Мій tecrübem у вивченні зовсім незнайомої (турецької) мови

Тема у розділі 'Мовне питання', створена користувачем medwedo berlogsoni, 28 кві 2016.

  1. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Ще трохи стосовно вивчення дуже подібних слів (відрізняються парою букв).
    Я згадав, що у одному із своїх роликів Стів Кауфманн розповідав, як він проривав оборону китайських ієрогліфів. Деякі ієрогліфи - як п"ять капель води (або й десять). Купа рисочок у квадратику. Ти їх вивчаєш, а вони за годину вже забуваються, а завтра ти вже наче бачиш їх уперше.
    Стів Кауфманн коли займався китайською, то крім індивідувальних занять із китайцем, які тривали щоденно по шість годин, ще й багато годин займався самостійно. З його слів, його сестра уже почала хвилюватися за нього, чи все у нього буде гаразд із головою.
    І все ж він китайську вивчив, і то була його друга іноземна після французької, і було йому близько тридцяти років, може навіть менше. І тепер він дивиться на ієрогліфи і бачить, наскільки вони різні.
    Значить, можна.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  2. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Плани такі.
    Виписати всі (за винятком деяких, як, наприклад, як буде турецькою "просо волосовидне") незнайомі слова із КоркуюБеклеркен, точніше, занести їх в Анкі, бо вони у мене на папері уже всі виписані.
    А це - приблизно 550 сторінок зошита формату А5. Списано більш як півтора зошита на 192 аркуші кожен.
    Читаючи виписане в зошити, можна фактично прочитати книгу, тому що я писав переклад майже кожного речення, або його частини. Сюжет відслідковується.
    Зараз, коли я переношу зустрінуті але забуті слова в Анкі, я бачу, що деякі слова я виписував по два, три і більше разів. Буду прагнути вчити слова на межі допустимого за замовчуванням, тобто, 20 нових слів щодня. Які, власне, для мене не нові, оскільки я їх уже зустрічав, а мають ознаку нових у Анкі.
    Щойно закінчую перенесення слів у програму, починаю потроху читати новий твір. І завчаю слова по Анкі. Хай не 7500 слів, виходячи із 20 нових слів щоденно, але якщо за рік вивчу 5000, це також буде непогано.
     
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  3. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    Можна, я тілька раз напишу своє, а далі - як захочете...
    На початку 80-х з'явився французький фільм про слуг чотирьох мушкетерів. Смішно було і квитки тяжко було дістати, то я зі своїм другом проникли через чорний вхід і дивилися кіно сбоку сцени. Це ще більше смішило, бо ті слуги були як сірники худі - екран був випуклий і все звужувалося на ньому, якщо дивитися збоку, поки нас не витягли звідти за вуха.)
    То там був епізод, коли спіймали тих слуг і от-от стратять. У них запитали;
    - Яке ваше останнє бажання?
    - Вивчити турецьку!
    - То неможливо, бо її не можливо вивчити..."
    Але вони викрутились і їх не стратили.
    Питання: Нащо витрачати час на те, що неможливо вивчити?
     
  4. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    У цьому більше користі, ніж у спогляданні концертів Поплавського.
    Крім того, турецьку вивчити можна, навіть маючи таку погану пам"ять, як моя.
    Я вчора вивчив чергову порцію слів. Сьогодні при повторенні я частину з них забув.
    Деякі доводилося повторювати по кілька разів Програма Анкі допомагає в цьому дуже добре.
    Те слово, яке я помітив як "не знаю", вона підкидає мені знову саме тоді, коли я його знову забув. І я знову не можу його згадати. І я знову помічаю його як "не знаю".
    Таких кол (кругів, щоб зрозуміліше) може бути інколи з до десятка. А може бути два-три кола. Але факт залишається фактом: Шістдесят (чи близько того) слів, частина з яких - нові, а частина - повторюються, я за якимось разом та пізнаю, Лічильник поступово знижується з 60 до нуля. Сеанс закінчено.
    Потім я сідаю за комп"ютер і заношу якусь кількість нових слів із свого зошита. Потім лягаю на спину на ліжку і починаю сеанс повторення. Я вибираю (точніше, програма на мій запит за допомогою лише одного клямца миші) підбирає ті слова, які я не міг протягом сьогоднішнього дня згадати з першого разу. І що цікаво: Виявляється, я за півгодини знову забув якусь частину слів! Півтора-два десятка. І знову деякі слова проходять кілька кіл.
    Потім знову займаюсь чимось іншим, потім знову повторення того ж набору незгаданих сьогодні.
    На цей раз справа йде веселіше, і слова згадуються швидше. Але є кілька дуже впертих. Про них я вже писав учора.
    Але і вони долаються.

    Тут я що ще хочу сказати, це вже не особисто Вам, а на загал.
    Може трапитися так, що якщо добавляти по 20 нових слів щодня, то в якийсь день для повтору виявиться сотні півтори слів, із яких не згадається кілька десятків. (Як це може трапитися, і чи трапиться взагалі, покаже лише практика).
    І тоді на повтор доведеться затратити кілька годин.
    Що робити в такому випадку?
    Я думаю, в такому випадку нових слів не добавляти настройками. Зменшити кількість нових слів на день і за деякий період спробувати розгребти те, що накопилося, потім знову поставити в настройці 20, а можливо, лише 15 або 10 слів.

    Одним словом, якщо я побачу, що на сеанс навчання якогось дня буде затрачено близько години, я уріжу кількість нових слів, скажімо, до 10.

