Концепція прощення у християнстві заохочує до нових гріхів

Тема у розділі 'Релігія', створена користувачем Slav, 15 чер 2018.

  1. Slav

    Slav Well-Known Member

    Значна частина людей грішить, знаючи, що ці гріхи у випадку щирого розкаяння будуть прощені. Якби ці люди знали, що в любому випадку прийдеться відповідати за скоєні гріхи, то вони би менше грішили. Але вони знають християнське релігійне вчення, відповідно до якого гріхи будуть прошені у випадку щирого розкаяння. Я можу навіть навести конкретні життєві приклади, як люди грішать, знаючи, що їм це у майбутньому буде прощено.

    Церква вимагає хоч один раз на рік сповідатися. І так грішник кожного року сповідається, після сповіді для нього (неї) наступає психологічне полегшення, яке дозволяю йому (їй) знову грішити і знову сповідатися.

    У порівнянні з христянством, в буддизмі людина своїми злими вчинками погіршує свою карму, а добрими вчинками - покращує. А християнска релігія лише вимагає щирого розкаяння для відпущення гріхів, а не вчинення добрих справ. Хтось може сказати, що такі заплановані гріхи з надією на прощення не будуть прощені, але ніхто не може знати наскільки грішник буде каятися, що Бог йому може простити його гріхи.
     
    Останнє редагування: 15 чер 2018
  2. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    1) Всі грішать, а не значна частина.
    2) Церква ні в кого ничого не вимагає. Їй однаково, хто сповідається, а хто ні. Вона тільки слідкує, щоб не порушували правила сповіді.
    3) Про каяття...
    В одному монастирі прийшов після роботи до кел"ї. Там лежить п'яний на моїй кроваті і бурмоче. Виявився ще сліпий... Я приліг на іншу кровать. П'яний очухався і почав сповідатися. Я залишився непомічений. Але мені була дана можливість почути. Далеко від каяття...
    А про добрі справи... Люди вже взагалі не хочуть їх робити. Тобто, не готові, як закликає їх хрестна дорога допомогати слабшому, не ганятися за матеріальними вигодами, навіть не можуть навчити своїх дітей дати місце старим у транспорті. Особливо в електричках. Трохи навчав людей уступати одне одному місце. Посидів трохи - дай іншому посидіти. А то, якщо чоловік старий, вже й жінка молода не надасть місце. А молодь - то взагалі... Про яке каяття ви мовите?
    4) Я ще особисто не зустрічав людину, яка б послухала мене, щоб хоч щось змінити у своєму житті в сторону виконання заповітів Бога. Яке прощення гріхів ви маєте на увазі? Ніхто не розкаюється у своїх гріхах, бо світ не стає кращим.
     
  3. Slav

    Slav Well-Known Member

    1. Грішать всі, але деяка частина людей намагається менше грішити, а деяка інша частина грішить з надією, що гріхи будуть прощені, якщо добре розкаятися, бо Ісус Христос навіть розбійнику на хресті простив, так як розбійник розкаявся.
    2. Церква через віруючих, наскільки це можливо, продовжує нав'язуватись іншим людям, які не хочуть відвідувати церкву. Церква вважає, що треба невіруючих навертати. Я про це вже неодноразово писав на форумі.
    3. Що стосується епізоду розказаного Вами випадку у монастирі, то я щось не зрозумів Вашої думки. Що Ви цим епізодом хотіли сказати? Так як я не зрозумів вашої думки, то я не можу цей епізод коментувати.
    Що стосується добрих справ, то я мав наувазі, що церква навіть і не наказує ( чи майже не наказує ) віруючим робити добрі справи як виконання необхідної умови для звільнення гріхів і спасення. Церква в тільки ( чи в основному ) наказує відвідувати церкву, молитися, сповідатися і каятися для того, щоб були відпущені гріхи і відбулося спасіння грішників. Може я є не зовсім правий в цьому питанні, бо може десь якісь священники вчать робити добрі вчинки, але я особисто таких священників, наскільки памятаю, ніколи не чув. Ви знаєте про таких священників?!
    4. Щоб хтось Вас ( чи когось іншого ) послухав для того, щоб хоч щось змінити у своєму житті в сторону виконання заповітів Бога, то для цього треба мати талант переконувати людей і показувати їм власний приклад безкорисливого вчинення добрих справ.
    Я мав наувазі прощення гріхів через вчинення добрих справ.
     
