Літургіка року

Тема у розділі 'Християнство', створена користувачем Мих, 1 тра 2011.

  1. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Ця тема створена для того, щоб християни різних напрямків, конфесій ділилися тим, як у них відбувається Богослужіння(Літургія, збори, молитви і т.д.) Тема виключає критику "не своїх". Кожен розповідає про власні і не тільки пережиття, свою участь, а всі з повагою читають і діляться враженнями.

    Тут можемо ділитися своїми враженнями, переживаннями, досвідом спілкування з Господом в проводі своєї Церкви.
    Без обсуджень, критичних зауважень, вивищення.
    Знаменно для Теми це, що тут наш Літургічний рік почнемо з Воскресіння Господнього!


    [​IMG]


    Христос Воскрес! ​

    Будемо вітатися Христос Воскрес до віддання Свята, тобто до Вознесіння
     
    Останнє редагування: 20 чер 2011
    • Подобається Подобається x 8
  2. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Перша неділя після Воскресіння. Томина неділя.

    [​IMG]

    Сьогодні Христос через брак віри апостола Томи повчає нас, що не потрібно бути в кімнаті з апостолам, щоб вірити у Христове Воскресіння. Слухаючи слова Христа, ми можемо іти за ним, вірити у Його обіцянку воскресіння на страшному суді до вічної радості з Богом або до вічної муки у пеклі без Нього. Апостол Петро бувши безпосередньо біля Ісуса слухав слова Христа і у своєму листі намагався їх передати майбутнім поколінням: «Ви тим радійте, навіть якщо тепер треба трохи посумувати в різних досвідах, щоб ваша випробувана віра, куди цінніша від тлінного золота, яке вогнем очищають, була на похвалу, на славу й на честь - під час об'явлення Ісуса Христа, якого ви, не бачивши, любите, в якого, не оглядаючи, віруєте, радіючи радістю невимовною і повною величі, осягаючи ціль вашої віри - спасіння душ ваших» (І Пт. 1, 6-9). Ці слова відносяться вповні до нас. Нехай кожному Воскреслий Христос освітить його віру, щоб з нею освічувати і дарувати світло любові іншим.У цей день ми в особливий спосіб згадуємо померлих, для яких у пісні Христос Воскрес звістуємо про перемогу світла над темрявою, добра над злом. Ідучи на цвинтар беремо з собою свічку для того, щоб засвідчити свою пам'ять про наших покійних рідних і знайомих.
    o.Ivan Hudz
    Publicada por КАПЕЛАНІЯ УКРАЇНСЬКОЇ ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ У ПОРТУГАЛІЇ


    1 травня 2011р. о 10.00 на Площі Святого Петра в Римі відбудеться Беатифікація Івана Павла II. Про це повідомляє офіційне видання УГКЦ в Італії.
    [​IMG]

    Цього року 1 травня випадає свято Божого Милосердя, яке встановив Іван Павло II.

    Управління організації аудиторії та громадських церемоній при Понтифіку наголошує, що взяти участь у церемонії зможуть усі охочі. Римська єпархія запустила новий вебсайт на честь майбутньої беатифікації Івана Павла ІІ. Він розміщений за адресою Karol-Wojtyla.org. Цей ресурс доступний сімома мовами і пропонує інформацію про покійного папу і справу його канонізації. За згодою церковної влади, творці сайту розмістили на ньому молитву про благодаті заступництвом Слуги Божого Папи Івана Павла ІІ 31 мовою (в т.ч. українською ).

    Організатори наголошують, що в беатифікації зможуть взяти участь і ті паломники, які можуть собі дозволити витратити на поїздку до Риму лише невеликі гроші, оскільки передбачено місця харчування та проживання навіть для малозабезпечених. Римська влада в черговий раз вибачилася за спекуляції з цінами на житло у зв'язку з беатифікацією.

    Під час нічного чування напередодні беатифікації прозвучать свідчення найближчих співробітників Івана Павла ІІ, оздоровленої за заступництвом Слуги Божого французької монахині. Під час другої частини чування його учасники молитимуться Вервицю, роздумуючи над «Світлими таємницями», запровадженими Папою Іваном Павлом ІІ та єднаючись за допомогою телемостів з 5-ма Марійськими санктуаріями у світі.

