Навіщо в парламент внесли законопроект про тотальну українізацію

Тема у розділі 'Мовне питання', створена користувачем bayard, 22 січ 2017.

  1. artobstrel

    artobstrel Дуже важлива персона

    да вы вектор обсуждения как то сместили, все кто учился в Украине мову знают, ибо она обязательно преподавалась в школе, второе - она знает мову на которой говорит население, как правило такие уникалы из традиционно русскоязычных краев, и вопрос понимания тут не стоит, все без исключения понимают русский язык в Украине да и тут )) ... вот если к кельнерше обратятся на украинском а она начнет бузеть по типу "рАзгАвАривайте нАрмально" - вот это другое дело, за это можно и штраф и по сраке, а тут музыку заказывают посетители - хотят на русском имеют право обслуживаться на русском, да хоть на венгерском, если официант и посетитель венгры - ну вышло так, встретились.
     
  2. Alias

    Alias Львів-місто моєї мрії..

    Арт, не утрируй:))) Чи в страха очі великі?:)))
    Якщо ти в кельнерки замовиш супчик українською мовою , то цілком логічно буде якщо вона тобі ж такою мовою відповість. А от якщо вона буде звертатись до тебе російською, а ти будеш вимагати від неї спілкування українською от тоді вже інше питання.
    А ще є таке поняття як людський фактор.Завжди можна дійти згоди у будь-якому питання. Було б бажання.
     
    Останнє редагування: 27 січ 2017
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  3. Latana Royal

    Latana Royal Рахунок для переказів порад: 322 223 322 223

    Та чого Ви так розхвилювалися?! Гляньте на закон про паління в загальних місцях, тобто на покарання за його невиконання... я Вас просю, не роздмухуйте проболему там, де її немає
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Подобається Подобається x 1
  4. artobstrel

    artobstrel Дуже важлива персона

    та да, законом про паління вата над головою розмахувати не буде, і вважаю дурнею, виправдовувати один ідіотизм іншим. і це на фоні суцільної дупи, я може у іншій країні живу, де тарифи не пшездецові, де прокурори каєнами на пасху не бїються, де на зарплатню можна впевнено прожити, де менти не менти а мусора не мусора, де суддя не чмо та ін. і десь там сидят законоворці і такі собі "а чего й то нам еще замутить, чтоб уж совсем хорошо? о! а давай за официантками гонятся чтоб на мове говорили, а ? точно!!! супер!!! "
     
  5. Latana Royal

    Latana Royal Рахунок для переказів порад: 322 223 322 223

    Так що Ви пропонуєте, танцювати так, аби ваті сподобатись? Вату треба жорстко ставити на місце. Як раша у Криму. Бо вата схильна до мазохізму, чим дужче її по пиці, тим більше її все влаштовує.

    Щодо інших проблем - так, є над чим працювати. Але одне іншого не виключає. Та й де їх немає? Он, виявляється, навіть в Америці не все гладко.
     
    • Подобається Подобається x 3
  6. artobstrel

    artobstrel Дуже важлива персона

    не, вата пусть идет в на, я ж не против за геноцид росияфпердистов и путеновводистов, но без перегибов .... что до ге ее нет, то а где у нас не проблема*? сможете назвать хотя бы одно пусть пока не действующее но реальное перспективное изменение в лучшую сторону ? умный закон, упрощение чего-то, удешевление, пока из всего мне видится повышение минЗП, но надолго собаке блин?
     
  7. iso

    iso Well-Known Member

    Артобстрєл? Я так і не зрозумів, чому стільки ненависті. Таке враження, що Ви не закон читали, а, перепрошую, висери про нього на російських форумах.
    _______________
    Я маю право вимагати, щоб мене обслуговували на державній мові? Маю. П.1 ст.26.
    Але я хочу, щоб мене обслужили на російській або мадярській? Без проблем. Якщо вона прийнятна для обох сторін. Тобто, якщо обі сторони володіють нею. П.2 ст 26. Так де тут штрафування і прочие ужастики?
    А от згідно 4 ст 26 я маю право отримати інформацію про товар на укр.мові. Але розкажіть це Розетці (інтернет-магазин). Скільки до них не зверталися за відкриттям української сторінки, і до бойкоту закликали– їм усе пофіг. Може з новим законом щось зміниться.
    Не розбирався ск. часу дається для введення в дію окремих положень. Не розбирався в деталях стосовно книг, кіно, радіо. Можливо на концертах російські пісні хтось паралельно буде дублювати співаючи переклад по-українськи.:)(З наших станеться. Застав дурня поклони бити…) Все одно остаточний варіант буде дуже різнитися від сьогоднішнього. Але в цілому спрямованість закону, я вважаю, правильна.
    А це Ваше
    До чого тут мовний закон? Сo ma piernik do wiatraka?
     
