Оффтопи з релігійних гілок

Тема у розділі 'Релігії народів світу', створена користувачем duncan, 20 кві 2007.

Статус теми:
Закрита.
  1. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Дивіться.
    Я притримуюсь наступного принципу. Будь-яке пояснення у Біблії, якщо воно істинне, то воно повинно бути істинне у всіх місцях Біблії, а не в одному місці - правдиво, а в іншоиу - неправдиво.

    От ваше визначення душа не грає всюди в Біблії. Десь воно є прадиве, а вже в іншому місці суперечить Біблії. Значить тре шукати причину у собі.
     
  2. sitech

    sitech Well-Known Member

    Якщо душа "не́феш" - це людина, або її життя. У слова " душа" є і інше значення. В Иова 33 : 22 ми читаємо: "І до гробу душа його зближується, а живая (життя) його до померлих іде". У цьому вірші слова " душа" і " життя" спожиті як синоніми - одно доповнює значення іншого. Тому під словом " душа" також мається на увазі життя, яке має жива душа, або людина. У Писанні говориться, що вороги Мойсея, що бажали позбавити його життя, шукали його душі(Результат 4: 19). Про Ісуса Христа у Біблії сказано: "Так само й Син Людський прийшов... і душу Свою дати на викуп за багатьох!"(Матвія 20: 28).
    Біблія пояснює слово " душа" просто і вживає його послідовно. Під словом " душа" може матися на увазі людина або тварина, а також життя, яке має жива душа. Як ми побачимо, це узгоджується з тим, що, за словами Біблії, відбувається з душею у момент смерті.

    ---------- Додано в 00:24 ---------- Попередній допис був написаний в 00:19 ----------

    Якщо в Біблії говориться, що "не́феш" - це тварина, людина, або життя тварини або людини, то що не узгоджується? Напевно, погляди, які були колись сформовані грецькою філософією, яка започаткувала сучасне уявлення про безсмертну душу, яка переживає смерть тіла.
     
  3. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Є таке!
    Душа може означати ще й життя.

    ---------- Додано в 01:37 ---------- Попередній допис був написаний в 01:24 ----------

    тоді скажіть як "тварина, людина, або життя тварини або людини" може вписатися у

    Повторення Закону 12:23
    Тільки будь обережним, щоб не їсти крови, бо кров вона душа, і ти не будеш їсти душі разом з м'ясом.

    І таких цитат я вам наведу десятки, де ваше визначення душі ніяк не підійде по змісту.
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. sitech

    sitech Well-Known Member

    Так, життя тварини, або людини. Значення "не́феш" в Біблії можна передати тільки
    1)тварина
    2)людина
    3) життя тварини або людини

    ---------- Додано в 08:34 ---------- Попередній допис був написаний в 08:25 ----------

    Тому, що Єгова ототожнював кров із життям. Єгова є джерелом кожного життя, тому він дав конкретні вказівки як можна використовувати кров. Як ви скажете, що дав людству саме цей закон?

    ---------- Додано в 08:36 ---------- Попередній допис був написаний в 08:34 ----------

    Буду дуже вдячний вам. Але запевняю вас, що саме в тих значеннях воно й використовується.
    Ось, наприклад, у Вихід 4:19 сказано: "І сказав Господь до Мойсея в Мідіяні: Іди, вернися до Єгипту, бо вимерли всі люди, що шукали твоєї душі." Чого шукали вороги Мойсея? Вони хотіли позбавити його життя. Коли Рахіль була в муках під час пологів "виходила душа її, бо вмирала вона" (Буття 35:16-19). В той самий момент, життя Рахілі обірвалося.
    А ось що сказав Ісус: "Я Пастир Добрий! Пастир добрий кладе життя власне за вівці." (Від Івана 10:11) Ісус віддав своє життя, або як в багатьох перекладах Біблії перекладається "душу свою за овець".
    Слово "душа" застосовується в тому ж значенні й в 1Цар 17:17—23; Мв 10:39; Ів 15:13 та Ді 20:10... та ін
     
    Останнє редагування: 21 бер 2012
  5. Мих

    Мих Дуже важлива персона


    Не розумію, ми ж не про Єгову говоримо, а про те, що якщо у мене слово душа має 2..3 значення, то у вас - 22 ... 23 значення значення.

    ---------- Додано в 13:52 ---------- Попередній допис був написаний в 13:22 ----------

    Псалми 41:7
    Мій Боже, душа моя тужить в мені, бо я пам'ятаю про Тебе з країни Йордану й Гермону, із гори із Міц'ар.

    Поясніть, як то душа в мені, якщо ви кажете, що душа це і є я(людина)?
    Життя не може тужити, бо тужити може особа.
    кров - не підходить.

