Камчатка

Тема у розділі 'Подорожі світом', створена користувачем manur, 16 сер 2014.

  1. manur

    manur Well-Known Member

    Раз є на форумі такі, кому це цікаво, то і створюю я цю тему. Нічого з нуля писати туй не збираюся - спочатку покидаю те, що вже писав на іншому ресурсі (писав там до певного часу, поки не зрозумів, що той форум - то є цілком ворожий для каждого нормального українця). Потім накидаю те, що писав родині чи колєгам.

    Пригадую, що були в мене проблеми зі вставлянням світлин. Може, щось на форумі змінилося в цьому пИтанні - по ходу дєла зобачимо...

    Для затравки напишу : десь в 2012 році якось виявив бажання зустрітися зі мною один знайомий. Його знаю давно, але спілкування не виходило далі, ніж "привіт-здоров" при зустрічах. Знав я, що він ще з початку 2000-х років їздить на Камчатку на роботу.

    При зустрічі він мені вповів, що є варіант роботи на Камчатці, чи мене таке цікавить. Мене це таки цікавило, бо, хоч і маю не зовсім дрібну по мірках маленького містечка пенсію, якої якось на життя достатньо, але щоб вчити дітей - таки її малувато буде)))

    Працював я (після виходу на пенсію) рік в органах влади на посаді начальника відділу РДА, причому, маючи майже 20 літ вислуги держслужбовця (то я до того, що там вже й надбавки до платні є відповідні), але назвати достойною платнею ті копійки, які держава платить людям на подібних посадах - то так назвати можна хіба в якості анекдота:facepalm:

    Отож, попередню згоду на поїздку на Камчатку я дав. В кінці літа 2012 року того мого знайомого в черговий раз понесло на Камчатку, ми періодично з ним переписувалися і в кінці червня чи на початку липня 2013 року від нього поступив алярм : збирай манатки і пенделюй сюди - тебе чекають.

    Бігом зібрав манатки і 21 липня 2013 року перетнув українсько-білоруський кордон, рухаючись в напрямку Бреста.

    Наразі з свіжою отсєбятіною закругляюся і починаю виставляти куски тексту, вже написані раніше (можливо, трохи їх буду редактувати, відфільтровуючи те, що мало відношення виключно до ТОГО ресурсу, чи до якогось конкретного адресата).

    ---------- Додано в 18:15 ---------- Попередній допис був написаний в 18:11 ----------

    Був я в Бресті. Цебто, в неділю 21-го липня зранку виїхав я автобусом в сторону Бреста. По дорозі було місто Ковель, де наш автобус стояв 40хв., то я ще задовго до Ковеля зателефонував однокурснику, який там живе і він з своєю дружиною (яку я також добре знаю і з якою у мене в студентські роки був невеличкий романчик, але далі поцілунків романчик не зайшов))) приїхав на автостанцію, де ми собі мило поспілкувалися. Потім був кордон, на якому водій лише відкрив багажні відділення автобуса і білоруські прикордонники цим і задоволилися. Хоча (зі слів людей, які часто там перетинають кордон), деколи всі сумки заставляють відкривати і повністю показувати вміст.

    Доїхав я до Брестського автовокзалу, попросив когось з місцевих дозволу зателефонувати на білоруський мобільний. Дозволили... зателефонував до однокурсника, який служить на посаді старшого участкового в Біловезькій Пущі (і з яким вже попередньо було домовлено, що ми маємо ся там зустрітися). Участковий повідомив, що біля мене буде через 20 хв.

    Однокурсник приїхав, повіз мене в магазин, де я придбав 2 сувенірні тарілки "Брест" і "Всі обл центри Блорусі", які мені замовила людина з Москви (на той час - полковник російської поліції, яку я в листопаді 2012 року водив в Криївку)))

    Потім ми поїхали на вокзал, де випили Брестського розливного пива, поспілкувалися пару годин і він поїхав в свою Пущу (хоч і неділя була, але участковому надовго дільницю залишати не можна))))

    Ага... Сходив участковий на вокзалі в туалет по малій потребі, а я йому кажу, що також би сходив. На цих словах він мені дає купюру номіналом 1000 білоруських рублів.

    Мляяяяяя................. Хоч і розумію, що це всього-навсього наша 1 гривня, але стрьомно було віддавати за відвідини туалету ЦІЛУ ТИСЯЧУ

    Але, при отриманні цієї тисячі пані навіть чеки вибивала на манюнькому касовому апараті

    ---------- Додано в 18:18 ---------- Попередній допис був написаний в 18:15 ----------

    Значиться, посидів я в залі очікування і о 21:43 виїхав потягом до сталіци нашєй Родіни - горада-гєроя Мацкви.

    Їхав я з двома москвичками. Одна була чуть старша мене, нормальна і адекватна пані. Друга була старша і, як виявилось, така затята комуністка, шо капєц повний.........
    Ось деякі її перли : "какой-та алігарх Прохарав прінял учасьтіє в вибарах і забрал галаса у каммуністав"

    "Лєніна із мавзалєя? НЄТ!!!! Найдутса істчо люді, каториє не пазволят етава сдєлать!!!"

    Потім про мовне питання в Україні, при чому я пробував її запевнити (російською, звичайно ж), що і на Західній Україні живе немало російськомовних, і вони всі вільно ходять і навіть БЕЗ синяків

    На що вона мені відповіла ГЕНІАЛЬНО : "Но ви же, кагда дома находитесь, ви ж на украінскам разгаваріваєтє". (це, тіпо, таке звинувачення було в мою сторону))))))

    Тут я зрозумів, що маємо тимовий "ЛЮМІНІЙ з ЧУГУНІЄМ" і від спілкування з нею відійшов.

    В 16год з"копійками" ми прибули на Білоруський вокзал, де я був зустрінутий вищезгаданою полковником поліції.