  4. Hyligan

    Hyligan Іронічний

    Перефразовуючи пана Левандівку, царство йому небесне, скажу, "можеш не читати-не читай" :bye2:
     
    • ... ... x 1
  5. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    За кожний гріх треба буде відповідати, але можна за життя зменшити його вплив добрими справами на славу Богу, а не за скасування своїх гріхів. Як? Повернути все, що вкрали потаємно , допомогти людям, які страждають від інших крадіїв і т.п.
    Про розбійника: ніде не читав, щоб той розкаявся. Тільки Святий Лука написав про розмову між розіп'ятими розбійниками та Ісусом - решта апостолів писали, що розбійнити теж знущалися з Господа разом з катами.
    Ще півтори року тому я взагалі не знав молитв і ходив тільки на Пасху до церкви і коли мати тягнула. Потім щось сталося. Наче проснувся після сну... Ніхто не тягнув, не навертав. Але спитайте себе, навіщо ви шукаєте те, що може вас приголомшити і розчавити, якщо ви не будете готові до пізнання істини?
    Мало хто кається, тільки жаліються, просять щось і бажають зла своєму кривднику... Така суть епізоду.
    Скільки б людина не клялася у вірі до Бога, вона все рівно грішить, і так запевнює, що ніби Бог так хоче, але Господь вчить розпізнавати правдиву людину по її вчинкам, а не по словах. Тому добрий вчинок - не обов'язковість, а детектор, по якому можна виявити погану людину - та ніколи не зробить доброї справи задарма але буде вихвалятися, надовго запам'ятає, коли треба нагадає, але в більшості - то будуть скарги, анонімки, підлабузництво тощо.
    Чим далі, тим більше люди будуть жити в недовірі та в нелюбові... Наврядчи хто тепер у щось добре повірить, тому ... читайте откровення Івана Богослова і думайте. Там все чітко сказано.
    Можу сказати, що ніхто не повірить. Деякі будуть говорити - мене вже не переробиш, або ще не доріс до мого віку, щоб вчити мене. Тут взагалі... Тупік. На жаль.
    Повірять лише тоді, коли всі пройдуть випробовування і тільки спасені увірують повністю в Бога, коли все стане ясно і буде отриманий новий заповіт з Богом.
    Але вас можна зрозуміти і так, що Ісус не став для вас переконливим випадком в вашому житті. Шкода, звісно. Рекомендую пройтися прочанином на місяць по святиням.
     
    Останнє редагування: 17 чер 2018
  6. Slav

    Slav Well-Known Member

    Таке враження, що наче ми говоримо на різних мовах.

    Ці два прив'язані до хрестів розбійники знущалися з Ісуса, коли вже він був на хресті?

    Як міг Ісус стати переконливим випадком у моєму чи у чиємось житті?
     
    Останнє редагування: 18 чер 2018
  7. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    Ви здивовані? Так то ж давно Бог зробив так, щоб не розуміли одне одного. Принаймні, так написано в Біблії.
    Мт.26:44 "Також насміхалися з Нього й розбійники, що з ним були розп'яті"
    Мр. 15:32 "Христос, Цар Ізраїлів, - нехай зійде тепер із хреста, щоб побачили ми та й увірували. Навіть ті, що разом з Ним були розіп'яті, насміхалися з Нього."
    Ну, ви - як виключення з правил. Всі віруючі, хоча б ті, що ходять до церкви мають його за приклад, якому треба слідкувати у житті. А там, що вони роблять потім - то інша справа.
    Ви намагаєтеся робити протилежне - доводити те, що релігія, будь-яка, - то марнотратство і брехня, навіть скомпроментувати. Тобто, нав'язуєте свою думку про відсутність глузду у всьому, що стосується таємниць релігій, зокрема в христіянстві, а не шукаєте відповіді для розуміння Бога.
     
    Останнє редагування: 18 чер 2018
  8. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Вам би на катехизацію, прошу пана.
     
    • Смішно Смішно x 1
  9. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    Розкажіть, бо практичний приклад набагато краще за декілька томів повчань.
    А ото, що пишите про навернення до церкви у проповедях т.б.м. - "катехизірують", то дуже сильно відчувається у УГКЦ. Одним словом - балакають багато... Або вішають лапшу "отсебятіну". То як кому.
    Питав у монахів МП - чому не ходите і не проповідуюте, або в скіту мало живете в усамітненості з Богом?
    - Обзивають москалями, як рясу чорну побачать, а в скіту легше, ніж в монатирях, бо тут треба послушнічество виконувати, а там сам по собі...
    - А без ряси, звичайним поломниками?
    - Обітницю давали в рясі жити.
    - То накиньте балахон до землі, щоб не бачили...
    А як же ви розпізнаєте АХ от того, хто його пов'яже? Що у вас є на них, щоби визначитися, крім віри?
    - Ісус сказав, що то не ваше діло тим перейматися...
    - А якщо?... Ну ладно, є містики та пророки, які надавали ознаки посланника.
    - То все від лукавого - всі Рерихи, Блаватські, Нострадамуси ...
    - Я якщо всі ознаки, що надані у різні часи різними конфесіями, зійдуться на одній людині?
    - То все омана і блуд. Не вірте. Тільки Бог знає, що буде і коли...
     
