Кухонні поради, запитання і відповіді!

Тема у розділі 'Форумна кухня', створена користувачем Кохана, 11 жов 2011.

  1. Хтось вже готував японський суп місо?? Де у Львові можна придбати сир тофу та пасту місо ?? Допоможіть будь ласка!
     
  2. manur

    manur Well-Known Member

    В четвер вже брав трохи тих груздів в лазню (були, практично, ті ж, що по гриби тоді їздили). Солилися вони на той момент тільки 2 тижні, але вже нормальні. Хлопці погодилися, що таки варто брати грузді))))
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. Alias

    Alias Львів-місто моєї мрії..

    А що найкраще приготувати з лисичками? Вперше побачила ці гриби "вживу", в Сільпо якраз є. Купила. Тепер думаю, щоб такого смачного з ними придумати?
     
  4. - мне они больше всего жареными (отдельно) нравятся с картошкой. Такие "ластики" получаются, но прикольно. Особенно когда маленькие, целые...
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Вольха

    Вольха Верховная Ведьма

    можно суп, можно потушить с картошкой, можно в горшочках с картошкой и мясом запечь
     
  6. Alias

    Alias Львів-місто моєї мрії..

    Ну значить післязавтра буде качка запечена з лисичками і картоплею по-селянськи:mocking:
     
  7. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Відрив башки. А моя жінка дерева не розрізняє, не знає як яке називається.
     
  8. Alias

    Alias Львів-місто моєї мрії..

    Дерева і я не дуже розрізняю, а з грибами ще гірше:haha: Крім магазинних печериць і вішенок більш ніякі і не знаю..
     
  9. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Очевидно тепер наочно видно чому глобалізація - це зло.
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. manur

    manur Well-Known Member

    Це такі маленькі кругленькі червоненькі ягідки? А гриби, які Ви мали на увазі (рос. вешенки) називаються у нас гливами або рядівками.
     
    • Подобається Подобається x 2
  11. Alias

    Alias Львів-місто моєї мрії..

    Ну якщо вже й ягідки, то не вІшенки, а вишеньки.
    Про гливи чула, про рядівки - ні, а в нас вони хоч укр., хоч рос , звуться вєшенками. :)
     
  12. Вольха

    Вольха Верховная Ведьма

    ох как надо мной неделю назад муж смеялся - когда я к каждому грибу кидалась с воплем - он же ж съедобный!
    а это почему-то оказывались все равно поганки(((
     
    • Подобається Подобається x 2
  13. Alias

    Alias Львів-місто моєї мрії..

    Обожнюю гриби, вони для мене як якесь чудо :)
     
  14. manur

    manur Well-Known Member

    Абсолютно не маю наміру комусь насолити, але грамотні люди повинні й розмовляти грамотно. Якщо розмовляють українською, то саме українські слова потрібно вживати.

    Рядівки - це більш діалектна назва, а літературна - таки гливи. До речі, в цю неділю їх бачив в лісі, але не брав. А друг, який був зі мною - таки їх брав. Наступного дня телефонував і запрошував на смажені гливи. Не вдалося мені їх скуштувати.

    Зате в самому лісі під час обіду їли печені на вогні печериці (лісові, а не магазинні) і сироїжки. Все просто, нанизуєш гриб на загострену паличку, солиш і тримаєш над жаром. Таки смачно)))
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Хто знає де у Львові найкраща гуртовня, де є великий вибір мороженої, і не тільки, риби?
     
  16. Маруся-мама

    Маруся-мама найкраща

    Ось таке мені ґуґля видала і на гливи і на вешенки.
    [​IMG]

    Саме цікаве те, що в нас в рускім маґазині продають підпеньки і називають їх "вешенки". Ось таке:

    [​IMG]

    А я обожнюю лисички, але нажаль у нас вони ДУЖЕ рідко трапляються, а коли вже з’явились в магазині то ціна просто захмарна. І рускі більше не привозять морожених. :sad:(
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Alias

    Alias Львів-місто моєї мрії..

    У нас лисички 65 грн за кг.
     
  18. iso

    iso Well-Known Member

    І в т.ч розрізняти гливи і рядовки (може - рядівки-зустрічаються обі форми написання. (До речі-рядовки (рядівки) це аж ніяк не діалектна назва)
     
  19. spice

    spice Дуже важлива персона

    А на Поділлі збирають афігєнно смачні гриби маремухи (якийсь їстівний білий мухомор). Якщо не знати, можна переплутати з поганкою :mocking:
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Вольха

    Вольха Верховная Ведьма

    мій чоловік звідти родом - але про ці мухомори вперше чує
     
а де твій аватар? :)