Карта поляка

Тема у розділі 'Ти маєш право...', створена користувачем Авто дубіфікат, 7 лип 2008.

  1. solty

    solty New Member

    Пыдкажыть де шукати документи для карти?
     
  2. solty

    solty New Member


    це деза, можливо стало дещо важче але в мене знайомий пройшов співбесіду буквально кілька днів тому і по тим же документам шо були раніше!
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. alexua

    alexua New Member

    Доброго дня!
    Хто мав і має досвід з отриманням карти поляка підкажіть...

    Моя бабуся народилась в 1923 році в селі Рожнів Косівскького району Івано-Франківскої Області, як ми всі знаємо то до 39го року Західна Україна була під Польщею, вона мені розповідала що вона була до 39го року громадянкою Польщі, в 47 році осудили за анти-радянську діяльність і відправили на 20 років в Казахстан (була в УПА). Півроку тому вона померла, єдиний факт існування бабусі це свідоцтво про смерть, зараз займаюсь пошуками документів які б затверджували що вона народилась на території Польщі. Звертався в архів Косіва, сказали звертатись в РАГС Косіва, звернувся. Відповідь така що: треба зібрати документи моєї матері, а саме: свідоцтво про народження, шлюб, паспорт. Потім вони зроблять витяг про її народження, в якому буде написано дата і місце народження, прізвище і т.д.(громадянство не буде написане).
    Моє питання полягає в тому: чи буде достатньо для консула цього витягу про її народження в якому буде вказано дата, місяць, прізвище і місце народження Rożnów w powiecie Kosowskim województwa Stanisławowskiego?

    Хочу зазначити що в архіві церкви данні не збереглись.
     
  4. Veltrav

    Veltrav New Member

    У кого- то есть из форумчан выход на "восстановление "документов-отпишитесь,у меня прадед был поляк,но сохранилась только метрика бабушки выданная в 1951 г.,в которой указано,что прадед-украинец(фамилия-Чорнописский) есть ли шансы что-то сделать(в архивы обращался,говорят,что архив тех времен в его р-не сгорел !Может кто поможет с восстановлением-за вознаграждение.Пиш.в личку
     
  5. heap

    heap Member

    шановні хлопчики та дівчатка, одним словом всі хто збирається здавати на карту поляка.
    Я маю досить багато (якщо і не всю) інформації яку потрібно знати на співбесіді у консула.
    колись як здавав сам то довго шукав всіх тут просив і відгукнулись лише одиниці. Особисто я таким бути не хочу і охоче поділюсь назбираним здобутком. тому якщо комусь треба то звертайтесь

    вчіться і здавайте!
    п.с. сюди не заходжу тому якщо що то тільки пошта.
     
    Останнє редагування модератором: 7 лют 2013
  6. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

  7. Зануда

    Зануда така зануда

    Мені так здається, що для КП потрібна відповідна національність, а не громадянство на час народження.
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. DawaDrug

    DawaDrug New Member

    Таки-так! В міському архіві міста Львова (вул.Підвальна, 13) знаходяться всі записи по переселення наших прародичів. Я особисто брала довідку про переселення - перед тим залишала заяву пр видачу довідки.
     
  9. Vladek

    Vladek New Member

    Звичайно так, потрбіно підтвердження національності, а громадянство має бути саме не польське, а українське, білоруське та ін. (як в законі)

    ---------- Додано в 01:42 ---------- Попередній допис був написаний в 01:18 ----------

    Наскільки мені відомо, то вистачить візи D. В мене знайомий постійно літає по Європі з Польщі по візі D, отриманою по Карті Поляка.

    ---------- Додано в 01:48 ---------- Попередній допис був написаний в 01:42 ----------

    Цікавий сайт, але більшість інформації на цьому сайті стягнута з іншого сайту про Польщу ))
    А ще "свіжі" оригінальні питання є та відповіді на польській мові є на сайті суто про Карту Поляка

    ---------- Додано в 01:57 ---------- Попередній допис був написаний в 01:48 ----------

    Вам потрібен документ або про підтвердження національністі, або про польське громадянство. Нажаль, місце народження не має значення.
    Бували випадки, коли консулу приносли документи про поховання людини в Польщі, її життя там, затверджено все нотаріусом в Польщі! Але консул тільки розводив руками, що не може нічого зробити, бо в законі про карту поляка такого не написано (.
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. Зануда

