Мій tecrübem у вивченні зовсім незнайомої (турецької) мови

Тема у розділі 'Мовне питання', створена користувачем medwedo berlogsoni, 28 кві 2016.

  1. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Счастлівиє часов нє наблюдают. Я не вважаю, що створення карток - це якась робота. Це - задоволення від процесу пізнання іноземної мови. Тому я інколи картку створюю скоро, а інколи дивлюся переклад в паперовому словнику, переглядаю багато значень, прагнучи вибрати найбільш влучне (хоча Стів не любить паперових словників. Робота з ними займає багато часу. Поки знайдеш слово, на його думку, забуваєш, навіщо його шукав. Це відволікає від читання того цікавого, що він читає. Гугл-перекладач з його інколи курйозними перекладами цілком влаштовує)

    Це я висловив лише гіпотезу, якої сам не перевіряв через відсутність потреби. Можна спробувати створити ще одну колоду під того ж користувача і поекспериментувати. У мережі є багато відповідей на запитання стосовно Анкі, якщо треба викорисовувати розширені можливості, погугліть.

    Не можу на даному етапі сказати.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  2. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Я хочу на практиці перевірити, чи запам"ятовуються назавжди за допомогою Анкі якісь нелогічні речі. Мається на увазі, якийсь, фактично, набір букв і значення цього набору.
    У турецькій дуже багато двохскладових слів, що відрізняються одне від одного інколи одною буквою. От чи можна, не вдаючись до всяких мнемонік, запам"ятати ті слова і знати, що кожне з них означає.
    Якщо в результаті експерименту виявиться, що це неможливо на практиці, або дуже загайно, я просто поки не вчитиму ті слова, відкладу тимчасово у довгий ящик, а коли вони зустрінуться, намагатимуся запам"ятати фрази з ними.
    Найбільша морока - саме із дієсловами.
    От, наприклад, мені довго не давалося слово korumak - захищати. Але потім я подумав, що можна ув"язати зі словом кора, яка захищає дерево, і слово запам"яталося.

    Я жодних асоціацій спеціально придумувати не збираюся.

    Слава богу, що таких слів порівняно небагато, а є багато слів, які запам"ятовуються практично відразу, потім забуваються, але не через хвилину-півтори, а через день-два. От саме у подібних випадках Анкі стає у нагоді.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  3. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    До Нового року залишається приблизно сорок днів. Тобто, якщо вчити по 20 слів щоденно, мозна завчити близько 800 слів. Що було б непогано.
    Я зрозумів, що при такій поганій пам"яті, як у мене, одного сеансу роботи з колодою буде замало. Тому я вирішив протягом дня два або більше разів проходити Сеанс додаткового навчання. В режимі Повторити забуті картки.
    Причому, коли сформується колода на повторення, то щоб не обманювати себе, її або за першим, або за другим разом треба перестроїти. Бо підсвідомість - дуже хитра штука, і може виявитися так, що завжди наступне слово згадуватимеш лише тоді, коли воно йде завжди безпосередньо за якимось іншим.
    А кожне слово має засісти у довгострокову пам"ять саме по собі, а не в парі з якимось, з яким випадково опинилося в черзі.
    Ну, це, можливо, із області перестраховки, але перестроювати кожен раз колоду - це лише на користь.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  4. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Поступово просуваюся вперед. Хоча, можливо, і повільно, але спішити мені нікуди.
    Ту книгу, що я вже прочитав, я колись розбив на 55 сторінок. Чверть години тому закінчив перенесення слів для вивчення з 9-ї сторінки. Тобто, за неповних два тижні - шосту частину.
    Виявилося, в загальному, 220 незнайомих слів. Будемо вважати 20 нових слів на кожну сторінку.
    Згідно з попереднім прогнозом, переносити слова в Анкі доведеться ще:
    2 тиж/х = 9/55 => x = 2тиж*55/9 = 12 тижнів (приблизно) о_О . Тобто, майже три місяці.
    Можливо, згодом справи підуть веселіше, але навряд чи стосовно занесення всіх нових слів прочитаної книги в колоду Анкі я втиснусь у двохмісячний термін.

