Нова Річ Посполита

Тема у розділі 'Міжнародна політика', створена користувачем Pototsky, 18 лис 2013.

  1. Mr. Blick

    Mr. Blick Дуже важлива персона

    Які ж то москалі ? Всі місцеві, за рапортом поліції і сбу, які їх приняли - школота, наркомани. Різними засобами мешканці Львівщини заробляють на життя - хто до москви їде робити, хто за бутилку з антиукраїнськими гаслами польською мовою дорогу перекриває.
     
  2. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    Хто ту бутилку пропонує?
     
  3. Pototsky

    Pototsky פוטוצקי

  4. Pototsky

    Pototsky פוטוצקי

    Кадр з фільму "Wołyń" (2016)

    [​IMG]
     
  5. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    Нарешті українці зробили полякам зауваження

    ЗАЯВА ЩОДО НИЩЕННЯ БРАТСЬКОЇ МОГИЛИ ВОЯКІВ УПА В ПОЛЬЩІ

    70 років тому польський комуністичний режим вдався до жахливого злочину, який увійшов в історію як акція «Вісла». З власних домівок виселені близько 150 тисяч українців, яких розселили далеко від дому, щоб вони асимілювались і зникли як національна спільнота. На жаль, 70-ті роковини трагедії минають не під знаком примирення та історичного діалогу, а стають черговим приводом для нищення слідів проживання нашого народу на теренах південно-східної Польщі.

    26 квітня на кладовищі села Грушовичі Перемишльського повіту Підкарпатського воєводства групою невідомих осіб було знищено братську могилу вояків УПА і вчинено наругу над Державним Гербом України – тризубом.

    Свої злочинні дії організатори назвали «публічною акцією» і «першим легальним демонтажем нелегального пам’ятника». Ліквідація могили була анонсована у польських ЗМІ, а сам «демонтаж» польські журналісти висвітлювали безпосередньо на цвинтарі. Варварському нищенню могили не перешкоджала поліція, а війт села навіть схвально відгукнувся про вчинений злочин.

    Руйнування братської могили вояків УПА в Грушовичах є 15-м за чергою актом наруги над місцями пам’яті українського народу в Польщі, вчиненим від 2014 р. Ці випадки залишаються без розгляду польськими правоохоронними органами. Польська влада не відновлює знищених пам’ятників. Водночас за той самий період в Україні було вчинено 4 акти наруги над польськими місцями пам’яті, і кожного разу українська влада у найкоротші терміни відновлювала меморіальні об’єкти у їх первинному вигляді, а за фактами вандалізму порушувались кримінальні справи.

    У 1990-х роках норми національного законодавства щодо місць пам’яті як в Польщі, так і в Україні лише формувались. Чимало споруджених у цей час пам’ятників і пам’ятних знаків опинились поза правовим полем. Протягом останніх двох років Інститут працював над створенням механізмів узаконення польських пам’ятників і пам’ятних знаків, встановлених в Україні без будь-яких погоджень з центральними чи місцевими органами влади в період з 1991 по 2017 рр. Ми прагнули досягти порозуміння з польською стороною в питанні збереження місць пам’яті обох народів: Державною міжвідомчою комісією у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій разом з Радою охорони пам’яті боротьби і мучеництва обговорювалися конкретні кроки щодо вирішення проблеми.

    Натомість відсутність належної реакції польської влади на системне нищення українських місць пам’яті в Польщі змушує нас призупинити процес легалізації польських меморіальних об’єктів на території України.

    Відтак, щонайменше 105 польських пам’ятників і пам’ятних знаків, збудованих на території України в період з 1991 по 2017 рр., залишаються нелегальними.

    Інститут ініціює перед Державною міжвідомчою комісією у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій зупинення надання дозволів на проведення робіт з пошуку поховань та впорядкування польських місць пам’яті в Україні.

    Звертаємось до представників органів місцевого самоврядування з проханням припинити розгляд будь-яких звернень польських державних інституцій, окремих осіб чи громадських організацій щодо надання дозволів на встановлення нових польських пам’ятників та пам’ятних знаків чи реставрацію вже існуючих.

    Крім того, вважаємо за потрібне звернутися до польської сторони для з’ясування таких питань:

    1. Оскільки знищення українського військового поховання в Грушовичах анонсувалось у польських ЗМІ, а злочинні дії не були попереджені, чи слід вважати відсутність реакції органів державної влади та правоохоронних органів Республіки Польща офіційною позицією Польської держави?