    Велику торбу здав в камеру схову, а з малою поїхали до неї додому (полковник був ВОНА!!!!). Їхали на метро (ну, це нормально))), а потім !!!!!!!!!...... ще й на електричці. По Москві на електричці!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Карочє..... Вона 2 дні перед тим вернулася з Чорногорії, звідки привезла албанський коньяк (який купила в самій Албанії) і чорногорську ракію (така собі виноградна самогонка, міцністю 47 градусів). Ми трохи надегустувалися, причому, запили то всьо пивом (я - 2 літри, вона - 1 літр))))))

    Зранку посадила мене на автобус-експрес, потім я пересів на метро і доїхав до Білоруського вокзалу. Там мене вже чекав мій однокласник, який вже давним-давно працює в Москві-Домодєдово, а також мотається по інших расєйських містах. Поспілкувався трохи з ним, забрав велику торбу, взяв квиток на аероекспрес (320 рублів за 35 хвилин поїздки - то така електричка, але дійсно комфортабельна) і в 13год. був в аеропорту Шереметьєво. Там зідзвонився з людиною, яка мала мій квиток і в скорім часі з тою людиною зустрівся.

    Ага...... Так як мене трохи смалило після "вчорашнього", то змушений був придбати в аеропорту пляшечку водички (0,6л.) за 75 рублів!!!!!

    ---------- Додано в 18:19 ---------- Попередній допис був написаний в 18:18 ----------

    З тою людиною досить швиденько пройшов всі реєстраційні процедури. Сам би, напевно, тупив нєпадєцкі, але й так тупив))))))

    При проході тої рамки, яка жалізо шукає і дзвенить, як го знайде, мила дівчина дуже чемно запропонувала мені зняти безрукавку, зняти зі штанів пояс зі всім, що на поясі є і покласти то всьо на той транспортер, на якому торби їдуть. Я, вроді, й зрозумів, але коли подумав, що з пояса ще потрібно знімати фотоапарат і телефон (а вони в мене не дуже легко знімаються)))))), то трохи загальмував, на що мила дівчина відреагувала наступним чином :

    "По паспорту я вижу, что вы гражданин Украины, следовательно русский язык понимаете" І ще раз повторила прохання все познімати і покласти на транспортер, аби воно їхало всередину того страшного ящика.......

    Я поняв, шо нема на то ради, поздирав то всьо з себе і дозволив тому всьому їхати всередину ящика..........

    Слава, Богу, виїхало всьо, мені дозволили пройти, начепити то всьо знов на себе і позабирати свої торби)))

    Потім МОЯ людина повела мене кудись, повезла на ліфті і попали ми в приміщення, де сиділо за столиками вже досить таких як ми. Збоку там були салати, канапки, чай-кохве, прохолодні напої і т.п. Людина, за якою я ходив, сказала, що я можу брати собі і їсти і пити і шо то всьо ХАЛЯВА!!!!!!!!!!!!!! Їсти я хотів не дуже, але заставив себе з"їсти пару канапок і випити чаю..... А от холодної водички із смаком грейпфруту я там випив з 1 літр)))))))))))
     
    • Подобається Подобається x 9
  2. manur

    manur Well-Known Member

    Потім МОЯ людина знов кудись мене повела, ми на ліфті спустилися знов вниз, пішли по якомусь калідору і опинилися РАПТОМ в салоні самальота "Боїнг-777"................

    Йорш тваю мєть!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Щиро перепрошуюся перед дамами за подібне хуліганство, але той Боїнг - то така махіна, шо капєєєєєєєєєц!!!!!!!!!!!!!!!

    Якби не перегородки між салонами (там їдло зберігається і т.п.)))))), то я б подумав, шо то є кінотеатр і зара нам кіно показувати будуть..............

    Народ, я вже замучився писати...... Карочє, о 18год по мацковському часу ми вилетіли, летіли 8 годин і о 10год ранку наступного дня (по камчатському часу) приземлилися в аеропорту Єлізово, що в 10км. від Петропавловська-Камчатського. Ага.... годували нас в польоті 2 рази.

    Отож, в даний час я перебуваю в Петропавловську-Камчатському. То у вас всіх (крім рітц)))))))) зараз ранній-ранній ранок. А у мене вже зараз 15:45. Почав я писати цю тему вже після того, як пообідав

    На рахунок обіду. Вчора мій товариш, який і зфалував мене сюди летіти, притаранив додому свіжу (НЕ морожену) кету (то така рибина хвамілії лососевих), вагою біля 3 кг. Почистив її. Філе замаринував, щоб сьогодні ввечері потушити. А з всього решта (голова, хвіст, плавники, животики, хребет) ми вчора зварили юшку.
    Кета виявилася мужеського полу і в ній були молоки, які товариш хотів викинути в сміття. Я йому цього не дозволив і сьогодні на обід собі ті молоки посмажив. Ото в мене був обід : юшка з кети і жарені молоки тієї ж кети

    Заздрите???? І я б заздрив

    Тепер увага!!!!! В даний час таку рибу ТУТ можна придбати по ціні 65 рублів за 1 кг. Горбушу - ще дешевше - по ціні 40 рублів за 1 кг.

    Наголошую!!!!! СВІЖА НЕ МОРОЖЕНА!!!!!!!

    Маю трохи фоток, але чи вдасться мені їх сюди закинути? Інтернет такий повільний, шо капєц....... Вулкана вже сфоткав. 2 дні його не бачив, аж сьогодні зранку дивлюся у вікно - стоїть, красава. А в ті дні в хмарах весь був)))))))

    Причому, інтернет не мій, а товариша. Свого ще не заімєл))))

    Сьогодні вже пройшов частину медкомісії, вже сьогодні офіційно зареєструвався на камчатській землі.

