Юридична online консультація

Тема у розділі 'Юридичні консультації', створена користувачем toozik, 23 лют 2007.

  1. Hightower

    Hightower Дуже важлива персона

    Ото повинен з"ясувати державний нотаріус за місцем відкриття спадщини (останнє зареєстроване місце проживання померлого):
    Нотаріус при видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом шляхом витребування відповідних доказів перевіряє: факт смерті спадкодавця, наявність заповіту, наявність та чинність спадкового договору, час і місце відкриття спадщини, склад спадкового майна, на яке видається свідоцтво; перевіряє коло осіб, які мають право на обов'язкову частку в спадщині. Перевірка наявності заповіту (секретного заповіту), спадкового договору здійснюється за допомогою Спадкового реєстру у порядку, передбаченому Положенням про Спадковий реєстр (п. 214 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України). Взагалі з моменту смерті померлого (спадкодавця) законом встановлено 6-місячний строк, протягом якого сподкоємці звертаються із заявами про прийняття спадщини (у т.ч. і на підставі заповіту). Після його спливу нотаріус і видає свідоцтво про право на спадщину. Якщо заповіта не буде виявлено, то спадкування здійснюється відповідно до закону згідно визначеної черговості. Перша черга спадкоємців - діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки (ст.1261 ЦК).
     
    • Подобається Подобається x 3
  2. Hightower

    Hightower Дуже важлива персона

    Відповідно ж до п. 3 того Положення про Спадковий реєстр:
    3.1. Витяги зі Спадкового реєстру видаються Реєстратором та засвідчуються його підписом та печаткою.
    3.2. Реєстратор видає витяги зі Спадкового реєстру на письмовий запит (додаток 4):
    нотаріусів - витяги про заповіти та спадкові договори; спадкові справи;
    спадкоємця за законом при пред'явленні документа, що свідчить про родинні зв'язки зі спадкодавцем, та свідоцтва про смерть останнього - витяги про заповіти;
    суду, прокуратури, органів дізнання і слідства, у зв'язку з кримінальними, цивільними або господарськими справами, що перебувають у їх провадженні, та при пред'явленні свідоцтва про смерть заповідача/спадкодавця - витяги про заповіти та спадкові договори; спадкові справи.
    3.3. Перевірка наявності або відсутності заповіту, спадкового договору, спадкової справи за даними Спадкового реєстру здійснюється за ідентифікаційним номером у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів та/або прізвищем, ім'ям, по батькові (за наявності) спадкодавця.
    3.4. Витяги зі Спадкового реєстру виготовляються в одному примірнику, який залишається у справах нотаріуса. Витяги, які не пов'язані з відкриттям та веденням спадкових справ та виготовляються за зверненням суду, прокуратури, органів дізнання, слідства, а також спадкоємця за законом, надаються заявнику.

    Тобто дружина або інший спадкоємець першої черги може звернутися до державного нотаріуса (він і є реєстратором).
     
    • Подобається Подобається x 3
  3. master3581

    master3581 New Member

    Доброго дня Вам!
    Мене звуть Валентин, хотілось би взнати відповідь на слідуче запитання:
    У мене на даний момент сімя складається з мене, жінки та дитини все офіційно оформлено. Мої батьки проти моєї жінки тому сказали, що не хочуть давати де жити. У моїх батьків на даний момент є у власності 3(три) квартири (дві дво-комнатні, і одна одно-комнатна) в одній із них я прописаний. Чи можу я претендувати на одну з квартир? Чи можу я прописати жінку в тій квартирі де прописаний сам без згоди батьків? Чи можу я взагалі з цією ситуацією зробити?

    Буду дуже вдячний на дану вами відповідь!
     