    2. Чи означає позиція, озвучена війтом гміни Стубно, що решта українських пам’ятників, які польська сторона вважає за нелегальні, також будуть знищені? Чи вірно ми розуміємо позицію польської сторони, що й Україна, вслід за Польщею, може не зважати на нищення польських пам’ятників на своїй території?

    Український інститут національної пам’яті готовий до поновлення співпраці з польськими партнерами відразу після відкритого та прозорого розслідування всіх фактів нищення українських місць пам’яті, що мали місце протягом 2014-2017 рр., притягнення до відповідальності винуватих осіб та відновлення і легалізації знищених українських пам’ятників коштом польської сторони.
     
    • Інформативно Інформативно x 2
    • Подобається Подобається x 1
  6. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    А я хочу запитатися - хто як думає:
    Чи мають українці моральне право не оберігати польських пам’ятників і пам’ятних знаків, збудованих на території України і не перейматися, коли хтось їх нищить?

    Я особисто вважаю, що при таких розкладах нехай поляки йдуть лісом зі своїми орлятами, шо нє?
     
  7. Pototsky

    Pototsky פוטוצקי

    Українська реакція на події в Грушовичах мала бути стриманішою, але доля українсько-польських відносин зараз - у руках Варшави, впевнені експерти.

    Війна пам’ятників. Нове загострення у відносинах Києва та Варшави | Політичні новини з України: аналітика, прогнози, коментарі | DW.COM | 28.04.2017
     
  8. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    То тіпа в України появився новий "старший брат", і нам потрібно терпіти всі його захцянки?
     
  9. Pototsky

    Pototsky פוטוצקי

    Якщо Польща вдаде , то нас не роздавить?
     
  10. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    Коли вдаде?
    Чому вдаде?
     
  11. Pototsky

    Pototsky פוטוצקי

    А ви як думаєте?
     
  12. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    Я думаю /я впевнений/, що в даній ситуації нехай поляки йдуть нахер зі своїми панськими замашками.
     
  13. Pototsky

    Pototsky פוטוצקי

    А я вважаю, що молодь двох країн має шанси жити в мирі.
    Дорослі хай пакують валізи.
     
    • Оптимістично Оптимістично x 1
  14. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    Так хто ж проти?
    Тільки в реалі дещо йнакше

    Геть із Польщі! Польські націоналісти напали на українців

    Котрі дорослі?
     
  15. Pototsky

    Pototsky פוטוצקי

    Наші та їхтні, котрі натравлюють і провококуть молодь
     
  16. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    Зверніть увагу - українська сторона на державному рівні оберігає польські пам"ятники і знаки, які знаходяться в Україні.
    А польська сторона на державному рівні потурає польським вандалам, котрі знищують українські пам"ятники і знаки, які знаходяться в Польщі.

    То хто натравлює і провокує молодь?
     
  17. Pototsky

    Pototsky פוטוצקי

    Згідний з вами.
    Особливо невдоволених неправильним поділом II-ї РП у Польщі більше.
    А українська влада поки ще має з ким та з чим воювати.
     
    Останнє редагування: 29 кві 2017
  18. manur

    manur Well-Known Member

    Оце, побував недавно у Варшаві на мості Грота-Ровєцкєго і цікаво мені стало в честь кого той міст названий.

    Стефан Ровецький — Вікіпедія

    Грот - це одне з його псевдо.

    Але цікаво про нього ось що : сидів він (там і згинув) в концтаборі Заксенгаузен. Там же сидів і Степан Бандера.

    Далі цитую Вікіпедію :

    Зі Степаном Бандерою (в'язень камери № 73) вони мали таємну розмову. Пізніше генерал писав своїм соратникам: «… вже зараз мусимо рахуватись з втратою наших східних земель на користь українців.»

    Раз поляки назвали його іменем великий міст у Варшаві, значить він для них авторитет. Отож, потрібно сучасним полякам нагадувати вищенаведену тезу генерала Грота.
     
  19. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    «Самопоміч» рішуче засуджує факт вандалізму щодо пам’ятника воїнам УПА у селі Грушовичі (Польща)
     
  20. Pototsky

    Pototsky פוטוצקי

    Спершу її варто долучити хочаб у вікіцитатник польською мовою.
     
а де твій аватар? :)