Narodowe Święto Niepodległości

Тема у розділі 'Polska | polskie forum', створена користувачем Pototsky, 11 лис 2013.

  1. Pototsky

    Pototsky פוטוצקי

    • Подобається Подобається x 7
  2. Agaton

    Agaton Well-Known Member

    • Подобається Подобається x 7
  3. Agaton

    Agaton Well-Known Member

    • Подобається Подобається x 5
  4. Pedro

    Pedro Дуже важлива персона

    Witam, panie Agatonie, witam drogie panstwo. Chcialbym zeby bylismy troche blizej. A moze i razem...
     
    • Подобається Подобається x 4
  5. Agaton

    Agaton Well-Known Member

    Witam Panie Pedro, bardzo dziękuję :) .
    Tak, też bym chciał, i coraz bardziej uświadamiam sobie, jak bardzo to niemożliwe w dzisiejszej dobie.

    Zresztą - proszę samemu spojrzeć na reakcję na artykuł pana Pawliwa w zaxid.net... I tak jest praktycznie wszędzie.
    Ja wiem, że internet, że anonimowość - sprzyja prowokacjom, ale to nie to.
    W ostatnich rozmawiałem z dziesiątkami osób z obu stron, przysłuchiwałem się sporom różnych ludzi, naczytałem się książek i publikacji "po gorło". I widzę , że ta cała "bałaczka" może i miałaby szanse pchnąć nas do przyodu, gdyby odbyła się zaraz po wojnie.
    Ale to, jak wiemy było niemożliwe.
    Więc zapiekał się ból i wspomnienia - i coraz łatwiej pisać rozmaite historie na nowo, gdy żywych świadków wkrótcie braknie.

    Oczywiście, mnie łatwiej dostrzegać drzazgę w oku bliźniego, więc dla przykładu powiem, że dużym problemem w budowaniu jakichś przyszłych relacji będzie miała obecna forma edukacji młodzieży, oparta na etnicznym nacjonaliźmie (szkoła?), w którym zlała się stara niechęć do "pańskiej Polski" ( tradycja sowiecka) z nowszą - tą z konfliktu wołyńsko - galicyjskiego.
    Oczywiście zaraz wszyscy zaprzeczą, że to nie tak, ale ... ja to mówie na podstawie rozmów z młodymi (!) Ukraińcami, którzy odwiedzali Polskę lub nawet tu się osiedlili.
    Moje wrażenie jest takie, że jest raczej gorzej niż lepiej i nic na to poradzić nie możemy.

    Tzn. możemy to co zwykle, to jest, zaczynać od początku i tak pewnie będzie.
    I należy mieć nadzieję, że tym dostaniemy na to od Opatrzności wystarczająco dużo czasu.
    No i oczywiście - від сусида нікуди не дінешся, нє ? ;)

    Dlatego mam również nadzieję, że kiedyś uda się Panu zawitać na Dolny Śląsk, będzie okazja pobałakać przy koniaczku i kawie, którą tu też mamy nie najgorszą.
     
    • Подобається Подобається x 4
  6. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    А ставлення до сусідів має бути адекватне їх поведінці.
    Браво!

    http://youtu.be/cqNfFNHaZ-Q
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Agaton

    Agaton Well-Known Member

    Wiedziałem, że Ci się spodoba.

    A wiesz co jest najśmieszniejsze ?
    Że narodowcy nie mieli zamiaru palić żadnych ambasad.
    i jeszcze to, że spalili tam... tylko budkę polskiej policji, co z jednej strony nie zagrażało ambasadzie, za to z drugiej pozwoliło wszystkim agencjom zrobić fajne fotki.
    I tam było tysiące policjantów, i te tysiące policjantów co tami byli, nigdy nie znajdą tego im naprawdę co tą zasr... budkę spalił, tak jak nie znaleźli tego co spalił 2 lata temu wóz transmisyjny (z jakichś powodów ... nieużywany :scratch_one-s_head:) TVN-u.

    Ot jakie jasełka.
     
    • Подобається Подобається x 4
  8. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Але сам факт тлуму,коло ерефійської амбасади свідчить про багато.
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. Agaton

    Agaton Well-Known Member

    Już polskiego posła w Moskwie na dywanik wezwali, w sumie żadna niespodzianka.
    Ale ja Wam, kochanieńcy, zdradzę w zaufaniu z co...

    Za fuszerkę mianowicie.
    Bo to miało być tak, że Kaczor miał spalić tą ambasadę, no choćby kawałek.
    A on, gad jeden pidłyj, wziął i pojechał na ten dzień do Krakowa. Nu mieli pilnować, a teraz co ?.. a... ?