    Запитаєте, якої холєри мене сюди занесло? Планую на днях отримати офіційний дозвіл на роботу і буду тут працювати.
     
    • Подобається Подобається x 6
  3. manur

    manur Well-Known Member

    Ітак, пробую завантажити фото.......

    [​IMG]

    Брест.
    Таксі, в яких ті жовті наліпки по боках є магнітними і знімаються при потребі, як і жовті номери.

    Урни для сміття, які чистяться постійно, а не тоді, коли сміття з них вже вивалюється.

    ---------- Додано в 19:41 ---------- Попередній допис був написаний в 19:39 ----------

    Хтів дві, вийшла йно одна.....

    [​IMG]

    ---------- Додано в 19:43 ---------- Попередній допис був написаний в 19:41 ----------

    [​IMG]

    [​IMG]

    Стрілкою відмітив позицію в ціннику білоруського ТЯГНІКА (потягу, цебто). Нафік мені (покупцеві) знати такі подробиці про той стакан????????????????;)

    Так називається білоруська залізниця.

    ---------- Додано в 19:47 ---------- Попередній допис був написаний в 19:43 ----------

    [​IMG]

    [​IMG]

    Це ми пили в москвички. Коньяк албанський ми лише чучуть продегустували а тої чорногорської самогоняри я таки трохи вхляво_О

    ---------- Додано в 19:52 ---------- Попередній допис був написаний в 19:47 ----------

    [​IMG]

    Вигляд з вікна квартири москвички. Ярославське шосе (вечір, всі тягнуться з Мацкви, бо словом "їдуть" то ніяк не назвеш), вдалині справа від шосе - Останкінська вежа, зліва від шосе - хмарочоси Москва-сіті.

    [​IMG]

    Кета, якою я вчора (допис був від 26.07.2013) вечеряв, сьогодні снідав і обідав і ще й, напевно, вечеряти буду)))) Вся ця рибка вартувала 175 рублів.

    [​IMG]

    А ось і вулкан. Вроді, Вілючинський. Вигляд з вікна квартири, в якій я живу. (Таки Вілючинський - теперка то я точно знаю. Чуть вищий він від Говерли)

    ---------- Додано в 19:54 ---------- Попередній допис був написаний в 19:52 ----------

    І ще..... Тут уйма узбеків (та й інших подібних))))) Вчора частково пройшов медкомісію на отримання дозволу на роботу - всюди в чергах переді мною стояли укбеки.

    І ще тут купа автомобілів з правими рулями. Бачив навіть поліцейську Тойоту з правим рулем))))) Все при ній - і сині номери, і наліпки і мигалки і......... правий руль.

    (допис від 27.07.2013)

    ---------- Додано в 19:57 ---------- Попередній допис був написаний в 19:54 ----------

    Щодо правого керма - за рік перебування там впевнився, що % 95-97 - таки авто з правим кермом - переважно то є Тойоти, Субару, Ніссани.

    За рік, правда, бачив навіть 1 Таврію і 1 Волинянку)) Тронця є ВАЗів і Волг, ну, і бобиків (УАЗ)

    ---------- Додано в 19:57 ---------- Попередній допис був написаний в 19:57 ----------

    Ще одне спостереження : в міські автобуси всі заходять через ЗАДНІ двері, а виходять через ПЕРЕДНІ. Причому, за проїзд оплачують при виході)))

    Проїзд недешевий - 18 рублів!!!

    ---------- Додано в 20:03 ---------- Попередній допис був написаний в 19:57 ----------

    [​IMG]



    Першу фотку зроблено з вікна автобуса, іншу - через день чи два після першої - вже стоячи на вулиці. Зліва - Корякська сопка (висота - 3456 /легко запам"ятати/ м над рівнем моря), справа - Авачинська (висота - 2700 з чимось там.....)

    На Авачинську десь в кінці серпня планується масове сходження (я так зрозумів, що в них таке щороку буває).

    Зауважте, що Корякська по висоті - це майже 1,7 висоти Говерли!!!!!! Та й Авачинська суттєво вища від Говерли.

    І це при тому, що від Говерли до нуля (мається на увазі рівень моря) сотні км., а від зображених сопок до нуля - всього 35 км.

    Мав мєчту ідіота - вилізти на Авачинську, але не судилося. Ги))) Я б тоді всіх знайомих ходоків на Говерлу "за пояс" би заткнув))))))

    Щоб на Авачинську вилізти, спочатку тре до перемички між вулканами доїхати. А доїхати туди можна лише джипом яким. Були в мене знайомі, які б мене довезли, але в них джипа не було(((((

    ---------- Додано в 20:05 ---------- Попередній допис був написаний в 20:03 ----------

    [​IMG]

    Чо туй не можна зразу кілька світлин вантажити? Зблудив - те саме 2 рази завантажив...

    ---------- Додано в 20:18 ---------- Попередній допис був написаний в 20:05 ----------

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Можна б було це вставити в прикольні картинки))))) Але, раз ці приколи стоять в Петропавловську-Камчатському, то хай будуть тут.


    На першому фото маємо пам"ятник Святому Ніколаю. В упор ніде не можу знайти, що Святий Миколай хоч десь хоч якось виявляв якусь войовничість. З дитинства він молився і читав книги.

    Кому прийшло в голову йому меча в руку всунути?




    На другому фото зображено пам"ятник святим Петру і Павлу, які вважаються небесними покровителями Петропавловська-Камчатського. Все нормально.... гарний пам"ятник, стоїть в самому центрі міста, в кількох сотнях метрів від пам"ятника Лєніну))))), в кількох десятках метрів від берега бухти і в кількох метрах від берега озера (якраз те озеро видно за пам"ятником.
    АЛЕ!!!!!! З кожного боку пам"ятника є написи, і на третьому фото якраз зображено напис, який міститься з тильної сторони пам"ятника.

