Наша свобода закінчується там, де починається свобода інших...

Тема у розділі 'Ти маєш право...', створена користувачем TARIKAFR, 1 жов 2008.

  1. TARIKAFR

    TARIKAFR Well-Known Member

    Пропоную виставити тут свої дописи, що підтвердять чи заперечать це твердження.
    З цього приводу я маю запитання до фотографів, яких багато на цьому форумі.
    От виставляючи власні фото різних непублічних людей, коли вони опиняються на головному плані. Чи питаєте на те їх згоди, щоб те фото циркулювало в інтернеті?
    Бо фотографуючи закохану пару, не знаємо обставин їх життя і чи вони дійсно хочуть, щоб про їх кохання дізнались близькі чи сусіди, а тим більше будь-який користувач Нету.
    Знаю такі випадки, коли це спричинило конфлікти, розпад сімї.
    Як ви дивитесь на такі ситуації?
    Відповідь, думаю, неоднозначна.
     
    • Подобається Подобається x 7
  2. bora

    bora Well-Known Member

    Був конфлікт у знайомих. Якісь журналісти вели репортаж з дискотівки де й знаходився чоловік... без дружини. Помітив, що під прицілом об"єктиву й кинувся з ними сваритись. Але по ТБ таки транслювали. Аргументували - що це ж публічне місце. Думаю так і тут - раз цілуються на вулиці - значить не бояться, що побачать або усвідомлюють наслідки))

    В КИєві я знаю є клуби де завідомо заборонено будь-яке знимкування-зйомка.

    Ще був випадок колись - мене турок, що працював при готелі знимкував, щоб біля готелю потім ті фотки вивішувати - я в нього вимагала мої прибрати, бо одна річ лежати на пляжі й інша - попри готель, щоб всі ходили розглядали фотку в повний зріст. Він мусив погодитись.
     
    • Подобається Подобається x 5
  3. Samojlovu4

    Samojlovu4 Well-Known Member

    Ну це західні пріколи. Ми, приміром, малому в садочок документ підписували, що не заперечуємо, що виховательки його будуть фотографувати інколи. І то лише для його папки і для використання садка, без передачі третій особі.

    Колись тут мене підколювали, чому "шифруюся". Ніколи не розумів і не розумію більшість шановних форумлян, які цілі сімейні альбоми повиставляли і далі регулярно виставляють, з детальними описами, історіями, біографіями родини, подружніми проблемами і номерами мобілок. Хто його знає, кому що в голову стукне - інет, то великий смітник. І колись може випливе, наприклад, власна фотка десь на хохма.ру в розділі "Пріколи", і то ще в кращому випадку. Ну але то таке, прошу не гніватись, кожен сам собі господар і має свою голову на плечах. :pardon:

    В західних країнах виявлення на чорному ринку бази даних на CD якої-небудь компанії, страхової приміром, на пару тисяч чоловік з адресами і телефонами - вже неординарна скандальна подія, яка тягне за собою перші шпальти газет на пару днів і розслідування прокуратури. Як оце недавно в Тевтонії.
     
    • Подобається Подобається x 4
  4. Степаныч

    Степаныч Дуже важлива персона

    Відповідь як раз однозначна: нефіг світитися!:)
     
  5. bora

    bora Well-Known Member

    Це трохи не теж саме, що фото закоханих чи чийогось маляти:) А якщо ми говоримо про маніяків - то і по вулиці небезпечно ходити виходить. Хоча підтримую політику здорової обережності:girl_wink:
     
    Останнє редагування: 1 жов 2008
    • Подобається Подобається x 3
  6. TARIKAFR

    TARIKAFR Well-Known Member

    А коли люди не криються, а просто не бажають свої фото в Неті? А як знайдуть фото своїх дітей на педосайтах, що теж трапляється? Не так і очевидно, як кажете.
     
  7. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    В мене чось крутиться одна думка...
    от...вловив за хвіст...
    Люди вмирають на ліжку...але щовечора туди лягають...
    гинуть під колесами авто...але щодня виходять на вулицю...
     
    • Подобається Подобається x 3
  8. Samojlovu4

    Samojlovu4 Well-Known Member

    Я й не казав, що це теж саме, воно й не стосувалося фото закоханих чи чийогось маляти. Приклад навів до попереднього свого абзацу, де йшлося про любителів на форумі всю подноготную виставляти.
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Ворон

    Ворон ПТН ЗДХ

    З леґальної точки зору можна - все що знято в публічному місці. Інакше будь які фотоґрафії можна розцінити як нелеґальні.

    З інших міркувань - все залежить від переконань людини яка дописує і правил форуму. В першому ніхто не може нікого ні до чого примушувати.

    Без сумніву з цею фразою я згоден; порушення свободи слова наприклад.
     
    Останнє редагування: 2 жов 2008
    • Подобається Подобається x 1
  10. TARIKAFR

    TARIKAFR Well-Known Member

    Не знаю. Звідси виходить, що можна так просто підійти до мене, сфотографувати і пустити в інтернет, навіть не спитавши.
    З іншого боку, звісно, що я в публічному місці. Жаль, що нема юристів, щоб прояснили.
    Як каже Самойлович, за кордоном дітей в дитсадку заборонено фотографувати без згоди батьків. Ніби і перебор. Та ніби і логіка в тому є, знаючи реальності і вузькість сучасного світу.
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Ворон

    Ворон ПТН ЗДХ

    Дидсадок не є публічне місце як і форум врешті решт.

