оффтопи гілки "Християнство"

Тема у розділі 'Християнство', створена користувачем Romko, 14 чер 2011.

  1. Levko

    Levko Well-Known Member

    ок.:)
    Давайте з іншого боку і поступово, якщо ви не проти.
    Я постараюся вам показати який вірш до якої заповіді відноситься.
    Якщо ви на якомусь етапі будете не згідні зі мною, то кажіть, що незгідні.

    Я думаю ви погодитеся з тим, що ця заповідь є останньою десятою, бо після неї уже закінчується пряма мова Бога і говориться про народ ізраїльський:
    10-та заповідь:
    Вих.20:17
    Не жадай дому ближнього свого, не жадай жони ближнього свого, ані
    раба його, ані невільниці його, ані вола його, ані осла його, ані всього,
    що ближнього твого!

    Просто напишіть чи згідні з тим, що цей вірш відноситься до 10-тої заповіді, чи ні.
     
  2. Оля

    Оля Старожилка форуму

    І де Ви там бачите заповідь? То є стейтмент, ствердження:


    • Тоді Бог промовив усі ці слова, кажучи:
    • "Я - Господь, Бог твій, що вивів тебе з землі Єгипетської, з дому неволі.
    • А далі пішли заповіді:
    • 1) Нехай не буде в тебе інших богів крім мене і т.д.
    Бо що таке заповідь? Заповідь то наказ щось робити, або не робити.
     
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  3. talavoda

    talavoda Well-Known Member

    Пані Олю, це питання не до мене... Тому що такою є перша заповідь в Юдаїзмі.
    Якщо Ви не довіряєте попередній таблиці подивіться тут
    First Commandment (Exodus 20:2): I am the Lord Your God, who brought you out of the land of Egypt, out of the house of bondage.
    Чи пошукайте ще десь в інтернеті.

    Я взагалі не розумію причини суперечки... Всі спроби пояснити, що, помимо різної нумерації, у всіх традиціях заповіді зберігаються, виявились марними. Я розумію, що п. Левкові хочеться довести, що у католиків все перекручено, але йому це не вдасться, тому що це неправда.
    А щодо того, як трактують заповіді протестанти, - тут ніхто проти і не висловлювався.
     
    Останнє редагування: 11 лип 2015
    • Подобається Подобається x 1
  4. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    То якраз те, про що я говорив. Скільки людей, стільки тлумачень. Читаємо одну і ту ж Біблію і кожен переконаний, що він виключно згідно Біблії все розуміє. А що виходить? Виходить, що люди, які навіть з однієї течії по-різному тлумачуть навіть ніби саме просте і зрозуміле - 10 Заповідей.
    От чим добре, що є катихизм.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  5. Pedro

    Pedro Дуже важлива персона

    Чесно кажучи і я не розумію. Все ж написано... Але чому в грекокатоликів зниклі оці слова:
    “You shall not make for yourself a carved image—any likeness of anything that is in heaven above, or that is in the earth beneath, or that is in the water under the earth; you shall not bow down to them nor serve them. For I, the LORD your God, am a jealous God, visiting the iniquity of the fathers upon the children to the third and fourth generations of those who hate Me, but showing mercy to thousands, to those who love Me and keep My commandments.
    Ну і, звичайно, чому з 10-ї заповіді виникло дві? Адже якщо так трактувати, то могло б з цієї заповіді виникнути аж вісім!
     
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  6. talavoda

    talavoda Well-Known Member

    Не зникли... у всіх католиків заповіді однакові. У дописі 423 на 22-й сторінці є текст і посилання на Катехизм.
    Прочитайте, прошу, цей допис, щоб я не повторювалась.
    А взагалі всі заповіді зводяться до двох заповідей любові, які дав Ісус.
     
  7. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Левку, Вам не набридло - то з іншого боку, то ззаду, то спереду? )))

    Просто дайте відповідь на питання, котре Ви зазвичай іншим задаєте - де про це написано в Біблії?
     
  8. talavoda

    talavoda Well-Known Member

    Тут є посилання на дві версії катехизму. У повній розширеній версії дуже докладно описано як КЦ тлумачить всі заповіді. Звичайно, потрібно присвятити трохи часу, але, можливо, Вам буде цікаво. У компактній версії якраз добре видно як всі заповіді підпорядковуються двом заповідям Ісусовим. Важається, що вони були дані на скрижалях як заповіді стосовно Бога і стосовно ближнього.

    Щодо самої нумерації, то навіть юдеї (яким і були початково дані заповіді) не є впевнені який вірш до якої заповіді віднести. )
    На цьому сайті можна прочитати таке:
    The division of the commandments themselves is not at all certain. There are 13 sentences in the accepted Jewish version of the Ten Commandments (17 in the Christian), but it is difficult to ascertain with certainty from the text itself what comprises the first commandment, the second, and so forth. For while there are 13 mitzvot[commandments] to be found in the text, their allocation to the Ten Commandments can be done in a variety of ways. Thus there are different traditions.