  4. Hightower

    Hightower Дуже важлива персона

    Доброго! Якщо Ви взагалі не співвласник квартири, наприклад ставши ним під час приватизації, як вище описувалося, то поки що Ви не можете претендувати на частку власності (дай Боже здоров"я Вашим батькам). Як виняток через суд можно спробувати довести своє право на частку, якщо зможете підтвердити свою участь працею або коштами у придбанні квартири (квартир) на підставі цих норм:
    Стаття 368 Цивільного кодексу. Право спільної сумісної власності
    1. Спільна власність двох або більше осіб без визначення часток кожного з них у праві власності є спільною сумісною власністю.
    2. Суб'єктами права спільної сумісної власності можуть бути фізичні особи, юридичні особи, а також держава, територіальні громади, якщо інше не встановлено законом.
    3. Майно, набуте подружжям за час шлюбу, є їхньою спільною сумісною власністю, якщо інше не встановлено договором або законом.
    4. Майно, набуте в результаті спільної праці та за спільні грошові кошти членів сім'ї, є їхньою спільною сумісною власністю, якщо інше не встановлено договором, укладеним у письмовій формі.
    Стаття 175 Сімейного кодексу. Право спільної сумісної власності батьків і дітей
    1. Майно, набуте батьками і дітьми за рахунок їхньої спільної праці чи спільних коштів, належить їм на праві спільної сумісної власності.
    Проте цей шлях вбачається досить складним та на мою думку зовсім не гарантує позитивного рішення.

    Що ж стосується реєстрації Вашої дружини та дитини за Вашою адресою, то відповідно до закону:
    Стаття 156 Житлового кодексу. Права і обов'язки членів сім'ї власника жилого будинку (квартири)
    Члени сім'ї власника жилого будинку (квартири), які проживають разом з ним у будинку (квартирі), що йому належить, користуються жилим приміщенням нарівні з власником будинку (квартири), якщо при їх вселенні не було іншої угоди про порядок користування цим приміщенням.
    За згодою власника будинку (квартири) член його сім'ї вправі вселяти в займане ним жиле приміщення інших членів сім'ї. На вселення до батьків їх неповнолітніх дітей згоди власника не потрібно.
    Члени сім'ї власника будинку зобов'язані дбайливо ставитися до жилого будинку (квартири). Повнолітні члени сім'ї власника зобов'язані брати участь у витратах по утриманню будинку (квартири) і придомової території та проведенню ремонту. Спори між власником та членами його сім'ї про розмір участі у витратах вирішуються в судовому порядку.
    До членів сім'ї власника будинку (квартири) належать особи, зазначені в частині другій статті 64 цього Кодексу. Припинення сімейних відносин з власником будинку (квартири) не позбавляє їх права користування займаним приміщенням. У разі відсутності угоди між власником будинку (квартири) і колишнім членом його сім'ї про безоплатне користування жилим приміщенням до цих відносин застосовуються правила, встановлені статтею 162 цього Кодексу.
    Тобто в данному випадку на реєстрацію Вашої дитини згоди батьків не потрібно, а у разі їх відмови на реєстрацію в тій квартирі Вашої дружини вже можна буде посудитися з цього приводу з непоганими на мою думку шансами на успіх. Проте в цьому випадку батьки взагалі можуть фіктивно або і по справжньому продати цю квартиру наприклад стороннім особам з метою Вашого виселення. Фактично продати з зареєстрованими там мешканцями (особливо з дитиною) буде досить важко, але хто зна? Ну то вже Вам видніше щодо стосунків у Вашій родині
     
    • Подобається Подобається x 3
  5. вільний_слухач

    вільний_слухач Well-Known Member

    я теж мам питання. Є квартира, приватизована, четверо (рівноправних 25% ) власників (бабця, внучка і два правнуки). Чи потрібно бабці робити заповіт на свою частку чи ні? Бо наскільки знаю внучка не є прямим спадкоємцем чи помиляюсь?
     
  6. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    якщо бабуся хоче передати виключно внукам, а ше э її діти - то треба писати заповіт... також треба писати якщо хоче передати комусь конкретному з внуків..
    якщо просто оті три її внуки - єдині спадкоємці(правнуки як є, то нічо, то вже ше дальше), то всьо буде само собою:)
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Hightower

