Навіщо в парламент внесли законопроект про тотальну українізацію

Тема у розділі 'Мовне питання', створена користувачем bayard, 22 січ 2017.

  1. bayard

    bayard Дуже важлива персона

    я знаю що лякає там мене, а вас може лякати зовсім інше:hi:
     
  2. Latana Royal

    Latana Royal Рахунок для переказів порад: 322 223 322 223

    Добре, скажіть що лякає Вас? Бо мені, чомусь, зовсім не страшно :pardon:
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. iso

    iso Well-Known Member

    Страшного там нема нічого. Але:
    Можливі маніпуляції з такими положеннями:
    навмисне спотворення української мови в офіційних документах і текстах, застосування української мови з порушенням стандартів української мови, мають наслідком відповідальність, встановлену Законом.

    Щодо ВИШів – дурість:
    У … вищих навчальних закладах забезпечується обов’язкове вивчення державної мови як дисципліни в обсязі, що дає змогу провадити професійну діяльність у вибраній галузі з використанням цієї мови.

    Незрозуміло яким чином збираються забезпечувати популяризацію діалектів та говірок Української мови
    Щодо розколу суспільства – Жэнтэльмен 3пера не боится, он его имеет:)
    Але швидше за все новий проект, який дійде до голосування, нас усіх дуже здивує:sad:
     
    • Тупо Тупо x 1
  4. bayard

    bayard Дуже важлива персона

    мовні інспектори.
    з яких джерел їм сплачуватимуть зарплатню?
     
  5. Latana Royal

    Latana Royal Рахунок для переказів порад: 322 223 322 223

    Я Вас щиро не розумію :dntknw:
    Я з таким трудом вишукувала, бодай перекладені, українською мультики, щоб моя дитина звикала до мови. Так раділа, коли 2 видання казок Сухомлинського був вибір придбати не тільки російською, але й українською. Тепер, цікаві підліткові книжки вишукую. У Карпати поїхали аби заглибитись у мовне середовище й напрацювати практику спілкування (бо в нашому середовищі - наче сам із собою розмовляєш). Тихенько радію, коли дитина, щоб щось літературно розповісти, переходить на українську. Навіть у книзі відгуків, коли позавчора були в музеї, свої враження дитина написала українською. Мене то все так тішить! Відчуваю гордість. Тому, Ваші аргументи мене дивують так, якби рибу лякали тим, що кинуть у річку.
    Хіба тільки... ви не риба, а лише прикидаєтесь ;)

    І до чого тут діалекти? Діалекти - діалектами. Вони природньо складатимуться, із вуст в уста, як діалектам і належить. А забезпечувати будуть літературну, ділову, професійну мову.
     
    Останнє редагування: 30 січ 2017
    • Подобається Подобається x 3
    • Зе бест! Зе бест! x 2
  6. Latana Royal

    Latana Royal Рахунок для переказів порад: 322 223 322 223

    скоротять бюрократів і хабарників в податковій, наприклад :pardon:
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  7. iso

    iso Well-Known Member

    Я розумію Ваш жаль. Але то інше. Не можу зрозуміти, в чому Ви не погоджуєтеся з моєю думкою.

    1. З тим, що не треба вводити у ВИШі предмет укр.мови? Прецінь, якщо ти студент, то вчився в школі мови і нічого товкти воду в ступі. А якщо не знаєш мови, то нєфіг тобі у ВИШі робити. Десь так.
    2. Закон гласить
    "1. Завдання цього Закону полягають у забезпеченні державою:

    6) підтримки української мови шляхом сприяння:

    е) популяризації діалектів та говірок української мови та їхньому збереженню;"


    Дослідження діалектів, складання словників діалектів та говірок, розвиток мови з використанням діалектної бази – це так. Це наукова і мовотворча діяльність. Але що таке популяризація діалектів.
    3. Про «…навмисне спотворення української мови в офіційних документах і текстах,
    застосування української мови з порушенням стандартів української мови, мають
    наслідком відповідальність, встановлену Законом».


    Про офіційні документи погоджуюся. Однозначна термінологія, дотримування правопису – все це необхідне. Але повинна бути і певна свобода. Для письменства, журналістики, філологів-нарешті. Цього в Законі не передбачено.
    Хто надрукує текст, де будуть слова «плявдувати», «жарівка»… Вони із словників щезли.
    Або, з урахуванням наведеного положення, наприклад таке

    Білих бламів біла біль,
    Інеїв кришталь,
    Неба габи голубі
    Бліднуть, бліднуть вдаль.