    Зате буде виписано і, сподіваюся, вивчено більше 1000 слів. Многоуважаемые кроты (с)
    Разом із тією тисячою, що вже маю за плечами це вже не так і мало.
     
    • Смішно Смішно x 1
  5. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Сьогодні зранку Анкі мені видала 20 нових слів для вивчення і 100 - для повтору.

    В процесі сеансу навчання виявилося, що я позабував досить багато слів, які були вивчені у попередні дні і сьогодні внесені програмою для повторення. Тому сеанс навчання зайняв більше 40 хвилин.
    По правді сказати, ті слова, які я вивчив раніше, але не згадав сьогодні з першого разу, досить швидко загадалися з другого, в крайньому випадку - з третього разу.
    Але одне слово, яке я ніяк не можу згадати вже впродовж багатьох днів, в тому числі - і сьогодні, програма вирішила відмітити як "приставуче", а мене пристрелити, щоб не мучився.
    Що робитиму далі, подивлюся. Поки що не зменшуватиму норму нових слів, але якщо виявиться у майбутньому, що для повтору буде набагато більше ніж 100 слів, а сеанс навчання займатиме годину, тоді норму нових слів уріжу до десятка. А більше сил докладатиму для повторення вже пройденого.

    А в Анку заноситиму щодня, скільки здужатиму. Щоб весь блокнот-словник пропрацювати.
     
  6. Latana Royal

    Latana Royal Рахунок для переказів порад: 322 223 322 223

    Я б залишила в спокої блокнот, а почала б читати і заносила б в Анкі слова копіюючи з нової книги, відразу, по ходу.
    Бо подивилася на Ваші розрахунки затрат місяців для занесення того словничка і в мене серце защиміло :pardon:
     
  7. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Нєт, на ето я пайтіть не магу! (с)
    А якщо серйозно, то я вже обмірковував різні варіанти.
    Справа в тому, що я за першим разом читав повість із скрипом, із шумом, із пилью.
    Зараз я мовби перечитую і бачу свої помилки у перекладі, у розумінні деяких фраз. Тоді я писав щось приблизне, інколи навіть брав переклад співзвучного слова і ліпив навколо нього переклад. Правда, я в подібних випадках ставив знак запитання на полях.
    Зараз я сам бачу свої помилки і виправляю.
    Крім того, я бачу, які слова я виписував по кілька разів, я бачу, що ці слова є часто вживаними, тому мені їх потрібно завчити.
    Я, наприклад, бачу виписане нове слово в зошиті, роблю спробу його занести в Анкі (хоча якась підозра таки жевріє, що я його наче б то вже зустрічав), а Анкі попереджує про дублювання.

    Для мене така робота з перенесення слів у Анкі із мого словника є також цікавою. Я деякі слова зайвий раз дивлюся в паперових словниках, уточнюю переклад (оскільки гугляний переклад був двохетапним: тур-англ, англ- рос, тому у зошиті появлялось інколи синонімічне слово, але те, що "напряму перекладено" - більш точне, більш влучне).
    А якщо захочеться починати читати нову книгу, то я просто створю нову колоду і буду туди писати нові слова, як Ви радите, але вокабуляр прочитаної книги я-таки доб"ю до кінця.
    Мені спішити нікуди. Мене ні яничари не підганяють, ні одаліски не кличуть.
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Latana Royal

    Latana Royal Рахунок для переказів порад: 322 223 322 223

     
    • Смішно Смішно x 2
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  9. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Спостерігається нове явище - голова не хоче запам"ятовувати слова, і навіть деякі із тих слів, що я позавчора вивчив і думав, що вже назавжди, я сьогодні не міг згадати.
    Правда, більшість із них я згадав з другого разу в Сеансі навчання.

    Але щодня на перший сеанс вчити-повторити йде хвилин 45.