    Перед беатифікаційною Службою Божої 1 травня вранці паломники молитимуться «Коронку до Божого Милосердя» – молитовну практику, яка також була дуже дорогою для Івана Павла ІІ.

    Подячна Служба Божа 2 травня буде першою на честь нового блаженного, тому літургічні тексти будуть зі спеціально укладеної Служби блаженного Івана Павла ІІ.

    Для оголошення Івана Павла II блаженним Папа Римський не вибрав легкого шляху. Особам, відповідальним за дослідження "Життя і Чудес" довелося ретельно документувати факти, які показують, що він був святим. Процес включав у себе опитування 114 осіб – як тих, що були за беатифікацію, так і тих, що були проти.

    Група складалася з 35 кардиналів, 20 єпископів, 11 священиків, 5 релігійних діячів, 3 монахинь і 36 католиків - мирян, 3 некатоликів і одного єврея. Кожен відповів на 129 запитань. Серед них були кілька глав держав і політиків, два Православних патріарха, англіканський примас і представник єврейської спільноти.

    Також була команда з шести істориків, що провели 16 місяців, ретельно відтворюючи його життя, як священика і Папи Римського. Висновки були зібрані у трьох томах тексту, який переглянули ватиканські експерти перед внесенням пропозиції щодо беатифікації Папи Римського Івана Павла II.

    З 263 пап святими є лише 81 і 9 блаженними. Останнім папою, якого було зараховано до лику блаженних, був Папа Іван XXIII. Тепер Іван Павло II приєднається до них. Для оголошення його святим має бути доведено нове чудо після беатифікації. Тому жодне з надзвичайних зцілень, які сталися, поки що ще не розглядалися.

    У Львові також відбудуться заходи з нагоди беатифікації Івана Павла ІІ.
     
    Останнє редагування: 6 тра 2011
    • Подобається Подобається x 10
  3. orfej

    orfej Well-Known Member

    Молитва до Івана Павла ІІ


    Заходи до святкування Беатифікації


    ---------- Додано в 15:40 ---------- Попередній допис був написаний в 15:21 ----------

    Христос Воскрес!


    [​IMG]
    Тут без Ангела Світлого Вам Миху не обійшлося!?
    Ви пречудово зробили тему!


     
    Останнє редагування модератором: 8 лип 2011
    • Подобається Подобається x 6
  4. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Травень - місяць почитання Матері Божої у Церкві.

    Унівська чудотворна ікона Пресвятої Богородиці в Римі

    [​IMG]

    Протягом місяця травня ц. р., в Українській парафії свв. мучч. Сергія і Вакха у Римі перебуватиме Унівська чудотворна ікона Пресвятої Богородиці. До Риму ікона прибула за старанням пасторального координатора для українців греко-католиків в Італії о.Марка-Ярослава Семегена та з благословення ігумена Святоуспенської Унівської Лаври, Студійського Уставу УГКЦ – ієромонаха Теодора Мартинюка. 14 – 15 травня чудотворна ікона Пресвятої Богородиці перебуватиме в Соборі Святої Софії в Римі під час святкування Дня Матері.

    Чудотворна ікона сьогодні знаходиться у Святоуспенській Унівській Лаврі на Львівщині. Унівська чудотворна ікона Богородиці належить до іконописного типу Одигітрія (з грецької – Провідниця).

    Про її походження існує багато переказів, але час та місце написання достовірно невідомі. Оригінал ікони до наших днів не зберігся.

    Вже за часів митрополита Михайла Левицького (перша пол. XIX ст.) ікона була значно пошкоджена. Тому виготовили її копію на полотні, яку помістили на оригіналі, оздобивши окладом. Цей факт записаний 1894 р. отцем А. Дольницьким в історії Унівської парохії: «Сей образ находився давно в каплиці на цвинтарі унівском, а коли той образ украшено короною («коронован»), перенесено єго до церкви палацовой». Коронувати ікону міг Унівський архимандрит Атанасій Шептицький (1715-1746 рр.), який багато спричинився до поширення почитання Богородиці.

