Мій досвід у самостійному вивченні англійської мови.

Тема у розділі 'Мовне питання', створена користувачем Top Dog, 19 жов 2014.

  1. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Одне діло, коли хтось вихвалює щось ним придумане, інша справа, коли хтось спробував застосувати це на практиці, і що з цього вийшло.
    От посилання на ролик, де, судячи із добряче списаного і пошарпаного зошита формату А4, автор ролика віднісся (чи то пак, поставився) до цього методу серйозно, і очевидно, з успіхом для себе.

    View: https://www.youtube.com/watch?v=19BS-yQx2y8

    Я хочу прикинути, скільки слів можна буде вивчити за рік, якщо щодня, наприклад, заносити в ті зошити по 100 слів, або хоча б по 50. Якщо все йтиме, як показано, бо читав, що у деяких людей цей підхід не канає. Чи то вони його неналежним чином використовують, чи то є особливості їх пам"яті.
    Основна ідея полягає у занесенні інформації у довгострокову пам"ять, минаючи короткочасну.
    А ми, коли зубримо слова, то ті, які запам"ятали сьогодні, згадуємо завтра із своєї короткочасної пам"яті.

    А одному товаришеві цей метод сподобався настільки, що він вирішив створити ролик, де без слів проілюструвати всі кроки, в стилі восьмирозрядної псевдографіка машин типу Сінклер. (Були колись такі на початку вісімдесятих і у нас).

    View: https://www.youtube.com/watch?v=Ixxq8moh4pg
     
    Останнє редагування: 9 лют 2018
  2. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Читаю відповіді на запитання, дані автором методу ГолдЛіст
    Зокрема (пишу тут, для того, щоб нікуди не пропало), на запитання, чи повинен я уникати зустрічатися зі словами із списка протягом двох тижнів після того, як цей список було записано в "комірну книгу" (адже суть метода полягає саме в тому, щоб до чергової порції, записаної в книгу, не повертатися мінімум два тижні, не заглядати туди, щоб не зіпсувати процес), автор методу відповів наступне:
    Фокус полягає в тому, щоб протягом не менш як 14 днів періоду "ферментації", не показувати список собі в тому вигляді, в якому він складений. Але хай Вас також не кидає в піт, коли Ви зустрінете слова зі списку в інших матеріалах.
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Думка автора Золотого Списка стосовно інших методів, зокрема, карток та Анкі
    Картки він вважає менш ефективними, ніж повторне виписування, а Анкі і Супермемо забирають багато часу, оскільки перепитують у Вас те, що Ви вже вивчили, щоб "бути впевненим" (не можу не погодитись)

    Золотий Список, зі слів самого автора, варто використовувати не на початковій стадії вивчення мови, коли навіть не знаєш, як букви (ієрогліфи) читаються, а після того, як уже пройдено початковий курс, коли вже є певний запас (скажімо, до тисячі слів), а потім, для досконалого вивчення мови, словниковий запас хочеться поповнити до десяти і більше тисяч.

    Наприклад, якщо мій словниковий запас англійської - десь до 10 тисяч, а я хочу поповнити його до 30 тисяч, тоді Золотий Список - саме те. При умові, що цей метод спрацює на мені. Адже моя пам"ять - "не дуже", як практика показує.

    Спробую я но цей метод на англійській. Візьму для проби частотний словник англійської і занесу кілька списків слів, яких я не знаю, а через два - чотири - шість тижнів подивлюся, що з того вийде, чи цей метод - для мене годиться.
     
  4. Hyligan

    Hyligan Іронічний

    Виявляється скорочене від "Річард" "Dick" це не тільки ім'я, і і жаргонна назва статевого члена:mocking: ( не знаю наскільки непристойне це слово). Знаючи це стає більш зрозумілий гумор з в американських назвах. Наприклад "лігво Діка"- Овальний кабінет, Биг дік - літак президента .
    Мабуть в Мобі Діку теж той самий натяк :mocking:
     
