Критичне мислення, скептицизм, філософія

Тема у розділі 'Філософія та мораль', створена користувачем Agnostic, 10 жов 2019.

  1. Agnostic

    Agnostic Well-Known Member

    Якщо ви думаєте, що у вас є власна, незалежна думка, раджу подивитися це відео.


    View: https://youtu.be/RpPq2Qjqin0

     
  2. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    @Agnostic, А у вас є власна, незалежна думка?
     
  3. Agnostic

    Agnostic Well-Known Member

  4. Agnostic

    Agnostic Well-Known Member

  5. Agnostic

    Agnostic Well-Known Member

  6. Agnostic

    Agnostic Well-Known Member

  7. Agnostic

    Agnostic Well-Known Member

  8. Agnostic

    Agnostic Well-Known Member

  9. PavloL

    PavloL Member

    А судді хто? Адже присутні не тільки правова, а й моральна складова.
     
  10. Agnostic

    Agnostic Well-Known Member

  11. Agnostic

    Agnostic Well-Known Member

  12. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    о господи! :facepalm:
    "Якщо говорити про використання big data, наприклад у теології, то такий інструмент допомагає відстежувати, приміром, як соціальні мережі звертаються до біблійних текстів."
    Пітер Філліпс: «Цифрові технології дають змогу зберігати людську спільноту навіть тоді, коли ми не можемо зустрітися фізично»
     
  13. Agnostic

    Agnostic Well-Known Member

  14. Agnostic

    Agnostic Well-Known Member

  15. Agnostic

    Agnostic Well-Known Member

  16. Agnostic

    Agnostic Well-Known Member

  17. Agnostic

    Agnostic Well-Known Member

    Що радить Яхве юдеям і що радить його син християнам. Найбільш соковиті цитати, якими можна порівняти релігію рабів і релігію господарів.

    Християнство:
    А Я вам кажу не противитись злому. І коли вдарить тебе хто у праву щоку твою, підстав йому й другу. А хто хоче тебе позивати й забрати сорочку твою, віддай і плаща йому. А хто силувати тебе буде відбути подорожнє на милю одну, іди з ним навіть дві. Хто просить у тебе то дай, а хто хоче позичити в тебе не відвертайсь від нього. Я вам кажу: Любіть ворогів своїх, благословляйте тих, хто вас проклинає, творіть добро тим, хто ненавидить вас, і моліться за тих, хто вас переслідує, Матвія 5:39
    А ну ж тепер ви, багачі, плачте й ридайте над лихом своїм, що вас має спіткати: ваше багатство згнило, а ваші вбрання міль поїла! Золото ваше та срібло поіржавіло, а їхня іржа буде свідчити проти вас, і поїсть ваше тіло, немов той огонь! Ви скарби зібрали собі на останні дні! Якова 5:1
    Отож, коріться кожному людському творінню ради Господа, чи то цареві, як найвищому, чи то володарям, як від нього посланим для карання злочинців та для похвали доброчинців. Бо така Божа воля, щоб доброчинці гамували неуцтво нерозумних людей, як вільні, а не як ті, що мають волю на прикриття лихого, але як раби Божі. Шануйте всіх, братство любіть, Бога бійтеся, царя поважайте. Раби, коріться панам із повним страхом, не тільки добрим та тихим, але й прикрим. 1 Петра 2:13
    А один чоловік, на ймення Ананій, із своєю дружиною Сапфірою, продав був маєтка, та й з відома дружини своєї присвоїв частину з заплати, а якусь там частину приніс та й поклав у ногах апостолів. І промовив Петро: Ананію, чого сатана твоє серце наповнив, щоб ти Духу Святому неправду сказав та присвоїв із заплати за землю? Хіба те, що ти мав, не твоє все було, а продане не в твоїй владі було? Чого ж в серце своє ти цю справу поклав? Ти не людям неправду сказав, але Богові! Як Ананій зачув ці слова, то впав та й умер... І обгорнув жах великий усіх, що це чули! Юнаки ж повставали, обгорнули його, і винесли та й поховали. сталось, годин через три прийшла й дружина його, про випадок нічого не знавши. Промовив до неї Петро: Скажи мені, чи за стільки ви землю оту продали? Вона ж відказала: Так, за стільки. До неї ж Петро: Чому це ви змовилися спокушувати Господнього Духа? Он ті входять у двері, що чоловіка твого поховали, і тебе вони винесуть...вона зараз упала до ніг його, та й умерла. Як ввійшли ж юнаки, то знайшли її мертвою, і, винісши, біля мужа її поховали. Діяння 5:1

