(опитування) Щоб Ви зробили зі старими книжками?

Тема у розділі 'Книгарня', створена користувачем McArena, 16 сер 2010.

  1. Ravin

    Ravin Well-Known Member

    Ускоряет..., при мысли о том, что это могло быть ещё лет 50?;)
     
    • Подобається Подобається x 2
  2. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    А,може вірним лєнінцям продайте... Вони ж за лєніна востатні портки здоймут...хоча...на фіга Вам їх смердячі портки...
     
    • Подобається Подобається x 3
  3. Ravin

    Ravin Well-Known Member

    Правильно, портков не надо, а вот недвижухой... мона.;)
     
  4. Кохана

    Кохана LuBimaya

    я би навіть подарувала би... тільки щоб той хлам з хати вивезти, колись мій дід то все збирав, а тепер воно в мамки на горищі купами лежить, кажу нашо то тобі, а вона хай буде, тож книжки!!! тяжко нести, жалко кинуть...
     
  5. Ravin

    Ravin Well-Known Member

    Сталинскими речами можно, наверно ускорять процесс в туалете (читать выше), а этот по моему только на сон...
     
  6. Runa

    Runa New Member

    не розумію як можна викинути чи спалити книжку...
    ті книжки, які сама вибирала/купувала взагалі як рідні, навіть позичити комусь душа ломиться)))
     
    • Подобається Подобається x 7
  7. Lady Vesna

    Lady Vesna Батярка

    В мене в хаті десь триста книжок,на них вже навіть місця не вистачає,але я не хочу нічого викидати.Деколи перечитую то одну,то іншу.Проблема-що часу нема:)
     
    • Подобається Подобається x 4
  8. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Книжки...мої постійні супутники з колиски... А перша,самостійно прочитана,була "Горбоконик",в 5 років. Мама мені її тоді читала якраз,а в один день затрималась на роботі,чи що і не читала. А мені було цікаво...а що ж там далі...а букви вже знав,то взяв книжку і сам. І з тої пори все щось перед носом. От... В нас була велика бібліотека,з пару тисяч книг,правда,куплялись вони стихійно,для читання,а не під колір "стєнкі". Тому там...до вибОру,до кольору. А сам я захопився збиранням вже сучасних...фантастики...збирав серії... Всього Лема...всього Саймака...Стругацьких... Бредбері. І з сучасних,російських: Головачова,Лукяненка і теде. Енциклопедії...теж серіями... Для Зоряни...загатив цілий стелаж... Казки,ціла серія "Я пізнаю світ"... Ех... Тоді я думав,що це буде їй потрібно... А,одного разу,спакував то всьо на машину... І в книжковий клуб...біля Нового цуму. Продалось нараз. Дещо роздарував. Просто...крім мене то нікому не було потрібно... Полишав лиш...на що вже рука не піднялась. Та й так....
     
    • Подобається Подобається x 4
  9. airy_cat

    airy_cat New Member

    Я такую литературу успешно спихнула продавцам, которые возле Федорова. С самовывозом )
     
  10. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Нещодавно родичі попросили роздрукувати список літератури, якої хотіли би позбутися, і навести довідки в букіністів "що почому". Там, окрім белетристики 50-80 рр видання, є досить серйозні книги з архітектури та кіномистецтва.
    Спостереження такі:
    1. Букіністу (особливо "базарному") треба давати для ознайомлення абсолютно чистий список, без викреслень і позначок. Інакше буде сцена ревнощів ("Ага, найкраще ви прилаштували, а мені об'їдки пропонуєте? Ідіть собі!").
    2. "Здати на комісію" - оцінюють приблизно втричі дорожче, ніж по "прямій закупівлі"
    3. Зазвичай букініст бере собі 25-30% комісійних.
    4. Відразу треба поцікавитися - чи засвітиться продаж у податковій інспекції? Дехто не "світить" (ПП, СПД). Дехто сам знімає 15% податку із суми, що продавець має отримати на руки.
    5. Шалено цінуються прижиттєві видання авторів 19 - початку 20 ст.
    6. "Розтомівка" (скажімо, 7 томів з 10-томного видання) практично не цінується.
    7. Книги з архітектури та живопису цінуються в основному з кольоровими ілюстраціями; при цьому книга укр. чи рос. автора, видрукувана за кордоном (Чехія, Фінляндія) котується вище, ніж "тутешній друк".
    8. Деякі букіністичні магазини приймають книги лише у "товарній кондиції" - щоби покупець "поставив на поличку".
     
