Карта поляка

Тема у розділі 'Ти маєш право...', створена користувачем Авто дубіфікат, 7 лип 2008.

  1. народ, може, хтось вже отримував карту поляка? не обов'язково мати польське коріння (цим вона відрізняється від багатьох подібних). зачепкою може слугувати і польське громадянство дідів/бабусь.

    хтось вишукував у архівах дані про свою сім'ю?

    до 1939 року східна Галичина була під Польщею. відповідно до логіки дідусі/бабусі повинні були мати польське громадянство --> зачіпка за отримання карти поляка.
     
  2. syavych

    syavych копач

    Хтось робив? Наскільки реально її оформити самому? Чи таки краще через польське товариство що на пл.Ринок?
     
  3. anton patriot2

    anton patriot2 Active Member

    Мені теж цікаво!

    доречі в мене Бабуся має польське громадянство, треба документи(підтвердження) на карту, але їх мабуть вже незнайдеш та і хто знає може моїй бабусі і недавали ніяких документів, який каже що вона полячка.
    Сподіваюсь ця польська карта буде ще довго діяти, хочу всетаки пошукати документи, а треба ще інститут для початку закінчити. роботу знайти..ехх такшо незнаю..
     
  4. Agaton

    Agaton Well-Known Member

    У мене дехто з рідних вже робив - і нихто з них не казав про деяки ускладнення. Але певно це індивідуально - у кожного консуляту може бути йнакше.
    У Львові якщо взяли на розмову, питання савляли таке, що будь який галичанин б відповів. :pardon:

    Щодо документів - найкраще просто перезвонити у консульство. Це теж буде у кожного йнакше - є багато таких людей, у яких взагалі жодні документи не збереглися.
     
    • Подобається Подобається x 2
  5. anton patriot2

    anton patriot2 Active Member

    Такшо, якщо навіть не збереглися документи, то всетаки є якийсьь шанс, що там у консульстві якусь і без них розберуться?
     
  6. syavych

    syavych копач

    Імовірність маленька, навіть дуже... до нуля прямує... Мало хто може прийти і сказати "моя бабця казала жи була полячкою". Документи потрібні, і якщо немає якогось посвідчення про польське громадянство, то можна знайти потрібні документи в міських архівах.
     
  7. Agaton

    Agaton Well-Known Member

    Карту полякя дісатють теж люди, що николи польського громадяньства не мали. На Галичині, Литві, чи Зах.Білорусі ситуація просто, тут била колись польська держава, і якщо сімія тут живе хоча б декілька генерації, більших проблем з доказом не ма. Але вже у Росії, східної України (а навіть вже у Житомірщині) Латвії так не є. Там поляки правда живуть, але польської держави там вже більшь 200 років нема. :dntknw:
    Окрема справа - зіслані нп у Казахстан - там ще складніше.

    Антон, навіть якщо в Вас з документами слабенько, звернитесь у консульство, не здавайтесь так во.

    І ще - ця карта не є кроком до громадяньства, а тільки до спрощення та зміцнення контакітів з Польщею, у тч. спрощення візового режиму для людей, в яких польски корені.
     
    • Подобається Подобається x 7
  8. syavych

    syavych копач

    Не погоджусь. За Вашою логікою половина корінних львів'ян може претендувати на КП, але ж її не дають всім підряд. Більше того, моїй мамі, наприклад, відмовили в КП, це при тому, що вона принесла ксерокопію паспорта її батька, який мав польське громадянство. Тупо загнали. Подам уривок діалогу:
    К(консул): якої віри?
    М(мати): католик.
    К: яку церкву (костьол) відвідуєте?
    М: костьол в Яворові (то найближчий до її місця проживання).
    К: як звати настоятеля (чи хто там головний в костьолі)?
    М: отець Марек (я ім'я написав будь-яке, але вона знала правильне).
    К: його прізвище?
    М: ... (не знала)
    К: до побачення...
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. Чупага

