить.
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Zoryanazirka

    Zoryanazirka Well-Known Member

    Відповідь: Контактні лінзи/лазерна корекція зору

    Хех, я носій лінз з 16ти річним стажем. Останні 3 роки ношу виключно Night&Day від CIBA VISION. Теорія там така - раз на місяць взув і забув, тобто їх не потрібно знімати на ніч. Але я знімаю. Мені в них дуже комфортно. Вибрала їх ще тому що раніше ДУЖЕ багато подорожувала, і часто небуло можливості знімати лінзи на ніч.

    Додано через 1 хвилину
    Я страшенно не люблю як розширюють, по тому неможу тримати очі відкритими і не бачу нічого :sad:

    Додано через 4 хвилини
    А в мене точно до навпаки. В окулярах через півгодини очі починають страшено боліти, а в лінзах взагалі забуваю що у мене поганий зір. Якщо лінзи вдало підібрані ви нічого не відчуваєте.
     
    • Подобається Подобається x 2
  13. Alias

    Alias Львів-місто моєї мрії..

    Відповідь: Контактні лінзи/лазерна корекція зору

    Розкажіть, будь ласка, бо мама збирається на таку операцію.
     
  14. Юстина

    Юстина молода мама

    Відповідь: Контактні лінзи/лазерна корекція зору

    Дякую за те, що у вас виникла ідея відкрити подібну тему на форумі! Дивуюся, що я сама до цього не докумекала, бо одягаю вже протягом 15 років кожного ранку ці "голубенькі медузинки". І в мене складається таке враження, що фірма "Лінкон" росте і вдосконалюється разом зі мною і на мені...

    Зір у мене зіпсувався ще у 5-му класі. Ні походи до лікарів, ні до знахарів, ні до шарлатанів (думаю, що багато відвідувачів форуму, які користуються контактими лінзами, мають пам"ятати про Юрія Івановича Сун-Чен-Лі, який приймав на вул. Японській...) не давали ніякого результату і приблизно у 15 років я потрапила на 700-річччя до Богдана Адамовича Собчука. На цей момент "Лінкон" був монополістом у цій галузі. Потрапила і залишилася до сих пір. І лише сьогодні зрозуміла, що, виявляється, перебуваю у своєрідному вакуумі під назвою Bausch & Lomb. Поділіться секретами, де ви купуєте лінзи? У кого консультуєтеся? Чим відрізняються лінзи інших марок? Дякую.

    Додано через 3 хвилини
    В мене щось подібне також. Єдине, що відчуваю дискомфорт, коли вже закінчується термін придатності лінзи. До речі, сьогодні одягаю "свіжесенькі"! Напевно, всі мені зараз заздрять.

    Додано через 40 хвилин
    Розкажіть мені, будь ласка.
     
  15. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Контактні лінзи/лазерна корекція зору


    Я цим займався 4 роки тому, тому вибачайте, якщо щось трохи забув.

    На сьогодні в Україні використовують два способи лазарної корекції ока.
    Не згадаю як вони називаються, але спосіб операції одного і другого варіанту - знаю.
    Але перед тим, як робити операцію проводять діагнстику очей. На діагностиці визначають деформацію кристала ока. Тобто з часом, або з народження, кристалик деформується, тому змінюється фокусна відстань, відповідно, на сітчатку попадає зображення не зфокусоване, тому зір поганий. Кристалик, як правило, деформується в одну сторону - на викот. Якщо діагностика фіксує таку деформацію, тоді направляють на операцію. Операція полягає в тому, щоб зменшити кристалик() разом з рогівкою в ту сторону, в яку він витянувся.
    Варіант перший.
    Цей спосіб є старіший, але ще живий в Україні. Лазаром палять рогівку
    до тих пір, поки не зменшуть деформацію до того рівня, яку визначила діагностика (в мікронах, чи навіть менше). Всі відбувається в автоматичному режимі: діагноз - опреція. Все обробляється компютером.
    Під час спалювання рогівки сморід в операційні стоїть неймовірний. Після операції пацієнт не бачить дуже добре, якщо не гірше, бо випалювання є нерівномірне по поверхні ока і потрібен час для того, щоб поверхня вирівнялася і стала гладкою.