    Останнє редагування: 19 чер 2018
  10. Slav

    Slav Well-Known Member

    Я в інтернеті знайшов таке пояснення про розмову Ісуса Христа з розбійниками:

    Таке ж сама розповідь є і на інших сайтах. Про це я також читав у Біблії.

    Я нікому нічого не нав'язую. Ми тут на форумі тільки обмінюємося думками.
    Я не раз писав, я радий якщо хтось вірить в Бога і комусь від цього легше.
    Я розказую як я особисто з власного життєвого досвiду сприймаю релігію. Так, зокрема я не бачу нормального здорового глузду в багатьох релігійних поясненнях.
     
    Останнє редагування: 20 чер 2018
  11. Slav

    Slav Well-Known Member

    Думаєте, віруючі люди, які мене намагались і намагаються навернути до Бога, не проводять зі мною катехизацію?
     
    Останнє редагування: 20 чер 2018
  12. Slav

    Slav Well-Known Member

    В мене в школі була дуже віруюча вчителька, яка одночасно була надзвичайно помішана на хабарях: вона буквально тероризувала учнів, з батьків яких намагалась та планувала взяти хабаря. Вона свою релігійність ще показувала в певних колах людей за радянських часів, коли взагалі вчителям не можна було нігде показувати свою релігійність.
    Я не можу ніяк зрозуміти, як можна бути одночасно релігійним та займатись в школі дрібним рекетом. Так, це навіть не хабарництво, а дрібний рекет, бо там ще не дуже великі суми вимагаються. Більшість вчителів цієї школи були в такому самому положенні як і вона, але вони і близько не займались рекетом чи чимось подібним.
     
    Останнє редагування: 20 чер 2018
  13. Slav

    Slav Well-Known Member

  14. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    Темна сила не є тими чортами або вурдалаками, які бояться молитов або часнику. Ті, хто служить тій силі компроментують віру своїми поганими вчинками, відштовхуючи інших від Бога.
    Знаю я таких.... Вірш таким присвятив "Комісарша"
    Молитва - то призов Бога на допомогу від темної сили, а битися все одне треба самому в матеріальному світі. Як допомогає - я вже починав писати в хроніках на практичних заняттях.
     
  15. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    Так, це із євангелія від Св. Луки 23:39-43
    В трьох інших євангеліях такого немає.
    Але я ніде не прочитав про каяття розбійників. Те, що один з них визнав Ісуса несправедливо засудженим, не є каяттям, бо серед розбійників теж є розумні люди щоб судити, та навіть того, що розбійник вголос визнав перед іншою людиною Ісуса невинним - це його спасло від пекла.
    Хто не знами, той проти нас...
    Якщо ви, наприклад, звинувачуєте церкву у заохочуванні до гріхів після сповіді, то про який ви глузд говорите?
    Логіка лукавого в дії та наглядному пособії.
    Особисто я сповідався рік тому і після того кожного дня сповідаюся Богу за все, що роблю за день, а не чекаю наступного дня сповіді у церкві.
     
  16. Slav

    Slav Well-Known Member

    Якщо святі Євангелія протирічать одні одним та ще неправильно тлумачаться віруючими людьми, то не здається Вам, що така недосконалість в релігії свідчить про відсутність Бога?
    Подібних та інших недосконалостей в релігії також можна знайти велику кількість. Зокрема, не наука завжди доводила науковими методами те, що проповідувала церква, наче маючи дар Божий і отримуючи провидіння від Бога, а завжди церква значно пізніше визнавала свою неправоту та помилковість у суперечці з наукою.


    Ви мене не правильно зрозуміли. Кожному відомо, церква завжди вчить не робити гріхи та у своїх проповідях зобороняє людям робити гріхи. Але опосередковано концепція сповіді та прощення психологічно дає людині наче "дозвіл" знову робити гріхи.
    До речі , сама процедура сповіді не є передбаченою у Біблії. Чи Ви можете у святому письмі знайти обов'язок для людей сповідатися?
     