    Останнє редагування: 27 січ 2017
  8. Latana Royal

    Latana Royal Рахунок для переказів порад: 322 223 322 223

    Перегіби - то якби на кілок їз садили.
    А вимога поважати країну в якій живеш і її мову - то досить природньо.
    Щодо покращення, чи погіршення - не візьмуся сиверджувати. То все суб'єктивно. Кожен по собі міряє.
    Але я ні в які часи не пам'ятаю щоб люди не скиглили і казали "оце тепер нам гарно, як ніколи" Тільки за втраченим минулим шкодують.
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. artobstrel

    artobstrel Дуже важлива персона

    бо пока хата горит гонятся за русскоязычной официанткой - идиотизм.
     
  10. artobstrel

    artobstrel Дуже важлива персона

    да кто говорит не поважать? или вводить двуязычие? я нет, но гонятся за официанткой это пшездец.
     
  11. iso

    iso Well-Known Member

    Далася Вам та офіціантка. Ніхто за нею не гониться.
    А щодо "хата горить" Не всім же бути пожежниками. Кому пожежу гасити, а кому і хліб пекти:dntknw:..
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Latana Royal

    Latana Royal Рахунок для переказів порад: 322 223 322 223

    Офіціантці буде найлегше, бо кількість і складність слів, які вона вимовляє до клієнта, мінімальна. Не ображайте офіціянтку підозрою, щодо її рівня інтелекту і розумових здібностей :)))
    Запевняю Вас, офіціянтка впорається з тією задачою і ніхто за нею не ганятиметься.

    В мене свекруха молодою поиїхала до Харкова з російської дупи глибинки.
    Тут, з часом, стала спекулянткою підприємцем на базарі. То ж регулярно повинна заповнювати податкові декларації українською. Так я вам скажу - чудово в неї те виходить. Вимальовує каліграфічно з папірця. Хоча в школі не вивчала. І жодного разу їй не прийшла у голову думка на те скаржитись, кинути через те свою діяльність, або, не дай Боже, повернутися на рашу. :pardon:
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Смішно Смішно x 1
  13. Pototsky

    Pototsky פוטוצקי

    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 3
  14. artobstrel

    artobstrel Дуже важлива персона

    именно она и далась, во всем остальном мне пофиг.
     
  15. artobstrel

    artobstrel Дуже важлива персона

    [​IMG]
     
  16. Ворон

    Ворон ПТН ЗДХ

    [​IMG]
     
    • Зе бест! Зе бест! x 2
    • Подобається Подобається x 1
  17. Alias

    Alias Львів-місто моєї мрії..

    • Подобається Подобається x 1
    • Смішно Смішно x 1
  18. Ворон

    Ворон ПТН ЗДХ

    Shimon Briman feeling nostalgic.
    January 24 at 6:57pm ·
    95 лет назад - в 1922 году, был создан первый "Батальон стражей иврита" - причем не в Земле Израиля, а ..на Буковине - уроженцем Вижницы Гилелем Розенбергом (он поменял свою фамилию на ХарШошаним - "Гора роз"). Страсть к ивриту Гилель получил в период учебы во Львове.

    Затем он перенёс идею в юный Тель-Авив, где такой же "Батальон стражей иврита" был создан в 1923 году. Патрулей не было, но активисты ходили по улицам - предлагали заменить вывески в магазинах с идиша или русского на ивритские, помогали кинотеатрам с ивритскими титрами, клеили на стенах плакаты с призывом "Говори на иврите!".

    Гилель ХарШошаним (на фото в 1931 году), идейный сторонник правых сионистов Владимира Жаботинского, составил 5000 кроссвордов на иврите для "Едиот Ахронот" и лично ввёл в иврит более 10 новых слов на старых корнях, которые мы используем и сегодня - типа "мехирон"/ценник, "цанхан"/десантник, "такрит"/инцидент. Он прожил 97 лет. Еще больше - 102 года, прожил его друг и соратник в популяризации иврита Бенцион Миликовский, взявший фамилию Нетаниягу - отец нынешнего премьер-министра Израиля.

    По стрелке - боевой гимн "Батальона стражей иврита" с припевом "Еврей, учи иврит! Это язык твоей страны!": המנון גדוד מגני השפה - זמרשת - זמר עברי מוקדם

    [​IMG]
     
    • Інформативно Інформативно x 2
  19. Hyligan

    Hyligan Іронічний

    Поясньть мені темному в чому різниця між івритом і ідіш?
     
  20. Ворон

    Ворон ПТН ЗДХ

    Ідіш це суржик різних мов.
     
    • Інформативно Інформативно x 2
а де твій аватар? :)