Форумна кухня

Китайський чай

Posted by tea man on 1 лют 2015 відповідей - 1.012
  1. tea man

    tea man 茶人

    Я вже згадував в чайній темі про Хризоліта(Сергія Кошеверова).
    Тепер до вашої уваги пропоную два майстер-класи по заварюванню китайського чаю від Сергія. Це ази, які дають можливість повноцінно насолодитися цим напоєм.

    Заварювання в гайвані


    Заварювання в чайнику

    ______________________
    Чайний калейдоскоп. Все про китайський чай.
     
    Останнє редагування: 7 тра 2017
    • Подобається Подобається x 1
  2. Efer

    Efer Well-Known Member

    Гарно зроблено відео. Показана не складність,а саме цікавість процесу заварювання.
     
  3. tea man

    tea man 茶人

    Ну чого, дорогі чайні друзі, засумували? Не потрібно сумувати, треба радіти і веселитися, бо ...
     
    • Зе бест! Зе бест! x 2
    • Подобається Подобається x 1
  4. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    А Ви чай по інтернету виписуєте? І як довго йде?
     
  5. tea man

    tea man 茶人

    Цього разу 24 дні.
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. infata

    infata student

    О, то вже незабаром вдома влаштовую чайне свято! ))
     
  7. Efer

    Efer Well-Known Member

    Отримав пакунок, вже святкую :drinks: Ігоре, величезна Вам подяка!
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. tea man

    tea man 茶人

    На здоров'я! Приєднуюся!:drinks:
     
  9. Efer

    Efer Well-Known Member

    Вже 2 рази пив "Зелений чай Дун Тін Бі Ло Чунь" . Свіжість чаю вражає! Заварював у новенькій гайвані, десь 5 грамів туди накладав,проливав 7-8 разів. Смак дуже м'який ,неможливо напитися цим чаєм, пив піалку за піалкою) Фруктова чи ягідна солодкість, а може щось як таке,як пахнуть квіти при цвітінні абрикос. Різномаїття смаку , легкість та солодкість — це саме про Дун Тін Бі Ло Чунь , як на мене!

    Дуже вразило мене заварювання в гайвані, моментально прогрівається та не відбирає тепла в чаю , менший об'єм за попередній посуд,тому й проливи виходять більш насичені та швидші,а сам процесс заварювання приносить насолоду. Ще я дізнався, що пити чай з піали та пити з чашки — це абсолютно різні речі. Зустріч зі смаком відбувається при першому ж дотиці до чаю,він розтікається,а потім ще й залишається на губах. Тепер я розумію,чому на одному з відео про чай фермер показував,що треба ось так аж сьорбати,щоб відчути всю повноту смаку та показати ,як сильно подобається чай.

    Ігоре, дякую Вам за чай та посуд!

    (Другий пакунок отримав,але ще не коштував, бо тепер дуже велика черга з чаїв:good:)
     
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  10. tea man

    tea man 茶人

    Нарешті я добрався до компа :)
    Сьогодні закінчив роздавти чай форумлянам, які виявили бажання прийняти участь у спільній покупці(особисте вітання Віктору, Іллі та Сергію!).
    Приїхало багато цікавого. Так що будуть нові дегустації пуерів від Менку, огляди по зелених чаях і улунах ФХДЦ(Фен Хуан Дань Цун) та Да Хун Пао.
     
  11. tea man

    tea man 茶人

    Теж попробував цей чай одним з перших. Відкрив пакет і не міг відірватися, насолоджуючись дуже приємним ароматом. Свіжий, солодкий, фрукти і ... варена кукурудзка!
    Пив з такої самої гайваньки як і Efer, так що можна говорити про чистоту експерименту:)
    5 грамів чаю на 120 мл. Вода 70-75 градусів.
    Пустий чахай після промивки сухого листа дає ледь відчутний димний аромат.
    П'ється легко. Напій освіжаючий і приємний. Післясмак довгий, злегка терпкуватий.
    А тепер кілька фото до вашої уваги.

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  12. Latana Royal

    Latana Royal Рахунок для переказів порад: 322 223 322 223

    Ех, яка краса! А мені в усьому тому не вистачає цукерки :blush::pardon:
     
    • Смішно Смішно x 1
  13. tea man

    tea man 茶人

    Гайвань - ідеальний інструмент для заварювання китайського чаю. Вже багато років користуюся таким посудом, але щоразу дивуюся його красі, простоті і функціональності.
    А сьорбання то окрема пісня. До цього часу мої домашні не можуть звикнути. :)))
    Так смачніше, бо задіюється більша кількість смакових рецепторів.
    До речі, ніколи не бачив, щоб китайці дмухали на чай. Саме при сьорбанні відбувається його охолодження.
    Так що тут питання: що більш невиховано - сьорбати чи дмухати?
    :)
     
  14. Efer

    Efer Well-Known Member


    Чай за один ковток змиває смак солодощів,як і солодощі нівелюють смак чаю,тому шоколад їм з соком,або й з водою,але не з гарячим напоєм)
     
  15. tea man

    tea man 茶人

    Сім хвилин чайного релаксу. Чай і творчість.
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Efer

    Efer Well-Known Member

    Талановиті підписники)

    Скоштував Да Хун Пао. На гайвань узяв 5 грамів , перший пролив для промивання 30 секунд ,потім 2-3 проливи по 30 секунд , далі вже збільшував час проливу на секунд по 10. Після кількох проливів вже збився з рахунку ,мабуть , 11-12 разів пролив. Як завжди, розпізнати смаки дуже важко мені) Смак унікальний , щось нагадує,але вловити неможливо . А от відчуття розслабленості я вловив та чітко розпізнав, ще довго не хотілося сідати за комп'ютер та тиснути на клавіші:good: Восени у лісі,коли земля покривається багряним листям, схожий аромат.

    Ще коштував Шен,але забувся й промив його,як зелений чай,дуже швидко ще й водою 80-85 градусів(раніше я промивав Шени двічі, перший 2-3 секунди,залив та злив ,й другий — секунд 30,повністю розкриваючи листочки). Він був смачний ,але я гадаю, що заварив занадто міцним, недостатньо розпаривши його. Аромат здоби, смак сушених абрикос чи яблук,але наступного разу вони будуть більш легкими там м'якими :drinks:
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. tea man

    tea man 茶人

    Щось не пригадую, щоб я клав у посилку цей чай. Він точно є у infata. І Latana Royal його куштувала. Такі червоні пакетики по 8 грамів.
     
  18. tea man

    tea man 茶人

     
    • ... ... x 1
  19. Efer

    Efer Well-Known Member

    Справді! Це був оцей чай Фен Хуан Дань Цун. Виглядає він дуже схоже й має схожий аромат,та й смак схожий, тому й вирішив так)
    Сподіваюся, в заварюванні не дуже помилився,бо було смачно, але все ж таки піду гуглити як правильно його заварювати!
     
  20. Efer

    Efer Well-Known Member

    Хоча от почитав й радят робити дуже швидке промивання й потім дати постояти хвилинку. Проливи робити короткими. Наступного разу спробую саме так. Нове заварювання — нові смаки=)
     
а де твій аватар? :)