Низка чинників психологічної реабілітації комбатантів і учасників АТО

Тема у розділі 'Війна', створена користувачем llleonid, 27 жов 2016.

 1. llleonid

  llleonid Well-Known Member

  Низка чинників психологічної реабілітації комбатантів і учасників АТО


  [​IMG]
  "За період 2014–2016 років обліковано безповоротні такі втрати: загинуло 1294 військовослужбовці, смерть яких стосується небойових безповоротних втрат.


  І настали з таких причин: дорожньо-транспортні пригоди – 112 випадків, отруєння, в тому числі, наркотичними, алкогольними засобами – 96 випадків, самогубство – 259 випадків", – повідомив прокурор.

  Матіос зазначив, що зафіксовано 405 фактів, коли військові померли внаслідок хвороби.

  "Про що це говорить, особливо 405 від хвороб? Це неякісне проведення призовної комісії, тому що сільський чи районний, чи інший лікар порахував, що Іван, який не має роботи, повинен іти служити і він здоровий, коли в нього наявні ознаки відкритої форми туберкульозу чи ще там щось", – сказав Матіос.
  За період АТО 259 військових вчинили самогубство, - Матіос

  Такі свідчення прокурора пана Матіоса ставлять ще більше питань:
  - як оцінити рівень психічного здоров'я комбатантів і учасників АТО?
  - скільки комбатантів і учасників АТО мають психічні відхилення та які?
  - як справи в українських силовиків з профілактикою психічних захворювань і бойових стресів?
  - тощо.

  В арміях розвинених країн обов'язково ведеться статистика бойових психологічних травм. Про бойові психологічні травми йдеться в контракті їхніх військовослужбовців та в медичній страховці.

  Зверніть увагу: в нас такої статистики не ведеться.

  Абзац про 405 смертей від хвороб дозволяє стверджувати: гребуть кого попало, всіх підряд.

  Інформацію про "самогубство – 259 випадків" як опосередкований показник якості психічного здоров'я також можна поставити під сумнів (як і про інші випадки): наприклад, удова бійця АТО пані Оксана Рудник виграла суд у Міністерства оборони, який стверджував, що її чоловік – самогубець.
  Вдова бойца АТО выиграла суд у Министерства обороны, утверждавшего, что ее муж - самоубийца

  Це дивовижно, проте на надзвичайно витратні програми соціального захисту силовиків кошти виділяють, а ось на програму психологічного діагностування та психологічної допомоги комбатантам і учасникам АТО майже нічого, хоча вона теж стосується соціального захисту, та ще й неабияк збільшує боєздатність війська.

  Нині ситуація змінилася – мобілізованих з усіх хвиль заступають контрактники.

  В Україні програми психологічної реабілітації комбатантів і учасників АТО започатковувалися суто руками волонтерів. Нині значна частина з них фінансується міжнародними фондами. А найпотужніші з них мають у своїй основі психіатричні підходи до надання допомоги.

  Тут треба розрізняти підходи психологів і психіатрів.
  Якось я побував на одному з таких терапевтичних тренінгів, який проводив психіатр. Одна пані, вдова учасника АТО, вже була готова розридатися, а комбатант АТО – "вилити душу", проте методами тілесної терапії їх заспокоїли й продовжили тренінг. Тобто проблему не вирішили, а заглушили. Психолог у такій ситуації застосував би психодраму чи вивільнення афекту, чи просто вислухав би, що дало б значно більше результату, аніж заспокоїти людину, щоб зробити її безпечною для себе й толерантною для довкілля, чим зазвичай і займається психіатрія.

  Тому я вважаю, що для організації масової системи психологічної реабілітації комбатантів і учасників АТО найбільш придатна й має застосовуватися саме психологія.
  Наприклад:

  Конфіденційна психологічна самодопомога
  Конфіденційна психологічна самодопомога

  У перервах між боями, на ротації, під час відпусток, комбатанти й учасниками АТО часто вступають у запеклі дискусії про політику й політиків, про порошенків-путіних. Інколи, коли дати людям якісь стабільні дані, тоді вони можуть багато чого переосмислити й зрозуміти щось для себе, заспокоїтися щодо певної теми, прийняти по ній для себе певне рішення й перестати по цій темі нервуватися.
  Наприклад:

  46. Психологічний портрет Ліліпуті. Аналітичні матеріали політичного психолога
  Замовити психологічну характеристику на відомого політика, депутата, підприємця, з прогнозом дій: 46. Психологічний портрет Ліліпуті. Аналітичні матеріали політичного психолога

  Проте окрему і вкрай важку для надання психологічної допомоги групу складають волонтери та комбатанти АТО, що побували в полоні. Усі вони відзначають одну вельми характерну і малозрозумілу для них рису: їх усілякими способами прагнуть принижувати й упосліджувати.
  Принижувати й упосліджувати.
  Майже всі вони зламані духовно й фізично.
  Дехто говорить про дружбу між народами, про три братні народи, проте не розуміють, чому так їх ганьбили і придушували. Вони приголомшені почутим і побаченим, пережитим.

  Шукають і не отримують ні відповідей, ні логічних пояснень причин і мотивів – навіщо їх прагнуть принижувати й упосліджувати?

  Відповідь на це дав професор Філіп Карбер, президент Potomac Foundation, в минулому радник прем'єр-міністра Великої Британії Маргарет Тетчер, радник Генерального секретаря НАТО Манфреда Уорнера, радник Міністра оборони та начальника Генерального штабу США. Після прес-конференції в Укрінформі

  View: https://www.youtube.com/watch?v=5UAbiDrXndY

  він пояснив, що окупанти застосовують ідеологію расизму як зброю проти українців.

  Військово-політичне керівництво РФ цілеспрямовано промиває мозок росіянам ідеологією, що можна охарактеризувати як "жовтий азійський неорасизм". Саме тому вони вважають себе людьми вищої, жовтої раси, а білих українців зневажливо вважають унтерменшами, "ґлюпімі хохламі", шматком білого свинячого вуха чи щось таке:

  115. Промахи військово-політичного керівництва України з початку АТО від нерозуміння суті ворога
  Замовити психологічну характеристику на відомого політика, депутата, підприємця, з прогнозом дій: 115. Промахи військово-політичного керівництва України з початку АТО від нерозуміння суті ворога

  До стандартного набору валізи психолога країн НАТО входять кілька блоків цигарок і пляшка хорошого шотландського віскі.

  Сподіваюся, спільними зусиллями волонтерів і силовиків і всіх небайдужих ми разом створимо ефективну методику психологічної реабілітації комбатантів і учасників АТО, або запровадимо вже готову методику НАТО як один зі стандартів, впровадження якого необхідне для постійного членства України в цьому оборонному блоці.
  Слава Україні!
  [​IMG]
   
 2. Gardarg

  Gardarg Member

  Я думаю этим вопросом и по сегодня никто нормально не занимается
   
а де твій аватар? :)