    Отже, всього в Анкі на сьогоднішній вечір занесено 300 слів. Я люблю круглі числа, тому трохи підсуєтився.
    Вирішив серйозно подумати над урізанням норми нових слів. Попробую обмежитися 15.
    Основною роботою я вважаю сеанс повторення (сеанс додаткового навчання) в режимі "повторити забуті картки".
    Причому намагаюся протягом дня з перервами прокрутити кілька таких сеансів. Вибираю опцію 1 день, або 2 дні, а сьогодні замахнувся навіть на 3 дні.
    Я вирішив для себе одну важливу річ. Якщо я навіть якесь слово згадав, але не відразу (піднапружився, виковиряв його з короткочасної пам"яті), то я його все одно кілька разів пускаю по колу, як не згадане.
    До тих пір поки воно не згадається відразу, без напруження. Як, наприклад, ми не напружуючись, згадуємо англійське a table.

    Сеанс додаткового навчання триває дещо довше, але, вважаю, в такому випадку запам"ятовування буде глибше.

    Кожен вечір з нетерпінням чекаю наступного ранку, щоб побачити, скільки карток дасть програма мені для навчання цього разу.

    А у перервах між навчанням і роботою (буває, телефонують, консультуються) я ще й намагаюся пару разів прослухати перші хвилини аудіокниги, де, по ідеї, я вже знаю всі слова, і тренуюся сприйняттю на слух.
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. Latana Royal

    Latana Royal Рахунок для переказів порад: 322 223 322 223

    Скільки максимально?
     
  11. Latana Royal

    Latana Royal Рахунок для переказів порад: 322 223 322 223

    Я теж таке помітила, що у випадку із зазубрюванням так і відбувається. Тоді як слова вивчені в контексті згадаються легше, навіть коли в іншому контексті зустрічаються. Все ж таки, асоціативна пам'ять - "рулить".
     
  12. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Максимально давала 100 карток для повторення плюс 20 нових (хоча нові були ще).
    Я сьогодні розібрався. що 100 карток на повтор - це згідно з настройками, тому після попередження програми, що на сьогодні є ще, збільшив настройку до 120, і програма дала мені на повторення ще 13 недобраних карток.
    Заодно вирішив знизити поріг нових до 15.
     
  13. Hyligan

    Hyligan Іронічний

    @medwedo berlogsoni ви добре знаєте німецьку, ану почитайте шо там швейцарці пишуть...мелькнула інфа шо в швейцарському селі платять переселенцям по 20 тис. Євро на ніс, щоб їхати до них на пмж. Пошукав, вроді правда, але вся інфа німецькою (здається то німецька)
    Naturaleza Y Mundo Animal
     
  14. Hyligan

    Hyligan Іронічний

    В села є і сайт, і навіть вебкамери

    Albinen: Willkommen
    @medwedo berlogsoni, вибачайте що засмічую тему, мабуть то треба було в німецьку мову пхнути :scratch_one-s_head:
     
  15. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    То італійська. Ще руки не дійшли, думаю всерйоз приступити наступного року.
     
  16. Hyligan

    Hyligan Іронічний

    Swiss town offering £50,000 for families to move there | Daily Mail Online
    Тут англійською, здається все так і є, платятять бабло за переїзд до них, але чи то нас (постсавєцкіх) стосується то не понятно, на сайті сторінка оферти не відкривається :mocking:
     
  17. Yarka Yata

    Yarka Yata Well-Known Member

    То гішпанська:)
    Кажуть, що заплатять 21.300 євро тому, хто приїде жити в їхнє село і проживе там хоч з 10 років (і хто молодший за 45 років)
     
  18. Yarka Yata

    Yarka Yata Well-Known Member

    А от як те все у Вас в голові відкладається! А мені ліньки зубрити, що запам'ятається, те й моє, а що ні, то пізніше ще раз на очі трапиться. І правила теж ніколи не зазубрюю, тому й забуваю дещо. Може воно й неправильно, не знаю, бо й пам'ять зараз не дуже добра, але облом. Все одно, як буде нагода попрактикуватись, те все компенсується, повитягується десь із закапелків свідомості й розкладеться по поличках.
     
  19. Latana Royal

    Latana Royal Рахунок для переказів порад: 322 223 322 223

     
  20. Hyligan

    Hyligan Іронічний

     
    • Інформативно Інформативно x 1
а де твій аватар? :)