    Ще одна ікона Богородиці-Одигітрії XVII ст. (без окладу, з металевими коронами) до 1939 р. висіла в монастирській каплиці. Обидві святині були втрачені після закриття Унівської Лаври 1950 р. Радянською владою. Зберігся лише оклад XVIII ст., що сьогодні оздоблює копію чудотворної ікони, написаної за давніми гравюрами та фотографіями іконописцем єрм. Ювеналієм Мокрицьким. ЇЇ було урочисто перенесено до Унівської Лаври 1995 року.

    2004 року Божого на прохання ченців Святоуспенської Унівської Лаври Блаженніший Патріарх Любомир встановив у третю неділю травня празник Унівської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці.
     
    Останнє редагування: 6 тра 2011
    • Подобається Подобається x 7
  5. orfej

    orfej Well-Known Member

    Сьогодні свято св.Юрія-Ґеоргія
    Всіх Ім`янинників вітаємо!
    Многая літа!


    [​IMG]

    [​IMG]
    Святий Юрій-Георгій – мученик і воїн, патрон візантійських імператорів, а пізніше і українських князів, зокрема князів Коріятовичів. Святий Георгій є однією з найвідоміших постатей в християнському світі. Святий є опікуном Пласту.
    Саме з місця особливого шанування Святого Великомученика Георгія Побідоносця почалося хрещення Київської Русі. Святий Рівноапостольний князь Володимир прийняв Святе хрещення в Криму біля Корсуня (Херсонеса) у Георгіївському монастирі.
    Особливо багато для утвердження шанування Святого Георгія зробив київський князь Ярослав Мудрий, який прийняв при хрещенні його ім'я. На честь свого святого заступника в 1030 р. він засновує місто Юр'їв, тобто Георгія місто. У 1037 р. Ярослав починає будівництво Георгіївського монастиря в Києві і зводить у ньому храм, який до наших днів не зберігся.

    Дораджую прочитати про Святого тут:


    У Львові є три храми святого Георгія. Найвідоміший з них Собор святого Юра, що знаходиться в юрисдикції УГКЦ на площі св. Юра.

    [​IMG]
    Крім того є храм святого Георгія УПЦ (МП) на вулиці Короленка, а також новий храм святого Георгія УПЦ КП на вулиці Чернівецькій біля залізничної стації.

    День загибелі Святого Великомученика 6 травня — відзначається Церквами східного обряду і віднесений до числа церковних свят. До Георгія звертаються з проханням про здоров'я душевне та тілесне, про родючість землі, про допомогу і заступництво у боротьбі з ворогами рідної землі.
     
    Останнє редагування модератором: 12 лип 2011
    • Подобається Подобається x 3
  6. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Неділя мироносиць

    євангеліє від Лк. 15,43-16,8

    [​IMG]

    Сьогоднішня євангелія закликає нас, що би за всяку ціну позбутися страху, кажучи: Не жахайтеся! Не бійтеся! Вам, що Христа шукаєте, не маєте причини до страху. Бо Христос устав із мертвих він смертю смерть подолав. Вся людська сила і злоба будуть знищені, печаті гробу зірвано, камінь відвалений, сторожі повтікали. Христос переміг! Він живе і тріумфує!Не біймося і ми, що шукаємо Христа живого, воскреслого! Нехай страхаються радше ті, що шукали і шукають Христа, щоб його убити, щоб його знищити, ті, що відважилися богохулити. Якщо ми в нашому житті шукаємо Христа тоді не страхаймося ворожих сил. Не шукаймо його поміж мертвими, Христа історичного, такого, який лише колись жив, діяв. Зате шукаймо Христа воскреслого, живого, Христа тріумфуючого. Лише такий Ісус може бути нашою опорою, силою, провідником і остаточною перемогою. Станьмо відважно від прапор Христовий. Без смутку і страху впроваджуймо Христа в усі ділянки нашого життя, нехай він їх оживляє, нами керує. Поширюймо царство Боже всюди де лише живемо і працюємо. Тоді зчезнуть з наших сердець смуток і страх, а оживлятиме нас сильне довір’я в безмежне Боже провидіння. Син Божий прийшов на Землю, щоб люди мали життя вдосталь (Йо 10, 10), щоб ввійшли у Боже Царство, яке з його приходом воно наблизилося до людей і від людей вимагається покаятися та вірувати (Мк 1, 15). Віра у воскресіння є тим чинником, що змінює людину на дорозі до правди. Амінь
     
