Неокатехуменат

Тема у розділі 'Релігії народів світу', створена користувачем Saszko, 20 кві 2010.

?

Як Ви ставитесь до неокатехуменату. Перші два питання для тих, хто в общині.

  1. Я в общині. Мені подобається.

    0 голосів
    0,0%
  2. Я в общині. Мені не подобається.

    0 голосів
    0,0%
  3. Це хороше явище.

    0 голосів
    0,0%
  4. Це негативне явище.

    0 голосів
    0,0%
  5. Це сумнівне і неоднозначне явище.

    0 голосів
    0,0%
  6. Я не стикався(лася)

    100,0%
  1. Saszko

    Saszko Well-Known Member

    Хто що думає про неокатехуменат і який має досвід пов'язаний з ним?
     
  2. plastic

    plastic Well-Known Member

    Що це таке?
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. Saszko

    Saszko Well-Known Member

  4. MARTINI

    MARTINI Administrator Команда форуму

    А одним абзацом слабо написати, а не кидати лінки на пів інтернету? :)
     
    • Подобається Подобається x 2
  5. Saszko

    Saszko Well-Known Member

     
  6. Зануда

    Зануда така зануда



    ---------- Додано в 11:36 ---------- Попередній допис був написаний в 11:13 ----------

    Неокатехуменат цікава річ. Важливий для багатьох людей етап у житті. Але не для наших українських реалій. Це моя приватна думка, яку я виробила на основі перебування у спільноті на протязі кількох років(від заснування до припинення існування через об"єктивні обставини).
    Українські спільноти формуються переважно із активно-практикуючих прихожан тої чи іншої парафії, але епати розвитку спільноти розраховані на людей, які намагаються піднятись "з дна" - спершу усвідомлюють потребу Бога у своєму житті, потім хочуть змінити стиль життя, і т.д. (покинути наркотики, невпорядковані сексуальні зв"язки etc.) А коли спільнота складається із практично зразкових прихожан старшого та середнього віку, та ще не зіпсованої молоді, яка росте на церковних цінностях, то оригінальна схема виглядає штучною і притягнутою за вуха, вона вимагає модифікації.
    Якщо ж реально сформувати спільноту з "маргінальних" людей, то з"являється небезпека відколу спільноти від Церкви і перетворення її на секту. Щоб цього не сталося, пресвитер має бути сильною особистістю і вміти правильно розставляти акценти. Свого часу ми мали проблеми такого плану із членами київської спільноти.
    Знаю, що це поширене явище у багатьох країнах. Тому, моє ставлення до неокатехуменату досить помірковане, я б навіть сказала стримане.
     
  7. Saszko

    Saszko Well-Known Member

    Дякую, Занудо. Я трохи більше місяця тому випадково попав на першу катехезу і почав ходити. Слухав катехези, але про неокатехуменат як явище в цілому ніякої інформації не отримував. Я думав, що ходжу на якісь курси катехізації, не більше. Наведені мною посилання - це все, що я поки шо можу знати (віднедавна). І коли узнав, що утворюється община, яка буде жити духовним життям трохи віддалено від інших парафіян і буде закритою, мене це насторожило. Я просто шукав спілкування з віруючими людьми, але неокатехуменат (якщо я вступлю в общину) мені видається загрозою моїй свободі. Знову ж таки, я майже нічо не знаю по цій темі і створив її для того, щоб почути думку людей, котрі досвідчили це явище. Ще раз дякую.
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Сергій аспірант

    Сергій аспірант Well-Known Member

    ПАне Saszko думаю для вас буде корисно поцыкавитись чи має дане явище біблійне обгрунтування (неплутайте з богословським).
    Щодо свободи до християнські норми етики стосуються усіх сторін життя і не можна бути християнином якщо в якихось аспектах життя цими нормами нехтувати.

    ---------- Додано в 17:49 ---------- Попередній допис був написаний в 17:47 ----------

    Звичайно легко бути християнином у замкнутій групі але християнство має бути відкритим для суспільства.
     
  9. Зануда

    Зануда така зануда

    Закритість спільноти не полягає в ізоляції. Не варто переживати за це. Просто неокатехуменат намагається повернутись до апостольських часів так близько, як тільки це можливо - невелика спільнота, всі всіх знають, проводять спільні приготування до літургії Слова та Євхаристії, через поділ на менші групи, кожна з яких по черзі готуватиме літургічну зустріч.
    Позитивний фактор - читання Святого письма,обмін думками з приводу прочитаного і все під керівництвом пресвітера.

    До неокатехуменату це не приміняється. Їхня місія не закритись на людей, а відкритись на Бога.

    ---------- Додано в 20:10 ---------- Попередній допис був написаний в 20:03 ----------

    А збори СЄ мають? :)

    Неокатехуменат є спільнотою в лоні Церкви, а не сектою чи угрупуванням чи окремою релігійною громадою. Такого плану різних спільнот в католицькій Церкві є багато. Всі вони (локально)існують з дозволу місцевого єпископа, який слідкує за розвитком спільноти. А як релігійних рух - дозвіл на існування отримують від папи, після грунтовного вивчення.
    Як я вже писала вище - існує певна загроза, що така спільнота може почати вважати себе самодостатньою, але розумний і сильний керівник в особі пресвітера ніколи не доведе спільноту до такого стану. Неокатехуменат бере активну участь у релігійному житті громади, на базі якої утворилась їхня спільнота.
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. Полковник

    Полковник миється в бані

    Мы с пацанами уже лет 8 прикалываемся по неокатехуменату! Нам нравится.
     
  11. Mary Mel'nyk

    Mary Mel'nyk New Member

    http://youtu.be/7xpyojA7DAE: good:
     
а де твій аватар? :)