    Що скажете?
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Levko

    Levko Well-Known Member

    Класичний свідкоєговівський підхід- коли запитують про одне говорити абсолютно про інше...
    п.Мих запитував вас про душу, а ви йому про кров...
    питання:
    відповідь:
    :crazy:
     
    • Подобається Подобається x 2
  7. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    А от дивіться, пане Сито, яка гарна цитата:

    1 Царів 17:21
    І витягся він тричі над дитиною, і кликав до Господа та казав: Господи, Боже мій, нехай вернеться душа цієї дитини в неї!


    Питання: якщо людина повністю вмирає - входить в небуття, то як це душа вернеться? Звідки повернення душі?
    Яке тут значення має слово "душа"?

    ---------- Додано в 13:59 ---------- Попередній допис був написаний в 13:58 ----------

    І то так майже постійно, що цікаво.
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. sitech

    sitech Well-Known Member

    Ви погано рахуєте? Рахуйте як є

     
  9. sitech

    sitech Well-Known Member

    Пане Мих, якщо слово "нефеш" має значення
    1)тварина
    2)людина
    3) життя тварини або людини,
    То зовсім стає зрозумілим, що Ілля просив Єгову, щоби він повернув життя до цієї дитини. Ви ж не забули, що Єгова дав життя тілу Адама своєю силою (Бут 2:7).
     
  10. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    А тепер давайте уважно читаємо:

    1 Царів 17:21

    Тут сказано не просто "душа", а "душа цієї дитини". Мало того, вона може як зайти, так вийти. Значить не просто життя в загальному, а конкретне життя конкретної особи, яке ввійшовши у людину - оживляє її, або виходячи з тіла умертвляє його. Виявляється, життя може ходити, нє?

    ---------- Додано в 00:52 ---------- Попередній допис був написаний в 00:47 ----------

    А тут:

    Життя не може тужити, бо тужити може особа.
     
  11. Оленa

    Оленa Well-Known Member

    Звідки ви це взяли? Нефеш перекладається як душа. Без душі існування і життєдіяльність неможлива. Така воля Творця. В юдаїзмі розрізняється душа тварин і людей. Людська душа називається нешама і є ніби вищим рівнем нефеша. Нешама не тільки підтримує життя людини, але й виконує інші функції, наприклад забезпечує духовний ріст людини, усвідомлення Творця і зв’язок із Ним. В ній формуються почуття і емоції та багато іншого.
    Кожна людина унікальна, кожна має свою душу. Тому у згаданому Михом випадку Ілля просив у Бога повернути душу цієї дитини і після повернення душі вона ожила.
    А що стверджуєте ви? Ніби жива душа (людина) немає душі. Б’юсь об заклад, що ви жодного разу не прочитали самостійно і усвідомлено Біблію, а те що пишете, вичитуєте у журналах.
    У приватних розмовах зі свідками зрозуміла, що в Біблії не орієнтуються і повторити біблійні істини своїми словами вони чомусь не можуть. Печалька.:cry: Як можна не знати у що ти віриш і чому. :shutup:
     
    • Подобається Подобається x 3
  12. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Та дуже просто. Все робиться поетапно, от дивыться.

    1 душа=життя
    2. надання поняттю "життя" тих же ознак, як душа.

    результат: ми праві.


    правда є "дрібні" нюанси, які СЄ не люблять пояснювати.

    Приклад:


    Дослідимо, яке значення має тут слово душа за теорією СЄ.

    1. людина. - відпадає, бо "моя душа тужить в мені". "моя людина тужить в мені" - брєд.
    2. тварина - ні.
    3. життя - відпадає, бо життя не може тужити, бо воно не особа з психологічними емоціями.

    Отже, як кажуть бойки - приїхали.

    Пане Сито, придумайте ше якесь значення слову "душа", бо шось не грає...
     
  13. sitech

    sitech Well-Known Member

    Так, дійсно. Життя людини уособлюється із самою людиною. Наприклад, у Вихід 4:19 Єгова говорив до Мойсея: "Іди, вернися до Єгипту, бо вимерли всі люди, що шукали твоєї душі".
    Що на вашу думку шукали вороги Мойсея, невже те, що на вашу думку, входить або виходить із людини? НІ, вороги Мойсея шукали його, аби вбити його.

    Душа може увійти у людину? Якщо ви нічого не придумуєте власного, наведіть приклад.

    ---------- Додано в 09:14 ---------- Попередній допис був написаний в 09:13 ----------

    Тоді засотуйте пункт 2



    ---------- Додано в 09:26 ---------- Попередній допис був написаний в 09:14 ----------

    Такий погляд нав'язуваний філософією, яка сформувала погляд про частину людини, яка переживає смерть свого тіла, але при близькому розгляді Біблії, глибшому вивченні Божого слова видно, що слово неша·ма́ ніколи не мало такого значення, але під ним часто просто мається на увазі просто процес дихання, або того, хто дихає - людини або тварини. (Бт 7:22; ПовЗак 20:16; ІсНавин 10:39, 40; 11:11; Ис 2:22).