    Hightower Дуже важлива персона

    Не зовсім. В Україні спадкування здійснюється або за заповітом (у разі наявності), або за законом у черговості згідно ступеня родства. Спадкування за заповітом має приоритет (за винятком, що передбачений ст. 1241 ЦК - малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов'язкова частка)), заповіт може бути оформлено на будь-яку особу (і не родича), в будь-який час скасовано або змінено спадкодавцем.
    У разі ж відсутності заповіту спадкування здійснюється за законом у такій черговості:
    У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
    У другу чергу право на спадкування за законом мають рідні брати та сестри спадкодавця, його баба та дід як з боку батька, так і з боку матері.
    У третю чергу право на спадкування за законом мають рідні дядько та тітка спадкодавця.
    У четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім'єю не менш як п'ять років до часу відкриття спадщини.
    У п'яту чергу право на спадкування за законом мають інші родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно, причому родичі ближчого ступеня споріднення усувають від права спадкування родичів подальшого ступеня споріднення.
    Ступінь споріднення визначається за числом народжень, що віддаляють родича від спадкодавця. Народження самого спадкодавця не входить до цього числа.
    У п'яту чергу право на спадкування за законом одержують утриманці спадкодавця, які не були членами його сім'ї.
    Утриманцем вважається неповнолітня або непрацездатна особа, яка не була членом сім'ї спадкодавця, але не менш як п'ять років одержувала від нього матеріальну допомогу, що була для неї єдиним або основним джерелом засобів до існування.
    Відповідно ж до ст. 1266 ЦК. Спадкування за правом представлення
    1. Внуки, правнуки спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, батькові, бабі, дідові, якби вони були живими на час відкриття спадщини.
    2. Прабаба, прадід спадкують ту частку спадщини, яка б належала за законом їхнім дітям (бабі, дідові спадкодавця), якби вони були живими на час відкриття спадщини.
    3. Племінники спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, батькові (сестрі, братові спадкодавця), якби вони були живими на час відкриття спадщини.
    4. Двоюрідні брати та сестри спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, батькові (тітці, дядькові спадкодавця), якби вони були живими на час відкриття спадщини.
    5. Якщо спадкування за правом представлення здійснюється кількома особами, частка їхнього померлого родича ділиться між ними порівну.
    6. При спадкуванні по прямій низхідній лінії право представлення діє без обмеження ступеня споріднення.

    Тобто у Вашому випадку онука є спадкоємцем у тому випадку, якщо до моменту відкриття спадщини її батьки померли. При цьому вона буде вважатися спадкоємцем першої черги. Якщо є також інші спадкоємці тієї ж черги, то вони всі будуть спадкувати в рівних долях. За таких обставин доречно зробити заповіт на онуку, або когось із правнуків, оскільки чим більше власників, тим важче розпорядитися квартирою у разі такої потреби. Якщо ж вона є єдиним спадкоємцем першої черги, тоді можна і не робити заповіт, проте коштує він небагато, а хто зна як воно далі буде, та які родичі можуть з"явитися невідомо звідки?
    Дивіться щодо спадкування тут (починаючи зі ст. 1216):
    http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?page=18&nreg=435-15
     
    • Подобається Подобається x 3
  8. Hightower

    Hightower Дуже важлива персона

    Все так! :good: Вибачаюся, коли почав відповідь писати відволікався на інші справи, а сторінку не оновлював, ото Вашого допису і не побачив! ))))
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. вільний_слухач

    вільний_слухач Well-Known Member

    Hightower дякую за роз'яснення. Просто онуку почали "лякати" різні мудрі юристи, що в разі .... частка бабці відійде до держави. А я їй і про то говорю, що квартира приватизована і держава до того вже ніц немає. А інших прямих родичів немає крім неї. А що до заповіту, то каже жи їй незручно (та й неприємно) тягнути бабцю до нотаріуса. Бабця ше огого, на роботу ше ходить в свої роки та й завше допоможе з правнуками.
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Hightower

    Hightower Дуже важлива персона

    Ні, то вони вже перемудрили! ))) Держава в особі відповідного органу місцевого самоврядування може отримати майно лише у разі відсутності інших спадкоємців згідно цієї норми:
    Стаття 1277 ЦК. Відумерлість спадщини
    1. У разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття суд визнає спадщину відумерлою за заявою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.
    2. Заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини.
    3. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.

