Майстер і Маргарита

Тема у розділі 'Книгарня', створена користувачем Бандерівець, 10 лис 2007.

  1. Defenderok

    Defenderok New Member

    Я б не сказав, що книга погана, так, проходять деякі страшні речі, але прочитати варто.
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. NorthWind

    NorthWind Дуже важлива персона

    А я бы не осмелился такое снимать. Грех на душу. Слишком интимно, чтобы нА лЮди выносить...
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. woland

    woland New Member

    перший раз спробував прочитати в школі у процесі проходження шкільної програми. Чесно думав чи то автор маразматик, чи я тупак повний. За те коли взявся за цю книжку уже в університеті кардинально змінив свою думку, і тепер це одна з настільних книг, як ще кілька творінь М.Булгакова
     
  4. afterstep

    afterstep Дуже важлива персона

    вітаю з пройденим - багато хто не проходить
    там є опис, як голі баби літають на віниках - ви б теж не насмілилися знімати?
     
  5. marko pola

    marko pola New Member

    Багато людей пишуть, говорять, що люблять цю книгу. Я перший раз (як і більшість) читала у школі і … тільки розділи про Прокуратора та Га Ноцрі (ніколи було весь твір). Вдруге – в універі, вже весь роман. З більшим захопленням. Проте вже тоді мені муляло, що я не все розумію в темі літературних інтриг. Ця лінія здавалася якоюсь несучасною, не зрозумілою. Якось натрапила на статтю, де пояснюється прихована символіка "МіМ". Там, наприклад, переконливо доводиться, що праобразом Воланда був В.Лєнін (саме "Волан" фр.мовою (якщо я не помиляюся) він підписував свої листи до Андрєєвої). А Маргарита списана Булгаковим (навіть із особливостями зовнішності) із Андрєєвої ж. Також у тій статті пояснюється лінія літературного об’єднання: з кого змалював Берліоза, з кого – Бездомного тощо. В мене після ознайомлення думка склалася така: "МіМ" - твір із кодами, зрозумілими окремим сучасникам Булгакова, зараз же ми читаємо цей роман "в іншому вимірі", знаходимо в ньому те, чого, можливо, й сам автор не міг би пояснити (що то водило його рукою). Прошу вибачення у віруючих, – як ото Біблію.
    З літературної й філософської точки зору мені особисто ближчий твір "Собаче серце". Він і досі злободенний. Недарма на цитати розхапали:good:
     
    • Подобається Подобається x 2
  6. - наличие в романе определённых кодов не означает автоматически, что его писали в первую очередь ради них (и без них он неполон). Тем более, что часть параллелей у авторов возникает подсознательно, а ещё неслабую выдумывают от нечего делать литературоведы.
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. marko pola

    marko pola New Member

    Я не претендую на знання Істини, просто вирішила, що комусь буде цікавим такий погляд. У мене все одно є відчуття, що я до кінця "МіМ" не зрозуміла саме через те, що в ньому щось суто тогочасне є (в окремих місцях). З іншими творами М.Булгакова такого враження нема.
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. - мне наоборот . В "МиМ" не удаётся (в отличие от того же Собачьего Сердца) полностью погрузиться во время действия. Эту книгу имхо и не нужно досконально понимать. Нужно довериться ощущениям.
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. marko pola

    marko pola New Member

    Значить, трохи не моє... Я читаю з раціо. Якщо щось зі слів не зрозуміло, то мене це напружує (самооцінка знижується:)).
     
  10. Тим22

    Тим22 Дуже важлива персона

    Не Ленин, а Максим Горький, любовницей которого была Андреева
     
  11. marko pola

    marko pola New Member

    З Горького Майстер, а Воланд – таки з Лєніна.
    Я знайшла цю статтю – Альфред Барков «Роман Михаила Булгакова "Мастер и Маргарита": альтернативное прочтение»
    Ось, наприклад:
    .
    Для зацікавлених там дуже багато корисного мат-лу для роздумів. Є в Інеті, погугліть.
     
  12. mrochkizm

    mrochkizm Безсмертне поні Команда форуму

    Чудова книга. Перечитувала вже декілька разів - і кожен раз, як вперше.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Goldstein

    Goldstein Егоїстка

    Одна з моїх улюблених, так захотілось знову її перечитати. Перша глава, і все - я поринаю в ейфорію. Ця фраза "Анночка уже разлила масло" якась магічна. Не згідна з тими, хто вважає цю книгу містичною, чорною і т.д. Як на мене це світла книга, закінчення тихе і мирне. Подобається сюжетна лінія Пилата і Га-Ноцрі. Після цього твору захотіла відвідати Єрусалим, але той, давній :scratch_one-s_head:
     
а де твій аватар? :)