    ---------- Додано в 09:28 ---------- Попередній допис був написаний в 09:26 ----------

    Біблія не навчає що людина має душу, в ній написано, що сама людина є душею (Бт 2:7)

    ---------- Додано в 09:33 ---------- Попередній допис був написаний в 09:28 ----------

    Не я, Біблія, яка навчає, що слово душа застосовується до
    1. тварини
    2. людини
    3. життя людини або тврарини

    ---------- Додано в 09:34 ---------- Попередній допис був написаний в 09:33 ----------

    Не треба битись, пожалійте себе.

    ---------- Додано в 09:50 ---------- Попередній допис був написаний в 09:34 ----------

    Якщо життя не може тужити, пан Мих, то й серце не може співати.
    В Біблії Ісус нагадав релігійним провідникам яка перша заповідь, він сказав: "Люби Господа, Бога свого, усім серцем своїм, і всією душею своєю, і всім своїм розумом, і з цілої сили своєї! Це заповідь перша!"
    (Від Марка 12:30) Якщо вжити принцип, що в цьому випадку йдеться на увазі життя, тому стає зрозумілим, що любов до Єгови має розвиватися на протязі всього життя, задіючи правильні спонуки та здобуваючи цінні знання про свого Бога.

    ---------- Додано в 10:23 ---------- Попередній допис був написаний в 09:50 ----------

    Я вам приведу як в Біблії приводиться значення слова "серце":
    Вх 7:22 - серце може стати запеклим
    1Цар 1:8 - серце сумує;
    1Цар 2:1 - серце радіє;
    Пісня над піснями 5:2 - Серце чуває, коли людина спить;
    Суддів 16:18 - серце розкривається перед іншою людиною.

    Якщо у вас щось не буде грати зі значення слово "серце", ви зробите висновок, що серце - це щось таке, що живе окремим життям від людини?
     
  14. Oxid

    Oxid Well-Known Member

     
    Останнє редагування: 25 бер 2012
    • Подобається Подобається x 3
  15. Мих

    Мих Дуже важлива персона


    Я не чув, щоб слово "серце" у Біблії мало б пару значень. Тому ніяких висновків я не робитиму.




    Розмовляв я з одним вічним прихильником СЄ, він стверджував, що людина складається з тіла, душі і духа, а у вас душі не існує, я правильно зрозумів?


    тоді до вас просте запитання: чим відрізняється на ваш погляд, чи погляд вашої організації, слово "душа" у моєму розумінні від слова "життя". Якщо нічим, то про що спір?

    ---------- Додано в 12:40 ---------- Попередній допис був написаний в 12:34 ----------

    Ага, а якщо падає дощ, то звідси висновок: ніж гострий.

    Знайдіть вислів: "життя тужить", а я вам знайду вислів "серце співає", раз для вас то все одно, тоді й поговоримо.


    Як бути з таким висловом Ісуса " І не лякайтеся тих, хто тіло вбиває, а душі вбити не може; але бійтеся більше того, хто може й душу, і тіло вам занапастити в геєнні". Як можна убити тіло, а душі можна і не вбити? Тут не підходить ваше (чи то журналу "Вартова Башта") трактування.
     
  16. sitech

    sitech Well-Known Member

    Біблія в першу чергу навчає того, що люди, які проявляли вірність своєму Богові, воскреснуть, тобто Бог відновить їх тіла з пороху земного з тією ж свідомістю, яка вона була до смерті. В Біблії сказано, що "Син Людський прийшов... щоб... душу Свою дати на викуп за багатьох!" (Від Матвія 20:28) Ісус віддав своє життя за нас і Єгова воскресив його, про що ми всі знаємо. Але чи всіх Єгова воскресить? Про це якраз і є попередження в тому вірші Мв 20:28, що, більша небезпека полягає не в тому, щоб загинути, а в тому, щоб Єгова згадав про цю людину під час воскресінні

    ---------- Додано в 15:42 ---------- Попередній допис був написаний в 13:56 ----------

    Якщо ви помітили, в журналах "Вартова Башта" не трактується Біблія, а приводяться цитати.
    І втім, якщо ви думаєте, що тільки свідки Єгови вказують, про те, що душа - це і є жива істота, або, що душа - це уособлення життя людини, ви помиляєтесь. Наприклад:

