Крематорій у Львові

Тема у розділі 'Життя міста', створена користувачем Максим, 3 лют 2011.

  1. Максим

    Максим Well-Known Member

    Сабж навіяла дискусія у темі про лепру і будівництво на місці колишніх цвинтарів:

    А також загальновідомий факт про брак місць для поховання у Львові. На Голосківському цвинтарі передбачалося розмістити крематорій з колумбарієм, проте цього не сталося. Можливо тут мали значення і перестороги мешканців Львова щодо кремації взагалі.

    В багатьох країнах кремація є поширеною і здебільшого дешевшою, ніж традиційне поховання. Цікаво почути думки дописувачів на цю тему з різних аспектів - релігійних, традиційних, забобонних, практичних, фінансових.

     
    • Подобається Подобається x 1
  2. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Особисто я не знаю чи спалення тіл якось шкодить чимось (ну там якісь викиди в повітря чи що), але я була б ЗА те, щоб бути спаленою, а не похованою.
    А взагалі могла б віддати тіло в донорство (якщо буде придатне для цього), або для тестів/науки в лабораторії чи медінститути. Мені не шкода :)
    Не хочу бути похованою, бо мене дратують штучні квіти.
    Байдуже.
    Хто захоче наді мною поплакати, той над фоткою поплаче, або в тому ж таки крематорію.
    Байдуже.
    Супер, бо не засмічуватиму землю.
    Краще заплатити більше і бути спаленою, ніж приносити комусь незручності, займаючи шмат землі, на якому може рости картопля чи стояти готель :)
     
    • Подобається Подобається x 15
  3. Максим

    Максим Well-Known Member

    Тут можливі варіанти.
    Урну з попелом віддають близьким особам. Тобто цю урну можна поховати, в колумбарії, тобто стіні для урн, або в звичайній могилі, можна тримати вдома (не дивуйтеся, багато людей так роблять). Можна попіл розсипати, здебільшого це роблять в місці, яке любив покійний або мав з цим місцем якийсь зв'язок.
    Ви, треба розуміти, саме за останній варіант?
     
  4. gvorn

    gvorn Well-Known Member

    Вже не раз задумувався над тим, чисто теоретично, але чомусь ідея кремації мені не подобається. Для мене наявність могили, поховання є так би мовити можливістю поспілкуватися з людиною, яка вже померла і від якої хоч щось ще лишилось на цьому світі крім пам"яті. Кремація ж фактично перетворює тіло разом з труною на купку попелу, яку потім, як деколи показують по телевізорі в Америці, дехто просто тримає дома в урні.

    Хоча деякі релігії, наприклад індуїзм, вважає найкращим варіантам поховання кремацію, але там сама ідеологія кремації відрізняється від конвеєрного кремування в країнах Європи і Америки.



    ---------- Додано в 17:10 ---------- Попередній допис був написаний в 17:07 ----------

    Я б не сказав, що побудова крематоріїв є в Україні аж такою нагальною потребою. Все таки чого чого, а землі у нас достатньо, якщо порівнювати з тою ж Японією чи навіть Німеччиною. У Львові набагато більша потреба є в заводі зі спалення сміття. От це дійсно дуже потрібно, скільки вже про це говорили, а віз все далі там
     
    • Подобається Подобається x 3
  5. Lady Vesna

    Lady Vesna Батярка

    Якщо говорити відсторонено,то місця на цвинтарях зараз справді мало.Кремація для багатьох - це вихід.Однак мені здається непорядним виймати кістки зі землі,тривожити прах...Нєа.
    Не знаю,як для кого,але на цвинтарі ліпше тим,що людина лежить під хрестом.
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Я думала, що біля крематорію є стіна чи приміщення чи якось там організоване місце, де в забетонованих шуфлядках зберігають попіл. Мене такий варіант влаштовує :) Але можуть і розвіяти за вітром, чи квіти підсипати.. А вдома тримати - мені від цього моторошно. Навряд чи б хтось хотів.. Мене питати вже не будуть, але б не хотілось.
    Люди ж пам'ятають людей, а не їх могили.. Я багато знаю про свого прадіда, але його могили ніколи не бачила. Це не заважає мати його в світлій пам'яті.
     
    • Подобається Подобається x 7
  7. Максим

    Максим Well-Known Member

    Парадокс звичайно, але наявність землі не означає автоматично достаток цвинтарних місць:
    Проблема тягнеться ще з часів СССР і виглядає, як зразок чорного гумору - в країні на 1/6 суші ще тоді був дефіцит землі для поховань.
    Взагалі-то кремують не старі кістки, але тіло померлого, в той сам час, коли б мав бути традиційний похорон, на третій день, тобто прах не тривожать. А перекладання кісток робили вже сотні років тому, причому ніхто інший, як самі ж монахи, вочевидь, релігійних протиріч би тут не мало бути.

