Форумна кухня

Китайський чай

Posted by tea man on 1 лют 2015 відповідей - 1.012
  1. tea man

    tea man 茶人

    Не можу розібрати, що там за надпис, але по вигляду здається здогадався, що це за штука.
    Шановна@Silver bullet, у Вас ось такий чай чи я помиляюся?
    upload_2019-3-14_19-58-33.png
     
  2. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Розкрила, а це не чай взагалі. Це їжа))
    А ті чаї, що були в вакуумних упаковках, була схожі на кубики, різні (десь 5 на 5 см) на два заварничка. Зелений і чорний. Треба було сфотати, якось забулася про тему. Ну людина ця пару раз на рік приїжджає і до нас заходить - і ще зайде. Чаї обов'язково будуть.
    А в картонній коробці відомий вам чай?
     
  3. tea man

    tea man 茶人

    Це зелений чай Лун Цзін (Колодязь Дракона).
    龙井茶 - lóngjǐng chá
    Стаття у Вікі

     
    Останнє редагування: 14 бер 2019
    • Інформативно Інформативно x 1
  4. tea man

    tea man 茶人

    Відсотків на 99 впевнений, що це спресовані в кубики шен і шу пуери.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  5. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Про Колодязь дракона в Вікі прочитала - такий саме. Його трохи ще є.
    Довго настоювати не треба, бо з'являється гіркота. Запашний, добрий.
    Так скоро стану експертом китайських чаїв)
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. tea man

    tea man 茶人

    Минулого року теж взяв собі баночку Лун Цзіну. З нетерпінням чекаю появи свіжого.
     
  7. tea man

    tea man 茶人

    Вже визначився зі списком чаїв для наступної спільної покупки.
    Це свіжий чай урожаю весни 2019 року:
    1) зелений Лун Цзін
    2) зелений Тай Пін Хоу Куй
    3) улун Те Гуань Інь
    і ще дві цікаві позиції:
    4) чорний чай(хей ча) від Байшасі
    5) шу пуер в зеленому мандарині
    Список ще може розширитися, але ці п'ять позицій будуть обов'язково.
    Подробиці озвучу пізніше, коли прийде попереднє замвлення.
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Masai

    Masai Member

    Приїхали наші пахощі СП, на даний момент п'ю Зелений Чай з Жасмином, для приготування вперше використав Гайвань, сьогодні куплену. Чай ніжний, пахучий, з легким м'ятним відтінком, мабуть саме так смакує жасмин:)
    За Ваше здоров'я, пане tea man:cofee:
     

    Вкладення:

    • Зе бест! Зе бест! x 2
  9. tea man

    tea man 茶人

    Дякую Вам! Пийте на здоров'я!
    Смачного чаювання!
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Masai

    Masai Member

    Отримав такий презент з Китаю, схоже на зелений чай. Принаймі посудина для зберігання хороша. А що то за сировина всередині?
     

    Вкладення:

  11. tea man

    tea man 茶人

    Схоже на якийсь зелений, але щось він занадто темний. На упакоці(в золотих кружечках) написано "Китайський чай", більше по фото розібрати не зміг. Подібний на Тай Пін Хоу Куй( 太平猴魁), але цих ієрогліфів я не знайшов.
     
  12. tea man

    tea man 茶人

    Прийшла чергова чайна посилка, але не було часу запостити фото. Роблю це зараз.
    P1010079.JPG P1010081.JPG P1010090.JPG P1010093.JPG IMG_20190411_190547587_HDR (1).jpg P1010103.JPG

     
    • Зе бест! Зе бест! x 2
    • Подобається Подобається x 1
  13. Masai

    Masai Member

    Гайваньки дуже круті, хочу теж такі:)))
     
  14. tea man

    tea man 茶人

    Жодних проблем. Брав під замовлення для товариша. Там ще такі є:)
     
  15. Masai

    Masai Member

    SOS!
    Чистив сьогодні чайничок і вдарив ним по кришечці - розбив:sad:
    Що робити? Може ремісника знайти щоб відремонтував? Чи суперклей секундний одразу брати?
     

    Вкладення:

  16. tea man

    tea man 茶人

    Погуглив і знайшов відео по склеюванню глиняних виробів. Суперклей не підходить через свою токсичність. Треба пробувати клей ПВА(відео).
    Є ще варіант з силіконовим герметиком.
    Існує спеціальний спосіб реставрації розбитого чайного посуду. Результати просто вражають своєю красою і неповторністю.
    Цей спосіб називається кінцугі. Гляньте яка краса.

    Якщо Вам не вдастсья врятувати кришку чайника, то є ще варіант використовувати його в ролі чахая. Це тепер досить поширена практика. Часто мжна побачити в роликах Шевельова.
     
  17. Masai

    Masai Member

    Дякую за оперативність!
    Спробую клеїти на наступні вихідні, тим часом не витримав і придбав нову іграшку - Бамбук:dance4:
    Кінцугі це дійсно краса нереальна!!!
     

    Вкладення:

    • Подобається Подобається x 1
  18. tea man

    tea man 茶人

    Красивий чайничок! Вітаю!
    А я тим часом зробив нове замовлення по чаях. Посилочка буде невеличка: шен від Менку, два види шу пуерів(по 2 шт кожного) і ще один смаколик(500 г розсипного Білого Місячного Сяйва).
     
  19. tea man

    tea man 茶人

    Додав ще:
    1. Зелений чай Тай Пін Хоу Куй (2019 рік)
    2. Червоний чай Дянь Хун (2019 рік)
    3. Червоний чай Дянь Хун Бі Ло (2019 рік)
    4. Червоний чай Дянь Хун Сун Чжень (2019 рік)
    Ось тепер ніби все. Поки що:)
     
  20. porfavor

    porfavor Member

    Напевно я "капітан очевидність", але відкрив для себе одну мудрість - якщо якийсь чай сподобався, то краще взяти одразу побільше, про запас. Про що це я - а про те що , пам'ятаєте весняне сп по зелених чаяхчаях? Був там такий маофен. Дешевий, але з м'яким смаком, гарний на вигляд і в сухому листі , і в заварці. Допив я його і, звичайно, почав просити teamen допомогти купити щось таке ж. На моє щастя, він щедро поділився пакетом того самого маофену, але вже привезеного тепер. Так от - це вже виявився зовсім інший чай! Ні, це, напевно, маофен - але вигляд, смак, запах зовсім інші. І, на жаль, якщо заварку із весняного минулорічного я міг показати комусь на роботі із словами "дивіться який гарний, ніжний колір і які гарні деякі листочки" - то цей я не покажу нікому, хоча пити можна (я і не таке пив). Я розумію, що це дуже низька цінова категорія, але все одно шкода. І це зовсім ніяк не стосується нашого шановного teamen - я дуже вдячний йому за ті клопоти, які він добровільно взяв тут на себе і його допомогу в чайному житті.
     
а де твій аватар? :)