    • Подобається Подобається x 7
  7. orfej

    orfej Well-Known Member

    Пасхальна Благовість!
    Цікаві рефлексії маю з сьгоднішньої літургії Слова.
    Якось промовляння почалось про святих Мироносиць без назви теми, відразу стало зрозумілим, що лейтмотивом є Слова Господа– «...носіть тяготи один одного...», непомітно виявилось – св.Мироносиці пішли за Ісусом з внутрішнього поклику серця від духовного перемінення. Вони не були як Апостоли і Учні безпосередньо покликані Спасителем – «Іди за мною!»
    І знову відкриття – «свята безрозсудність»!
    Ходили за Ісусом, всяко Йому служили, нічого не очікуючи з вигоди, ридали за Ним на Хресній дорозі, біля Розп`яття, поховання. Не розбіглися, не залишили ніде, хоча і Вони лякались!
    Найранішим ранком йдуть до гробу і журяться: хто відсуне камінь, як буде з сторожею...
    Йдуть в найбільш безнадійну відчайдушну путь, не будучи впевненими, що навіть побачать тіло Ісуса...
    Нагорода – як удари пасхального дзвону – камінь відвалений, сторожі нема – Ангел сповіщає: «Його тут нема, Він Воскрес, ідіть розкажіть...»
    «...побігли зі страхом і великою радістю...
    Святе безумство! Отак «безумні» цього світу приближаються до райських воріт здобуваючи святість шляхом безрозсудної любові і вірності.
    «Мудрі віку цього» – рискувати не стануть...
    «Мудрі» – будуть обговорювати питання святості і хто більше заслуговує на святісь...

     
    Останнє редагування: 8 тра 2011
    • Подобається Подобається x 5
  8. orfej

    orfej Well-Known Member

    Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

    Сьогодні вітаємо Вас усіх з Днем Матері - матерів, дружин, бабусь, сестер, хресних матерів,
    нехай Господь Благословить Вас!


    Як чудово що неділя жінок-мироносиць у цьому році святкується саме у День Матері!
    Свято жінок-мироносиць є Всехристиянським жіночим днем.

    Свята Вселенська Церква й нині зі сподіванням дивиться на Вас, благочестивих дружин і сестер! Ви підтримуєте щиру віру у ваших родинах і піклуєтеся про прикраси й благославність храмів.
    І в наш непевний час саме жінкам дана харизма-благодать милосердя й співчутливого жалю.
    Не словами й ідеями рятує жінка світ, а своєю турботливою, співчутливою, люблячою присутністю.
    Дивлячись на подвиг жінок-мироносиць насамперед станемо вчитися в них любити. Любити Божою любов'ю, не тим людським почуттям, коли ми просто подобаємося один одному, а тією любов'ю, що життя своє посвячує, щоб інші знайшли життя.
    Материнська любов як би втілює любов Бога, і вона оточує життя дитини ніжністю...
    І це в нас радість, якої також в нас ніхто не відніме ...​

    Наші предки не знали дня 8 Березня, і багато століть рік у рік у цей день чоловіки поздоровляли своїх дружин, брати – сестер, сини – матерів. Це свято нагадує нам про високе призначення жінки-християнки, про великий дар бути матір’ю – милосердною і лагідною, схожою на благовісниць Христа.

    Прочитай, перш ніж зберешся «вітати» з 8 березня!:mocking::mocking:

    Історія виникнення святкування Дня Матері :give_rose:

     
    • Подобається Подобається x 5
  9. orfej

    orfej Well-Known Member

    Вітаємо Тезоіменитих Ап.Євангелиста Марка!

    [​IMG]

    Благословення Господнє у радості всіх днів Вашого життя!

    Дораджую прочитати про Святого тут:

     
    Останнє редагування модератором: 11 лип 2011
    • Подобається Подобається x 6
  10. Coffe13

    Coffe13 Дуже важлива персона

    Дякую дуже за вітання! Приєднуюсь до вітань усім мамусям :give_rose:
    А ще серед жінок-мироносиць була одна з іменем Іванна, тому я вітаю свою доню з іменинами :blush:

    Прочитала і отак задумалась, наскільки ти точно сказав. В голові крутяться думки...крутяться, але простіше і доступніше не скажу. Направду Амінь.
     