    Я підкреслив і позначив стрілочкою слово.

    Пару історичних фактів :
    - Святий Петро загинув мученицькою смертю в 67 році після Р.Х.
    - християнство розкололося на католицизм і православ"я в 1054 році після Р.Х.

    ЯК!!!!!!! міг Петро "утверждать Церковь Православную"???????????????

    МАЛО ТОГО!!!!!!!!! Святий Петро, як відомо, був ПЕРШИМ Папою Римським!!!!!!!!!

    Кінець давнього допису.
    Теперішнє доповнення після року спостереження : мєстні уяви не мають, коли є день святих Петра і Павла, хоча вони є, ніби, покровителями міста. Мало того, вони взагалі уяви не мають про існування іменин. Пробував декому втолкувати суть самого поняття "іменини".... Що бісер метати перед св....... Не доганяють ваабчє. Днюха - ет панятно - повод пажрать вадяри. А шо таке іменини? ХЙЗ!!!!!!!!
     
    • Подобається Подобається x 10
  4. Оля

    Оля Старожилка форуму

    Manur, а що Ви робили ( чи ще робите) на Камчатці? Тобто, яку роботу там маєте?

    ---------- Додано в 18:31 ---------- Попередній допис був написаний в 18:30 ----------

    О, і дякую за розповідь. Дуже цікаво.
     
    • Подобається Подобається x 3
  5. manur

    manur Well-Known Member

    Були на ТОМУ хворумі до мене запитання щодо землетрусів.

    Мій допис від 21.08.2013 :

    Можу доповісти, що вже пару разів відчував поштовхи. Це все було вдень на роботі. Сам, може, й не звернув би уваги, але товариш каже "Слухай - дрижить", і дійсно, чути дрижання, а в магазині (за стіною) посуд дзвенить.

    Товариш, який фактично вже НЕ на роботі, сьогодні піднімався на Авачинську сопку. Йому вчора зателефонували і запропонували. Зателефонував наш земляк з Ковеля, який працює км в 130 від Петропавловська, а до нього з Москви приїхав товариш, який виявив бажання лізти на Авачинську. Товаришу тому 36 років і був він вже навіть на Ключевській сопці (а це - найвищий діючий вулкан Євразії - біля 5000м).

    То мій товариш і погодився. Приїхав майже мертвий)))))) Підйом-спуск (з перебуванням на вершині біля 1год) зайняло в них 9 годин, пройшли 16км. Бачив зроблені ним сьогодні фотки - місячний пейзаж)))))) З кратера місцями валить пара (кратер діаметром 400 метрів, а сама Авачинська сопка вища від Говерли на 680м.)

    Його фоток виставляти не буду - дасть пан Біг, наступного літа сам туди вилізу, тоді й похвалюся))))))))

    Вчора після роботи вирішив сходити на сопку Мішенну (це найвища точка самого Петропавловська - 505м), благо - погода позволяла))))) Але ніхто з співробітників (місцевих) не зміг мені конкретно пояснити, куди саме краще йти))))

    Вирішив я зателефонувати землякові. Я з тим земляком вже по телефону розмовляв на початку перебування, обіцяв він заїхати, але.... пропав. Виявилося, що сильно замотаний роботою з відрядженнями, та й телефону мого не записав.......

    Сказав, щоб я під"їжджав до 5-го км /в місті є одна основна дорога і місцезнаходження чогось визначається в км від чогось там : працював я на 8км, жив - на 10км і т.п./, а туди й він під"їде (земляк вже 15 років на Камчатці, ми з ним з одної сільради, в одну школу ходили, лише він на 1 рік старший).

    Коротше кажучи, приїхав земляк на службовій Таёті (з правим кермом, єсьтєсьно))))), завіз мене на сопку Мішенну, потім завіз мене на ще один оглядовий майданчик, ми там пофоткалися, а потім поїхали на його фірму (він там тіпо головного механіка) вечеряти.

    (синьою барвою /як не забуду/ буду відмічати теперішні вставки до колишніх дописів)

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Вигляд з Мішенної :
    зелена стрілка - гирло р.Авача, яка впадає в Авачинську бухту (друга по величині бухта світу, перша, вроді, в Австралії)
    червона стрілка - десь там я жив.
    синя стрілка - там аеропорт.

    Корякська і Авачинська сопки з Мішенної.

    Вигляд на вихід в океан. На самому березі океану я побував аж в передостанній день мого перебування на Камчатці.

    ---------- Додано в 20:44 ---------- Попередній допис був написаний в 20:32 ----------

    Як прочитавім, що питає в мене "ДУЖЕ ВАЖЛИВА ПЕРСОНА", аж мені руки спотіли, так ся встрашив. Бити мене не будете?

    На рахунок "чи ше робите" - кордон України з Білоруссю я перетнув 21.07.2013 року. Спочатку я мав дозвіл на перебування на території Росії на 3 місяці, на Камчатці мені його продовжили до 1 року (не більше).

    Так як проблемів мені не тре, то рівно 21.07.2014 я знов перетнув кордон Білорусі з Україною і зара перебуваю вдома (вже спілкувався телєфонічно і з Москалем Чарівником і з КАРАБІНим;))

    Є в мене така хуліганська задумка, з"явитися РАПТОВО на найближчу хворумівку:dance2::drinks:, але, боюся, що не вийде то в мене.