    Білих бламів біла біль
    Срібні комиші,
    А під ними спить мій біль
    В зимовій тиші…

    А колись це все були словами щоденного вжитку. Допоки нас не загнали в рамки мовних стандартів – правописів і словників 1933-1960рр, гармонізованих з російськими. Якими будуть нові стандарти?:dntknw:

    Пане prius,е!
    Якщо Ваша ласка пояснити Ваше « Тупо x 1», я буду безмежно Вам вдячний:hi:
     
  8. Ворон

    Ворон ПТН ЗДХ

    • Подобається Подобається x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  9. prius

    prius Well-Known Member

    Ви дуже тонко підводите що мусить бути кацапский язик державним
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. iso

    iso Well-Known Member

    Логіка залізна. Сірники Є? Є. Значить твоя жінка курва.
    А конкретніше можна, з чого такий висновок
     
  11. Ворон

    Ворон ПТН ЗДХ

  12. Latana Royal

    Latana Royal Рахунок для переказів порад: 322 223 322 223

    Хм... яка ж мова дозволяє національно ідентифікуватися Австралії, Сполученим Штатам, Канаді? :scratch_one-s_head:
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  13. Ворон

    Ворон ПТН ЗДХ

    Австрії, Німеччині. :popcorm1:
     
  14. Latana Royal

    Latana Royal Рахунок для переказів порад: 322 223 322 223

    в Сполучених Штатах і Австралії рідна мова німецька і австрійська? о_О жартуєте!
     
  15. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Чому це дурість? В Харкові в вишах є кафедра українознавства. Там вчать як не помилитися в складанні ділової документації, та мало чого - один семестр.
    Ясно, що не разкладають речення на підмет і присудок, а вчать щось, що допоможе в майбутньому по спеціальності.
    Зараз з тими ЗНО поступають до вишів, і я навіть не знаю, чи обов'язкова там украЇнська мова. До ЗНО екзамен по мові був обов'язковим.
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Додам свої 5 копійок про цей закон. Вважаю, що він поки трохи не на часі, чи частково не на часі. Треба попереду ставити не коня.
    Треба підручники мати!А потім займатись навчанням - хоч на якій мові.
    Зараз дітлахи в 5-6 класі, в м.Балаклея, де живуть наші родичі, не мають багатьох підручників. Класна дама порадила мати інтернет і ходити до школи з гаджетами. А там дуже погана ситуація після масового закриття заводів - цементного, плиточного...та багатьох. Роботи в місті нема, а коли є, то сльози. Батьки в шоці, де брати гроші ще на гаджети? В Харкові, мабуть, теж саме с підручниками, тільки з грошима краще.
    Мушу сказати, що в вишах набагато складніше. Там нема і словників, які відповідають сучасному слову в науці та новітніх технологіях. Нічого ж нема, особливо в інформ. технологіях.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  17. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Хочу ще сказати, що політичну доцільність треба з умом застосовувати.
    Наприклад, гуманітарні вузи східної України давно мали можливість перейти на українську мову. Для цього потрібно тільки бажання перевести свої лекції. Словники є, підручники є.
    Чого не можна сказати за технічні вузи. Потрібен час - словники, підручники.
     
  18. iso

    iso Well-Known Member

    Українська мова повинна бути предметом середньої школи, в т.ч і ділова мова. А у ВИШах на кафедрах славістики, математичної лінгвістики – спецкурси (мовознавство, історія мови…
    А ЗНО з укр..мови є Обов’язковим
    Щодо підручників – це проблема. Але вирішувати її потрібно не лише у зв’язку із Законом. Звичайно, що прийняття Закону потребує збільшення тиражів україномовних підручників – а це гроші. Але нестача на сьогодні інших підручників не є причиною для припинення навчання? Як тимчасовий вихід – задіяння множильної техніки.
    Зрештою, Закон все одно в такому вигляді прийнятим не буде.
     
  19. iso

    iso Well-Known Member

    Ну, для ВИШів я тут особливої проблеми не бачу. Стосовно відсутності термінологічних словників - це не зовсім так. В Харкові потужна термінологічна школа, очолювана професором Гінзбургом Михайлом Давидовичем. Яка (школа) підготовила
    і термінологічні словники, і стандарти серії "терміни та визначення". Те саме і у Львові, школа професора Богдана Рицаря (Він і є Головою ТК стандартизації науково-технічної термінології Держспоживстандарту та Міносвіти і науки)
    А вже придбати словники і підручники – то проблема студента.
     
  20. Latana Royal

    Latana Royal Рахунок для переказів порад: 322 223 322 223

    А чого іноземну мову в ВИШах не вважаєте дурістю? Її ж у середній школі вивчають, то навіщо більше?
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
а де твій аватар? :)