Кухонні поради, запитання і відповіді!

Тема у розділі 'Форумна кухня', створена користувачем Кохана, 11 жов 2011.

  1. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    А я львівський "Провансаль" від Щедро...
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Не продають в нас львівський провансаль, на жаль.

    Зате дехто його вивозить кілограмами регулярно. )

    До речі, таки майонез від Щедро мені більше смакує, ніж продукт Торчину.
     
  3. KARABIN

    KARABIN ukropenFuhrer

    а ви додайте ше трохи гірчички від Вересу і добре вимішайте, ше ліпше буде смакував

    а в Торчина якась сама хімія на смак
     
  4. Дальневосточник

    Дальневосточник Русскомовний

    Электромороженщица - для установки в морозилку. Только перемешивала неспеша....
    А что до наших производителей - то для меня кетчупы - это "Чумак", соусы\горчицы - "Верес" , ну а майонез - "Торчин" :)
    Ну а аджику - делаю сам. В этом году купил прекрасного горького и сладкого перца на Херсонщине (секркт правильного цвета аджики - перец только красный!) - и их-же чеснок. Дома только киндзу свежую покупал. Немного привялить ее надо - прокрутить первой - и сок слить...Иначе будет излишняя жидкость. Остальное перемолоть - в равных долях перец тот и тот - и чеснок. Очень круто посолить (есть истрия - мол абхазсским чабанам давали для овец соль (а она была дорога) - а чтобы чабаны сами ее не ели - добавляли в соль перец. Овцы перец не чувствуют - он им не мешает...Вот ТАК, говорят, и появилась аджика).... Вышло - на удивление. Аромат - как по воспоминаиям детства - когда покупали аджику впрок на Гагрском рынке...Ах, как там прянно пахло!!!! :)
     
    Останнє редагування: 20 вер 2012
  5. Кохана

    Кохана LuBimaya

    а ми і кетчуп самі варимо. За смаком магазинний і близько не стоїть. Хіба що консистенція інакша.
     
    • Подобається Подобається x 2
  6. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    А хто знає рецепт невареної аджики?
     
  7. Кохана

    Кохана LuBimaya

    моя мама колись робила, при нагоді попитаю.
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. Дальневосточник

    Дальневосточник Русскомовний

    гм...так я описал - не вареную :)
    Может я что-то не так понял?
    Пока не сподобился. Хотя увидел, как делается "варенье из помидоров" :)
     
  9. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Ні, це я не зрозуміла. )

    Мені просто рецепт потрібний - грами, кілограми, літри і чіткий технологічний порядок. )
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Дальневосточник

    Дальневосточник Русскомовний

    Я делаю в одинаковой пропорции перцы горький\сладкий(болгарский) и чеснок. делал по 1 кг. - но это будет приличное количество - я еще угошал друзей - для себя бы сделал по 0,5 кг.
    Киндзы два больших пучка (грамм 400).
    Соли - стакан гладенький (250 гр.) - не путать с граненым - тот 200
    Все через электромясорубку ЮжМаша :)
    Тщательно перемешать - разложить в секлянные баночки - и в холодильник. Аджика прошлого производства стояла у меня - пока всю не съели - 2 года. Я только в тот раз много зеленого перца взял - она и вышла зеленого цвета.
    Да - вот чуть не забыл - высыпал 2 пакета сухой смеси трав Хмели-Сунели - перед размешиванием. Они лишнюю влагу - кстати - хорошо возьмут - и добавляют аромата. У нас я живых трав - не видел. :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Супер.

    Тільки тут, я думаю, з кіндзою буде напряг. Як і з хмелі-сунелі.

    Бачу, привезу я собі аджику зі Стрия. )
     
    • Подобається Подобається x 2
  12. Дальневосточник

    Дальневосточник Русскомовний

    В любом стрийском магазине, я думаю, купите пару пакетиков Хмели-Сунели.
    Я пробовал много "магазинной" - но не одна ни похожа на настоящую...Особенно смотрите - если все-же будете покупать - никаких помидоров! :)
     
  13. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Ну от власне, я у Вашому рецепті помідори шукала, а їх виявляється не треба зовсім! :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Дальневосточник

    Дальневосточник Русскомовний

    Сфоткаю - и выложу "дело рук своих" :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Кохана

    Кохана LuBimaya

    Дальневосточник, попрошу Вас викласти Ваш чудовий рецепт з фото (коли будете мати) в темі про домашнє консервування! він там не загубиться і буде дуже доречним! ;):good:
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. manur

    manur Well-Known Member

    Майонезу, практично, не їм. Бо розумію, що нічо доброго в ньому не є. Салати їм, переважно, з олійкою. Як десь дістанеться лляної або ще якої свіжовіджатої - ото вестчь......

    Старший син любить все їсти з майонезом. Якось вдалося його переконати, що це не є гуд. Пару разів після цього робив майонез сам (в смислі, син собі робив)))), щоб не магазинний їсти.

    Я їв. Сподобалося.

    ---------- Додано в 01:05 ---------- Попередній допис був написаний в 01:02 ----------

    А ще сьогодні солив грузді. Вчора понесло нас на гриби, яких виявилося, як кіт наплакав. Але знайшов грузді (і білі і чорні). Ніхто більше їх не брав з нашої компанії, а я взяв. І вже нинька засолив.

    Робив це другий раз у житті. Як продегустую і виявиться, що все у мене вдалося, тоді напишу тут що і як я робив. Якщо, звичайно, це комусь цікаво)))))

    А солені грузді - то таки чудова штука.
     
    • Подобається Подобається x 3
  17. Ука

    Ука сова на посаді жайворонка

    чудова. але набавитися з ними треба, щоб не гірчили... Вже кілька років не беремо з цієї причини
     
  18. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Ви їх вимочили?
    В скілької водах і скільки по часу?
    Як? о_О ВЗАГАЛІ НЕ ВИМОЧУВАЛИ? о_О
    Даремно, даремно...
    Ще чорні туди-сюди, а от білі обов"язково в проточній воді дня два-три...
    Будуть гірчити. Але закусь суперова.
    З чорними возні менше. Замочив пару раз по пару годин, (десь доба-півтори в комплексі) дав воді стекти і в діжку під гніт. Варіантів засолки безліч. І з гілочками, і з листиками ,і з ягідками... Основний критерій - не менше місяца тримати в россолі під гнітом.
     
    Останнє редагування модератором: 21 вер 2012
    • Подобається Подобається x 2
  19. Ука

    Ука сова на посаді жайворонка

    можна і не мочити аж так довго. Але потрібно повністю вичистити пластинки з-під шапочки і зняти верхню шкірку.
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. manur

    manur Well-Known Member

    Мочив. 2 рази в холодній воді по пару годин, а потім залив кип"ятком і закутав. Через 14 годин ще тепле було.

    Так мені казав робити товариш-лісничий. А він щороку мінімум 40-калітрову виварку їх солить, так що на цьому таки розуміється.

    Ну, сказав - спробую, як будуть їстівні, тоді напишу все решта)))))
     
а де твій аватар? :)