    Це настільки цікаве заняття, що словами не передати.
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    І ще. Якщо я за півтора року вивчив десь тисячу абсолютно чужих слів абсолютно чужої мови (а саме в цьому суть експерименту), то чому я за рік не зможу вивчити ще тисяч хоча б три.
    Адже наступні слова вчаться легше і швидше.
    Допустимо, ви вчите українську і вивчили слово хід. Тоді слова вихід, вхід, захід, схід, похід, перехід, підхід, обхід напевне запам"ятаються набагато скоріше.
     
  6. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    Не сумніваюся. От би ще ці знання... Та й користь від них... А то застосуєте їх не там, де треба.
    Хоча... Я теж за своє життя багато чого взнав, вивчав, спостерігав... Гадав, що не згодиться... Але помилявся, думаючи, що треба гнатися за життям, ніби чого не встигну. Тепер от зупиняю себе, щоб огледітися. А навкруги-то - благодать.
    :pleasantry: А що більше мені подобається - то говорити з внутрішнім голосом. :drag:То ніби говориш мовчки з кимось - а у відповідь мовчки відповідають такими собі образами, діями, які взагалі неможливо якось пояснити. Головне - з розуму не з'їхати.:fool:
     
  7. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    Іх габе ніхт дегеген (Я не возражаю). - Ото вивчив в Німетчині і хватить, до тих, що знаю. Хенде хох, цюрюк, фолькс, ваген і ще з десяток. А якщо їх переліпити одне з одним, то взагалі - стає ще більше.
     
  8. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Єдем - дас зайне, якщо ми вже перейшли на французську.

    Ви вчора дивилися Сердючку, вирішили витратити свій час на (по-Вашому) слуг того, кого Ви називаєте Д., а я вивчив десяток турецьких слів. І хочу своїми діями показати, що вчитися нікому не пізно, і можна навчитися, було б бажання. І можливо, хтось, довідавшись про мій досвід, не піде на концерт Сердючки (чи якоїсь закордонної сердючки, такі гастролюють по країнах - якоїсь там ледігаги), а захопиться іноземною мовою, чи турецькою, чи навіть древньоарамейською і почитає оповідання древніх іудеїв у оригіналі,а чи давньогрецькою і зрозуміє, що, можливо, якесь слово мало два значення, але при перекладі, природньо, можна було використати лише одне, а воно точно не передавало змісту сказаного, хоча б тієї ж Нагорної проповіді.
    Ну, в мене, як Ви розумієте, таких планів немає. Я буду радий, коли дивитимуся і розумітиму турецький канал про науку і природу. Є у них такий, дуже цікавий і дуже змістовний.
    Для мене це, у всякому разі буде цікавіше, ніж примітивні жарти а-ля Петросян чи менш примітивні, але пусті - а-ля Зелінський.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Оптимістично Оптимістично x 1
  9. Latana Royal

    Latana Royal Рахунок для переказів порад: 322 223 322 223

    А Вам не приходило на думку, що доводити щось тому, хто дивиться Сердючку, це така ж марна трата короткого життя, як і переглядання самої Сердючки? :)))
     
  10. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Всі ми недосконалі.
    Крім того, коли я тут пишу, я вдосконалюю знання рідної української. Адже, формулюючи думку, доводиться підбирати слова, граматично вірно їх узгоджувати, уникати двоякості (двозначності).
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    Шановний пане, ви трішки неправильно трактували мій допис, що викликало зуд у декого.
    [​IMG]
    Я не дивився, а слухав В.С., поки готував собі іжу, кормив тваринок. Передайте білці, що краще читати в оригіналі, а не вигадувати нелюдське на основі чиєїсь помилки (бо вона ніби ігнорує мене).
     
  12. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

     
    • Смішно Смішно x 1
  13. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

     
  14. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Формально, звичайно "дивитися" і "слухати" це різні види діяльності, але в даному контексті це суті не змінює.
     
  15. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    @Коммунарец, звичайний штамп з Вашого боку.
    Давайте, якщо є щось стосовно вивчення турецької, я з задоволенням відповім, а з Веркою Сердючкою чи іншими катренами та хто христ, а хто - анти - туди десь в інші теми. Можна до Юрка в монологію.

    І краще дайте відповідь, чи знаєте, звідки

     
    Останнє редагування: 18 лис 2017
  16. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

     
  17. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    @Коммунарец
    Ну да. Не стану бити себе наперед у груди. Щоб не зламати стержня, якого немає. Оцінку моїх знань з німецької може заочно дати @Latana Royal, а мої досягнення в англійській - @Hyligan . А стосовно того, що я зможу вивчити, а що - ні, дозвольте мені вже самому оцінити.
     
    • Смішно Смішно x 1
  18. Latana Royal

    Latana Royal Рахунок для переказів порад: 322 223 322 223

    о_О шо тут відбувається? Розмови з сердючкою, здається, надто Вас затягують в болото :pardon:
     
  19. Latana Royal

    Latana Royal Рахунок для переказів порад: 322 223 322 223

    Давайте краще про Анкі. Ви слова з клавіатури заносите, не копіюєте? Скільки карток на день вдається створити? І скільки часу витрачаєте на створення карток?
     
  20. Latana Royal

    Latana Royal Рахунок для переказів порад: 322 223 322 223

    Або я не так щось зрозуміла, або Анкі не знає про свої можливості об'єднання колод. У мене є колода експортована з андроїду - там прогрес і колода перейменована на компі - із новими картками. При спробі імпортувати на АнкіВінд collection з АнкіАнд пише, що можлива тільки повна заміна усіх існуючих колод

    анкі.JPG

    Що я не так роблю?


    АнкіАнд експортує і імпортує лише .apkg файли, тоді як в АнкіВінд можна вибрати .txt формат.
     
    Останнє редагування: 18 лис 2017
а де твій аватар? :)