Майстер і Маргарита

Тема у розділі 'Книгарня', створена користувачем Бандерівець, 10 лис 2007.

  1. Хм. Оказывается, не только я не читала!
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Степаныч

    Степаныч Дуже важлива персона

    Фильм отстой. Книга - супер!
     
  3. Cherubina

    Cherubina Vulpecula rufa

    Я так бачу, на вас розумування Кураєва справили враження :) Не зле, якби він часом не пересмикував і не виривав при аналізі фраз з контексту... Ну, але це не лише його проблема.
    Книжку дуже люблю. Власне за багатоплановість і різні рівні сприйняття. Там можна знайти сторінки під будь-який настрій.
    Ну а фільм... що тут скажеш. Кіно дуже рідко можна віднести до розряду мистецтва і цей серіал не став "щасливим винятком". :sad:
     
    • Подобається Подобається x 5
  4. Alias

    Alias Львів-місто моєї мрії..

    Я теж не читала.Вже кілька разів намагалася прочитати і нічого не виходить.Я просто не розумію її.Мабуть ще не доросла.А взагалі у мене виникає протест проти того, що нам нав"язували у школі.От "Войну и мир" я теж не читала...з принципу.Хоча твір написала на 11 балів.:)
    Сестра он у мене вже другий раз перечитала "Майстер і Маргарита", кіно дивилась..а, ми жз нею ще на виставу ходили.
     
    • Подобається Подобається x 3
  5. Мы "Мастера" не проходили. :dntknw:
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Маланка

    Маланка Well-Known Member

    "Мастер и Маргарита" прочитала тричі, і всі три рази лишили різне сприйняття цього твору. Але всі три позитивні, уява збагатилась.:)
     
    • Подобається Подобається x 4
  7. Fran4eska

    Fran4eska Well-Known Member

    А я навпаки думаю, що хороші книжки можна читати і по 300 раз, тим більше таку книжку важко зрозуміти з першого разу, особливо якщо ти її читаєш в школі, бо так сказали:)))
    Особисто мені ця книжка дуже подобається, з задоволенням прочитала б її ще раз!
     
    • Подобається Подобається x 4
  8. Alicia

    Alicia Well-Known Member

    Я також читала "Майстра і Маргариту" неодноразово! :) І в книжці ще давно олівцем виділила улюблені цитати...Сподобалося, як Воланд доводив існування Ієшуа, і себе тим самим, через шість доказів Канта, як обговорював людей, що зібралися у вар'єте, і звичайно, Понтій Пилат, який чекає прощення на місячній доріжці разом із своїм собакою....і отримує його...Дуже здивував Воланд...то він Володар Всесвіту, то спокійний, навіть хворий пенсіонер:dntknw:...І гумор такий, іронія над Москвою 30-х - відчувається біль і розчарування:sad:...Булгаков, як і Майстер, зрікається суспільства, якому не був потрібен...Тема добра і зла тут дуже яскраво виражена...
    Часто людина думає, що сама собі хазяїн, але приходить час, потрібно робити вибір...третього не дано...Але мені подобається синтез - бути доброю, і вміти за себе постояти!:);)
     
    • Подобається Подобається x 5
  9. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    Я не читав. Кусень фільма бачив, думав здурію - росіяни щось назнімали...
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. андрей-25

    андрей-25 Well-Known Member

    Я тоже в школе вобще не понимал как такой бред читать можно. После того как почитал другое из Булгакова (записки юного врача, собачье сердце и пр.) решил и эту попробовать прочитать. Был очень удивлен тем, что мне очень понравилось.
    Посмотрел сериал, только первые несколько серий понравились, потом уже не так интересно.
     
    • Подобається Подобається x 2
  11. XrustunkA

    XrustunkA Дівчина із іншого життя..

    Ото і я зараз дивлюся,десь на четвертій серії.
     
  12. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Фільм...то не те...:nea: А остання екранізація...:bad::ireful1:
     
  13. XrustunkA

    XrustunkA Дівчина із іншого життя..

    Так я читала,а тепер вирішила ще й подивитись.
     
  14. Romualdo

    Romualdo миється в бані

    Майстер з Маргаритою це звісно класика на всі часи.

    Але дарма всі так на екранізації накинулись. Яким би геніальним не був режисер тут є лише 2 варіанти: вийде чи то майже дословний переказ книжки як в Бортка, чи то якесь абсолютно своє, ситуативне прочитання. Якщо хоч колись по майстеру вдасться зняти класне кіно, я просто зніму шляпу перед режисером.
     
    • Подобається Подобається x 2
  15. Salariss

    Salariss New Member

    Якби ж то Бортко просто обмежився дослівним перекладом, то ще півбіди. Але взяти й навіщось змінити час дії і ввести незрозуміло для чого цього Чекіста, якого грав Гафт, і навісити на нього в останній серії монологи автора - це жах...

    Я сенсу цього персонажа взагалі не зрозуміла, чесно кажучи.

    "Собаче серце" Бортку вдалося незрівнянно краще.
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Читав ММ кілька раз, у різному віці. І ще почитаю. Цікаво, що сприйняття змінюється...

    Щодо екранізації... Я надзвичайно вдячний режисеру Бортко, що він намагався бути якомога ближче до сюжету книги. Це - не шедевр, і він мене не вразив. Але досить доброякісний фільм, і я залишився більш-менш задоволений. Поки що - це краще. Може,хтось колись зважиться ще...

    От не можу терпіти, коли режисер абсолютно перемелює все, залишаючи тільки назву... Взяли оленя, вбили, наробили фаршу, нехай і страшенно смачного, виліпили кабана і назвали його "Олень". Хавайтє! Не терплю!

    Був страшенно, надзвичайно обурений "Сталкером" Тарковського, якого подивився одразу після прочитаного "Пикника на обочине"... І лише згодом дивився ще раз і ще раз, аж поки ЗАЙШОВ ТУДИ І ПОБАЧИВ, що це - самостійний, геніальний твір, який взяв краплину з геніального "Пикника...", полишив його в спокої, але додав до краплини Океан...
     
    • Подобається Подобається x 3
  17. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Актори. Актори зіграли просто блискуче! Євстігнєєв з його "професорами" -професором Прєображенскім та професором Плєйшнером - просто геніальний. А Владімір Толоконніков!? Так, віні "харАктерний актор", але всеодно! Розумію, чому роль стала його "прокляттям", як він писав в інтервью... Пацани вже багато років "дістають" його "Шаріковим"... Ціна слави буває й такою...
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Я думаю, що літературі від цього ні холодно, ні гаряче.

    А Ви не шукайте ніякої логіки.

    Читали уважно?

    «Я часть той силы, что вечно хочет зла и вечно совершает благо...»

    І навіть покірний. Він змучений людськими гріхами і марнотою.

    Пригадуєте, скільки разів його свита нагадувала "Нехорошо врать, батєнька" або ж спекулювала іншими слабощами людськими (до котрих не підштовхувала взагалі)?

    Чудова книга - це не те слово. Культова книга. Філософська. Не варто читати для розваги - не буде того ефекту.
     
    • Подобається Подобається x 4
  19. KLIBERN

    KLIBERN Status Quo

    На мой взгляд этот роман - улёт от советской действительности в себя, потому, что больше лететь было некуда. Он ещё раз доказывает насколько безгранична может быть внутренняя свобода у человека... Булгаков вообще очень сильно "любил" советскую власть. "Собачье сердце" лишнее тому подтверждение.
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Моя тьоща теж не читала.Вона жадної книжки не читала.
    І то предмет її гордості.
     
    • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)