    • Подобається Подобається x 8
  11. Coffe13

    Coffe13 Дуже важлива персона

    Продовжу цитатами вчорашні роздуми щодо жінок:

    Маючи НАДІЮ, вчимося вірити, щоб ВІРА наша привела нас до справжньої ЛЮБОВІ без страху. Бо:

     
    • Подобається Подобається x 8
  12. orfej

    orfej Well-Known Member

    Місяць травень – місяць ніжності і вияву Любові!
    Любові, яка особливіше промінює з Ласки Господньої!
    Любов Матері – і до Матері – хто не досвідчив!?


    Розважання-рефлексії до Серця Марії.

    [​IMG]

    [​IMG]


    Розважання на сьогодні (1-е).
    Богородице, Діво, радуйся!

    «Радуйся, Благодатна, Господь з Тобою!
    Благословенна Ти з поміж жінок...

    ...ось бо від нині ублажатимуть мене всі роди!»

    Істині Християни, як від перших християн – католики і православні вшановують Діву Марію, називаючи її Богородицею?
    «Новітні» скажуть, а ви не читали?, адже сказано: “Немає іншого Ймення під небом, яким би ми могли спастися, окрім Імені Ісусового!”
    Читали, ще раніше, ніж Ви!
    Безумовно, немає іншого Імені. Бо “Усі пророки свідчать про Нього, що кожен, хто вірує в Нього, одержить прощення гріхів Його Іменем” (Дії. 10, 43).
    Бо “…нема ні в кому іншому спасіння” (Дії, 4.12)…

    Але ж ми і не просимо Богородицю спасти нас Своєю силою, а тільки молитвами Своїми у співмолитві з нами грішними!
    Бо сказано: “Носіть тягарі один одного, і так виконаєте закон Христа” (Гал. 6.2); “… моліться один за одного,... бо дуже могутня ревна молитва праведного!” (Як. 5.16).
    А хто з братів та сестер наших по вірі, і ще від віку, є більш праведним, аніж Всесвята Діва? Хто сподобився найвищої честі – стати Матір’ю Бога нашого Воплоченого, не тільки духовно, але й буквально, як про це читаємо в Євангелії (Мт. 12.49).

    Кого найщасливішою, завжди блаженною уважають усі роди віруючих та вірних синів Божих по благодаті Христовій?
    От тому і ми молимося – розмовляємо-звертаємось Ублажаємо! з проханням про Її спільні з нами, молитви заступництва, як до дійсно-істино Святої Праведниці, яка здобула вже у Святая Святих всю повноту духовного сходження та спілкування з Триєдиним Богом.
    Яка духом, душею та тонким, духовним, прославленим тілом перебуває нині перед Небесним престолом Господнім, та возносить до Нього святі й ревні молитви за нас.

    Те, що ми просимо Діву Марію молитися за нас до Господа, зовсім не є спробою перекласти увесь тягар молитовних зусиль лише на Її плечі. Кожен сам за себе дає відповідь перед Богом.
    Але “…де двоє чи троє в Ім’я Моє зібрані, – там Я серед них”, – говорить Господь.
    Тому-то сама ідея єднання Тіла Христового освячена волею Божою, а отже, наше молитовне спілкування зі святими угодниками й Богородицею зокрема (як, власне, і з усіма членами Церкви), є справою богоугодною і Богом благословенною.

    Пресвятая Богородице!
    Моли Бога за нас грішних!
    І нині, і в годину нашої смерті!

    Христос Воскрес! Воістину Воскрес!
     
    Останнє редагування модератором: 11 лип 2011
    • Подобається Подобається x 5
  13. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    НЕДІЛЯ РОЗСЛАБЛЕНОГО​



    [​IMG]
    Неділя розслабленого, євангеліє від Івана 5, 1-15.