    4. Територіальна громада, яка стала власником відумерлого майна, зобов'язана задовольнити вимоги кредиторів спадкодавця, що заявлені відповідно до статті 1231 цього Кодексу.
    5. Спадщина, не прийнята спадкоємцями, охороняється до визнання її відумерлою відповідно до статті 1283 цього Кодексу.
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    та чого вибачаэтесь... тим більше, що ви даєте кваліфіковані поради з посиланнями на законодавство:)
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. polonyna

    polonyna New Member

    Я щиро прошу про пораду у питанні спадщини. На початку жовтня несподівано для нас всіх помер мій тато.Перші місяці пройшли чорною смугою. Нічого думати, робити не хотілося. Було відчуття, що весь мій світ зруйнувався ...
    Але життя триває. Довелося себе взяти в руки.
    Тепер постають реальні запитання. І не прості. Нам треба якось з мамою їх розв"язати і оформити.Слава Богу, що вже про все це можемо говорити дещо спокійніше і майже без сліз.
    Одним словом, потрібна добра порада доброго юриста. Нас у батьків двоє ( я і сестра). В кожної свої сім"ї. Батьки жили у центрі досить великого містечка на Прикарпатті(селища міського типу).Своя хата, сад, немала присадибна ділянка ; в тата був старий жигуль . Батьки мали деякі пільги на послуги.
    Вже з першх кроків, які минулого тижня зробила в цій справі мама, стало нам ясно, що без кваліфікованої юридичної поради не обійтися.
    Люди добрі, хто може щось порадити-допомогти - відгукніться мені, будь-ласка ! Можна писати в приват.
    Щиро вдячна наперед. я
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Hightower

    Hightower Дуже важлива персона

    А що ж Вам написати? Які проблеми вже виникли? Чи був заповіт? Якщо ні, то вбачається трое спадкоємців, Ви з сестрою та Ваша матуся, спадкуєте все належне батьку майно у рівних долях. Звертаєтесь до державного нотаріуса за місцем проживання батьків, там оформляєте від свого імені заяву про прийняття спадщини. Так само чинить і Ваша сестра. Якщо мати мешкала разом з батьком, то за законом заяву їй подавати не обов"язково. Після спливу 6-ти місяців з дати смерті батька Вам буде видано свідоцтво про право на спадщину, на підставі якого Ви перереєструєте на себе майно, що підлягає державній реєстрації - нерухоме майно (будинок, земельну ділянку, якщо на неї оформлено право власності) та автівку.
     
    • Подобається Подобається x 2
  14. polonyna

    polonyna New Member

    Дякую, шановний Hightower, що відгукнулися так швиденько. Я прочитала уважно, що ви написали. Тепер хочу прояснити деякі деталі:
    про земельну ділянку
    Вона ще не приватизована. Документи на приватизацію були вироблені раніше , але не закінчені остаточно.Тобто вони не були завізовані районним архітектором. Приватизація оформлялася на тата. Тепер тато помер.Мамі сказали, що не будуть продовжувати приватизацію, поки не буде оформлена спадщина. Чи це так насправді? Маємо чекати ці місяці (хоч вже злетіло вже майже 5 міс. , відколи ми всі зазнали цю велику втрату)?
    про заповіт
    Його тато не написав. Я знаю, що ми із сестрою троє спадкоємців. Але сестра зараз виїхала із сімЇєю на постійне проживання за межі України.
    Ми з нею ще не змогли прийти до думки, як то найкраще зробити. В нас з нею гарні стосунки, тому якісь підводні течії(майнові претензіїї тощо, як інколи буває в інших родинах), не матимуть місце, гадаю.
    Найважливіше, що я хочу для себе вияснити, це :
    Як краще оформляти спадок : тільки на маму? на нас всіх трьох? на мене і маму ( і в яких долях?) Чи ще якийсь інший варіант є доцільніший у вашому баченні? Іде мова про те, як найкраще і з найменими втратами це все оформити.
    Ось ще одне суттєве питання. Якщо оформляти спадок в рівних долях, то чи не пропадуть пільги, якими мама користується при оплаті за газ і світло?
    Дякую щиросердечно наперед . З нетерпінням чекаю на продовження розмови.
     