    У «Новій католицької енциклопедії» («Нова Католицька енциклопедія») даються наступні цікаві вихідні дані за єврейським та грецьким словам, які в Біблії переводяться словом «душа»: «Душа в ВЗ [Старому Завіті] - непеш, в НЗ [Новому Завіті] - [психе] ... Нефеш походить від первісного кореня, ймовірно, що означає «дихати», і тому ... оскільки живе від мертвого відрізняє дихання, нефеш стало означати життя, власне "я" чи просто життя істоти ... У ВЗ не говориться ні про яку дихотомії [поділі] на тіло і душу. Ізраїльтянин оцінював речі реалістично, в їх цілісності, і тому вважав людей особистостями, а не істотами, що складаються з різних частин. Хоча слово нефеш перекладається словом "душа", воно ніколи не означало душу як щось окреме від тіла або від особистості ... Слово [психе] в НЗ відповідає слову нефеш. Воно може означати першооснову життя, саме життя або живу істоту ».
    У праці Expository Dictionary of Bible Words (Роз'яснювальний словник біблійних слів) наводиться наступне: «Слово"душа "в В [етхом] З [Авет] не вказує на нематеріальну частину людської істоти, яка залишається після смерті. [Нефеш] в основному означає життя, як її унікальним чином відчувають істоти особисто на собі ... Основне значення [слова пси · хе] визначається скоріше його відповідністю в В [етхом] [Завіті], ніж його значенням у грецькій культурі ». А в Eerdmans Біблійний словник (Біблійний словник Ірдмана) пояснюється, що в Біблії словом "душа» «називається не частина людської істоти, але вся особистість ... У цьому сенсі людські створення не мають душ - вони є душами »
    Тому в енциклопедії Americana (Американська енциклопедія) говориться: «Концепцією Старого Завіту про людину є єдине ціле, а не союз душі і тіла. Хоча єврейське слово ... [нефеш] часто перекладається словом "душа", але було б неправильно читати в ньому грецький зміст ... [Нефеш] ніколи не представляється як чинне окремо від тіла. У Новому Завіті грецьке слово [пси · хе] часто перекладається словом "душа", але знову-таки цього слова не можна з готовністю надавати той же самий зміст, який воно мало для грецьких філософів ... У Біблії не міститься ясного опису того, як людина продовжує існувати після смерті ». Ця праця додає: «Теологи повинні були звернутися за допомогою до дискусій філософів, щоб мати відповідні кошти опису існування особистості після смерті».
    Багато вчених погоджуються з тим, що Біблія не говорить про безсмертну душу. У праці Скорочена єврейська енциклопедія (Скорочена іудейська енциклопедія) говориться: «Вчення про безсмертну душу не міститься ні в Біблії, ні в ранніх писаннях рабинів». У Єврейської енциклопедії (Іудейська енциклопедія) говориться: «Віра, що душа продовжує існувати після розкладання тіла, є скоріше справою філософського і теологічного умогляду, ніж просто справою віри, і тому ніде не з'являється в Священному Писанні». У праці Словник перекладача Біблії (Біблійний словник тлумача) помічається: «нефеш ... не продовжує існувати далі незалежно від тіла, а помирає з ним ... Жоден біблійний текст не дає права стверджувати, що "душа" в момент смерті відділяється від тіла ».
     
    Останнє редагування: 25 бер 2012
  17. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Вчіться, пане Oxid, як тре вміти вішати макарони на голови безпечних прихожан!:lol::lol::lol:
     
  18. sitech

    sitech Well-Known Member

    Крім того, що " вішати макарони на голови безпечних прихожан!" ви нічого не хочете добавити. Пане, Мих, вішати ярлики, хай це не буде вашою заботою, якщо у вас є мене за щось поправити, виправляйте, але у своїх висновках використовуйте тільки Біблію, бо ми говоримо про те, що вона говорить.
     
  19. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Тоді й відповідайте на конкретне запитання, яке задав пан Оксід, а не розповідайте байки.

    Охід запитував вас про те що вчить Біблія? Про якусь небезпеку? Про земний порох?
    Навчіться поважати людину, яка вам задає запитання!!! А не вішати макарони про все, що завгодно! А не можете пояснити як це тіло помирає, а душа залишається жива, то краще помовчіть і почитайте що інші кажуть.
     
  20. sitech

    sitech Well-Known Member

    Читайте уважніше, пане, Мих, тоді вам не прийде в голову ображати людей. Я відповів на конкретне питання пана Оксіда

    ---------- Додано в 18:05 ---------- Попередній допис був написаний в 17:59 ----------

    Душа помирає, згідно Єз 18:4, але Єгова Бог обіцяє, що воскресить кожну людину, яка виявляє відданість йому (ПЗакону7:9; Псалом 146 [147, Тх]:4; Іс 25:7, 8; 40:25, 26)
     
Статус теми:
Закрита.
а де твій аватар? :)