    Урна може бути і під хрестом, тобто місце поховання може виглядати і як звичайна могила. З тою різницею, що тіло може бути поховане тільки на цвинтарі, а урна - будь-де.
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. gvorn

    gvorn Well-Known Member

    Мати в пам"яті - це одне, а відвідати на цвинтарі трохи інакше. То так, як поговорити з кимось по телефону і зустітися віч на віч :)))

    ---------- Додано в 17:39 ---------- Попередній допис був написаний в 17:28 ----------

    http://indonet.ru/article/krematsiya-v-indii тут досить детально розписується обряд кремації в Індії
     
    • Подобається Подобається x 3
  9. Кохана

    Кохана LuBimaya

    І я за такий метод! Навіщо своїм дітям робити зайвий клопіт? Спалили, поставили урну в тій стіні, та й по всьому... а так треба памятник ставити, що коштує не мало, най ті грощі краще дітям своїм на освіту покладуть, потім прибирати там постійно... ай... як по мені, так хоч на корм рибам най пускають... а взагалі у мене колись була така ідея, зробити заповіт, в якому вказати, що якщо моє тіло, ну принаймні внутрішні органи комусь стануть у пригоді, то дуже прошу, ну це напевно, якщо помру молодою, і не своєю смертю. Я була би рада, якщо моє серце врятує чиєсь життя!
     
    • Подобається Подобається x 6
  10. gvorn

    gvorn Well-Known Member

    Хоча, якщо подумати, то в людини би мав бути вибір. Хтось не хоче бути кремований, хтось хоче, а комусь це байдуже. І я так думаю, що на це досить сильно впливає релігія і релігійність окремо вибраної людини. А наявність крематорію дає можливість вибір здійснити. А так - не має, тому всі ласкаво просимо до ями.
     
    • Подобається Подобається x 3
  11. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Можна при досягненні повноліття разом із процедурою отримання паспорту зробити процедуру підписання документу про те, як людина бажає бути похованою після смерті, чи віддати тіло тощо.
    Але як таке буде, то більш активно розвинеться бізнес продажу органів, бо то стане майже легальним. Нелегальним буде спосіб добування тим органів, що приведе ще й до людських жертв..
     
  12. Кохана

    Кохана LuBimaya

    Іро, то вже ти якийсь сюжет для фільму жахів придумала! :)
    А ти впевнена, що у 18 років людина знає, чого хоче від смерті?
     
    • Подобається Подобається x 5
  13. Cherubina

    Cherubina Vulpecula rufa

    Не обов"язково прямо так прив"язувати до паспорту чи до повноліття. Це як заповіт - хто коли хоче, тоді й напише. Або взагалі не буде складати - і тоді родичі мають право зробити, як вважають за потрібне. Не думаю, що це така велика проблема.
    Я також "за" наявність крематорію - і за свободу вибору.
     
    • Подобається Подобається x 5
  14. gvorn

    gvorn Well-Known Member

    А ні, підписав/ла і потім вже нікуди не дінешся :)))

     
  15. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    ..після смерті. Ну нехай буде в 25 років, коли фотку вклеює :) Я вже давно знаю, що не хочу на цвинтар. Мені не подобаються такі місця.

    А крематорії взагалі десь є в Україні?
     
    • Подобається Подобається x 6
  16. Кохана

    Кохана LuBimaya

    є... В Києві, Харкові та в Одесі...
    ось тут прочитала щойно
     
    • Подобається Подобається x 2
  17. Alias

    Alias Львів-місто моєї мрії..

    Я теж за крематорій.Поставили собі скриньку в нішу,принесли квіти ..та й все.Правду Любімая писала,що прибирати,пам"ятник ставити.А якщо діти будуть в іншому місті жити і не завжди зможуть приїхати прибрати,то нехай травою заростає?
    А ще я ну дуууже не хочу,щоб зі мною прощалися..ну там оті поцілунки мертвого тіла...Не хочу ,щоб від жаху здригалися.десь чула,що в анатомічних музеях можно підписати договір ,щоб після смерті твоє тіло належало музею...і за це ще й гроші платять.
     
    • Подобається Подобається x 4
  18. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Це називається колумбарій.

    Думаю, що мені буде байдуже, що зі мною зроблять. Хай діти вирішать, чи маму в стіну замурувати, чи дати псам бродячим. ))) Те саме і з поцілунками. Хто захоче - поцілує і бридитись не буде.
     
    • Подобається Подобається x 2
  19. Alias

    Alias Львів-місто моєї мрії..

    Угу..бачила як баби на похороні майже насильно заставляли,підштовхували,щоб цілували.
     
    • Подобається Подобається x 2
  20. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Та то, Аліско, минуче.

    Чи Ви підозрюєте, що як будете бабою, будете такою ж?

    Зрештою, перед кремацією також є обряд прощання, то яка різниця, коли цілувати - перед кремацією, чи перед похованням в землю?
     
    • Подобається Подобається x 3
а де твій аватар? :)