    • Подобається Подобається x 3
  15. Hightower

    Hightower Дуже важлива персона

    Дякую і Вам на доброму слові та співчуваю Вашій втраті!
    Підемо далі. Щодо земельної ділянки, на жаль, доведеться чекати в будь-якому разі, а ті документи, що були оформлені на Вашого татуся можливо доведеться заново переоформити в більшій частині (((. Щодо приватизації землі у нас дуже довго як правило то все вирішується! Виходить, що у Вас була заява батька на приватизацію ділянки, доручення виконкому на оформлення технічної документації та майже вся тех. документація за винятком висновку архітектури? Справа в тому, що право на приватизацію - особисте право громадянина, Ваш батько його використати не встиг, тобто земля як була державною, так нею і залишається. Право власності виникає після ухвалення рішення відповідною сільрадою та отримання на підставі нього держ. акту. Отже після отримання спадщини цим доведеться займатися Вам. В ідеалі було б якби виконком після прийняття спадщини вніс зміни до свого доручення внаслідок смерті заявителя, на підставі чого зміни було б внесено і в іншу документацію, де було вказаного Вашого батька. Проте чи можливо то технічно та чи погодяться вони на таке - навіть не знаю, проте спробувати варто, бо інакше майже все спочатку! (((((( А з 1 січня цього року порядок приватизації зазнав змін, які ще більше його ускладнили, у нас в Одесі хто земельні питання супроводжує за голову беруться та навіть не знають як воно все буде тепер оформлятися! (((((((
    А чому батько оформляв все на себе, будинок лише йому належить? Як і коли той будинок потрапив до нього у власність, до шлюбу з Вашою матусею чи після?

    Щодо часток в оформленні спадщини - то цілком Вашій родині вирішувати, якщо гарні стосунки, то й дай Боже щоб так і було, дивіться самі. З точки зору юриста радив би оформлювати як належить на всіх спадкоємців, бо в житті всяке буває! (((((
    Щодо пільг - то згідно з п. 4 ПОСТАНОВИ КМУ від 21 жовтня 1995 р. N 848
    "Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива" субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо*у межах норм споживання з урахуванням пільг, які надаються відповідно до чинного законодавства, і обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов'язкового відсотка платежу. При цьому норма володіння чи користування загальною площею житла та нормативи користування комунальними послугами встановлюються виходячи з 21 кв. метра на наймача і кожного зареєстрованого у житловому приміщенні (будинку) та додатково 10,5 кв. метра на всіх тут зареєстрованих, а для громадян, які проживають в однокімнатній квартирі, - на загальну площу незалежно від розміру квартири.
    Хто має право на субсидію?
    Такі категорії громадян визначено в постанові КМУ від 27 липня 1998 р. N1156 "Про новий розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива у разі надання житлової субсидії"
    По-перше, таке право має сім'я, в якої сума платежів за житлово-комунальні послуги перевищує 20 % середньомісячного сукупного доходу.
    По-друге, таке право поширюється на сім'ю, якщо у складі зареєстрованих та таких, що проживають у житловому приміщенні (будинку), осіб є діти, інваліди першої або другої групи і середньомісячний сукупний дохід на одного зареєстрованого у житловому приміщенні (будинку) громадянина не перевищує 50 відсотків прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць та якщо у житловому приміщенні (будинку) зареєстровані і проживають тільки непрацездатні громадяни. У цьому випадку така сім'я має право на субсидію в розмірі 15 % від загального середньомісячного доходу сім'ї.
    Субсидія не призначається, якщо:
