Мені сподобалася ікона...

Тема у розділі 'Християнство', створена користувачем Liliyah Romanova, 8 січ 2009.

  1. Yur

    Yur Well-Known Member

    Аж ми ся зле зробило, як подумав про законного мужа о_О
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Ги, а ми двоє їднакові. :tongue:
     
    • Подобається Подобається x 3
  3. Ira

    Ira Well-Known Member

    [​IMG]

    мені дуже подобається ось ця ікона Пресвятого Серця Ісуса, колись давно в церкві роздавали, я її ще побачила ось на цьому відео http://www.tligvideo.org/ruvid.html (це візіонерка з Греції, за конфесією – православна, але вона визнає Папу і всі Догми Католицької Віри)..... може хтось знає походження цієї ікони, бо справді цікавить.
     
    Останнє редагування: 14 січ 2009
    • Подобається Подобається x 2
  4. volk

    volk Well-Known Member

    Зовсім ні. Якщо говорити коротко, то це така робота, яку напише людина з класичною художньою освітою. Тобто, - точка споглядання, трьохмірність, пропорції, малюнок, підмальовок, тіні, світлі місця, тони -півтони і т д. Типовий приклад - роботи Семена Ушакова. Середня "упитаність", рум"яні щічки, тощо. Майже барокко у іконописі.
    Латинський "спосіб написання", якщо Ви його торкнулися, на мій погляд в тому, що католицькі образи більш містичні, більш похмурі, але це - щодо сприйняття, не стосовно техніки, яку використовує художник, чи то іконописець. Тут суттєвої різниці немає, справа не в техніці, а в традиціях і в підході до виконання роботи. Ось тут вище наведено образ "Христового серця" - яскравий приклад відмінності православної традиції від католицької.
     
  5. volk

    volk Well-Known Member

    Ваша візіонерка має досить цікаве визначення православ"я.
     
    • Подобається Подобається x 2
  6. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    О так.... ви таке питання зачепили, що на 10 сторінок не влізе. Ікона явно католицька, бо з Серцем, але скажіть, який католик не є православний?
     
  7. Ira

    Ira Well-Known Member

    по-перше, це не моя візіонерка ;), просто випадково знайшла те відео, по-друге, потрібно розрізняти то правдиве православ’я, яке було від початку християнства, яке правдиво славить Бога і виконує всі догми, які видає намісник Христа на землі, апостольський наслідник - Папа Римський.
    вибачте, що це не по темі.
     
  8. Ira

    Ira Well-Known Member

    А ще я дуже люблю ікону Богородиці Вижгородської або інша назва Володимирської. А ще Ченстоховську.

    [​IMG] [​IMG]
     
    Останнє редагування: 14 січ 2009
    • Подобається Подобається x 7
  9. volk

    volk Well-Known Member

    :good: Легко! Ніякий
     
  10. volk

    volk Well-Known Member

    Для чого мені сперечатися з Вашим шановним баченням?

    Не думаю, що можна правдиво славити Бога, спалюючи відьм на багатті і воюючи з хрестом по цілому світі. Щось тут не теє..
    Але це справді не по темі.
     
  11. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    кожен! сам термін "православний" введений Папою Римським ще задовго до розколу Вселенської церкви (1054р.)
     
  12. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    хто? де? коли?
     
  13. Ira

    Ira Well-Known Member

    Люблю ікону Казанської Божої Матері, але їх є дуже велика кількість зображень, а подобається саме ось ця. А ще дуже люблю образ Цариці Ангелів.
    [​IMG] [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 3
  14. volk

    volk Well-Known Member

    Найвідоміше - 1600 рік Джордано Бруно Венеція.
    Цитата:"В 1478 году была получена булла от Сикста IV, разрешавшая «католическим королям» установление новой инквизиции, а в 1480 г. был учрежден в Севилье первый трибунал ее; деятельность свою он открыл в начале следующего года, а к концу его уже мог похвалиться преданием казни 298 еретиков. Результатом этого была всеобщая паника и целый ряд жалоб на действия трибунала, обращенных к папе, главным образом, со стороны епископов. В ответ на эти жалобы Сикст IV в 1483 г. предписал инквизиторам придерживаться той же строгости по отношению к еретикам, а рассмотрение апелляций на действия инквизиции поручил севильскому apxиeпископу...."

    Вікіпедія
     
  15. volk

    volk Well-Known Member

    Правильно! Але сам термін, який означає "ортодоксальний". Якби Рим не чинив того всього, про що я писав вище, то була б "ортодоксальною".
    Але я мав на увазі не те, хто є ортодоксальним, а просто поділ на східну і західну церкви.

    Але повернемося до ікон.
    Якщо кого цікавить, є дві чудові книжки на цю тему:
    И. Языкова Богословие иконы
    Генрі Дж. М. Ноуен Споглядаючи красу Господа (видавництва оо. Василіан)
    В принципі, на будь-який, як то говориться, "неискушонний" смак, цього є достатньо.
     
    Останнє редагування: 16 січ 2009
  16. volk

    volk Well-Known Member

    Оскільки вже зайшла мова про ікону Б.М. "Знамення", то мені подобається ось така [​IMG]

    Точніше, це "образ". До речі, хороший приклад "Академічного письма", яке майже не псує першоджерело (ікони).

    ПС До речі, як на мене, то я би сказав, що то українська ікона.;)
     
    Останнє редагування: 16 січ 2009
    • Подобається Подобається x 2
  17. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Вікіпедія, звичайно хороший довідник.... але не в питанні богословії, адже там пишуть люди з відповідним багажем і від нейтралітету там далекувато.
     
  18. volk

    volk Well-Known Member

    Міху, мені не хотілося б в ці дні влаштовувати тих суперечок.... Я особисто "за конфесією" православний, і формально також мав би бути "далекий від нейтралітету". Але... Ви відкидаєте факти страт інквізицією? Так і покійний Папа Іоан Павло ІІ визнав це помилкою, і вибачився за інквізицію і хрестові походи, наскільки я пам"ятаю, тож давайте не будемо ще більшими християнами за Папу, і не будемо загострювати.
     
    Останнє редагування: 16 січ 2009
  19. volk

    volk Well-Known Member

    Але це саме "православна" ікона. Як же це стикується з вашим "ми повинні Святої Христової Віри триматися дуже твердо, а нинішня "православна" церква - це і є єресь."? Отже, ви похваляєте і розповсюджуєте єресі. ([URL="http://forum.lvivport.com/showpost.php?p=203200&postcount=23]Ось[/URL])

    ПС Та, що справа, щось сильно на оперетку змахує.
     
    Останнє редагування: 16 січ 2009
  20. Ira

    Ira Well-Known Member

    На скільки я знаю, це так вийшло, коли фотографували Папу, і коли проявили, то на фото побачили Матінку Божу, Яка тримає Його в Своїх обіймах...
     
а де твій аватар? :)