    Юдаїзм:
    Станеться, коли Господь, Бог твій, уведе тебе до того Краю, якого присягнув був батькам твоїм, Авраамові, Ісакові та Якову, щоб дати тобі великі та гарні міста, яких ти не будував, та доми, повні всякого добра, яких ти не наповнював, і тесані колодязі, яких ти не тесав, і виноградники та оливки, яких ти не садив, і ти будеш їсти й наситишся, Повторення Закону 6:10
    Господь вижене всі ті народи перед вами, і ви посядете народи більші й міцніші від вас. Кожне місце, що на нього ступить ваша нога, буде ваше. Від пустині й Ливану, від Річки, річки Ефрату й аж до моря Останнього буде ваша границя. Не встоїть ніхто перед вами, ляк перед вами й страх перед вами дасть Господь, Бог ваш, на кожен той край, що ви ступите на нього, як Він говорив вам. Повторення Закону 11:23
    Бо Господь, Бог твій, поблагословив тебе, як говорив був тобі, і ти зробиш, що багато людей даватимуть тобі позичку, а ти не даватимеш позички. І будеш ти панувати над багатьма народами, а над тобою не будуть панувати. Повторення Закону 15:6
    Коли Господь, Бог твій, повигублює народи, що Господь, Бог твій, дає тобі їхній Край, і ти повиганяєш їх, і осядеш по їхніх містах та по їхніх домах, Повторення Закону 19:1
    Господь, Бог твій, дасть його в руку твою, а ти повбиваєш усю чоловічу стать його вістрям меча. Тільки жінок, і дітей, і худобу, і все, що буде в тім місті, всю здобич його забереш собі, і будеш ти їсти здобич ворогів своїх, що дав тобі Господь, Бог твій. Так ти зробиш усім містам, дуже далеким від тебе, що вони не з міст цих народів. Тільки з міст тих народів, які Господь, Бог твій, дає тобі на володіння, не позоставиш при житті жодної душі, бо конче вчиниш їх закляттям: Хіттеянина, і Амореянина, і Ханаанеянина, і Періззеянина, і Хіввеянина, і Євусеянина, як наказав був тобі Господь, Бог твій, Повторення Закону 20:13
    А раб твій та невільниця твоя, що будуть твої, будуть із народів, що навколо вас, із них купите раба й невільницю. А також із синів осілих, що мешкають з вами, з них купите та з племені їхнього, що з вами, що породили в Краї вашім, і будуть вони вам на посілість. І передасте їх, як спадщину, вашим синам по вас на спадок посілости навіки, ними будете робити, а братами вашими, синами Ізраїлевими, один одним, не будете володіти жорстоко. Левит 25:44
    І мури твої побудують чужинці, а їхні царі тобі будуть служити, бо в запалі гніву Свого Я був уразив тебе, а в Своїм уподобанні змилуюся над тобою! І будуть постійно відкритими брами твої, ані вдень, ні вночі не замкнуться вони, щоб приносити до тебе багатство народів, і їхні царі щоб були припроваджені. Бо погинуть народ та те царство, що не схочуть служити тобі, і ці народи понищені будуть зовсім! Ісая 60:10

    иуда.jpg
     
  18. Agnostic

    Agnostic Well-Known Member

    Еквілібріум — це фільм, який справив на мене найсильніше враження. Я передивлявся його багато разів і плакав. Недавно задумався, що в мене є дещо спільне з головним героєм. Він роззомбувався, коли випадково не прийняв ліки, а я роззомбувався, коли підключився до інтернету. Мене, як і мільйони українців, зомбоящик труїв мракобіссям на всі смаки. Усілякими рептилоїдами, екстрасенсами, порчами, потойбічними світами і т.д. Я вірив в усіляку містику і навіть не сумнівався в існуванні життя після смерті. Атеїстів вважав злими, так званих чайлдфрі вважав дітоненависниками, а попи мені здавалися мудрецями. В соцмережах до мене в друзі додався один атеїст. Спочатку мене обурювали його “богохульні” дописи. А потім поступово я почав бачити в них логіку і сам почав досліджувати цю тему. Він постив відео з різних атеїстичних каналів, а я на них підписувався і передивлявся. Все в моїй голові перевернулося. Стало страшно від того, що я стільки років жив в рожевих окулярах, та ще й іншим пробував нав'язувати свою дурість. Виявилося, що атеїсти в більшості своїй добрі люди, які не приймають жорстокість та абсурдність біблейських казок. Чайлдфрі в основному люблять дітей, тому і не хочуть їх давати на розтерзання цьому жорстокому світу. А попи виявилися звичайними невігласами з повною відсутністю критичного мислення.
     
  19. Agnostic

    Agnostic Well-Known Member

  20. Agnostic

    Agnostic Well-Known Member

    Поширюйте серед антивакцинаторів. Це не фейк, я перевірив. Ось посилання на російський переклад книги Генрі Пікера під назвою "Застільні розмови Гітлера". Глава 188. Застольные разговоры Гитлера

    гитлеррр.jpg
     
а де твій аватар? :)