  17. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    Всі проблеми між суннітами і шиїтами в тому, що одні визнають , а інші заперечують. Апостоли стояли на різній відстані від хреста на Голгофі, тому кожний чув різне, а якщо віін ще й прислуховувся до тих, хто перед ним стояв, то взагалі виникає ніби питання достовірності - але це, як і інші тлумачення писань а також недосконалість релігій не є доказом відсутності Бога. Лише недосконалість світу, яка скривляє істину.
    Я можу наприклад сказати, що змія зовсім не існувало, то вигадала Ева - а написав Моїсей, щоб спихнути свій гріх на когось. І це дуже втішна думка існує давно, що нібито винний - змій.

    В церквах співають, що Бог - человеколюбний і милостивий. То невже ви гадаєте, що він би дав благословіння на вбивство людей заради їх залучення до христіанства - оті походи хрестоносців, інквізиція, старовірів спалювали, навернення індіанців та інше... В откровення Івана Богослова вітає думка - що зло повинно само себе знищити, а не руками христіян.
    В одному монастирі один послушник ругався на інший монастир, що там є комп, хоча всі користуються айфонами і іншими гаджетами сучасного нечистого світу, або ж тими ж самими крутими тачками, а не живуть в стилі отшельників та у скоромності.

    Сповідь - це не тільки визнання своїх провин перед Богом, але каяття і рішення в подальшому не грішити, хоча б у тому, за що просить вибачення у Бога.
    Сповідь описана ще в числах:"Чоловік або жінка, які зробили будь-який гріх ... нехай сповідаються у гріху своєму" (Числа 5:6,7).
    Оприлюдно чи в самотності - ніхто не встановлює правил, бо Бог і сам знає гріхи людини, але жодна людина не може правильно самокритично себе оцінити (ще не родився такий), тому треба перед кимось покаятися і дати обіцянку, щоб хтось міг проконтролювати його ))
    Не можна отримати прощення своїх гріхів, якщо перед тим не простив своїх боржників - а у нас хіба хто зайшов до сусіда і попросив пробачити йому за те, що ображав сусіда? Ні. А шкода. Значить каяття ваше полетіло в "молоко"... І прости нам борги наші, як і ми прощаємо борги наші....
    Я, наприклад, так визначив відношення до храму Божого:

    Зайдите в храм и помолитесь Богу,
    Ему отдайте душу всю и тело.
    Возрадуйтесь, что Вы на этом свете,
    Что есть у Вас друзья, родные, дети.
    Предайтесь благодати Божьей
    И должную Ему отдайте славу.
    Тогда просите с миром и надеждой,
    Проникнув верой божества.
    Но перед тем, как в храм идти,
    Раскайтесь в грешности своей,
    Иначе не найти Вам храм.
    Людина , яка сповідалася, приймай кров і тіло Христа, причащається. А якщо грішить по-новому, той она не має милості Божої - що ми і бачимо в останній час у світі. Бо ніхто не сповідаються правильно і тим паче, не виконують обіцянки.
    Церква не заохочує людей грішити, але люди чомусь гадають, що "здала" гріхи і може снову шкодити. Хіба Бог, шо тільки має право прощати, комусь особисто простив?
     
    Останнє редагування: 21 чер 2018
  18. Slav

    Slav Well-Known Member

    Ви так часто відповідаєте на мої дописи, що складається враження, що я Вас не розумію і наче ми говоримо на різних мовах, або, як кажуть, ми застосовуємо різні парадигми до вирішення тих самих проблем.
     
  19. Slav

    Slav Well-Known Member

    Виходячи з того, що представники церкви самі страшно грішили перед Богом або толерували гріхи інших, які страшно грішили перед Богом, про що частково Ви написали у власному тексті, постає наступне питання: яким чином представники церкви можуть представляти і тлумачити слово Боже, якщо історично вони самі страшно своїми справами грішили перед Богом або толерували гріхи інших, які страшно грішили перед Богом?
    Де ж тоді цей дар непомильності, про який, наприклад, говорить католицька церква?!
     
    Останнє редагування: 24 чер 2018
  20. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    Непомильність не звільняє від відповідальності за гріх. А грішити можна не помиляючись.
    Майже всі мами вважають, що вони завжди праві, але де появляються недобрі тещі і нудні свікрові?
    Якби батюшки, попи та інші священослужителі прислуховувалися до своїх промов, то може не було б серед них міліонеров та не їздили б нетверезі на розкішних джипах, не пиячили та не блудодіяли. Вони не звикли слухати, а тільки катехізірують або повчають.
    ---------------
    Мене один піп каже - у тебе кільце гарне, здай в приймальню, бо беретеся за всяке... ручки дверні, ну і таке подібне...
    Але ж вони продають персні з написами "Спаси и сохрани".
    Зробив висновок - не треба носити вартісне там, де таке не треба, щоб бачили непотрібні очі.
     
    Останнє редагування: 25 чер 2018
а де твій аватар? :)