Оффтопи з релігійних гілок

Тема у розділі 'Релігії народів світу', створена користувачем duncan, 20 кві 2007.

Статус теми:
Закрита.
  1. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Та нє...ніби...:dntknw:
    От..Левко таке кажут...з Михом...:sorry:
     
  2. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Ромко... от зара запитаю тебе, щоб ти показав то місце і будеш червоніти, нє?
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Ну,ти ж казав тотій...ну жи хлопа шукала ше...жи в лісі нема віри,іно мильні бульбашки... Але я зараз зайнятий єнчим... о... Та й так...:sorry:
     
  4. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Ото і видно,хто з нас не читав...
    йдеться,про винищення Богом цілих народів...
    Хоча..мало,видно..
    Уххх ти...о_О
    Сказав,як втєв:good:
    Вчисі,Миху,а то розводиш антимонії з розмаїтими...:sorry:
    Зразу видно правдивого побожного праведника...
    гріх...і нікакіх гвоздєй...:dntknw:
    Шановний,аватарку Вам би єнчу...
    [​IMG]
    Або таку...

    Зразу нагадалася картинка...
    [​IMG]
     
    Останнє редагування: 8 жов 2009
  5. SemperTiro

    SemperTiro Well-Known Member

    а по чому видно? по тому, що думка збігається із Святим Письмом?
    не розумію, чому такий сарказм... невже критичне сприйняття канонічних речей завжди є ознакою прогресивного мислення? Якби так було, то не виникло би прислів"я "благими намірами встелена дорога до пекла"
     
    • Подобається Подобається x 3
  6. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Не дивуйтеся, є тут у нас люди, які слово "побожний", "праведний" сприймають з сарказмом... гордість видно, бо "я правильний", а тут ше якийсь побожний появляється... нєпарядок...

    А ти думав, що лише ти дієш згідно Його волі?
     
    Останнє редагування модератором: 8 жов 2009
    • Подобається Подобається x 1
  7. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Ніц не маю проти...
    І дальше впевнений в тому,що ти і тобі подібні,лише тому,що ходять до церкви,вважають свою думку істиною,а всі інші ні...
     
  8. SemperTiro

    SemperTiro Well-Known Member

    шановний, ви досі не розібралися в елементарних речах:
    істина не може бути моя, ваша чи чиясь інша. Вона є ІСТИНА, початок усіх початків і причина всіх причин. Своєю може бути тільки правда, бо у кожного вона різна.
    Моя думка є лише викладенням моєї світоглядної позиції і "промацуванням" правильних шляхів на дорозі до ІСТИНИ.

    хто я? точно знаю, що писання каже про мене - ПРАХ. І ще точно знаю, що ДУША. Все інше не вічне і має матеріальну прив"язку.
    про наявність у ваших словах сарказму мені дає можливість говорити мій досвід філолога :)
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Нема здоровля сто разів повторюватися...:nea:
    http://forum.lvivport.com/showpost.php?p=519484&postcount=47
    http://forum.lvivport.com/showpost.php?p=526161&postcount=6651
    http://forum.lvivport.com/showpost.php?p=529257&postcount=73
    http://forum.lvivport.com/showpost.php?p=529265&postcount=76
    http://forum.lvivport.com/showpost.php?p=529412&postcount=101

     
    • Подобається Подобається x 2
  10. Зануда

    Зануда така зануда

    Я таки не полінуюсь - перелопачу один цікавенький підручник і розкажу у відповідній гілці, що таке релігія.
     
