Математика, логіка, програмування і все таке

Тема у розділі 'Хобі та захоплення', створена користувачем Mikhail, 14 тра 2013.

  1. Mikhail

    Mikhail Well-Known Member

    У кого це було чи є зараз хоббі, хто добре в цьому орієнтується?

    У мене колись все було гарно з цими речами, а потім зупинилося. Але тепер я згадую ті часи і намагаюсь зрозуміти, чому я залишив ту професію.

    Яким був ваш шлях до вашої професії, якщо ви програмист чи хтось зі сфери логіки?
     
    • Подобається Подобається x 2
  2. ovod

    ovod Well-Known Member

    хобі.....всього лише хобі.....люблю над чимось цікавеньким подумати чи почитати......
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. Mikhail

    Mikhail Well-Known Member

    ovod, хто ви є по професії?
     
  4. ovod

    ovod Well-Known Member

    інформатик.....
     
  5. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Так склалося, що основи логіки, булеву алгебру, карти Карно і взагалі проектування логічної схемотехніки на "розсипних" елементах ніколи системно вчити не довелося. Тому коли виникає практична задача, я її вирішую далеко не оптимальним шляхом, але (мабуть за рахунок незнання "канонів") не знаю і "канонічних заборон" і результати виходять іноді дуже елегантними.
    Пригадую, як у 1991 році, озброєний тільки калькулятором та рулоном паперу в клітинку, розмальювував епюри довжиною у 625 циклів (це стосувалося телевізійної техніки), а потім ганяв фахового програміста, щоби він втілив ідею і залив у BIOS відеоадаптера.
    Наприкінці 90-х давав адміну окремі рядки - лістинг послідовної обробки логічних функцій на Бейсику - і адмін таки народив те, що мені було потрібно.
    Усе це стало у нагоді і під час нинішнього проекту. Тільки тепер чорнову роботу роблять фрілансери (кожний - свою частку, не знаючи що це загалом і для чого) - і воно працює. :)
    Клієнти навіть і не підозрюють, що я розбираюся у мікроконтролерах на рівні першокласника і шаманю на ходу, перебиваючи лише таблиці констант у дампі машинних кодів. Обчислюючи потрібні значення констант на примітивній програмі типу калькулятора. :)
     
    • Подобається Подобається x 4
  6. Capitoshechka

    Capitoshechka Наймоскальніший москаль

    Іноді підкидають мені ліву роботу по екселю - формули писати. Найбільше люблю формули з функцією "ЯКЩО". Чудово розвивають логіку і не дають мізкам засохнути. Та й грошенятка зайвими не бувають. Іноді за одну ніч доходило до 2000 грн... Зараз як згадую свою найпершу формулу - волосся піднімається. І як я до неї допетрав? ...
     
    • Подобається Подобається x 4
  7. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    математика - це супер.
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. thinkers

    thinkers Well-Known Member

    Даремно ви це виклали... Зараз депутати почитають і знову нарахування на зарплату перемутять
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Capitoshechka

    Capitoshechka Наймоскальніший москаль

    не пермутять. Мізків в них не вистачить щоб допетрати що це таке))
     
    • Подобається Подобається x 3
  10. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    О, а мені доводилося малювати в Екселі цілі батальні полотна.
    збирав за 1-3 доби статистику помилок і аварій з мультилексорів, встановлених у різних містах (до 30).
    Дата - час - тип аларму.
    Це поки що текстова форма. Потім "розбавляв" їх шкалою часу. І в Екселі фунцією графіків перетворював це на кілька стрічок-гістограм. Перетворював на великий .GIF і відсилав начальникам служб держпідприємств, чиї радіорелейні стволи ми орендували. Мовляв, дивіться, панове, як "добре" воно працює у певні години за певних метеоумов.
    Приклад тут.
    А наприкінці кожного місяця з місячної статистики (прогою через інтерпретатор Бейсика) підраховував сумарні цифри переривань зв"язку по кожному клієнту і бухгалтерія виставляла клієнтам рахунок зі знижкою відповідно до моїх даних. Якщо цифри були "відчутні", доводилося для директора та деяких клієнтів писати "службові романи" (як правило фантастичні), а конкретним винуватцям робити 101-ше останнє китайське попередження в обмін на пояснювальні записки.