    Чупага Well-Known Member

    Можу помилятися але мені здавалося що Полонії з Азііі в першу чергу допоможуть консульства .Львів та Вінниця у вас і так усе- костьоли, телевізія, з вас узбеків не зроблять.
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. Agaton

    Agaton Well-Known Member

    Блін...сумно.
    Дебіль якись о_О

    Моїм ніщо таке не потрапилось - та ніби в тому самому консульстві.:dntknw:
    Та скажу більше - від брата діда, (а на його походження "посилалися" рідні) жодні документи не зберелися, оскільки він сам загинув у 1945 на війні в Кракові, його дружина - майже "чиста" полячка - теж померла, а остальні - мягко кажучи - змішані.

    Правда- далеко не усі старалися виробити КП.
    Ну але це Ваш досвід - важко дискутувати.

    Але - усе такі думаю, що на східній Україні буде набагато простіше. Антон, таки не відступайте.
     
  11. anton patriot2

    anton patriot2 Active Member

    Дженькуе))
    буду молитися щоб карта ще подіяла років з 10 ))
     
  12. А це вже дискримінація. Якої людина віри - це її особиста справа. Яке має тут відношення настоятель церкви? Ваша мати має повне право судитися з цим консулом.

    Взагалі я проти подібних карток. Усі громадяни повинні мати рівні права на поїздки за кордон. Це вже попахує дискримінацією за національною ознакою.
     
  13. Чупага

    Чупага Well-Known Member

    Консул особа уповноважена вирішувати ім'ям RP.:blush:
    Не повинен бути дубом.
    Україна також надає пільги потенційним репатріантам.
    Угорщина багато для своїх робить.
    Рибка, можете заявити протест Ізраїлю де дискримінацію за походженням давно запровадили.
     
    • Подобається Подобається x 6
  14. Це вже на їх совісті.
     
  15. victorys

    victorys позитивчик :)

    Усі і мають рівні права, так як їздять за кордон при наявності візи. А карту може собі зробити людина за бажанням. Не знаю точно, але здається польське коріння потрібно все ж таки мати. Карта просто надає деякі привілеї (знижки в театри, на проїзд)
     
  16. А це вже нерівні права за національною ознакою.
     
  17. victorys

    victorys позитивчик :)

    Я вас не розумію. Хіба це погано? :dntknw:
    Хіба ви не хотіли б, живучи десь закордоном, щоб країна вашого походження надавала вам якісь додаткові привілеї чи пільги?
     
  18. Щодо країна походження - то тут спірне питання. Якщо, приміром, ваш дідусь, якого ви навіть не знали, жив у Польщі, а ви все життя - в Україні, то яке відношення ви маєте до Польщі? За які заслуги вам мають бути знижки? Інша справа, коли людина сама колись мала польське громадянство, але якщо там жили дід-баба-дядько - це дурість. Європа ж так активно скандує за рівні права, і сама собі протирічить.
    Щодо мене - принципово б не брала цю картку. Чим я краща за інших?
     
  19. victorys

    victorys позитивчик :)

    Так ніхто нікого не змушує робити цю карту, я ж написала
    Отожбо...
    Я думаю всі ваші "проти" виникають їз заздрісті, що комусь може буте краще...Якби Україна так само дбала про громадян українського походження за кордоном, ваше ставлення до цього питання було б зовсім інше :pardon:
     
    • Подобається Подобається x 5
  20. А я передбачувала цю фразу. Одразу відповім, що не через заздрість. Я ніколи не заздрю, а особливо коли нема чому заздрити. Я просто терпіти не можу будь-яку дискримінацію.

    До речі, карта українця чи щось таке теж існує. Не знаю, що вона дає, але, як на мене, це теж неправильно. Люди незалежно від походження повинні мати рівні права. Навіть у таких дрібницях, як
     
а де твій аватар? :)