    1) у житлових приміщеннях (будинках) зареєстровані працездатні громадяни працездатного віку, які не працювали і не навчалися за денною формою у вищих навчальних закладах I - IV рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладах протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії (крім громадян, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку; громадян, які доглядають за дітьми, що потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікувально-консультаційної комісії, але не більш як до досягнення ними шестирічного віку; громадян, які мають трьох і більше дітей віком до 16 років і зайняті доглядом за ними; громадян, що доглядають за інвалідами I групи або дітьми-інвалідами віком до 16 років, а також за особами, які досягли 80-річного віку), та не були зареєстровані у службі зайнятості населення як такі, що шукають роботу;
    2) уповноважений власник (співвласник) житла, наймач житла у державному та громадському житловому фонді, член житлово-будівельного кооперативу, власник (співвласник) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок, або будь-яка особа, що зареєстрована разом з ним у житловому приміщенні (будинку), здає за договором у найм або в оренду житлове приміщення (будинок);
    3) уповноважений власник (співвласник) житла, наймач житла у державному та громадському житловому фонді, член житлово-будівельного кооперативу, власник (співвласник) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок, та особи, які зареєстровані разом з ним у житловому приміщенні (будинку), мають у своєму володінні (користуванні) чи володінні (користуванні) дружини (чоловіка, неповнолітніх дітей) у сукупності більше ніж одне житлове приміщення (будинок), загальна площа яких у сумі перевищує встановлені у пункті 4 цього Положення норми володіння чи користування загальною площею житла.
    У випадках придбання житлового приміщення (будинку) субсидія для відшкодування витрат на оплату користування житлом або його утримання та комунальних послуг (водо-, тепло-, газопостачання, водовідведення, електроенергія, вивезення побутового сміття та рідких нечистот), а також на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається не раніше ніж через рік з місяця придбання.
    4) уповноважений власник (співвласник) житла, наймач житла у державному та громадському житловому фонді, член житлово-будівельного кооперативу, власник (співвласник) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок, та особи, які зареєстровані разом з ним у житловому приміщенні (будинку), мають у своєму володінні чи володінні їх дружин (чоловіків, неповнолітніх дітей) більше одного автомобіля, транспортного засобу (механізму). При цьому не враховуються транспортні засоби, які згідно із законодавством не є об'єктами оподаткування (крім тракторів на гусеничному ходу).
    Наявність (відсутність) у власності або володінні зазначених осіб іншого житлового приміщення (будинку) та більше ніж одного автомобіля, транспортного засобу (механізму) декларується під час подання заяви про призначення субсидії (п. 5 Порядку призначення).
    Виходячи з конкретних обставин, що склалися, на підставі рішень районних, районних у містах Києві і Севастополі державних адміністрацій та виконавчих органів міських і районних рад або утворених ними комісій відділи (управління) субсидій можуть призначати субсидії, як виняток, у разі наявності умов, зазначених у пункті 5 цього Положення. Рішення про призначення (непризначення) субсидії в таких випадках приймається на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов сім'ї. Форма акта обстеження матеріально-побутових умов сім'ї затверджується Мінпраці (п.5-1 Порядку).*

