Мухи

Тема у розділі 'Наука і технології', створена користувачем Forest, 19 чер 2011.

  1. Forest

    Forest Moderator

    Зі шкільних років пам'ятаю, що найбільш розповсюдженими мухами в нашій широті та у нашому кліматі є мухи зуйки та мухи дроздофіли. Минуло багато років і нині зранку, коли у вікно залетіла муха, я зрозумів, що вже й не пам'ятаю, котра з тих мух зуйка а котра дроздофіла. Увімкнув комп'ютер і побачив, що дроздофіла це маленька мушка, яка плодиться на фруктах, але от халепа - про муху-зуйку в Інтернеті ні слова. Можливо хтось з форумлян підкаже котра то з них зуйка - та що велика, зелена і поїдає всяку гидоту, чи то ті малі, які люблять навколо лямп кружляти, особливо в селах. Як версія - є ще така велика жирна чорна муха, що літає як гелікоптер, залітає в вікно, робить коло 5 кругів і вилітає?
     
    • Подобається Подобається x 5
  2. Alias

    Alias Львів-місто моєї мрії..

    а овод то така муха,що корів кусає:))
    То Христинка мабуть має краще знати
     
    • Подобається Подобається x 7
  3. Forest

    Forest Moderator

    Тільки не овод а бомк або ґедзь. І кусає він не тільки корів а і людей, особливо тих, що купаються.
     
    • Подобається Подобається x 3
  4. thinkers

    thinkers Well-Known Member

    А у мене чомусь тільки 4 круги робить. Мабуть скучно їй...
     
    • Подобається Подобається x 7
  5. ovod

    ovod Well-Known Member

    шо ви тут мене обговорюєте?

    і шо христинка про мене має краще знати, а?

    ---------- Додано в 15:31 ---------- Попередній допис був написаний в 15:31 ----------

    ше краще........
     
    • Подобається Подобається x 11
  6. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    То кімнатні мухи.
    То м'ясні мухи.
    За зуйки ніколи не чула..
     
    • Подобається Подобається x 5
  7. Полковник

    Полковник миється в бані

    Тут не найдётся?

    http://www.vokrugsveta.ru/encyclopedia/index.php?title=Мухи
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. Picasso

    Picasso Німий фільозоф :)

    Не смію питати, а ті оводи (бомки, гедзі) що корів кусають, то молочної породи?! ;) :):eek:
     
    • Подобається Подобається x 4
  9. ovod

    ovod Well-Known Member

    нє....просто вони тьолок люблять.....
     
    • Подобається Подобається x 9
  10. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Ні, то бомки, гедзі :) Кімнатні і м'ясні мухи - це дійсно є такі мухи і такі назви ;)
     
    • Подобається Подобається x 2
  11. Peri

    Peri Well-Known Member

     
    • Подобається Подобається x 3
  12. ЦІкава темка ,нічого не скажеш...головне ,пізнавальна ,багато нової інформації...
    А боротися з ними як ?о_О:scratch_one-s_head::dntknw::bad::bad:
     
  13. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Сіточка на вікно. На мою думку, найефективніше! От власне планую купити.
     
    • Подобається Подобається x 3
  14. XrustunkA

    XrustunkA Дівчина із іншого життя..

    всюди по-різному називають,хоча то ж одно і те ж:)
    видно знає щось,холєра:)))
     
    • Подобається Подобається x 7
  15. Forest

    Forest Moderator



    Нірванка каже правду, зараз так по-правильному називати цих мух. Та і дроздофіл перестають так величати, все частіше називають фруктовими або оцтовими мухами.

    Тим не менше, колись вчителька розповідала саме про муху-зуйку, я її, рівно як і дроздофілу запам'ятав, тому надалі буду вдячний за внесення правдивого зерна у цю непросту дилему.

    ---------- Додано в 00:32 ---------- Попередній допис був написаний Вчора в 23:51 ----------

    Панове, здається, я за крок до істини!

    Я не впевнений на 100%, ал на 90 є. Уклінно дякуючи Полковнику, я знайшов окремий клас мух, описаний в його лінку - "мухи-журчалки". Чому так називаються - та тому що вони журчать, тобто зудять. А муха, яка зудить - це ніяка не зуділка і не зужалка а саме зуйка!

    Знімаю капелюха перед російськими біологами, які змогли так детально описати всі види класи та типи мух, надати їх фото, описати детально кожну (навіть про характерну поведінку не забули) і з соромом признаюся, що я став першим, хто написав в Інтернеті словосполучення "муха-зуйка". Можете перевірити гуглом.
     
    • Подобається Подобається x 7
  16. levandivka

    levandivka Не демократ, однозначно.

    З їх класифікацією купа проблем. Луччє не влізати...

    ---------- Додано в 05:25 ---------- Попередній допис був написаний в 05:17 ----------

    А що "треба"? :)
     
  17. Forest

    Forest Moderator

    Вивчати, пізнавати та жити в гармонії. А якщо не хочеться, то принаймні повиколупувати з-під столів, ліжок і креденсів залишки їжі :))
     
  18. Speedo78

    Speedo78 Well-Known Member

    Поширена помилка, овод якраз НІКОГО НЕ КУСАЄ. А от кусає, як правильно відмічено вище бомок або гедзь.
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Picasso

    Picasso Німий фільозоф :)

    Ой, а у вікіпендії протиріччя
    http://ru.wikipedia.org/wiki/Овод_(насекомое)
    http://ru.wiktionary.org/wiki/ґедзь#.D0.A1.D0.B8.D0.BD.D0.BE.D0.BD.D0.B8.D0.BC.D1.8B

    (Значение
    то же, что ґедз овод; слепень ) о_О
     
    • Подобається Подобається x 2
  20. Forest

    Forest Moderator

    Українською - гедзь та бомк (ще вживається як бомок) це одна муха і сліпень - друга, російською овод одна, слепень друга. Сліпень не кусається. ovod, перепрошую, якщо розчарував.
     
а де твій аватар? :)