Форумна кухня

Китайський чай

Posted by tea man on 1 лют 2015 відповідей - 1.012
  1. SPP

    SPP Active Member

    Нарешті дістався до чаїв. Першим скуштував Мей Жень, бо вперше маю цей чай майже з перших рук. Тож цікаво.
    З чаєм усе як треба: і смак, і посмак. Чай зігрів і надихнув.
    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 3
  2. tea man

    tea man 茶人

     
    Останнє редагування: 14 жов 2017
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  3. tea man

    tea man 茶人

    Тайванський улун Дун Фан Мей Жень

    Від чаю такої цінової категорії завжди хочеться отримати щось
    надзвичайне.
    [​IMG]
    І очікування себе цілком виправдали.
    [​IMG]
    В ароматі сухого листа квіти, фрукти, спеції.
    [​IMG]
    Перші кілька ковтків. Відчуття, що споживаєш не напій, не рідину, а
    ніби то тепла густа пара заповнює всю порожнину рота. Переливи різних смаків відчуваються на язиці, на верхньому піднебінні.
    [​IMG]

    Смак медовий, густий і маслянистий. Посмак солодкий, фруктовий.
    [​IMG]
    Колір настою медовий, таке враження, що в піалі не чай, а насправді
    мед.
    [​IMG]

    Відчувається легке оніміння верхнього піднебіння.
    Перше, що приходить на думку, коли пробуєш Дун Фан Мей Жень, це вислів
    "бальзам на душу". Саме ці слова найкраще передають той стан насолоди, спокою, розслабленості, в який поринаєш після кількох ковтків. Хочеться безконечно довго дивитися на чисту блакить неба, на пожовкле осіннє листя за вікном і слухати тишу. Це чай, що зупиняє час.
    Його треба пити малими ковточками, смакувати кожну краплинку. І чайна пара чудово підходить для цього улуна.
    [​IMG]
    Хочеться щиро подякувати тайванським чайним майстрам, що створили цей чайний шедевр.

    Це один з кращих чаїв, які мені вдалося будь-коли спробувати.
     
    • Зе бест! Зе бест! x 3
  4. Efer

    Efer Well-Known Member

    Яка краса!
     
  5. tea man

    tea man 茶人

    Про китайські червоні чаї (Хун Ча) я вже розповідав в цій темі раніше.
    Хочу додати ще декілька слів.
    Прийнято вважати, що китайські червоні чаї(в європейській класифікації чорні) є найбільш зрозумілими для нашого споживача, який звик до переважно цейлонських або індійських чаїв.
    Можливо так воно і є, хоча бувають досить специфічні червоні чаї, такі як Сяо Чжун (Лапсанг Сушонг).
    Але я хочу сказати про інше. Будь-який червоний чай з Китаю, якщо він якісно зроблений і зберігався належним чином, буде на три голови вищим від того, що продають в наших магазинах. Це, як кажуть у нас, "дві різні пари кальош", два різних продукти.
    Тому рекомендую всім, кого зацікавив китайський чай, стартувати саме з червоних чаїв. Якраз зараз є така можливість. Ну і холодний період року (осінь-зима) найбільше підходять для споживання червоних чаїв, які зігріють вас, наповнять енергією та теплом.

    Перший в списку червоних чаїв нашої СП - Дянь Хун.

