Форумна кухня

Китайський чай

Posted by tea man on 1 лют 2015 відповідей - 1.012
  1. tea man

    tea man 茶人

    Можливо що й так. Шу пуер з'явився в 1973 році і тоді він був мало кому цікавий. До пуерного буму 2000-их років цей чай купували в основному китайці з Гонконгу. Правда якість шу пуерів була набагато вища, ніж у сучасних. Тоді ще використовували дешеву сировину, яка йшла і на шен пуери. Але з часом маоча зростала в ціні і шу пуери з дорогої сировини робити було не рентабельно. З одного і того ж об'єму листа виходило 10 шенів або 7 шу пуерів. Тому в шу стали використовувати дешевшу сировину(купажі, плантаційку), а на шени йшов відбірний лист.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  2. Efer

    Efer Well-Known Member

    Я до того відео вважав, що є просто 2 типи пуерів й частині людей подобається Шен, іншим Шу. А виявляється, що справжній пуер — це Шен.
    Китайці з розумом до бізнесу підходять)
     
  3. tea man

    tea man 茶人

    Не все так просто. "Сучасний" шу пуер виник теж не на пустому місці. Існує така думка, що спеціалісти з Юннані часто навідувалися в провінцію Гуансі, яка відома традиційним виробництвом чорного чаю Лю Бао і обмінювалися ідеями та досвідом з місцевими чайними спецами.
     
  4. tea man

    tea man 茶人

    Дорогі мої "чайнички"!
    Хочу всіх вас привітати з прийдешнім Новим роком!
    Бажаю багато-багато світлих сонячних днів, хорошого настрою, усмішки близьких людей, підтримки вірних друзів, добра і любові!
    Ну і, звичайно, щоб в вашій піалі(чашці, склянці, ...) завжди був свіжий і запашний, смачний китайський чай.
    Ваш старий "чайник" tea man.

    [​IMG]
     
    • Зе бест! Зе бест! x 3
    • Подобається Подобається x 1
  5. Efer

    Efer Well-Known Member

    Навзаєм!
    Пуер у Вашій колекції став ще на 1 рік смачнішим :)
     
  6. tea man

    tea man 茶人

    Сьогодні пив один з них. Таки справді смачніший, ніж був в минулому році.:)
     
    • Смішно Смішно x 1
  7. tea man

    tea man 茶人

    На початку нового року всі будують плани на майбутнє. Для себе я вирішив в цьому році більше уваги приділити вивченню чаю. Звичайно, я і раніше багато читав на цю тему. Та мої знання не мають системного характеру. Тому започаткував для себе проект під назвою "Чайний університет", де я буду одночасно і викладачем, і студентом. Матеріалу для вивчення в мене більш ніж достатньо. Навчальний план на найближчий місяць вже складено.
    Починаю з теми "Ботаніка чаю". Тобто вже сьогодні почав.:)
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Efer

    Efer Well-Known Member

    Це дуже добра справа, як на мене. Цікаво, чи можливо в Україні в майбутньому вирощувати хоча б весняний врожай. Може не такий смачний, але просто якісний та корисний.
     
  9. tea man

    tea man 茶人

    Якщо це можливо в Ірландії, то можливо і в Україні. Знаю, що також є плантація в Німеччині. Зараз посилання не зможу знайти. Чоловік, в якого дружина здається японка, вирощує чай в себе на приватній ділянці.
    В нас теж є ентузіасти, які працюють в цьому напрямку. Знаю, що були спроби вирощувати чай в Херсонській області.
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. tea man

    tea man 茶人

    Восени ми мали можливість спробувати чудовий тайванський улун Дун Фан Мей Жень.
    Переглянувши це відео, ми будемо краще розуміти цей чай

     
  11. Efer

    Efer Well-Known Member

    Дуже б хотілося, щоб в Україні стало доступним таке вирощування, я б в бабусі випросив кілька соток під чайок)
     
  12. manur

    manur Well-Known Member

    Ага... Бабуля так і віддала.... Та ж під бульбу не старчит!!!
     
    • Смішно Смішно x 2
  13. tea man

    tea man 茶人

    Було б добре, якщо б ці кілька соток були десь поблизу від Тропіка Рака і на висоті з 2000 м.:)
     
  14. tea man

    tea man 茶人

    Зараз вивчаю чайну ботаніку і дізнаюсь дуже багато цікавого. Пригадуєте історію про вирощування чаю в Криму? Виявляється теплий клімат - це зовсім не визначальний фактор. Вже виведено морозостійкі сорти чаю. Важливо те, що ґрунти Криму зовсім не підходять для Камелії Сіненсіс. Чай любить кислотні ґрунти, а не вапнякові. Про зрошення я взагалі мовчу.
     
  15. SPP

    SPP Active Member

    Чай швидко росте, коли заливаєш до появи на поверхні ґрунту зеленого баговиння, але тоді з'являється мошка. ))
     
  16. tea man

    tea man 茶人

    Вітаю всіх з Різдвом Христовим!
     
  17. tea man

    tea man 茶人

    З цим треба бути обережним. Чай любить вологий ґрунт, але добре дренований. Не повинно бути застою води, ґрунт має бути пухким, легким і злегка кислим.
    Саме з цієї причини плантації в Китаї часто роблять у вигляді терас, що покращує дренажність і унеможливлює гниття кореневої системи.
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. tea man

    tea man 茶人

    Дуже сподобалось це відео:good2:
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Efer

    Efer Well-Known Member

    Цікаво, що я вже бачив це відео) Дуже якось мені подобаються ці чайнички з ручкою, хо й здається, що ними неможливо швидко злити чай.
    З відео добре видно, як модернізується чайна індустрія під нові покоління, хоча вцілому схоже на спрощення заварювання чаю задля розширення кола споживачів. Можливо, нове покоління в Китаї не так цінує майстерне традиційне виконання, тому й вигадують здорожчання за рахунок матеріалу. А може дійсно ці кам'яні чабані та ситечко-водоспад дають нові враження під час чаювання.
     
  20. tea man

    tea man 茶人

    Двоюрідні брати японських чайників кюсу.:)

    Не знаю, не знаю ... Як на мене проливати воду на чабані набагато зручніше, ніж це робити на звичайному столі, покритому бамбуковим килимком чи рушником. Від незвички в мене був би справжній потоп. Я вже не говорю про естетику цього дійства.:)

    Від кам'яних чабаньок я просто в захваті. Від покупки поки що стримує складність і вартість доставки. Але колись це мабуть станеться!:)
     
а де твій аватар? :)