    Св. євангелист Іван розповідає про оздоровлення паралітика, який 38 років чекав біля силуамської купелі і надіявся на оздоровлення. Тоді несподівано прибув Ісус і вмить оздоровив його, а вкінці сказав йому: "Іди і не гріши більше, щоб щось гіршого тобі не сталося". Ісус прийшов на цей світ не тому, щоб чинити чуда, але щоб спасти людей від гріха, який веде до вічної погибелі.Спасіння неможливе без віри. Це добре затямили апостоли, які після Вознесіння Ісуса Христа утверджували віру в людях, роблячи чуда іменем Ісуса Христа. Так, наприклад, в Діяннях апостолів розповідається про чудо, яке вчинив Господь через апостола Петра, воскресивши з мертвих 12-літню дівчину Тавиту. Внаслідок цього чуда багато людей увірували в Христа Господа. Бог як колись, так і сьогодні чинить численні чуда, щоб збуджувати віру в тих з-поміж нас, які ще не вірують, а всіх віруючих укріпити у святій вірі.
     
    Останнє редагування: 15 тра 2011
    • Подобається Подобається x 7
  14. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Переполовення П'ятдесятниці

    [​IMG]

    У середу після неділі Розслабленого, коли буде половина П'ят*десятниці, а саме між Пасхою і празником Зіслання Святого Духа,Східна Церква святкує празник Переполовення, або Переділення.

    Синаксар цього дня так пояснює появу празника: "У середу Роз*слабленого святкуємо празник Переполовення П'ятдесятниці задля почести двох великих празничних днів — Пасхи і П'ятдесятниці. Переполовення обидва ці празники з'єднює і сполучує". Празник Переділення має восьмиденне попразденство до середи після неділі Самарянки.

    Основу цього празника Церква взяла зі святого Євангелія, де сказано, що Ісус Христос в половині свята Кучок "увійшов у храм і почав навчати" (Йо. 7, 14). Він говорив про Своє Боже післан*ництво та про таїнственну воду: "Моя наука не моя, — казав Христос, — а того, хто послав мене... Коли спраглий хтось, нехай прийде до мене і п'є! Хто вірує в мене, як Писання каже, то ріки води живої з нутра його потечуть!". "Так Він про Духа казав, що його мали прийняти ті, які увірували в Нього" (Йо. 7, 16 і 37-39).

    Цей празник уже був у практиці за часів святого Йоана Золо*тоустого († 407). Укладення служби празника Переполовення приписують Анатолію, царгородському патріярхові 458), святому Андрієві Критському († 740), святому Йоану Дамаскину († к. 749) і святому Теофану Ісповіднику († 817).

    Празник Переполовення має на меті скріпити нашу віру у воскреслого Христа, заохотити до виконання Божих заповідей та приготувати до Господнього Вознесення і Зіслання Святого Духа. На хвалитних стихирах утрені цього дня співаємо: "Просвітившися, брати, Воскресенням Спаса Христа, і досягши переполовення Гос*поднього празника, щиросердечно зберігаймо Божі заповіді, щоб ми стали достойні і Вознесення празнувати й одержати прихід Святого Духа".
     
    • Подобається Подобається x 6
  15. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    НЕДІЛЯ САМАРЯНКИ

    [​IMG]