    Дянь Хун (Dian Hong) - червоний чай з провінції Юньнань, який відомий в усьому світі. Але незважаючи на його популярність, іноді цей чай незаслужено забувають, плутають з червоними чаями з інших провінцій.
    Тому слід звернути увагу на червоний чай Дянь Хун у всьому різноманітті його форм.
    [​IMG]
    У найдавніші часи на території сучасної китайської провінції Юньнань знаходилася держава Дянь, яка залишила після себе поживу для археологів і альтернативну (неофіційну) назву для нинішньої провінції. Очевидно, що назва Дянь Хун перекладається як «дяньский червоний», або «юньнаньський червоний». В широкому розумінні ім'ям Дянь Хун може
    називатися будь-який червоний чай, вирощений і виготовлений в Юньнані.
    Спочатку ця назва відносилося тільки до червоного чаю з повіту Фенцин (Feng Qing) району Ліньцан, так як саме там близько сотні років тому почали робити червоний чай по фуцзяньській технології. І до цього дня цей повіт залишається найбільшим виробником Дянь Хуна, тут розташовується відома Фенцинська фабрика з виготовлення цього чаю.
    Зараз червоний чай роблять і в інших районах і повітах Юньнані, він є другим по популярності юньнаньським чаєм після Пуеру. Чай Дянь Хун має безліч різновидів і форм. Накращі зразки складаються майже виключно з чайних бруньок і мають яскравий золотистий колір сухого чаю.
    Можна зустріти юньнаньський червоний чай у формі спіралей, голок, з більшим чи меншим вмістом чайних бруньок. Заповзятливі виробники роблять його навіть пресованим в різні форми. Кількість назв, під якими продається юньнаньський червоний чай, напевно неможливо порахувати через їх різноманітність. Найпоширеніші: Дянь Хун Мао Фен, Дянь Хун
    Цзинь Хао, Дянь Хун Цзинь Я, Нюй Ер Дянь Хун, Дянь Хун Цзинь Ло. І маса різнорідних назв, які дані чайними торговцями. Всі різновиди Дянь Хуна об'єднує яскравий аромат - в ньому змішується тепло вогнища,нотки чорносливу і солодкість здобної випічки. Причому кращі сорти з чайних бруньок радують дуже глибоким ароматом і м'яким смаком, в якому практично неможливо знайти гіркоту. І, звичайно, досконалим зовнішнім
    виглядом! Не випадково у багатьох людей цей чай народжує асоціації з золотом (слово «золотий» - цзинь - часто фігурує в його назвах).
    Ось така чайна коштовність Юньнані.
    Дянь Хун, який я обрав для спільної покупки, дещо відрізняється від тих зразків, які я пробував раніше.
    [​IMG]
    Я побачив його в продавця, в якого раніше купував Маофен для Efer і для себе. Вирішив придбати. І не помилився. 250 г чаю пішло дуже швидко. Але далі мовчу, бо згодом не буде про що писати в дегустаційних замітках.:)
     
    Останнє редагування: 15 жов 2017
    • Подобається Подобається x 1
  6. infata

    infata student

    Та ось зараз з"явився час на дегустацію чаїв, які я закупив )
    Сьогодні чи завтра продегустую Лі Чжи Хун Ча. По суті, я уже його встиг спробувати і, скажу, це для мене - найкращий з чаїв. Запах і смак - просто радує. По солодкості Женьшень я ставлю на друге місце.
    Але кожен по своєму смакує той чи інший чай, тому у кожного - свої оцінки )
     
  7. tea man

    tea man 茶人

    Це питання я ставив не просто так. Здається я став розуміти, як не повинен пахнути свіжий зелений чай. Вдалося ідентифікувати ароматичну ноту, яка притаманна зеленим чаям не першої свіжості.
    Як це вдалося запитаєте?
    Пригадуєте, коли я описував зелений чай
    Тай Пін Хоу Куй (Ватажок мавп з Тайпіну), то згадував про неприємний різкий аромат і смак цього чаю. Тоді це мене здивувало, бо чай недешевий. Так от. У мене залишився цей пробник, я так його і не допив. А тепер друга історія. Кілька днів тому вирішив заварити залишки Маофену, того що є в Efer і якого я випив майже 250 г з великим задоволенням. Відкриваю пакет і ... Так, той самий аромат, який я описував в Тай Пін Хоу Куй. Відкрив обидва пакети з цими зеленими чаями і зрозумів, що не помилився. Очевидно, що це наслідок окислювальних процесів.
    Звідси висновок: щоб краще знати і розуміти чай, його треба пробувати, що і рекомендують робити мудрі китайці.
     
  8. Efer

    Efer Well-Known Member

    Я раніше насипав частину чаю у банку(на 3-4 дні щоб вистачало),а решта знаходилась в своїй упаковці у коробці в шафі, теж помічав,що чай в банці втрачає свій смак за кілька днів.
     