    Варіант другий.
    Зрізається з ока рогівка. Зріз іде так, як ми інколи круглий кавун ріжемо в паралельній площині до столу. Але зріз не є повний, тому, я б назвав його надріз. Потім акуратно піднімають надрізану частину рогівки (як відкриваємо вікно), після чого лазером пропікають, знімаючи зайвий шар, після чого "вікно закривають", закапуючи око відповідними каплями, щоб рогівка прижилася. Цей спосіб менш ранимий і за пару годин можна вже по-трохи дивитися.

    (далі буде)
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. Flamingo

    Flamingo Well-Known Member

    Відповідь: Контактні лінзи/лазерна корекція зору

    Консультант в моїй оптиці теж розказувала про такі лінзи, але я все не наважувалась спробувати, напевно також знімала би на ніч. Як на мене, спати в лінзах - це все рівно що у чоботах (це я про прості лінзи). Одного разу не була годна зняти лінзи на ніч і заснула, то на ранок мало не зняла їх разом з очима :suicide:
    Дуже цікаво, мабуть я спробую теж такі самі, як у вас, бо якщо в них можна спати і довго не знімати, то напевно киснепроникність має бути максимальна.
    А скільки вони коштують, і де купуєте?

    Так, мені теж дуже зручно в лінзах, коли вони нові, і очі не втомлені..

    Я купую лінзи і консультуюся в оптиці "Пізнай Світ" на Городоцькій біля цирку. На той час, коли я почала носити лінзи, там було дешевше, ніж в інших оптиках. Зараз маю знижку 5% на всю продукцію, включаючи і окуляри.
    Правда, після того, як мій лікар-окуліст, який приймав у тій оптиці, пішла на пенсію, я вже там зір не провіряю. Розумію, що при поганому зорі перевірятись треба регулярно, але зараз не знаю хорошого лікара-окуліста. В моїй поліклініці окуліст сказала, що окуляри мої засильні для роботи за комп`ютером (я ношу -3), і виписала рецепт на -1,5 і -2. Так вони і лежать ті окуляри, порохом припадають - не бачу в них далі свого носа :sad:

    Я навіть не чекаю закінчення того терміну носіння, купую нові швидше. Моя подружка, яка теж давно носить лінзи, виїхала в Німеччину. і там окулісти кажуть, що ті лінзи, що у нас продають на 3 місяці, насправді одномісячні! Вона питалась, до речі, саме за Bausch & Lomb.

    Підтримую прохання до Миха - розкажіть про лазерну корекцію, будь-ласка :)
     
  17. Юстина

    Юстина молода мама

    Відповідь: Контактні лінзи/лазерна корекція зору

    Як я вас розумію... Зі мною також подібне бувало...
     
  18. Zoryanazirka

    Zoryanazirka Well-Known Member

    Відповідь: Контактні лінзи/лазерна корекція зору

    купую на optik.kiev.ua

    Додано через 2 хвилини
    Я ше купувала собі зелені і сині. Зелені виглядають дуже дико, бо вони салатові скорше. Люди зглядаються.
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Юстина

    Юстина молода мама

    Відповідь: Контактні лінзи/лазерна корекція зору

    Я починала носити лінзи Bausch & Lomb з річних, уявляєте? Далі перейшла на піврічні, згодом - на 3-ох місячні. А буквально пів року користуюся 2-ох місячними. Очі почуваються набагато краще, але щоразу при огляді дістаю зауваження від лікаря за те, що вони в мене дуже забруднені. Мовляв, лізи всі в косметиці і взагалі невідомо в чому. Маю грішок, раз в місяць можу капнути "Візин" (що робити не бажано), бо коли хоч годинку недосплю, лінзи одягнути нереально. Хоча,в принципі, реально, але очі червонющі, як у крілика... Але ж за 15 років я вже навчилася правильно доглядати за ними! Схиляюся до думки, що використання клієнтами лінз з коротшим терміном придатності є вигідним для клініки...
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Zoryanazirka

    Zoryanazirka Well-Known Member

    Відповідь: Контактні лінзи/лазерна корекція зору

    А я капаю мало нещодня, мала дитина, недоспані очі видають втому, і на люди так виходити не хочеться. Але мої лінзи мають мінімальну здатність нагромаджувати білкові і інші відкладення тому завжди чисті

    Додано через 1 хвилину
    А я з півтора річних які тримали у фізрозчині і кип"ятили раз на тиждень, а раз на місяць треба було кип"ятити в хімії якійсь (вже не пам"ятаю), не одну пару я так зварила
     
    • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)