    Я вже встиг з жонов тиждень в околицях Східниці побродити (привезлисьмо торбинку сушених білих і малий наплечник варено-морожених підосичників-підберезовиків))))))) Якби не було так багато червивих, то, певні, треба було б грузовичок замовляти, аби ті всі гриби домів довезти))))

    А шо я там робив? Є там одна приватний підприємець, яка має немаленький магазин на 5 відділів і коло того два здоровенні склади (промислова група товарів). Ото - одним з тих складів я й завідував. Але зав складом - то хіба % 10 часу в мене займало, решта часу був я тамкай вантажником)))))))

    ---------- Додано в 20:50 ---------- Попередній допис був написаний в 20:44 ----------

    До речі, десь туй на форумі, наш шановний КАРАБІН, виконуючи моє прохання, кидав інфу щодо пропозиції роботи на Камчатці, але, як він мені доповідав, ніхто на то ся не зголосив.

    В принципі, пропозиція і надалі актуальна.

    ---------- Додано в 20:52 ---------- Попередній допис був написаний в 20:50 ----------

    По дорозі він (земляк з моєї сільради) придбав якихось восьминогиків з грєбєшками (то морепродукти такі вже готові до вживання) рибки сушеної місцевої, фруктів-овочів, взяв собі плящинку червоного вина, взяв по 1,5л пива двох видів. Ще до того зателефонував кухарці фірми, щоб щось гарячого приготувала. Приїхали ми в їдальню, кухарка вже повним ходом готувала картопельку молоду з кріпчиком, ще мала капустяники смажені, нарізала салату..........

    Ми те все взяли і понесли в кімнату земляка, яка, практично над тою їдальнею. І собі втрьох (з кухаркою) повечеряли і погутарили. Кухарка - також землячка, але вже старша - їй за 50..... Потім земляк підняв молодшого земляка (тверезого)))))), який і відвіз мене додому.

    Такий вечір був - гейби в рідному Бандерштаті.:yahoo: В тій фірмі і росіяни працюють і татари і коряки. Але власник - також мій земляк і в нього купа наших працюють.

    ---------- Додано в 20:59 ---------- Попередній допис був написаний в 20:52 ----------

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    на першій світлині - це і є Мішенна сопка ( 505 метрів)

    на другій - місцевий товариш товариша мого їздив на риболовлю і дав йому 5 гольців і 1-го харіуса (2 гольці я просто не став викладали для фото)))))) Голець - то є червона риба, а харіус - біла (харіус - то та найменша рибка. (чекушка коньяку там для масштабу стоїть))))))))

    на третій - то я вже все почистив : справа - філе для смаження, зліва - все решта для юшки (чекушка для масштабу))))))))

    на четвертій - то з іншого оглядового майданчика (не такого високого, як Мішенна) вигляд на сопку Нікольскую (вроді так), на яку я лазив 28 липня - на день ВМФ Росії. А правіше сопки - центральна площа Петропавловська-Камчатського, а правіше площі видно озеро, на березі якого і стоїть пам"ятник Петру і Павлу.

    На тому ж місці, з якого зроблено четверту світлину, я зустрічав Новий 2014 рік. Саме так - НАД містом))))) Бачив ВСІ фейєрверки!!!

    Але, про це - згодом.
     
    • Подобається Подобається x 9
  6. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Чому тут заздрити? Шо, риби більш ніде нема? Типові розповіді громадянина СеРеСере, ще про БАМ треба опус і про лісоповал в Тюмені. Ну хоч "Боїнга" вздрів, і то добре.
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Оля

    Оля Старожилка форуму

    А де ви бачите, що хтось заздрить? о_О Я просто люблю слухати розповіді про подорожі. Щн колись студентами старалися поїхати кудись по Союзі щось побачити. Були в Ризі, Кишиневі, в Москві, в Білорусії. Часи такі були, що більше нікуди не пускали.
     
    • Подобається Подобається x 4
  8. manur

    manur Well-Known Member

    А хтось казав, що заздрити треба? Дивна реакція...........



    Допис від 15.09.2013

    Неділя. 9 год. ранку. Вихідний. Щойно поснідав :
    - іспанський суп з червоної риби,
    - гуляш з серця бразилійської корови,
    - горохове пюре,
    - "Закуска овочева закарпатська" від "Верес" /останнє не купляв, земляки в складі матеріальної допомоги підігнали))))),
    - кава запарюється.

    Через вікно під дальнім берегом бухти спостерігаю підводний човен. Бачу його вперше, відколи тут. Фоткати без толку, так як до нього ніяк не менше 5-7км, а в мене не супер-пупер фотік(((((


    Пару днів тому після роботи поїхав шукати римо-католицьку капличку (мій польський товариш /поліцейський пенсіонер/ бачив якусь передачу про ксьондза Кшиштофа Коваля, який має парафію в Петропавловську-Камчатському і просив, аби я того Коваля знайшов)))))))


    Знайшов я ту капличку, порухав за двері, а вони відкриті, я зайшов, а там ся править. Правда, парафіян не було НІКОГО, були тіко ксьондз і служка.


    Я посидів, послухав, як той ксьондз ся мучить читати з книжки російською (бо служка - то росіянин). Після закінчення ксьондз (а висооокий такий - точно не менше 190см) запросив до себе в кабінетик, де при розмові вияснилося, що той Кшиштоф Коваль вже 1,5 року, як має парафію десь в Грузії.
    А цього ксьондза звати Ян Радонь, розуміє українську, бо в свій час мав парафію в Івано-Франківській області. Сам родом з Подкарпатського воєводства (де Жешув є центром - а в Жешові мій син вчиться). Особисто бував в моєму рідному містечку, особисто знає римо-католицького ксьондза, який має парафію в моєму місті (якого і я знаю добре))).

    Сьогодні на 11 год. планую бути в тій капличці на недільному богослужінні.

    Шановне товариство, скажу вам, що на такій відстані від рідного дому зустріти поляка - це майже те саме, що зустріти людину, з якою жив в однім селі, іно на різних вулицях.