  5. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Продовжую тему Золотого Списку. В ютьюбі є ролики, де люди поставилися до цього методу серйозно, вчать навіть китайську, і, судячи з тривалого використання цього методу, - дуже успішно.
    Щоб вважати, що ти знаєш мову, потрібно розуміти значення близько 30 тисяч слів, у всякому випадку, стільки знає Кауфманн, Лампарелло в тих мовах, які вони вважають, що знають добре.
    Лампарелло вивчає 30 тисяч за рік, тобто, щодня потрібно занести в довгострокову пам"ять до сотні слів.
    Якщо ж ти будеш "заносити в голову" щодня лише по десятку, вивчення мови до бажаного рівня розтягуєтся на десяток років.
    Я зі своїм десятитисячним запасом англійського вокабуляру, в принципі, міг би бути і задоволений, оскільки я можу читати художню літературу в оригіналі, не заглядаючи в словник, а незрозумілі слова не впливають на сприйняття сюжету.
    Коли герої Діккенса грають у карти, і там вживаються якісь незрозумілі мені терміни з віста, це не заважає мені розуміти, що вони грають саме в карти, хто виграє, хто програє і хто над ким глузує.

    Але я хочу все-таки мати тридцятитисячний запас слів англійської. Тому шукаю шляхи, щоб цього досягнути.

    Вирішив виписати всі невідомі мені слова із частотного словника слів англомовних фільмів і серіалів (скачав колись такий на 16000 слів, тепер про нього згадав). Потім знайти гарні приклади вживання кожного з цих слів і завести зошит GoldList.

    Зараз іде підготовча робота.
    По-перше, хочу в електронну таблицю занести всі невідомі слова із тих 16 тисяч. Потім для кожного слова записати приклад вживання. Ніхто категорично не радить вчити слів без контексту. Кожне нове слово потрібно або взяти із контекстом, або запхати в контекст. Я буду запихати.
    Отже, наприклад, найперше незнайоме мені слово було 850- у списку і було воно dude. В тому ж списку було вказано, що це -житель восточной части США. Може, воно і так, але є чудовий сайт dude - Перевод на русский - примеры английский | Reverso Context , на якому - масюка прикладів на кожне слово.
    Там дається переклад "чувак".
    Шукаємо найбільш вдалий приклад. Мені сподобалося Whoever killed Kimberly is one bad dude.

    Отже, коли я відсію відомі мені слова із тих 16 тисяч і відберу лише невідомі, я на кожне із цих слів відшукаю гарний приклад його вживання, потім занесу в "бронзовий" зошит і спробую-таки працювати по методу Віктора Хуліганова. Сто слів щодня.

    До речі, із перших 6000 списка, побудованого в частотному порядку, мені невідомими було 125.
    Після завершення відсіювання повідомлю, скільки невідомих слів залишилося в моєму решеті.
     
  6. Hyligan

    Hyligan Іронічний

    Неформальне звернення до мужчини. Ще часто вживається "мен" ...камон мен :mocking:
     
  7. Hyligan

    Hyligan Іронічний

    В той недовгий час коли в мене було бажання вчити слова то я собі шукав картинки в гуглі, зазвичай заким знаходив відповідну картинку то і слово запамятовував

    [​IMG]

    Вивчив так три слова, хабар, стелаж і м'яке крісло.

    upload_2018-2-11_9-49-46.jpeg
     
  8. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Я на прикладі цього слова виклав свій новий підхід у розширенні свого словникового запасу. Може, хтось також візьме на озброєння.
     
  9. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Бажання розширення словникового запасу має бути постійним. Не думаю, що хтось хоче, щоб його словниковий запас звузився.
     
  10. Hyligan

    Hyligan Іронічний

    Я просто користуюсь англійською для пошуку інформації, СЗ розширюється автоматично, і в тому напрямку який мене в даний час цікавить. Я вже колись наводив приклад що зацікавився фізичними вправами, звичайно було купа незнайомих слів (суглоб, хребет, назви рухів ітп) я ті слова якісь поперекладав, якісь здогадався, коротше відео розумів, але так як мій інтерес до ФВ за два дні пропав то всіх їх я благополучно забув, АЛЕ майже на 100 % я впевнений що якщо буду дивитись щось на медичну тематику то з першого разу відрізню де суглоб а де хребет :mocking:.