    В різних країнах різне законодавство також. Американське я знаю добре. Так, я до Вас можу підійти у Франції, зняти Вас, потім виставити Ваші фото на інтернеті. Якщо Ви до мене звернетесь і я прислухаюсь до Вас то можу зняти. А не захочу то можу властиво навіть використати не цензурну лексику і все. :) Власне в США я зможу зробити подібне навіть з фото знятих не в публічних місцях але це вже окрема і більш складна тема.

    Згадав чомусь принцесу Діану...

    Людина має приватну власність на своє тіло або об"єкти що їй належать; не на зображення до яких належать фотоґрафії. У випадку останніх це приватна власність тих що їх робив. Тобто Ви би у цьому випадку порушували свободу інших. Але в таких випадках коли Вам щось не приємне можна звернутись до фотографа з проханням Вас не фотографувати, або не публікувати у випадку ін.публікації. В більшості випадків це допомагає. Як нє то завжди можна вдатись до послуг "приватних служб". Це якщо Вам уже аж так залежить. :)
     
    Останнє редагування: 3 жов 2008
    • Подобається Подобається x 1
  12. TARIKAFR

    TARIKAFR Well-Known Member

    Вияснив я це питання, що стосується Франції. Там на відміну від США це є категорично заборонено, роблення фотографій без згоди людини, я вже не говорю про їх публікацію.
    Я теж погоджуюся з думкою, що викладання фотографій в неті без згоди людини, що її стосується - має бути заборонено, як мінімум.
    Я б не хотів, наприклад, знайти випадково фото мої чи моїх рідних в Мережі тільки тому, що вони знаходились в публічному місці, де їх і підловив невідомий фотограф.
     
  13. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    перепрошую, а як щодо вільного доступу до інформації?...
    це ж є основним правилом демократичного суспільства...
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. TARIKAFR

    TARIKAFR Well-Known Member

    До якої інформації? Якщо фотограф хоче її мати, то досить дозволу на фото і публікацію запитати. А якщо я не хочу нею ділитись зі всіма користувачами Інтернет, то де мої права тут?
     
  15. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    по-моєму, найбільш оптимальні два принципи:
    1. правила поведінки в публічному місці...
    2. право на усамітнення...

    тепер детально...
    якщо людина перебуває в публічному місці, то вона не може бути царем чи королем, до якого ніхто не може ні підійти, ні подивитися, ні сфотографувати...

    якщо людина хоче бути спокійною за те, що її поведінку та облік ніхто не побаче -- вона може знаходитися у себе вдома, на приватній території...
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. TARIKAFR

    TARIKAFR Well-Known Member

    Не згоден. Підійти - так. Подивитись - так. Сфотографувати і виставити на першому плані в інтернеті чи в газеті - ні. :nea:
    Якщо місце публічне, то це автоматично не означає вседозволеності. Є ще і права тої конкретної людини, що знаходиться в тому публічному місці, наприклад на спокій, з забороною шуму, чи та ж заборона куріння в деяких публічних місцях.
    То така моя приватна думка. Не знаю, що каже наша держава.
    Я вже навіть не заікаюсь про моральну сторону питання - просто запитати дозволу, бо ситуації бувають різні / з сусідкою пройшовся і на "передовіцу" попав, чи випив перший раз в житі і на сайті по боротьбі з алкоголізмом себе знайшов... :pardon:/
     
    Останнє редагування: 5 жов 2008
    • Подобається Подобається x 1
  17. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    абсурд...
    майже в кожної людини зара є прилади для фотографування... :wacko1:
    повертаємося до комунізму?
    в газетах -- одне дозволене фото, а все решта -- текст?..
    по телебаченню, коли беруть інтерв’ю в публічному місці -- оббігають всіх навколишніх зі запитанням "а можна вас зняти, а вас, а вас, а вас усіх!!!!! агов, люди!!!!"
    бо раптом хтось потрапить в камеру... ;)
     
    • Подобається Подобається x 2
  18. TARIKAFR

    TARIKAFR Well-Known Member

    то й ж самий абсурд...
    а в країнах, де майже в кожної людини є зброя, нариклад?! з Вашої логіки. неребільшую звісно

    Ви зовсім неуважно читали, що писалося вище. Мова йшла про те, коли фотографують спеціально, люди стають на головному плані, і в приклад наводились фото закоханих парочок, наприклад. У них на те згоди питали на ПУБЛІКАЦІЮ їх фото?
     
    Останнє редагування: 5 жов 2008
    • Подобається Подобається x 1
  19. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    зброя?..
    непогана думка, але знову ж таки: в себе вдома...
    в інакшому випадку може таке траплятися, що в когось буде гормональний токсикоз, не сподобається, що "його панство" сфотографували і почне стріляти...
    вам не подобається, що фотографують "закохані парочки", а мені, наприклад, що вони цілуються в публічному місці...
    що гірше?...
    що вони цілуються, чи що вони будуть зазнимковані?..
    якби вони так сильно турбувалися за свою репутацію -- не цілувалися в публічному місці, а як в старі добрі часи: на побаченні на прощанні біля дверей будинку, в кінотеатрі тощо...
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. TARIKAFR

    TARIKAFR Well-Known Member

    Але це вже інша тема. І справа не завжди в репутації. Я нічого не маю проти закоханих парочок ні проти цілувань. Я проти, щоб мене фотографували і це публікували без мої на це згоди. І не більше.
     
    • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)