Канадська літня розвага -дек

Тема у розділі 'Будівництво, ремонт, нерухомість і господарка', створена користувачем coolzak, 14 чер 2010.

Спонсор розділу - Енциклопедія новобудов: Енциклопедія новобудов
  1. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Поки буде відповідь - гляньте це, може бути корисним, тут кілька безкоштовних планів (креслень) та розрахунки, скілько чого потрібно, під ті розміри, які вкажете. Звісно, розміри в футах та дюймах.

    http://www.deckplans.com/free-deck-plans

    Пошукайте також в Гуглі за ключовими словами Free Wood Deck Plan - інформації дуже багато.
     
    Останнє редагування: 28 сер 2010
  2. coolzak

    coolzak Well-Known Member

    План просто був на листку-несучі балки-2на 6 дюйм (40 на 125 дошки )-віддаль між ними 16 дюймів .Дек 20 на 20 футів-тобто десь 6.5 на 6.5 метрів.Довжина несучих досок 16 футів(5 метрів).4 фути продовження зроблено дошкою 12 футів дожиною-можна одну третю по місцевих нормах звис робити.До будинку прикручена дошка як база-ledger board[​IMG]
    Потім ще дві поперечні балки з подвійних дошок 2 на 8 дюйма.Потім між поздовжніми дошками треба було поперечні під дошку на пошиття дати в узорі щоб була підтримка всюди.Пізніше встановлення металевих планок щоб підлогу знизу прикрутити і шурупи не стирчали.зверху дошка 5/4 з cedar.Але то не кедр то таке місцеве дерево що не гниє так як сосна.Потім пошкурити і два рази прозорою морилкою(лаком?)
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    ОК!
    Добре... DIDIO підказав, а далі елементарно...
     
  4. Lilikana

    Lilikana Well-Known Member

    суперовий дек!! молодець!:good:
     
  5. sani

    sani Well-Known Member

    маю теке запитання, маю терасу 2,5м на 11м
    Будинок з оциліндрованого брусу, і терасу теж хочу з дерева робити(каркас вже готовий, тільки залишилось дошки набити)
    тераса розташована на висоті 1м, от думаю під нею якусь кладовку зробити(ну там тачку, дитячий візок, газонокосарку і тп., щоб було куди складати)

    тепер питання, як краще зробити щоб туди вода не затікала?
     
  6. nezabudka

    nezabudka вільна

    Найперше - зробити правильні ухили самої площини тераси. Не дай Боже досередини. Зустрічала таке на серйозних будовах, з широчезними терасами, під якими знаходяться житлові приміщення. А банальне - ухил - зроблений до самого будинку. Вееесело.. Отже - ухил 5-6%, назовні. Це зніме вам більше половини проблеми. Ну і можна б гідроізоляцію якусь рулонну постелити . Але то трохи накладно - перше зробити під неї основу, потім кінцеве верхнє покриття.. Можливо, правильного ухилу і ретельного прибирання снігу буде достатньо? Ви ж там не цукор в мішках зберігатимете? ;)
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. sani

    sani Well-Known Member

    Справа в тому що ззовні дошки треба не такі як в середині набивати і між дошками має бути 2-3 мм відстані, щоб вода стікала і дошки провітрювались не і гнили... тому того буде не достатньо... :sad:
    треба зробити якесь перше накриття для стьоку води, а тоді зверху набити дошки.. а як то краще зробити?..
     
  8. nezabudka

    nezabudka вільна

    Щось навіть не подумала про таке :redface:

    Значить, треба щось "хімічити". Знайшла такий варіант:
    Ніби має працювати. От лише не розумію, навіщо вони ті контрлати робили "не постоянной высоты, а такими, чтобы верхняя грань этих балок стала горизонтальной". Ухил все одно має бути. А у них кінцеве покриття вийшло повністю горизонтальним. Ну і не знаю, якої висоти мають бути контрлати, щоб забезпечувалась вентиляція. Тобто який зазор необхідний між шифером і дощатим настилом.
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. sani

    sani Well-Known Member

    шифер мені щось не сильно імпонує, там асбест, думаю використати пластикові замінники
     
  10. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Непогано, типу веранда, лиш не крита. Тільки якось паркани з усіх сторін, якби місця було більше. Як на мене, то на траві нічим не гірше за столом сидіти.
     
  11. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Містер coolzak. Колись Ви розповідали про дерев'яний майданчик біля будинів, забув як Ви його назвали.
    Питання - як і чим обробляється у вас ота деревина, щоби протидіяти атмосферним впливам і нищенню комахами?
     
  12. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    І в мене питання. Є кімната на першому поверсі, з вікном в сад. Балкона в будинку нема, а в кімнаті планується вітальня.

    Те, що замість вікна можна вставити вікно французьке - це зрозуміло. От чи технічно реально зробити такий дек як терасу, при умові, що він буде досить високо від землі? (Підлога першого поверху приблизно метр від землі, не буде виглядати тераса як на курячих ніжках? Крім того, мабуть те, що тераса буде високо, це якось впливатиме на товщину несучих балок...)
     
  13. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Можна зробити сходи від стіни, і опустити терасу на 30-40 см. І не виглядатиме.
    Ні, не впливає. Сопромат, наука точна. Про висоту розміщення балки Клігман Семен Аронович нічого не розказував. Тільки довжина прольоту, попересне січення і навантаження на балку.
     
  14. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Так. В голову не прийшло.

    Але... це ускладнює креслення і виконання. А хочемо зробити самі. )
     
  15. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Абсолютно ні.
    Робимо суцільний дек на рівні 0,5-0.6м від землі, подібний до Кулзакового, а вже на нього добудовуємо сходи. Дві-три сходинки.
    Просто і функціонально.
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. coolzak

    coolzak Well-Known Member

    Чим вище від землі тим краще, провітрюється і вологість не проблема.На стовпці я даю або 4х6 дюймів бруси або 6х6.Все що не видно_лаги, несучі частини тут роблять з дерева просоченого солями міді під тиском, як в пароварці, таке дерево в землі не гниє 20 років.Дошки підлоги тут повно різних мориилок чи олійних фарб які треба раз на 3 роки освіжити.дошки на підлоги деку або пропитані солями міді або з cedar.я переїхав цього року то як буду дек робити наступного літа то на дошки підлоги дам або cedar і заморю під червоне дерево або як гроші позволять то екзотичне дерево дам яке вже темно червоне.Balau називається
    По правилам як що дек більше метра від землі то треба робити балюстраду.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
а де твій аватар? :)