    ПиСи : Пізніше виявилося, що ріст панотця становить 207см.о_О

    ---------- Додано в 21:10 ---------- Попередній допис був написаний в 21:06 ----------

    Трішки не розрахував з дорогою і на 20хв запізнився на Службу Божу(((((

    На службі було 8 дорослих і двоє дрібних діточок. Я був 9-й дорослий. Мені сподобалося. Все дуже якось камерно і по домашньому. Була присутня якась дівчина Катя, якій бажали щасливої дороги, бо завтра вона вилітає в Польщу, де в Кракові вже здобула бакалавра і їде на 1-й курс магістратури.

    Ще був присутній поляк з-під Кракова, який також завтра вилітає додому, а тут був 4 місяці. І до того пару літ на кілька місяців приїжджав. Так я зрозумів, що він потроху розбудовує ту капличку. Зокрема, пару днів тому запустили опалення і взимку вже там буде тепло.

    Також була жіночка, яка живе в 70км. від Петропавловська і щонеділі приїжджає на службу Божу. Після служби я трохи затримався, поговорив з тою доїжджаючою панею, з тим поляком. Потім мене ще вгостили кавою з печеньками. Ксьондз десь від"їжджав на авто, але під кінець нашого кавування ще до нас долучився.

    В розмові з тою панею, яка живе в 70км. від Петропавловська, виявилося, її батько живе у Виноградовому (Закарпаття) - він мадяр (угорець). Але вона нічого про нього не знає. Пообіцяв їй, що щось взнаю (маю одного знайомого у Виноградово).
     
    • Подобається Подобається x 7
  9. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Ви сказали

    _____

    Ну я ж кажу - типові розповіді радянської людини (моя мама теж таке розповідає). Я думав ті часи пройшли, тим більше часи братських країн.
     
  10. manur

    manur Well-Known Member

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Перше фото - то є поліція міста на вул. Партизанській, поряд з ним є сходи, які ведуть до вул. Гагаріна (паралельна з Партизанською, але вище).
    Не доходячи пару метрів до самої вул. Гагаріна прямо зі сходів можна зайти на подвір"я каплички римо-католицького приходу Святої Терези (на фото видно маківку моєї голови))))))))

    Далі - вигляд каплички з самої вул. Гагаріна.
    Далі - Отаке оформлення подвір"я. Над фігурою і є вул.Гагаріна.
    Вхід зі сходів на подвір"я каплички.
    А на цій лавці-гойдалці ми каву пили)))
     
    • Подобається Подобається x 2
  11. Moskal Charivnik

    Moskal Charivnik Комуняку на гілляку!

    Не дивна. Передбачувана :crazy: А де тота квартира, де ти жив, на цім фото?

    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 2
  12. Hase

    Hase зайчик

    Що правда, то правда, АЛЕ...
    Петро загинув мученицькою смертю в 67 році після Р.Х.,
    а католицька церква була утворена у 3-му столітті нашого часу(Konstantyn). І у період 1ст. і 3 ст. нікакіх чебурашек...вибачаюсь пап римських НЕ було.
    Одне вигадка православної церкви, друге католицької.
     
    • Подобається Подобається x 3
  13. manur

    manur Well-Known Member

    Таки сказав))) Але сказано то було ще рік тому)))

    Але, скажу я вам, що свіжа риба і морожена риба - то є абсолютно різні речі.

    Щодо назв лососевих риб, то ДО тої поїздки я чув назви : горбуша, нерка, кета. Такі слова, як кіжуч, чавича, голець, нікіжа я раніше взагалі не чув.

    До речі, для жителів Камчатки горбуша - то щось на кшталт корму для котів чи собак. Вони її й за рибу не дуже вважають.

    Ну, про це пізніше, може, детальніше..........

    ---------- Додано в 21:21 ---------- Попередній допис був написаний в 21:20 ----------

    Десь там................:tongue:
     
    • Подобається Подобається x 3
  14. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    А, я думав ви досі там. А Камчатка зараз ворожа територія.
     
  15. manur

    manur Well-Known Member

    Ну, теми кав"яру все-дно не минути;)

    Це для нас воно - червона ікра та й всьо. Местні перебирають. Їм важливо, з якої саме риби ікра. А також (як я тут взнав) важливо й те, де саме риба була піймана. Якщо піймана зразу при вході в річку з океану, то ікра ще недозріла до відмінного стану.

    Якщо зловлена вже десь у верхів"ях - то вже ікра перезріла /її тут називають багаторазовою))))), тіпо, її фіг розкусиш. А потім на горшок, на друшляк, промити, і знову:)))/.


    Сьогодні в супермаркеті побачив морожені бруски молоків лососевих риб. Не ікра, канєшно))))) але смажені молоки - також смачно)

    Ціна - всього 63 ру6лі за 1 кг. Купив брусок на 800 з чимось грам. Поки що в морозилку кинув.

    ---------- Додано в 21:29 ---------- Попередній допис був написаний в 21:28 ----------

    Ворожими чи ні можуть бути люди... ИМХО
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    І шо, камчатські москалі не ворожі?
     
  17. manur

    manur Well-Known Member

    Питання досить непросте. Є повні контрацептиви, при згадці про яких згадується фраза "Росія фашизм не перемогла, вона його усиновила".

    А основна маса - то таки повністю зазомбовані люде, які й в думці не можуть припустити, що Росія хоч якимсь боком причетна до подій в Україні.

    В мене в квартирі був телевізор і в трьох різних кутках були змотані три кабелі телевізійних. Я жодного разу навіть не спробував їх підключати то того телевізора. Чесно кажучи, почав обгрунтовано боятися наявності 25-го кадру в їх телевізорі. Мені було достатньо бачити їх телевізо по чу-чуть перед початком роботи і в її кінці і трохи в обідню перерву. Добре, що я коротко стрижений, а то б волосся дибки ставало від того, що там по тому телевізорі вповідається.