    Кожного дня ми когось зустрічаємо: рідних, близьких, знайомих, незнайомців. Сьогоднішня недільна Євангелія оповідає нам про зустріч двох осіб, Ісуса з жінкою Самарянкою.
    На перший погляд звичайна і випадкова зустріч. Ісус втомлений сів біля криниці відпочити і тут приходить жінка самарянка по воду. Ісус не залишає її без уваги, а нав'язує діалог, просячи напитись води. Жінка здивована, не очікувала такого, бо Ісус був юдеєм, а юдеї і самаряни ворогували між собою: "Як Ти, будучи юдеєм, просиш пити в мене, жінки самарянки? Адже юдеї не спілкуються з самарянами" (Ів 4,9). Ісус продовжує дивувати її, хвилю тому просив напитись води, а тепер пропонує їй воду: "Коли б ти знала Божий дар, і Хто Той, що говорить тобі: Дай Мені напитися! - ти просила б у Нього, і Він дав би тобі живої води. Каже жінка до Нього: Тай зачерпнути не маєш чим, Пане, а криниця глибока, то звідки маєш воду живу?" (Ів 4,10-11). Не зрозуміла, що Він пропонує, бо не знала хто Він. Ісус Христос сьогодні говорить до нас ті самі слова, що сказав до жінки, пропонує нам "воду життя". Він хоче, щоб ми не мали більше спраги: "А хто питиме воду, що Я йому дам, не матиме спраги повік, бо вода, яку Я йому дам, стане в ньому джерелом води, що тече в життя вічне" (Ів 4,14).
    Христос говорить про спрагу нашої душі, Він хоче погасити спрагу, яку має кожна людина в пошуках свого щастя.
    Кожен з нас шукає щастя так, як його розуміє, в грошах чи добрій роботі, вважаючи що матеріальні добра вгамують цю спрагу бути щасливим. Можливо це є так, але де те щастя, коли гроші вкрали, роботу втрачено, кохана людина померла, де шукати те щастя, де місце його перебування? Наше життя пропливає руслом цього світу, Бог чомусь у нашім житті на другому плані, і те щастя, в тому в чому ми його шукаємо, чи хочемо знайти, приносить нам тільки розчарування, тривогу і неспокій.
    Але Ісус пропонує нам, так як оці самаритянці "воду життя", яка втамовує нашу спрагу пошуку щастя. Бо Бог чекає нас постійно, пропонує нам тільки щастя, і любить нас більше ніж ми самі себе. "Так бо Бог полюбив світ, що Сина Свого Єдинородного дав, щоб кожен, хто вірує в Нього, не загинув, але мав життя вічне" (Ів 3,16). Проте від нас залежить чи ми виберемо те ДЖЕРЕЛО, звідки витікає правдиве щастя, чи зануремось у наші власні пошуки того щастя, відкидаючи Бога з нашого життя і переконуючи себе, що ми самі є творці нашої долі і нашого щасливого буття. А таке, на превеликий жаль є!
    Тому, маючи добрий приклад жінки-самарянки, подивімось уважно на наше життя і проаналізуймо, що ця наша життєва метушня вводить нас у блуд, а праведне ДЖЕРЕЛО є біля нас, то Христос, який через Своє Воскресіння дарував нам щастя і життя у Бозі. Амінь.
     
    Останнє редагування: 21 тра 2011
    • Подобається Подобається x 6
  16. orfej

    orfej Well-Known Member

    «Благословенна Ти між жінками, і благословенний Плід лона Твого!»​


    [​IMG]

    На кожному Молебені до Богородиці слухаємо читання Євангелія за Лукою:

    І Єлизавета сповнилась Духом Святим, і скрикнула гучним голосом , та й прорекла: «Благословенна Ти між жінками, і благословенний Плід лона Твого! І звідкіля мені це, що до мене прийшла Мати мого Господа?” Лк. 1.41–43.

    Церква земна, “воююча”, не лише підносить свій голос в молитві до Господа, але й просить молитовного єднання, молитовної допомоги у Церкви Небесної, “торжествуючої”. І тоді ревна, спільна молитва Єдиної Святої Соборної і Апостольської Вселенської Церкви Божої, “як кадило запашне”, возноситься до Отця нашого, що на Небі. І вібрація кожного нашого серця зливається у гармонійному єднанні з чистими, світлими духовними вібраціями тих святих, благословенні імена яких ми призиваємо своїми устами. Тоді Божественний акорд всеперемагаючого молитовного пориву змітає усі перешкоди, руйнує всі перепони на шляху нашого єднання із Божеством!..

    Залишились ще лічені дні травневих Богослужінь прослави-ублажання Пречистої Діви Марії.
    Коли думаєш собі, що піду вже на другий рік, то також подумай в серці,
    а якщо другого року тут на землі для мене вже не буде?

     
    • Подобається Подобається x 4
  17. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    НЕДІЛЯ ПРО СЛІПОРОДЖЕНОГО

    Іван:9,1-38​


    [​IMG]

    Во ім’я Отця і Сина і Святого Духа!

    Христос Воскрес!


    В Св. Євангелії призначеної на Неділю Сліпородженного ми читаємо, що завжди біля брами єрусалимського храму збиралось багато калік і убогих людей, які очікували милостині від прихожих. Серед них був і сліпий від народження чоловік. Будучи позбавлений зору цей чоловік був змушений здатися на ласку милостивих людей.