    • Подобається Подобається x 2
  11. SemperTiro

    SemperTiro Well-Known Member

    ніби й погоджуюся, АЛЕ одна заввага: ви пишете про те, у що перетворилася релігія. Тобто в релігію прийшли ті люди, які почали її використовувати для задоволення власних потреб, перетворили її на бізнес.
    Насправді ж завдання релігії бути школою для плекання в людях ВІРИ, НАДІЇ, ЛЮБОВІ. Бо сама тільки віра - то перший щабель. Так чи інакше ми маємо прийти до Любові, бо Бог - то Любов. Любов включає в себе Віру і Надію, але у Вірі, наприклад, любові ще нема або вона дуже слабка (до речі, саме томі віруючі дозволяють собі робити такі речі, які не сумісні з любов"ю).
    Також серед завдань релігії є збереження знань про шлях до Істини, але сучасним представникам релігії не вигідно давати знання глибокі і широкі. Тому священики у церквах здебільшого під час проповіді обмежуються тільки преказуванням самого Святого письма... та й самих священиків звинувачувати марно, їх просто не навчили, не дали їм ЗНАНЬ.
    Ще одне із завдань релігії - збереження священичої наступності, таким чином передається святість ще від апостолів у християнстві (у цьому питанні, зізнаюся, я не сильний, але то вже до священиків звертайтесь).
    просто мати віру - то вже багато, але треба і далі розвиватися, а для того потрібні знання, а знання зберігають у собі релігійні інститути. Недоступність тих знань - то не проблема релігії, а тільки її представників, які тут і зараз мають релігію в руках.
    Зрештою, як казав один мудрий чоловік, нема таємних знань у сенсі ЗАСЕКРЕЧЕНИХ, є таємні знання у сенсі не зрозумілі людині :) так що треба розвивати рівень своєї свідомості, тоді все само відкриється.
    Н.п. Фома Аквінський під кінець життя, написавши купу релігійних трактатів, розробивши основи католицизму, сказав приблизно так: мені тільки тепер відкрилося таке, що все, зроблене до цього, виглядає дурницею... (пардон, що не пам"ятаю точно слів)
     
  12. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Ну якщо їм не дали за 6 років семінарії, то кому дали?
     
  13. SemperTiro

    SemperTiro Well-Known Member

    звичайно, їм дали більше, ніж тим, хто там не вчився... :)
    але можна ж усе життя вчитися і не бути розумним, а тим більше мудрим.
    один чоловік мені казав таке: християнство має ВЕЛИЧЕЗНІ знання, але я не розумію, чому воно не дає їх людям...
    той же чоловік казав мені, що є прекрасна книга про ангелів, але вона заборонена церквою (а скільки ще таких книжок, причому я так підозрюю, церковники книги забороняють, а самі читають. зрозуміло, що не кожному то можна, але тоді хай створюють "дозвільну" службу і люди потягнуться за знаннями.. хехе... така служба - то утопія). Чесно скажу, я би тою забороною знехтував, аби тільки почитати. Бо коли я прослухав лекцію кардинала Любачівського на тут ему, то був розчарований :sad:

    ну і ще пару слів про наболіле: якщо хочете, я можу вам дати конкретні адреси храмів (здебільшого в селах області), куди ви самі можете приїхати і послухати проповіді, а потім зробити висновки про те, скільки ЗНАНЬ дали цим священикам за 6 років семінарії. Зрозуміло, що можна говорити, що це винятки, але зараз то стає правилом. До того ж, аби переказувати Святе письмо, не потрібні знання, а лише самі вміння. А от для тлумачення справді знання треба.
     
  14. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Я не в курсі, щоб церква забороняла книги, які сама визнавала за позитивні і прадиві, інша справа - книги, що можуть принести шкоду психіці людини.
    Але й люди не готові до того.
    Колись читав одного тібетського монаха. Він писав, що якщо людина не готова духовно, а дати їй почитати дуже сокровенно духовне, то вона сприйме це як абсолютну дурню і я в то вірю. Гляньте навіть на дописувачів у релігійних гілках. І знайдуться люди, які скажуть: ми читали Біблію і зрозуміли, Бог - не є любов, а Ісус - самовбивця. Як з такими "пізнаннями" можна говорити про щось глибше?
    Згідний, священик... у селі... вариться у власному соці... не поновлює знань... все це є. Але скажіть, чому людина, що прагне знати більше, не ходить на катихизацію?
    Відповідь проста - нема часу.
     
  15. SemperTiro

    SemperTiro Well-Known Member

    тут багато причин, одна з них - "щоб чого не вийшло". Ви ж не проти, що багато людей гине від струму, але електрику через то всім не перекривають.
    Більшість і справді не готова... :sad: а ще багатьом і не треба... ліпше пити, бити жінку в зуби, матюкати дітей своїх, а потім висповідатись...

    також погоджуюся на всі 100. це і є таємні знання :)

    можна і треба говорити спочатку не глибше, а щось простіше... якщо треба, то і 300 разів повторити, щоб то на рівні підсвідомості в людині вкоренилося! Для чогось же та людина читала Святе письмо, щось шукала... отже, був потяг, було бажання, то вже добре! Слава Господу за це! А от якщо щось зрозуміла взагалі не так, то вже проблема "хибного его", коли людина відкидає авторитети і тільки себе ставить за мірило. Із такими людьми потрібна тонка психологічна робота: пояснювати, перепояснювати, зрештою, знайти таких людей, які б виявилися для них авторитетами хоч трошки... І саме ту всю роботу мали б робити священики.