    Тобто не так важливо хто є власником, як хто зареєстрований (прописаний) за тією адресою, звідки звертаються за наданням субсидії. При цьому у Вашої матусі не повинно бути у власності іншого житла, більше однієї автівки, надання житла комусь в оренду та прописаних за тією ж адресою непрацюючих працездатних осіб інакше буде відмова, якщо не визнають згідно п.5-1 порядку як виняток необхідність надання їй субсидії, проте виняток - віні є виняток, на нього не варто дуже розраховувати.
     
    • Подобається Подобається x 3
  16. Wild gucul

    Wild gucul Well-Known Member

    хто в курсі - скільки разів на рік можна іти у відпустку за власний рахунок?
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Usmishka

    Usmishka Well-Known Member

    Не більше ніж 15 днів на рік, в будь яких частинах)
     
    • Подобається Подобається x 3
  18. Iriska

    Iriska Well-Known Member

    Проте є ще питання сумарної кількості...
    Регулюється статтями 25 і 26 Закону про відпустки:
    Стаття 25. Відпустка без збереження заробітної плати, що надається працівникові в обов'язковому порядку
    Відпустка без збереження заробітної плати за бажанням працівника надається в обов'язковому порядку:
    1) матері або батьку, який виховує дітей без матері (в тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному
    закладі), що має двох і більше дітей віком до 15 років або дитину-інваліда, - тривалістю до 14 календарних днів щорічно;
    2) чоловікові, дружина якого перебуває у післяпологовій відпустці, - тривалістю до 14 календарних днів;
    3) матері або іншим особам, зазначеним у частині третій статті 18 та частині першій статті 19 цього Закону, в разі якщо
    дитина потребує домашнього догляду, - тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною
    шестирічного віку, а в разі якщо дитина хвора на цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), - не більш як до досягнення дитиною
    шістнадцятирічного віку; ( Пункт 3 статті 25 в редакції Закону N 2318-IV ( 2318-15 ) від 12.01.2005 )
    4) ветеранам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та особам, на яких поширюється чинність Закону
    України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" ( 3551-12 ), - тривалістю до 14 календарних днів щорічно;
    5) особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, - тривалістю до 21 календарного дня щорічно;
    6) пенсіонерам за віком та інвалідам III групи - тривалістю до 30 календарних днів щорічно;
    7) інвалідам I та II груп - тривалістю до 60 календарних днів щорічно;
    8) особам, які одружуються, - тривалістю до 10 календарних днів;
    9) працівникам у разі смерті рідних по крові або по шлюбу:
    чоловіка (дружини), батьків (вітчима, мачухи), дитини (пасинка, падчірки), братів, сестер - тривалістю до 7 календарних днів без
    урахування часу, необхідного для проїзду до місця поховання та назад; інших рідних - тривалістю до 3 календарних днів без
    урахування часу, необхідного для проїзду до місця поховання та назад;
    10) працівникам для догляду за хворим рідним по крові або по шлюбу, який за висновком медичного закладу потребує постійного
    стороннього догляду, - тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більше 30 календарних днів;
    11) працівникам для завершення санаторно-курортного лікування - тривалістю, визначеною у медичному висновку;
    12) працівникам, допущеним до вступних іспитів у вищі навчальні заклади, - тривалістю 15 календарних днів без урахування
    часу, необхідного для проїзду до місцезнаходження навчального закладу та назад;
    13) працівникам, допущеним до складання вступних іспитів в аспірантуру з відривом або без відриву від виробництва, а також
    працівникам, які навчаються без відриву від виробництва в аспірантурі та успішно виконують індивідуальний план підготовки, -
    тривалістю, необхідною для проїзду до місцезнаходження вищого навчального закладу або закладу науки і назад;
    14) сумісникам - на термін до закінчення відпустки за основним місцем роботи;
    15) ветеранам праці - тривалістю до 14 календарних днів щорічно;
    16) працівникам, які не використали за попереднім місцем роботи щорічну основну та додаткові відпустки повністю або частково і одержали за них грошову компенсацію, - тривалістю до 24 календарних днів у перший рік роботи на даному підприємстві до
    настання шестимісячного терміну безперервної роботи; ( Пункт 16 частини першої статті 25 в редакції Закону N 2073-III ( 2073-14 )
    від 02.11.2000 )
    17) працівникам, діти яких у віці до 18 років вступають до навчальних закладів, розташованих в іншій місцевості, - тривалістю
    12 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місцезнаходження навчального закладу та у зворотному напрямі.
    За наявності двох або більше дітей зазначеного віку така відпустка надається окремо для супроводження кожної дитини.
    ( Частину першу статті 25 доповнено пунктом 17 згідно із Законом N 2622-IV ( 2622-15 ) від 02.06.2005 )
    Працівникам, які навчаються без відриву від виробництва в аспірантурі, протягом четвертого року навчання надається за їх
    бажанням один вільний від роботи день на тиждень без збереження заробітної плати.
    Стаття 26. Відпустка без збереження заробітної плати за згодою сторін
    За сімейними обставинами та з інших причин працівнику може надаватися відпустка без збереження заробітної плати на термін,
    обумовлений угодою між працівником та власником або уповноваженим ним органом, але не більше 15 календарних днів на рік.
    ( Частину другу статті 26 виключено на підставі Закону N 2073-III ( 2073-14 ) від 02.11.2000 ).
    Тому... реально з кожної можна набрати багацько...
     
    • Подобається Подобається x 6
  19. Usmishka

    Usmishka Well-Known Member

    Я мала на увазі коли вас "просять" в таку відпустку добровільно-примусово, то більше ніж на 15 днів не мають права,
    а при потребі-то самому піти можна і на більший термін.
    Іриска, молодець, я не мала часу ті закони цитувати:give_rose:
     
    • Подобається Подобається x 3
  20. Iriska

    Iriska Well-Known Member

    Пасибі, недавно іспит здавала з Трудового права, сподіваюсь що як мені так і іншим знання таких моментів допоможе у робочому руслі життя.
     
    • Подобається Подобається x 5
а де твій аватар? :)