    Проходячи біля цього сліпця, Христос звернув на нього особливу увагу. Ученики, які були з Ісусом, запитали Його: “Учителю! Хто згрішив: він, чи батьки його, що сліпим народився?“ Учeники запитали Ісуса тому, що, згідно з юдейським віруванням, всяке нещастя уважалось карою Божою за гріхи або тої особи або його батьків. Ісус Христос відповів їм, що “ні він не згрішив, ні батьки його, а щоб було явно на ньому діла Божі.“ Ісус плюнув і зробив грязюку, помастив нею очі сліпому і сказав йому: “ Піди вмийся в ставку Сілоамському (що означає Посланий). Той пішов і вмився – й вернувся видючим.”

    Апостоли в той час були під сильним впливом юдейського навчання і вони випустили з уваги це, що не всі терпіння і нещастя людські бувають карою Божою, як це ми читаємо про Йова. Многострадальний Йов страждав як праведник Божий не за свої гріхи, а для того, що його праведність була вибрана для виправдування. Праведники часто переносять тяжкі терпіння та нещастя задля наглядної науки для других в цілі їх спасіння. Часто ми зустрічаємо людей які терплять нещастя, так як терпів своє нещастя сліпороджений для слави Божої і науки та спасіння інших людей.

    З першого погляду нам тяжко зрозуміти чому невинний чоловік переносить таке страждання? Ми привикли бачити славу Божу і Його милосердя які посилає нам Господь Бог. Нам тяжко зрозуміти чому Господь Бог посилає страждання і хвороби. Зустрівши навіть найменше нещастя ми кажемо: “ О Господи, чому Ти караєш мене?” Ми всі зустрічаємо людей які втішаються гарним здоров’ям і добробутом. Ці люди здається нам не мають ніяких проблем у житті, в той же самий час вони є байдужі, жорстокі і сліпі до страждань інших. Якщо їх постигне якесь нещастя, вони скоро змінюються, перестають бути гордими і зарозумілими, вони стають доброзичливими, ніжними і уважним до своїх ближніх. Часто хвороба чи нещастя робить нас кращими і відкриває нам очі на речі, які ми перед тим не бачили.

    Господь зціленням сліпородженого не тільки відкрив нам правильний погляд на нещастя людей і зняв покриваючу мряку фізичної темноти, але розсіяв при тому іншу тьму, ще більше небезпечну для людини – сліпоту духовну.

    Отці Церкви казали, що Бог посилає нещастя до тих кого Він любить (Причт. 3:12). Успішні люди які не потребують нічого є забуті Господом, навчають наші Отці Церкви. Грязиво яким помастив Господь очі сліпого зробило його видючім. Отож молімось щоб Господь Бог відкрив нам наші душевні очі. Пам’ятаймо що наші гріхи і наші погані вчинки руйнують нашу молитву. Тому, ми мусимо з ревністю звертатися до Спасителя кажучи: “Господи Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй мене. Відкрий мої очі, Христе Боже, і не дай мені колись заснути на смерть.” Тільки тоді, як ми будемо ревниво просити Господа, Він задовольнить наші прохання. Ця наша усердна з сльозами молитва буде вислухана Милостивим Господом і Він як Лікар наших душ і тіл визволить нас від усіх турбот і нещасть. Амінь.
     
    Останнє редагування: 29 тра 2011
    • Подобається Подобається x 5
  18. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Вознесіння Господа нашого Ісуса Христа​


    [​IMG]
     
    Останнє редагування: 7 лип 2011
    • Подобається Подобається x 5
  19. orfej

    orfej Well-Known Member

    ВОЗНЕСІННЯ ТВОЄ ГОСПОДИ – АНГЕЛИ ВОСПІВУЮТЬ НА НЕБЕСАХ!​


    Відняло всяку мову і усе...
    Господи! Як Ти Великий! Як Ти близько при мені!​
     
    Останнє редагування модератором: 16 чер 2011
    • Подобається Подобається x 2
  20. Coffe13

    Coffe13 Дуже важлива персона

    1 Тим. 3: 16 ... Христос явився у тілі, засвідчений у Дусі, показався ангелам, проповідуваний поганам, увіруваний у світі, вознісся у славі.
    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 6
а де твій аватар? :)