    у селі, звідки я родом, ніякої катехізації нема... думаю, якби в отця було справді бажання створити щось таке, то і слухачі знайшлися б... Спочатку старші дітей би відправляли, а потім і самі би зацікавилися, час би знайшовся. Чому так вважаю? Приклад у селі колись був: старі люди розказували про кількох священиків, Один цукерки зажди в кишені носив і за ним завжди купка дітей бігала... з цукерками він потихеньку діткам знання давав... ще один священик був такий сильний, що за нього в селі ніхто ніколи не бачив бурі чи граду: усе перед поганою погодою отець збирався, брав книжку з молитвами і йшов на ріку, заходив по коліна у воду і молився... Люди в селі його дуже шанували і все слухали... Ще один був: колись 4 шинки в селі було, чоловіки пили сильно, то отець заснував осередок "товариства тверезості". Щодня під вечір із жінками ходив під шинки і правив молебні. Кажуть, чоловіки через вікна тікали звідти, бо через двері сором було виходити. За рік у нашому селі майже всі у товариство тверезості записались, шинки закрились і був лише 1 громадський. А горівку пити було сором. у мого прадіда на весіллі випили на всіх гостей 1,5 літра і то вважали, що багато.
    Я трошки ностальгую, звичайно, але то є живий досвід. А теперішній священик сам бар тримає (точніше жінка його, хоча то не так принципово).

    п.с. казали мені про священика Олега Ведмеденка з Луцька (автокефальна церква). Він читає Святе письмо, пояснює людям, тлумачить... кажуть, у нього щотижня на лекції купа людей приходить. Знаходять же час. Заходив на його офіційний сайт. Слів нема - він МОЛОДЕЦЬ! Такий і сам розвивається й інших за собою тягне, заохочує до пізнання.
    (до речі, цього священика позбавили сану в УПЦ КП, здається за те, що тлумачив Святе письмо не відповідно до канонів УПЦ КП... автокефали швидко його взяли до себе)
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Знаєте,читаю оті ваші роздуми..а в голові крутиться:
    "Ти мнє умніка нє строй,ти мнє пальцем покажи!"
    Це стосується вміння священників розтлумачити людям СП.
    От.в сусідній гілці Мих со товіріщі ...хм...звичайно ж піддакуючи Святоюрським зівинувачували о.Ковпака у всіх смернгих гріхах,людей,що ходять до нього на службу зомбі,а всі служби,які відправляються там недійсними...
    Не буду офтопити,але чомусь на недільні служби з різних міст з’їжджаються тисячі людей..а в каплиці(греко-католицькій),на яку не пошкодували коштів святоюрські,після всіх спроб вигнати о.Ковпака,на службу ходить штири люда...
    Чому...не задумались?
    Всі зомбі?
    Та тому,що Ковпак,при всіх сіоїх людських недоліках,вміє пояснити людям...
    вони бачать в ньому самовідданість своїй справі...
    Якби,хоча б третина священників були такі,то,можливо б ситуація не була такою страшною... В даному випадку я не захищаю ні о.Ковпака,ні будь-кого... Просто роздумую.... Можливо,на моєму життєвому шляху попадалось мало священників,котрих можна назвати СВЯЩЕННИКАМИ... Отець Ворончак...отець Вороновський...отець Ковпак...ще кілька священників,кого я знав особисто... Не сумніваюсь,їх тисячі...але...як їх мало,порівняно з кількістю бюрократів.мздоїмців,просто бездушних,які є лицем нинішньої церкви....
     
    Останнє редагування: 9 жов 2009
  17. А номінальна ціль дуже часто відрізняється від реальної.
     
  18. pravednik

    pravednik Well-Known Member

    Пане Ромку, яку мені обирати аватарку, я і без Вас вирішу. Ваш сарказм і безпідставне підставляння хреста може додати Вам проблем. Краще випийте гарячого чаю і перестаньте займатись богохульством в кінці-кінців....
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    багато покликаних, мало.........

    бо темні люди, не більше, не менше
    толку з його пояснень.
     
  20. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    То знак Святої інквізиції.
    Де Ви побачили зневагу?
    Нє чітал,но осуждаю(с)
     
    • Подобається Подобається x 1
Статус теми:
Закрита.
а де твій аватар? :)