  9. tea man

    tea man 茶人

    Весною треба зробити запас зеленого чаю на півроку і в морозилку. А тоді витягувати по 50 г і смакувати до осені. Довге транспортування в літню спеку не піде йому на користь.
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. tea man

    tea man 茶人

    Тайванський улун Си Цзи Чунь

    [​IMG]

    В ароматі сухого чаю свіжість і фрукти.
    [​IMG]
    Прогрітий лист в гайвані дає духмяний коктейль вершків та фруктів.
    Промиваємо чай. Відчуваємо нотки припеченої хлібної скоринки.
    [​IMG]
    Перший ковток - легкість смаку. Чай ще не розкрився.
    Друга заварка - смак став щільніший. І тут виринули спогади з далекого дитинства, коли влітку малим хлопчиком бігав по парку, рвав квітки і з насолодою висмоктував з них нектар. Саме такий смак я відчув, квітковий і солодкий.
    [​IMG]
    Посмак триває довго, смакуєш його, злизуєш кінчиком язика з піднебіння.
    [​IMG]
    Позитивний чайок, шматочок теплого літа, яке повернулося і наповнило собою чайну піалу.
    [​IMG]
    Цей улун, як і попередній Дун Фан Мей Жень, заспокоює, вгамовує занадто сильні емоції та переживання.
     
    • Подобається Подобається x 3
  11. tea man

    tea man 茶人

    Другий в списку червоних чаїв нашої СП - Кімун.

    Кімун( Ціхун Маофен, Цімень Хунча)

    [​IMG]
    Я вже згадував про цей чай на самому початку теми.
    Хочу ще дещо додати.

    Місцевий мешканець по імені Ше Ганьчен(Ю Квіанчен)
    після поїздок по країні повернувся в рідний край і організував виробництво червоного чаю. На ім'я місцевості цей сорт назвали Цихун або Червоний чай з Цимень. Англійці першими оцінили його переваги - яскравий аромат з фруктовим відтінком, приємний золотисто-червоний колір і насичений смак.
    [​IMG]
    Зазвичай Цихун має ламаний лист, через що він дуже швидко заварюється. Але є такі сорти, в яких лист залишається цілим, звичайний розмір чаїнок - від 0,5 до 2 см. Листочки тонкі, червонувато-чорні, блискучі.
    [​IMG]
    Чайний настій дуже ароматний, чай можна заварювати декілька разів, дорогі сорти навіть до 10-12 разів.
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Efer

    Efer Well-Known Member

    Мені чомусь нагадує аґрус цей улун) Цікаво, що перші проливи розкривають листя й не треба збільшувати час проливу, адже розкрившись віддають смаку більше.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. tea man

    tea man 茶人

    Третій в списку червоних чаїв нашої СП - Інде Хун Ча.

    Інде Хун Ча

    Якщо Дянь Хун роблять в Юньнані, Кімун в провінції Аньхой, то Інде Хун
    Ча виробляють в Гуандуні.
    Провінція Гуандун відома на весь світ своїми фантастично ароматними і неповторними улунами (Чаочжоу Ча). У нас ще буде нагода їх спробувати.
    Але не так давно (близько 2009 року) в горах Фенікса поблизу міста Чаочжоу, в селі Жаопін стали робити червоний чай, використовуючи для цього сировину з деяких різновидів куща Фен Хуан Дань Цун - і ось він уже гордо несе почесні звання і перші нагороди.
    [​IMG]
    На китайських чайних форумах в інтернеті ведуться активні розмови: хто пив, хто не пив, а що в ньому такого цікавого, чи є сенс переводити сировину ... У підсумку, і любителі, і експерти приходять до одностайної думки, що - це чай, гідний любові і уваги. З тих же недавніх пір в околицях Чаочжоу стали висаджувати сади з кущем Ін Хун Дью Хао (червоний чай з Інде №9), і виробляти відмінний, високоякісний червоний чай Інде Хун Ча.
    [​IMG]
    На даний момент Гуандун може похвалитися кількома цікавими сортами червоних чаїв, відмінною рисою яких є вражаюче яскравий квітково-фруктово-ягідний аромат.
    [​IMG]
    Це вишня, мед і трохи м'яти, що дивним чином складають разом щось таке, що цілком можна назвати мелодією Феніксових гір, яка звучить наполегливою нотою в кожному улуні (нехай навіть із зовсім інших звуків), а тепер і в червоних чаях з цих місць.
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. tea man

    tea man 茶人

    Четвертий в списку червоних чаїв нашої СП - Чженшань Сяочжун (Лапсанг Сушонг).