    А інтернет там жахливий. Я цілий рік !!!!!!!!! по інтернету не бачив ЖОДНОГО відео. Добре, що якось в земляків переписав си 2 відео : віршик "Никогда мы не будем братьями" і кліп "Путін - ***ло". То деколи собі вмикав того кліпа для релаксації......

    Звичайно, я міг би настаратися на більш-менш нормальний інтернет, але, тоді б мені прийшлося за нього викидати по 300-500 мертвих американських президентів, але.... тоді б постало питання - а якого милого мене гет понесло, якщо я таке бабло буду тратити там же, замість того, аби вислати щепку твердої валюти в рідну Неньку......

    Але, товариство, мені так видається, що для характеризування осіб москальської національності і т.п. є на ресурсі купа інших тем. Тому, пропоную тут вже цим не займатися.

    ---------- Додано в 22:50 ---------- Попередній допис був написаний в 22:27 ----------

    Відповідь на запитання : Интересно, как там жизнь устроена? Чем на хлеб зарабатывают? И какая стоимость жизни? (датована 02.11.2013)

    Устроєна, я так думаю, аналогічно іншим місцям)))) Заро6ляють хто чим. Жити тут дорого. Більшість всього - привозне, а привезти сюди - це таки недешево вартує.

    Деякі продукти є місцеві (картопля, буряк, морква). Вчора до борщу чистив картоплю камчатську. Її можна як молоду чистити - не дозріває вона повністю)))) Але!!!!!!!! Жука колорадського тут НЕМА!!!!!!!!!!!!

    Розповідали мені що десь тут теплиці є, які термальними водами обігріваються. І помідори в тих теплицях чудові. (але дорогі, шо капець)

    От з інтернетом тут повна ОПА!!! Та й телефонний зв"язок поганий. Коли говориш з "материком", то звук запізнюється гірше, ніж в хреновенькому СКАЙПі.

    І ціни на мобільний зв"язок за межі Камчатського краю (чи Далекого Сходу?) - капєц. Моїй дружині з України зателефонувати до мене в кілька разів дешевше, ніж мені звідси, наприклад, в Москву.

    В Європі, напевно, роумінг в іншій країні набагато дешевший, ніж в Росії зв"язок між регіонами. (в них є внутрішньодержавний роумінг)

    Моя дружина телефонує з України з мобільного до своєї мами на стаціонарний номер в Оренбургську область Росії по 60 чи 70 копійок (українських копійок) за 1 хв, а може й дешевше вже. А мені з Росії з мого Мегафону-ДальнійВасток до рідної тещі на стаціонарний в тій же Росії - 10 рублів за 1хв (тіпо, 2,50грн).

    Казав хтось з місцевих, що тягнуть оптиковолоконну лінію і має стати інтернет нормальним, але коли її дотягнуть?.............

    На днях прочитав, що 31 жовтня минув 101 рік з того часу, як закінчили тягнути телеграфну лінію з Канади в Австралію!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    В 1902 році!!!!!!!!!!!! через ВЕСЬ Тихий океан!!!!!!!!!!!! А тут до Камчатки оптиковолокно дотягнути не можуть..........

    Також не так давно на самій Камчатці почали добувати природній газ. І вже трубу дотягнули до Петропавловська. Але котельні і інші труби димлять так, що явно видно, що не газом там палять))))))))

    Я чогось думав, що тут з екологією все чікі-пікі. На решті території Камчатки може й так, але не в самому Петропавловську. Купа всяких труб димлять нєпадецкі. В багатьох сім"ях 2-3 авто, багато з яких старенькі японки чи корейки, в яких давно ніхто не регулював викиди всякого непотрібства)))) Ще багато - здоровенні джипи, які також димлять - дай Боже................ Деколи ловлю себе на думці що жінок за кермом більше ніж чоловіків)))))))))

    Пилюка.... Час від часу дме неслабенький вітер. Піднімає чорну пилюку. Чорна - то, певно, щось вулканічне... Звичайного піску я тут не бачив. Тут бетон калатають тим чорним піском. І в протипожежних ящиках - той самий чорний пісок)))

    Люди теж є різні. Є й такі, що живуть від зарплати до зарплати, а є й далеко не бідні. Хлопака місцевий, який зі мною працює на складі, крім того є водієм такого маленького грузовичка (праворульного канєшно)))), вантажопідйомністю 1,5 чи 2 тонни, яким возить товар по магазинах, а також деколи доставляє немаленький по габаритах товар безпосередньо до покупців додому. Розповідав, що є в них десь тут райончик, де є особняки олігархів місцевого розливу (туди він також деколи щось відвозить) - то там такі замки, що ой-йой-йой........................

    Наскільки я на даний час зрозумів, їх благополуччя на Камчатці пояснюється головно тим, що там знаходиться Тихоокеанський підводний флот і купа іншого війська, отож і йдуть сюди сурйозні вливання з бюджету. В яких 200-300км від Москви є регіони, які, в порівнянні з Камчаткою - просто бомжі в порівнянні з людиною середнього статку. То є Расєя і нема на то ради...........

    ---------- Додано в 22:54 ---------- Попередній допис був написаний в 22:50 ----------

    А якби інтернету не було, то фік би я поїхав так далеко так надовго
    Осьо, намєдні, поранив пальця, зайшов в аптеку, бактерицидного лейкопластиру придбати. Придбав. Як думаєте - чий?
    г. Донецк, ул. Полиграфическая, 18

    А хотів український "Біфрен" там же придбати... нема в них такого і препарату такого вони не знають. Все забуваю, як називається в тому "Біфрені" діюча речовина - най би щось взамін пошукали...

    Діюча речовина - "Фенібут" - і є в них однойменний препарат, але ЛИШЕ за рецептом. А в нас той Біфрен вільно продається.

    І ще - в них в аптеках нема йоду (того, що ним вавки мастять). Він там в них до прекурсорів віднесений, чи шо...