    W ogóle z wieczora zaczęło się chrzanić, aż nawet w TVN-ie ktoś złapał taki obrazek:
    [​IMG]

    zamieszanie się zrobiło straszne,
    Aż wreszcie całkiem wieczorem Donald Tusk, a za nim jego centurion, minister spraw wewnętrznych Sienkiewicz ogłosili,
    że to bez żadnych wątpliwości Kaczyński im z Krakowa tą ambasadę...
    ... khem :blush: .... no dobra...
    ...tą policyjną budkę spalił.
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. Pedro

    Pedro Дуже важлива персона

    Пишу українською - нема польської клавіатури. Дуже дякую, пане Аґатон. Дуже хотілось би зустрітись. Також хотілось би побувати в Ґурним Шльонску, де в 1938-39 роках служив в війську мій батько, вже покійний. Майже ідеалізував і місцевість і людей і польське військо.
    Щодо взаємовідносин між поляками і українцями, то хтось приклав гігантські зусилля щоб вбити клин. Бо ворог бачив що воювати проти обєднання цих народів - то краще накласти, за перепрошенням, в штани і втікати за Урал.
    Маю багатто пацієнтів - стареньких поляків, в основному з Західної України, яким чудом вдалося вижити і помандрувати по сибірах і іншому пеклі. Всіх їх забрали звіри посеред ночі і вивезли в Сибір. Так, вони всі ненавидять москалів, але ніхто ніц не має проти українців.
    Сьогодні, 91 річна пані Марія, розповідала мені, що до 15 років проживала з родиною в Тернопільській області, батько мав невелику будівельну фірму, при прийомі на роботу не звертав увагу чи то був поляк чи українець. В 1940 році в 4 ночі прийшли звіри і назавжди пані Марія розпрощалась з Тернопільською областю...
    Комусь і далі хочеться бачити українців і поляків ворогами...
     
    • Подобається Подобається x 5
  11. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Дозволю висловити припущення...
    Напевно то зулуси?:russian_ru:
     
    • Подобається Подобається x 4
  12. Agaton

    Agaton Well-Known Member

    Nic prostszego. Proszę przyjeżdżać :)

    ====

    jeszcze wracając do tematu obchodów.
    Kogo temat nie znudził, niech popatrzy na filmik poniżej. Na zasadzie kontrastu.

    http://www.youtube.com/watch?v=yva_SN0AsJE

    Tego, że w Warszawie szykowana jest prowokacja na dużą skalę, można się było spodziewać już od kilku tygodni. Zarówno Kluby Gazety Polskiej jak i Prawo i Sprawiedliwość przeniosły więc w ostatniej chwili swoje obchody do Krakowa, wywołując bezsilną wściekłość.... Zulusów :)

    Na tym filmie z Krakowa w zasadzie niczego szczególnego nie ma. No może poza tym, że wspólnego świętowania zaproszeni zostali nasi węgierscy przyjaciele. Taka tradycja.
    A poza tym luz, piknik, święto, a wieczorem narodowcy odpalili swoje rytualne race i rozeszli się do domów.
    I konsulatem RF pies z kulawą nogą się nie zainteresował...
     
    • Подобається Подобається x 3
  13. Yurko NOTOCO

    Yurko NOTOCO Хлопський фільозоф

    Polski Naród jest jedynym i niepodległym i to jest piękno!
    Gratuluje,panie Agatonie pana i całą Polską! :give_rose:
     
    • Подобається Подобається x 3
  14. Pototsky

    Pototsky פוטוצקי

    • Подобається Подобається x 3
  15. Agaton

    Agaton Well-Known Member

    Witam Pana,

    Obejrzałem zdjęcia umieszczone linkiem, który Pan zamieścił, i zauważyłem tam wśród gości, ba, w pierwszym rzędzie, przedstawiciela Rady Miejskiej Wrocławia. Czy miasto Wrocław jakoś faktycznie uczestniczyło w tych uroczystościach, został nawiązany jakiś realny kontakt między Wrocławiem a Stanisławowem ?

    pozdrawiam,
    A.
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. Pototsky

    Pototsky פוטוצקי

    Nie znam takiej informacji...
    Postanowiłem nauczyć się języka i kultury polskiej samodzielnie
     
  17. Agaton

    Agaton Well-Known Member

    Bardzo ciekawy wywiad z prof Andrzejem Nowakiem w portalu "Arcana" - analiza wydarzeń lat 1914-1921, które doprowadziły do odtworzenia Państwa Polskiego, w tym tło dyplomatyczne

    http://www.portal.arcana.pl/W-1920-...jalo-sie-haslo-musisz-isc-do-wojska,4011.html

    Na zachętę fragment wypowiedzi:
     
  18. Полковник

    Полковник миється в бані

    Скоро будете.
    И ближе и вместе.
    Поляки мечтают о персональных крепостных украинцах.
    Когда Польша вступила в ЕС, голодные поляки поехали в Германию мыть задницы ненавистным швабам.
    Теперь им хочется, в свою очередь, чтобы их задницы мыли украинцы.
    Каждый раб мечтает иметь собственного раба.
     
  19. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    А рускіє,як лазили,так і лазять з немитими сраками.
    Поки їх китайці в стойло не заженуть.
    Але,спершу,нехай мусульмани потішаться.
     
    • Подобається Подобається x 4
  20. Pedro

    Pedro Дуже важлива персона

    Полковник, а кацапи ще знають якусь роботу крім мити задниці? І чого сунути своє немите рило в гілку про річницю всенародного свята певної країни? Коли ви вже навчитеся якихось норм людської поведінки?:bad:
     
    • Подобається Подобається x 4
а де твій аватар? :)