    Чженшань Сяочжун (Лапсанг Сушонг)

    Про цей чай вже згадувалося на сторінках чайної теми.
    Чженшань Сяочжун відомий в Китаї вже приблизно 400 років.
    Його виробляють в провінції Фуцзянь, в тих місцях де і знамениті уішанські улуни.
    [​IMG]
    Вікіпедія говорить, що коли ви спробуєте цей чай, то ви зможете побачити Вінстона Черчилля в кірзових чоботах і з пляшкою скипідару в руках.
    Коли я вперше замовляв цей чай в Китаї, то теж настроював себе на щось подібне.
    Але тоді прийшов дуже приємний і смачний чайок, а зовсім не те, на що я очікував. Потім виявилося, що існує така собі лайт-версія цього чаю.
    А от який Сяочжун приїде цього разу можна лише здогадуватися. Я не прихильник того, щоб пропонувати такі специфічні чаї новачкам. Але оскільки червоних чаїв, враховуючи пробники, буде біля десятка, то Лапсанг Сушонг не буде зайвим.
     
    Останнє редагування: 26 жов 2017
    • Подобається Подобається x 1
  15. tea man

    tea man 茶人

    І нарешті п'ятий і останній чай в списку червоних чаїв нашої СП - це Тань Ян Гун Фу Хун Ча.

    Тань Ян Гун Фу Хун Ча

    Чай, що входить в дегустаційний набір я пив не один раз. І навіть рік тому відправляв пробник цього чаю шановному Efer. Пригадую, що чай йому сподобався. Сподіваюся, що й іншим чайним друзям він припаде до душі.
    Тань Ян Гун Фу Хун Ча вищої категорії - це взагалі щось надзвичайне, вищий пілотаж чайної майстерності.
    Ці два чаї та ще Сяочжун виготовлені тим самим фермером з провінції Фуцзянь.
    Дегустаційні огляди будуть згодом, а зараз рекомендую подивитися відео і вам все стане зрозуміло.
    P.S. Григорій (автор відео) на початку своєї розповіді помилився. Він їде в провінцію Фуцзянь, а не Юньнань.:)

    З Efer ми вже обговорювали цей сюжет раніше, але я, наприклад, з великою цікавістю передивився його ще раз.
     
  16. Efer

    Efer Well-Known Member

    Для зими це відмінний чай з неймовірно густим смаком, як на мене.
     
  17. tea man

    tea man 茶人

    Щось тихо в нашій темі. Агов, хлопці! Як там тайванські улуни? Напишіть хоч по два слова. Бо вже червоні чаї їдуть.
     
    • Смішно Смішно x 1
  18. tea man

    tea man 茶人

    Корисне і цікаве відео про виробництво чабанів (чайних дощок)
     
    • Корисно Корисно x 1
  19. TeaPalette

    TeaPalette Member

    Привіт чаєманам!
    Пробував я цей чай і чесно кажучи - не в захваті. Можливо тому що було з чим порівнювати. На мій смак ДяньХуни цікавіші будуть.
    Ще хочу порівняти з Кімуном, якраз їде з Китаю )
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. tea man

    tea man 茶人

    @TeaPalette
    Ласкаво просимо в нашу чайну тему!
    В нас теж тут незабаром очікується дегустація червоних чаїв. Так що буде про що поговорити. Влаштуємо Дяньхун-Кімун-Таньян Гунфу- шний батл!:):drinks:
    Розкажіть про своє чайне захоплення: як давно цікавитеся китайськими чаями, що у Вас в щоденному чайному меню і який чай любите найбільше? Пишіть, не відмовчуйтеся!:)
     
а де твій аватар? :)