    ---------- Додано в 23:02 ---------- Попередній допис був написаний в 22:54 ----------

    Допис від 19:20 12.11.2013 (то про землетрус, якщо не всім зрозуміло)))))


    Прийшов з роботи, загрів іспанської зупи з червоною рибою, густо намастив чорний хліб маслом, врізав трохи шиночки, відкрив маринований імбир з Хінів, налив пивасика...........

    Сидю, вечеряю, нікого абсолютно не рухаю.......

    Йоханий бабайо_О А воно як трусане!!!!!!!!!! Я з переляку зразу підірвався і в моменті опинився в дверях (де, по ідеї, плита перекриття повинна бути))))

    Фікусом хитало так, що здавалося, що й далі трусить.

    І це, буквально, 15-20 хвилин тому...

    ---------- Додано в 23:03 ---------- Попередній допис був написаний в 23:02 ----------

    Допис через 20 хв після попереднього :

    Прошу дуже - вже про тото написано)))

    http://www.metronews.ru/novosti/na-...agnitudoj-v-6-6-balla/Tpomkl---gwGykLqQsGDxw/

    На Камчатке произошло мощное землетрясение магнитудой в 6,6 балла. Подземные толчки случились в Кроноцком заливе у восточного побережья Камчатки.
    Эпицентр землетрясения, зарегистрированный сейсмологами в 11:05 по московскому времени, располагается в 300 километрах от Петропавловска-Камчатского на глубине 14, 7 километров под морским дном.
    Как сообщает агентство РИА Новости со ссылкой на данные камчатского филиала геофизической службы РАН, жители города ощутили подземные толчки до 5 баллов. В домах гремела посуда, раскачивалась мебель.
    Информации о пострадавших и разрушениях не поступало. Угроза цунами не объявлялась.
     
    • Подобається Подобається x 7
  18. Finya

    Finya enjoy the silence

    Рокуел Кент))
     
  19. manur

    manur Well-Known Member

    Допис від 08.12.2013

    В принципі, нема аж що такого цікавого писати - працюю. Земляки додому звалили (попередньо надавши мені гуманітарну допомогу у вигляді м"яса, сала, круп, макаронів тощо))))))))))).

    Трохи побудуть вдома, а потім в Сочі валять - в їх фірми і там база є. Будуть гостей олімпіади обслуговувати.

    На роботу йду - ще темно, з роботи - вже темно.........

    2 грудня почалася зима - насипало трохи снігу (нарешті!!!!!!! хоч пилюки вже тої нема))))))) Температура - мінус 2 - мінус 6.

    Шефова прилетіла з Москви (2,5 місяці її не було) і сильно взялася за піротехніку (а її на складі - тоннами!!!!!!!!!). Особисто керувала, які саме ящики в магазин таскати. Особисто брала участь у її розстановці по прилавках. Навіть сьогодні (неділя) майже весь робочий день провела за тою розстановкою.

    Єдиний "лучік свєта" - капличка.... Минулої неділя дякував ксьондз комусь там за продукти харчування. Потім його перепитав, каже, приходять деколи бідні люди - просять поїсти..........

    То я в понеділок ввечері йому завіз трохи з тих круп-макаронів, що земляки підігнали. І ще купив у своєму магазині 50 свічок (таких низеньких в 6ляшаних стаканчиках) і завіз йому. То, тіпо, був від мене такий собі Святий Миколай (бо в католиків він був вже 6 грудня).

    Ксьондз мене аж чаєм вгощав з лимоном і польською шоколадкою))))))))

    ---------- Додано в 23:12 ---------- Попередній допис був написаний в 23:09 ----------

    ...від 10.12.2013

    Вихідний..... нудно.... думаю - подзвоню до ксьондза - напрошуся на чай. Він сказав - приїжджайте, але години через 2, бо десь їздив у справах.

    То я якраз віправив додому гроші, потім в узбека постригся (сказав йому в кінці "рахмат", то він ся так втішив)))))))), потім купив трохи халви, трохи козінаків, трохи мандаринів і поїхав до ксьондза.

    Там був з 1,5 години, пив і каву і чай. Ксьондз вгощав варенням з обліпихи і ще чогось (одне варення, але мікс) - смачнееее.
    Вибачався, що не має зараз меду, але скоро йому з Алтаю передадуть.
    Казав ксьондз, що чекав мене в неділю в церкві, але не дочекався..... Бо ж в неділю всім миколайчики роздавав, то мого мені нині дав : образок (іконка), 3 маленькі овальні образки, ручка (польська)))), шоколадний батончик, чотки з хрестиком і маленький овальний металевий образок.

    Як приїхав на автостанцію, пішов рибу купляти, бо в такі дні вже її нема (продавщиці), як йду з роботи. Купляю рибу і питаю, чи можна їй подарунок зробити. Вона - єщьо ж не новий год)

    Кажу, що їду від ксьондза, що маю миколайчика, що там було три одинакові образки і один їй подарував. Стішилася, дякувала. Здивувалася, що тут є католицька церква!!!!!!!!!!!!!!!! Розповіла продавщиця, що в неї дід і бабця були католики з Заболотців (село в Бродівському районі Львівської області), чи можна там замовити службу за них, бо православні служити не хочуть. Я сказав, жи напевно можна))))))))
    Отак я мєстним вочі відкриваю на дещо, що в них є, а вони не знають)))))))))



    Ще одне фото - я смажу корюшку. Смачнюща рибка!!!!!!!! Вона свіжою свіжими огірками пахне. [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 8
  20. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    manur, все ясно, зажопинськ-зажопинськом, в дійсності ікри поїсти - і добре. Щоправда також сумнівне задоволення, в мене особисто від неї печія і ще її так солять, шо смаку не чути, і ще в ній холестерину багато.
     
а де твій аватар? :)