Карта поляка

Тема у розділі 'Ти маєш право...', створена користувачем Авто дубіфікат, 7 лип 2008.

  1. mykola ukraina

    mykola ukraina New Member

    Ви не вірно трактуєте залежність отримання карти поляка і вживаєте вираз польська кров. Це в Ізраїлі потрібно доводити кровну приналежність до єврейської нації. Поляками в Польщі є громадяни Польщі різних національностей. Вони просять довести , що хтось з ваших близьких родичів був поляком, а це означає – польським громадянином. До 1939 року на Західній Україні всі були громадянами Польщі, а значить поляками. Надайте документ що, наприклад ваш дід мав польський паспорт і ви отримаєте карту поляка. Якщо ваш дід, наприклад, служив у Війську Польському і є якісь документи з архівів, чи можливо отримував пенсію уряду сучасної Польщі,або ювілейні медалі за участь в Оборонній війні – ви вже претендент на карту поляка, як внук людини, яка має заслуги перед державою Польща.
     
  2. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Гм, цікаво, спробую.
     
  3. coolzak

    coolzak Well-Known Member

    Мих то не так просто-треба знати мову і історію і мати листи від місцевих полонійних організацій.Бажано бути прихожанином місцевої католицької парафії.Співбесіда з консулом по повній програмі .
     
  4. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    ну... знаємо з горем - наполовину.



    підівчимо.


    нема такого.
     
  5. coolzak

    coolzak Well-Known Member

    в мене сестра виробила карту-але бабця по метриці полька.діти ходять до недільної польської школи.вона прихожанка активна в католиків.помагає в полонії-організація різних заходів прикостелі.як гості з польщі(монашки.туристи.реставратори костелу)то в неї ночують-польська мова вільно-вчилась в Любліні в університеті.По її розповіді коли була за картою половина людей не пройшла інтервю з консулом
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Дякую, за консультацію, Кулзаку.
     
  7. Vittoriya

    Vittoriya скрипулька

    оті листи є необов'язкові зовсім. І прихожанином парафії теж не обов'язково бути. Найважніше-історія і мова. Чоловіку мому повезло, його нічого важкого не питали, так лиш гімн польський, дещо про польськихх музикантів(так як він музикант) та й все. Він не мав жодних додаткових паперів крім свідоцтва про народження бабці. Його двоюрідний брат три рази вже ходив, карту не дають. Нещодавно мамина сестра ходила, також не дали. А то ж все ті самі документи. Але питали більше по історії.
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    А ваш чоловік коли (по даті) звертався?
    Знаю, що раніше то було просто, як двері.
     
  9. Vittoriya

    Vittoriya скрипулька

    десь півтора роки тому, може трохи більше, але точно не більше двох
     
  10. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    ось тому все легко і пройшло. Зараз все по-іншому.
     
  11. Witalij Gl

    Witalij Gl Member

    Доброго дня. У мене питання-чи має хтось взірець прошенія до консула на візу по карті поляка яке потрібно в консульстві Львова при подачі на візу. У минулому році подавав то на сайті львівського консульства небуло взірця, я роздрукував його з києвського сайту але при подачі пані з віконця забракувала його мені та дала взірець щоб я скоро переписав. Прошеніє починалося зі слів - " згідно з уставою від 7-го вересня 2007року......" (відповідно на польській мові). Дякую.
     
  12. Andrew Y

    Andrew Y New Member

    Доброго дня,
    питання до тих хто останнім часом проходив співбесіду на КП та тих хто у курсі всіх подій. Щодо мене, польську я знаю не дуже добре, історію, традиції підівчу, занйшов непогані сайти, можу поділитись і отримати вашу пораду по них(надіюсь це не заборонено):
    http://www.wizyt.net/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=80&Itemid=178
    http://kartapolaka.ru/archives/35
    Ось звідси я в даний момент черпаю інформацію, чи справді все треба знати в такому об*ємі як описано на першому сайті, з усіма датами і в таких подробицях(їх там не мало). Віповіді на питання мають бути чіткими і короткими(речення,два) чи більш розгорнутими? Скільки часу може зайняти проміжок запису на співбесіду і до її початку(день-тиждень)??
    І як часто можна записуватись на співбесіду в разі невдачі?
     
  13. Speedo78

    Speedo78 Well-Known Member

    Також хочу виробити КП, так як маю багато друзів і родичів у Польщі, а також маю можливість влаштуватися на роботу в польській фірмі (але обов"язковою умовою роботодавець виставляє наявність КП). Що не кажіть, а у ПольщІ рівень зарплати, соціальні гарантії і т.д. не такий як в Україні.
    Перечитав майже всю тему, але дійсно корисної інформації для себе, нажаль не знайшов :sad:
    Ну, по-перше: в мене прабабця була полькою на 100%, але документальних доказів, нажаль, ніяких не збереглося (війна, буремні роки). Де їх дістати? Це все повинно бути у Державному архіві? Як доказати, що вона дійсно моя прабабця (це по маминій лінії, прізвище, само-собою, що інше)о_О
     
  14. Марточка

    Марточка Well-Known Member

    Здраствуйте!!! Подскажите пожалуйста такое, у меня прописка львовская, работаю в Киеве.Достаточно ли мне будет справки с места роботы в Киеве, чтобы сдавать на карту поляка в Киеве или обьязательна прописка? Спасибо.
     
  15. Agaton

    Agaton Well-Known Member

    Вряд ли сможет Вам здесь кто-нибудь ответить на этот вопрос. Кажется, что единственный выход - это позвонить в посольство в Киеви...

    Удачи !
     
  16. Myroslavchik

    Myroslavchik New Member

    Доброгодня! В мене є "Витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження відповідно до статей 126,133,135 Сімейногокодексу України" де вказано, що батько мого батька (мій дідусь) по національності поляк. Витяг брали тому, що у свідоцтві про народження батька національність батьків була не вказана. У свідоцтві тих років не було передбачено графи національність. Чи можу я з даним документом подавати заявку на Карту Поляка. Дякую!
     
  17. __Vitalik_

    __Vitalik_ New Member

    Доброго вечора! Поясніть будь ласка... Маю КП ,чи відкривають візу Шенген С безкоштовно,просто думаю до родичів у Іспанію летіти а у аеропортах на паспортному контролі ж має бути віза С......Чи може я помиляюсь? Летіти мож беде з народовою D ??Наперед Дякую:)
     
  18. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    На внутрішніх рейсах нема паспортного контролю.
     
  19. __Vitalik_

    __Vitalik_ New Member

    ...Але ж Іспанія це не внутрішній рейс
     
  20. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Ви, здається, про шенген говорите?
     
а де твій аватар? :)