    Поділ самих заповідей зовсім не є певний. Є 13 віршів у прийнятій єврейській версії Десяти заповідей ( 17 в християнській ), але з самого тексту важко встановити з упевненістю, що включає першу заповідь, другу, і так далі. Бо, хоча є 13 mitzvot [заповідіей] в тексті, їх розподіл на Десять Заповідей може бути зроблено в різних напрямках. Таким чином, існують різні традиції.
     
    Останнє редагування: 11 лип 2015
    • Не погоджуюся Не погоджуюся x 1
  9. Levko

    Levko Well-Known Member

    Я зрозумів вас... Просто боїтеся розбиратися в Писанні, боїтеся відкрити для себе правду...
    Все! В мене до вас більше питань нема на рахунок заповідей...
     
    Останнє редагування: 11 лип 2015
  10. Levko

    Levko Well-Known Member

    О!І я про це ж уже кілька сторінок товчу!
     
  11. Levko

    Levko Well-Known Member

    Що значить у всіх католиків усі заповіді однакові?о_О
     
    • Смішно Смішно x 1
  12. talavoda

    talavoda Well-Known Member

    Те, що немає різниці у католиків східного і західного обряду.
    :)
     
  13. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    :)))

    Я запам'ятаю цю Вашу відповідь.
     
  14. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Левко, ви мене не розчаровуєте.:haha:

    А давайте зайдем з іншого боку - з 10 заповіді.:haha:
     
  15. Pedro

    Pedro Дуже важлива персона

    Ви так думаєте? Католики східного обряду - це православні, які рихло підпорядковані папі. Я звичайно відвідував катедру, де вивчив літурґію повністю. Правда, польською. Колись попав до грекокатоликів. Співав "Вірую". Дійшло до слів про Духа Святого. Як звичайно, я співав від Отця і Сина походить. На мене всі подивились як на марсіана...
     
  16. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    о_О
     
  17. Pedro

    Pedro Дуже важлива персона

    Ось чому я не люблю релігій. Будь-яких. І в церкві Левка повно скелетів в шафі. І в інших церквах. Тому я довіряю тільки Писанню. І Ісусу Христу. А все інше - то "отсєбятіна" ксьондзів і пасторів...
     
  18. talavoda

    talavoda Well-Known Member

    Пане Педро, я належу до УГКЦ.... тому пишу те що знаю. Мова йшла про різницю у заповідях.
    Тоді дайте мені, будь ласка, відповідь на запитання, яке я ставила вже Вам раніше: " Де в писанні Deuteronomy 5:6-21 розділене на 10 заповідей?"
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Levko

    Levko Well-Known Member

    п.talavoda, тут і доводити нема що, все зрозуміло як білий день.
    І те, що католики перекрутили десять заповідей то є правда.

    Якщо ви належите до УГКЦ, то чому постите якісь катехизми, в яких пропонуєте розбиратися , а чому ні одного разу не процитували ваш Катехизм УГКЦ:



    ?

    Так от, в цьому Катехизмі на стор.297 наведено 10 Божих заповідей:

    Десять Божих заповідей

    Я – Господь Бог твій.

    1. Нехай не буде в Тебе інших богів, окрім мене.

    2. Не взивай намарне імені Господа Бога твого.

    3. Пам’ятай день святий святкувати.

    4. Шануй батька твого і матір твою.

    5. Не вбивай.

    6. Не чужолож.

    7. Не кради.

    8. Не свідчи ложно на ближнього твого.

    9. Не пожадай жінки ближнього твого.

    10. Не пожадай нічого того, що є власністю ближнього твого (див.

    Вихід 20,2-17).

    Поясніть, будь-ласка, чому дві останні заповіді говорять "Не пожадай", якщо в Писанні про це говорить тільки одна 10-та заповідь?? І, до речі, ця остання заповідь в Писанні складається тільки з одного вірша.
     
    Останнє редагування: 11 лип 2015
  20. talavoda

    talavoda Well-Known Member

    Можете порівняти.
    Катехизм Католицької Церкви компактна версія.

    Section Two: The Ten Commandments
    Chapter One: "You Shall Love the Lord Your God With All Your Heart, With All Your Soul, and With All Your Mind"
    The First Commandment: I Am the Lord Your God, You Shall Not Have Other Gods Before Me
    The Second Commandment: You Shall Not Take the Name of the Lord Your God in Vain
    The Third Commandment: Remember to Keep Holy the Lord's Day
    Chapter Two: "You Shall Love Your Neighbour as Yourself"
    The Fourth Commandment: Honour Your Father and Your Mother
    The Fifth Commandment: You Shall Not Kill
    The Sixth Commandment: You Shall Not Commit Adultery
    The Seventh Commandment: You Shall Not Steal
    The Eighth Commandment: You Shall Not Bear False Witness Against Your Neighbour
    The Ninth Commandment: You Shall Not Covet Your Neighbour's Wife
    The Tenth Commandment: You Shall Not Covet Your Neighbour's Possessions

    Пане Левку, перш ніж когось звинувачувати в перекрученнях, Ви хоча б щось довідайтесь.
    І чому Вам Католицька Церква так спокою не дає? :)
     
    • Смішно Смішно x 1
а де твій аватар? :)