    Це метод для лінивих, які нікуди не спішать, з іншого боку користуються мовою по кілька годин кожного дня. :pardon:
     
  11. Hyligan

    Hyligan Іронічний

    Відвідав сьогодні заняття. З плюсів то що ніхто нічого не переклав, народу набилося чоловік 40, думаю далі буде менше, з 5-10 з пристойним рівнем, і мабуть 5-10 нулів.
    З мінусів- заняття досить дурацьке "воцйонейм" хаваю" :facepalm:
    Мою пропозицію про Free Conversation нажаль не підтримали. Але дівчина професійний вчитель англійської, спробую її зацікавити Еджеєм і його методом :blush:
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    А я сьогодні продовжував заносити в окрему таблицю незнайомі слова з тих 16000, що найчастіше зустрічаються у фільмах і серіалах. Понавиписував з по півдюжини різних синонімів для повій, злочинів, наркотиків та інших кіношних явищ.
    Але, думаю, коли заноситиму слова в Золотий список, обмежуся одним-двома синонімами. Коли працював над дев"ятою тисячею, виявилося, що мені не відомо близько сотні слів. Чим дальша тисяча, тим більше слів невідомо. Так що частотний словник недалекий від істини.
    Далі понавишукую прикладів на вживання слів, потім почну все те добро заносити в Золотий Список.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

  14. Hyligan

    Hyligan Іронічний

  15. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Я помітив два ролики про Колгосп тварин, але не було часу прослуховувати. Займаюся турецькою, та й так роботи добавилося. Сьогодні кубометри снігу від машини відкидав.
    А як там мирна місія з її англійською? Чи довелося хоч трохи почути живу англійську, чи знову людям розказували, як буде англійською "завтра"?
     
  16. Hyligan

    Hyligan Іронічний

    Та якось наразі ніяк. So so...
    Я собі тариф підключив з безлімітним ютубом, то при фізичній роботі включаю ролика тай слухаю, Еджей випадково попався, автозавантажився, а часом простіше продовжити слухати, ніж шукати інше.
     
  17. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Я вчора знайшов Колгосп від Ейджея, першу частину. Що приємно - що сприймаю все на слух, а що неприємно - сам сюжет слухати. Я колись прочитав російською. Тому не став слухати до кінця, і, мабуть, не буду. Як не дивно, але більш за все мені подобається слухати щось про мови, а не щось на мові. От кожен на кожен виступ Стіва Кауфманна завжди чекаю з нетерпінням. Хоча він повторюється, що й не дивно. Він сам колись казав про тріснуту грамплатівку, яку він без упину програє: бажання вчити, час на навчання, підмічання почутого та прочитаного.

    Я дочитую (без заглядання в словник) Олівера Твіста від Ч.Діккенса. Не сказати, що дуже вже захоплююча повість, дев"ятнадцяте століття як не як, але читати можна. Все одно, що "Униженные и оскорблённые" Достоєвського.
    Сонєчки Мармеладови всякі, брудні сходи, темні провулки, свічки...
     
  18. Hyligan

    Hyligan Іронічний

    Не можу заставити себе читати англійською...ну лєні і всьо.
     
  19. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Ютьюб в режимі автовідтворення (коли після закінчення одного ролика починається відтворення іншого, в тему), набрів на одного цікавого канадійця.
    Говорить спокійною чистою мовою (не так як Ейджей з його награними емоціями, що вже почало мене дратувати, хоча спасибі йому, що навчив трохи сприймати на слух англійську), причому - на тему вивчення іноземних мов, де всі слова мені відомі, і залишається лише слухати і сприймати.
    (Ейджей з його жеребцями, хряками і кобилами якось не дуже мені зараз до вподоби).
    Отже, буду по кругу слухати цього канадійця. Хоча у нього і не така велика аудиторія, як у Ейджея чи Кауфманна.

    View: https://www.youtube.com/watch?v=ZWjLfpFVmLE
     
  20. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Якось з горем пополам дочитав Олівера Твіста останні пару десятків сторінок просто переглянув, не читаючи детально. Всі ті реалії того часу з їх заповітами та спадками якось мало мене цікавлять.
    А от почав читати Pride and Prejudice, і книга виявилася набагто цікавшою, хоча також з тих часів.
    Тому на Ваше
    можу порадити почитати саме цю книгу. Можливо, така книга Вас зацікавить.
    Подаю фрагмент. Вже з перших рядків відчувається вічний пофігізм одруженого чоловіка і прагнення його дружини покерувати ним.
    Pride and Prejudice by Jane Austen: Chapter 1 (continued) - The Literature Page

    Я знайшов фрагмент для цитати в форматі html, але ця книга в мене в смартфоні в вигляді електронної книжки, яку я і читаю потроху чи в метро, чи в черзі за чимось, чи на зупинці.
     
а де твій аватар? :)