  11. sv-ukraine

    sv-ukraine Active Member

    А мені здається - книжки то наша історія, це частинка нашого життя, шкода їх позбавлятися. Раніше не любила перечитувати книжки, як і передивлятися фільми, я виявляється, в різні періоди свого життя по-різному сприймаєш ту чи іншу книжку, і о диво, я перечитую точно з таким же ж захопленням, якби читала перший раз. Ну а Ленінської літератури в мене на щастя нема, я вже не з того покоління, це не моя історія.
     
    • Подобається Подобається x 3
  12. McArena

    McArena Member

    суть мого питання все ж таки є в трохи інакшій площині. Я говорив про книжки, які не шкода (а навіть хочеться) продати/викинути/позбутися будь-якою ціною - так-от як книжки Жадана для мене - ну не пре ні мене особисто, ні когось в моїй родині вся оця пост-індустріальна романтика.. або от Дереш - двічі читати такі книжки якось взагалі не бачу сенсу..

    тримати їх через якісь глибинні почуття чи якусь історію - навіть не знаю.. не люблю мати багато речей вдома, які стоять без діла :)

    або той же Кінг/Кунц/Браун/Стілл чи там донцова/лук'яненко - життя надто коротке щоб це все перечитувати (а деколи навіть щоб взагалі це читати :)) + думок нових таке чтиво не принесе - було би класно це все здати в якийсь магазин і поміняти на таке ж саме фаст-фуд чтиво або щось цікавіше.

    з того, що вичитав тут то у Львові приймають книжки
    1)біля Федорова (інтерфейс там якийсь не дружній, купа "нердів", все на землі валяється)
    2)десь біля нового цуму
    3)ще десь?
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Peri

    Peri Well-Known Member

    Зрозуміло,але тема виявилася несподівано цікавою в іншій площині.:)
    Мене теж більше схвилювало,що книги,як
    і що
    бо ці слова мені і зрозумілі і близькі.
     
    • Подобається Подобається x 2
  14. Summer

    Summer Well-Known Member

    люблю книги, люблю читати, ще в школі все перечитала вдома, в родини, з бібліотеки. Маю гарні зібрання , енциклопедії, а ще люблю класичні детективи Крісті, Сименон, Стаут і т.д то ніколи б не викинула ! Але зараз книги дуже дорогі, зайду в Літеру подивлюсь, і скачаю з інету...
    п.с вчора переглянула свої дитячі книги, така ностальгія....
    А такі книги -то моя мама купує там Донцова і подібне нишком роздаю - тихенько :rolleyes:
     
    • Подобається Подобається x 3
  15. McArena

    McArena Member

    ну от власне, щоб не роздавати марно і з огляду на ціни в теперішніх книжних, я собі вирішив прикинути завдяки цьому опитуванню - наскільки багато зацікавлених(потенційних клієнтів) в книжному магазині, який базується на обміні книжками.

    тобто купили "читану" книжку вдвічі-втричі дешевше (залежно від стану, очевидно), прочитали - здали назад - доклали щось і купили іншу. закордоном народ простіше ставиться до речей (і до книжок також) - тому там такі магазини досить непогано себе чують, асортимент великий, ціни низькі.

    а в нас, судячи з результатів опитування, народ звик триматися свого до останнього і все на собі як равлик тягати :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. sani

    sani Well-Known Member

    А ми позбирали усі прочитані книги, які вже виявились непотрібними і занесли в в місцеву бібліотеку.
     
    • Подобається Подобається x 5
  17. Summer

    Summer Well-Known Member

    молодці, на жаль біля мене бібліотеку закрито...
     
  18. Яська Березнева

    Яська Березнева Well-Known Member

    Продала би на форумі, але не знаю, чи кому буде то потрібно...
    Маю цілу полицю книг S.T.A.L.K.E.R. - муж прочитав, і стоїть воно пилом припадає...
     
  19. tverezyj

    tverezyj Well-Known Member

    Выставляю на букрей (на специализированном интернет-сайте)

    букрей - от английского bookray - "книжный луч". Книги пересылаются по почте от одного читателя к другому.
     
  20. Honda

    Honda Well-Known Member

    Ті книги, шо купляла я чи мені подарували не викидую, шкода! Це як частинка мене! Колись візьму і перечитаю! Є вдома велика колекція книг, томів переважно радянських письменників, але я з них мало шо читала, не мої вподобання! А от в "ленінських" книжках та книжках "про великий і могучий СССР" сушу гербарій:pardon:
     
а де твій аватар? :)