    В Екселі вимальювував також структурні схеми та "рамки" деяких операторських інструкцій, які потім конвертувалися в HTML-формат із клікабельністю.
    Там же був "глосарій" перекладу нашої термінології (залізо-орієнтованої) на термінологію, наприклад, Київстару, Білайну та інших "жирних" клієнтів.
    А також телефонна база по проміжних і кінцевих пунктах, часто - з розкладом чергувань (по прізвищах та іменах суміжників) - навіть із зазначенням, з ким розмовляти українською, а з ким російською. :)
     
    Останнє редагування: 15 тра 2013
    • Подобається Подобається x 2
  11. KLIBERN

    KLIBERN Status Quo

    Цікаво, що думає з цього приводу Полковник... :mocking:
     
  12. superukrainec

    superukrainec Member

    Математика...математика...

    Напівпорожня бочка це ж всеодно, що й напівповна. А в математиці якщо половини рівні то й цілі частини рівні, одже пуста бочка це все одно що повна.....

    Отака вона - математика..))
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    Йде іспит з логіки.

    – На борту літака 500 цеглин. Одна цеглина випала з літака. Скільки на борту залишилося цеглин?

    Студент:

    – Ну, це легко! 499!

    – Правильно. Наступне питання. Як помістити слона в холодильник в три прийоми?

    – 1. Відкрити холодильник. 2. Помістити туди слона. 3. Закрити холодильник.

    – Далі. Як помістити оленя в холодильник в чотири прийоми?

    – 1. Відкрити холодильник. 2. Вийняти звідти слона. 3. Покласти оленя. 4. Закрити холодильник.

    – Дуже добре! У царя звірів лева день народження! Привітати його прийшли всі тварини, крім одного. Чому?

    – Тому що олень все ще знаходиться в холодильнику.

    – Чудово! – каже професор.

    – Підемо далі. Чи може бабуся пройти через болото з крокодилами?

    – Звичайно, може! Адже всі крокодили пішли святкувати день народження лева.

    – Добре! А тепер останнє запитання.

    Бабуся пройшла через порожнє болото, але все одно пoмepла. Що з нею сталося?

    – Е-е-е… Можливо, cepцевий нaпад?

    – А ось і ні! На неї впала цеглина, яка, як ви пам’ятаєте, випала з літака. Через тиждень, голубчику, прийдете до мене на перездачу!

    Всім Добра і Позитиву =)

    (с)
     
  14. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    математика давалася легко, у другому класі пропонували перейти у спецшколу, одне місце на район, не захотів,
    потім якісь місцеві олімпіади вигравав...до восьмого класу...

    Далі заявив вчителю, що не збираюся робити домашні завдання з математики, оскільки не збираюся працювати бухгалтером... тоді в мене ця наука асоціювалася з товстими тітками за столом з купою паперів ))
    одним словои, не вистачало мотивації...

    Далі в житті періодично бувають моменти, коли не вистачає фундаментальних знань... але по-перше, це нормально, в житті весь час чогось не вимєстачає... по-друге, вже не влазить у голову (
     
  15. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    (десь вичитав) перший закон впихуємості:
    При впихуванні невпихуємого випихується те, що раніше було впихнуто.
     
    • Смішно Смішно x 1
  16. Capitoshechka

    Capitoshechka Наймоскальніший москаль

    Коли я побачив, що було у моєї племінниці в третьому класі у програмі з математики, я був в шоці
    Як потім сказала вчителька, це взагалі-то це з інститутської програми... А коли брат запитав: "На біса це потрібно третьокласникам?", відповідь була просто геніальна: "Це щоб у них логіка розвивалась" :wacko::wacko::wacko:
    Яка к бісу логіка? Для того, щоб у них розвивалась логіка, їм потрібно для початку розкусити фокус, який я постійно їм показую. А фокус такий: загадай будь-яке число (окрім нуля). Потім додай до нього таке саме число. Потім отриманий результат помнож на "X" і розділи на те число, яке загадав. Потім ще кілька маніпуляцій і я називаю результат. Племінники стоять з розкритими ротами і питають: "А звідки ти знав відповідь?".
    От де повинна логіка працювати в їхньому віці. Оце зараз якраз для їхнього віку.
     
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  17. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    по простому, в моєму розумінні,
    логіка - це об'єкти і зв'язки між ними...

    Ясно, що взагалі може бути будь-яка кількість і об'єктів, і зв'язків між ними...

    Але в конкретній ситуацї все залежить від мети... конкретних людей... з їх обмеженнями... і тих, хто вчиться, і тих, хто вчить...і запиту суспільства на ті, чи інші знання
     
    Останнє редагування: 25 сер 2019
а де твій аватар? :)