    Зануда така зануда

    Почитала питання. Порадували :) Нехай би запитали першого ліпшого громадянина Польщі на вулиці, як вираховується Великдень, або українця (спитайте у когось із своїх співробітників) - цікаво скільки людей взагалі знає по якому принципу рахують.
    Коротше бредні ще ті. Цікаво мені, чи то справді таке питають?
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Vladek

    Vladek New Member

    А де написано про "вираховування"?)) А більшість питань складаються з опросів тих, хто здавав на Карту. Консули ж не дають наперед перелік запитань, а питають що хотять. Більшість таких питань збирється в певний перелік.
    А на рахунок чи знає поляк чи українець про Великдень, то це не зовсім вірне порівняння. На екзаменах в школі чи ВНЗ ми також щось вчили й відповідали, але з часом багато чого забуваємо. На то вій й екзамен, щоби знати. Потім не важливо чи будете ви пам'ятати, завдання щоб, хоча б, на екзамен поцікавились даними відповідями).
     
  12. vushnevuy

    vushnevuy New Member

    На співбесіді найчастіше питають дати основних історичних подій, дати народження відомих поляків, традиції - які ви знаєте та яких дотримуєтесь, рідше запитують біографію історичних постатей та народну кулінарію.
    Хоча, як кому пощастить. Ось наприклад одному з моїх знайомих, якому єдиному не пощастило із нас усіх, задали питання про польські музеї і завалили його. тому раджу до співбесіди підготуватись відповідально, краще отримати Карту Поляка за один раз ніж бігати цілий рік.
    незнаю хто що у кого там копіював, так як інформація про Карту Поляка є загальнодоступною і авторське право на це як відомо не поширюється.
    Але завдяки ось цим Питанням на іспиті при отриманні Карти Поляка ми як слід підготувались до співбесіди та вдало з першого разу її пройшли.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. heap

    heap Member

    підкажіть відповідь на таке питання. я сам з тернополя і хочу візу по карті отримати. але вільних місьць немає в нашому центрі навіть близько. почув від знайомого інформацію що маючи карту поляка я можу без реєстрації їхати в саме консульство в Львів і з нею там мене впустять щоб подати документи. чи це правда?

    живу вже рік в польщі. працюю. треба просто наступна віза. довідка з роботи та приписка не проблема.
     
  14. gegemona

    gegemona New Member

    Я маю карту поляка і хочу народити дитину в Польщі. Чи зможе мій чоловік (після народження дитини) отримати карту побиту?
     
  15. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    в сша то діє, а в польщі - навряд чи...
     
  16. vanko

    vanko New Member

    Що можу сказати, звичайно Карта Поляка то не громадянство, але досить таки непогана штука. Наскільки я знаю ше можна отримати її як наслідок активного внеску в розвиток польської культури, мови, і т.д на протязі трьох років, якшо звичайно це буде документально підтверджено. Ну а стосовно коренів, багато львівян має польских предків, документи тому підтверджуючі треба шукати в польских архівах, костьолах. Знаю шо надають такі послуги, можете тут почитати http://international.biz.ua/karta-poliaka.html
     
  17. yahoo

    yahoo New Member

    зайдіть на цей сайт там вроді можуть допомогтиhttp://polonia-consulting.com.ua/про-проект/послуги/

    зайдіть на цей сайт там вроді можуть допомогтиhttp://polonia-consulting.com.ua/про-проект/послуги/

    :yahoo::yahoo::yahoo::yahoo:
     
  18. Pototsky

    Pototsky פוטוצקי

    dw.de/карта-поляка-як-путівка-до-європи/a-17172091
     
  19. Зануда

    Зануда така зануда

    Сьогодні ходила на співбесіду. Поки чекала на свою чергу почула від людей багаааато цікавого. Для себе зробила висновок - багато питають про історію, культуру чи традиції у людей, які мають певні браки - мова, родичі поляки сьомої води з кисіля, та інші занедбання :) Хто прийшов з твердим грунтом - типу мама/тато поляки, активна суспільно людина у польському середовищі, жодних проблем з мовою, у тих і жодних проблем із співбесідою.
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Игорь

    Игорь Well-Known Member

    Тоскливо видать у вас в ЗУ. Как азиаты в РФ, так украинцы и турки в Европу. Что там делать в этой Польше, там поляков то нет, одни "картежники".
     
а де твій аватар? :)