Юридична online консультація

Тема у розділі 'Юридичні консультації', створена користувачем toozik, 23 лют 2007.

  1. Nevydymka

    Nevydymka Member

    нагляд після тюрми

    Ми живемо в селі. Дочка по-дурному (їй підкинули наркотики) відсиділа рік і потім їй дали 2 роки нагляду, тобто вона має бути вдома, не покидати територію району, відмічатися в райвідділі. Справа в тому, що сидіти вдома - треба щось їсти і т.п. за які кошти? я - інвалід, чоловік теж хворіє, роботи в селі немає, а до міста їздити йому важко. Ми їй сказали йти на роботу. Вона ніде не працює, а волочиться по місту. Тим часом нагляд проводиться по місцю проживання і нам доводиться постійно спілкуватися з участковим. Ми вже не маємо на це сили - постійні хвилювання. Виписати її ми не маємо права. Ми вже думали продати хату й ступитися світ за очі, але не відомо чи й на це ми маємо право - через нагляд, та й хату не так то легко продати. Чи можемо ми якось позбутися того, щоб нас через неї турбували? Чи є якийсь спосіб виписати її?
     
  2. tanchyk

    tanchyk Well-Known Member

    Підкажіть будь-ласка в такій ситуації. Якщо квартира приватизована братом і двома сестрами. Тобто після смерті батьків квартира перейшла на дорослих дітей. Тепер одна з сестер вирішила прописати в ту квартиру ще й свого сина. Друга сестра і брат проти цього. Чи може вона це зробити без їхнього дозволу? Типу на свою частку.
     
  3. llb

    llb Member

    Доброго дня. Прошу консультації.
    Є приватизований будинок на 2 співвласників - мати і сина. Також приватизована земля (10 соток) - є кадастровий номер. На території є ще один будинок, в якому ніхто не живе. Мати хоче частину землі і той будинок без номера подарувати внукові помершого другого сина.
    як це зробити , щоб не постадав інший син і не була поділена хата, в якій вони проживають ?
     
  4. AYSHA

    AYSHA New Member

    Доброго дня. Підкажіть будь-ласка яки мої права: мене звільнили з роботи перед відпусткою ,але офіційно документ на звільнення оформляеться числом після дати відпустки. І мені відмовляються оплатити відпустку. Дякую.
     
  5. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Ха, хіба буває інакше? А заяву ви писали за власним бажанням?
     
  6. AYSHA

    AYSHA New Member

    Доброго дня. Підкажіть будь-ласка які мої права:мене звільнили з роботи перед відпусткою ,але офіційно папери на звільнення оформляють після вже оформленної відпустки. І відмовляються оплатити відпутку. Дякую.

    ---------- Додано в 14:21 ---------- Попередній допис був написаний в 14:15 ----------

    Dzeko, заяву буду писати 2.07.12 "за згодою двох сторін" -так "запропонувало" керевництво
     
  7. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Я не юрист, але були схожі ситуації. Доки ви не підписали заяву, ви можете вимагати дотримання законодавства, бо потім буде важче. Там же не тільки відпустка повинна оплачуватись. Добре діє погроза звернутися в Трудову інспекцію (вони перевіряють такі скарги і роблять ревізію на підприємстві). Але якщо ви підпишете заяву за згодою чи власним бажанням, то ніхто вам не допоможе.
     
  8. OldMan

    OldMan Well-Known Member

    Ерунда какая-то. Приказ об отпуске был? Значит обязаны заплатить отпускные.
    Если отпуск не был оформлен - значит вы сотрудник до даты увольнения (по записи в трудовой), значит должны заплатить зарплату.
    В заявлении по собственному Вы какую дату будете указывать? Вот до этой даты и должна начисляться зарплата.
    Если Вам положен отпуск, а Вы его не брали - то Вам обязаны выплатить денежную компенсацию отпуска.
    Если был оформлен отпуск - то трудовую отдадут после отпуска.
    Если увольнение будет по желанию администрации, то Вам ещё и выходное пособие обязаны дать.
    Не соглашайтесть на по согласию сторон, или соглашайтесь (если хотят Вас уйти, то уйдут по-любому), но хоть выторгуйте себе что-нибудь в компенсацию.
    КЗОТ поменялся, но не думаю, что настолько сделали хуже.
    Лучше проконсультируйтесь у юриста-трудовика.
    Не дайте себя обдурить.
     
  9. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    А вона що робить?
     
  10. OldMan

    OldMan Well-Known Member

    А, ну да, ну да.
     
  11. Speedo78

    Speedo78 Well-Known Member

    Підкажіть, будь-ласка в такому питанні.
    НЕ так давно у нас на фірмі начальник зібрав працівників і "переконливо запропонував" таку "тему":
    Працівники пишуть заяву на ім"я голови райдержадміністрації, на отримання ділянки для ведення господарства на території одного з сусідніх сіл.
    Потім дана ділянка "продається" йому чи його знайомим (родичам, друзям, не в курсі тих нюансів), наскільки я розумію, під якийсь "бизнис". Продається за невелику суму (приблизно розмір місячної з/п). І дуже бажано, щоб таких людей було чим побільше ("привести"- рідних близьких, сусідів :)) )
    Ніби з першого погляду - нічого антизаконного, моя власність, бульбу не вирощую, вирішив продати - продав. Але в нашій державі, як відомо "безплатний сир тільки мишоловці"! І ясне діло, що "впадати в немилість" до шефа ніхто не хоче, от і виконали це його "прохання" чітко як у армії, наскільки я знаю, всі, чи майже всі працівники.
    Порадьте, будь-ласка, чим може загрожувати така "ініціатива" для працівників.
     
  12. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Ви стали учасником чергової схеми по захопленню, чи мовою юристів, відчудженню землі сільскогосподарського призначення. Тобто за допомогою Вашої мовчазної згоди та активної участі, дехто вкотре обійшов існуючий мораторій на продаж землі.
    Як бачимо, не зважаючи на заборону продажу землі сільськогосподарського призначення, це не є завадою для ділків.
    Щодо загроз, то намд загроза одна - Ви вже скористались своїм правом на отримання законних 2 га української землі. :)
     
  13. Speedo78

    Speedo78 Well-Known Member

    VasMT ну це я зрозумів, правда у моєму випадку йшлося тільки про 0,48 га, і то тільки "під с/г потреби" ("план під забудову" я би ніколи не віддав). Якщо буде вже дуже велике бажання взяти "земельку під грядку", то скористаюсь правом дружини ;)
     
  14. olegoneoleg

    olegoneoleg New Member

    Допоможіть вирішити одну із задач!!!

    3.Французький тримач акцій отримує дохід, перебуваючи в США. За французьким правом громадянин Франції повинен платити податок на даний дохід у Франції. За американським правом резидент США повинен платити податок в США.
    Чи є тут конфлікт законів, і якщо так, то як воно має бути вирішене?
    9. Російська організація і канадська фірма уклали договір міни. Товар обома сторонами повинен бути відвантажений одночасно. Вартість партій товару однакова. Російська організація виконала свої зобов'язання, а канадська фірма на один день прострочила відправку товару, крім того, поставила неякісний товар. Російська організація пред'явила позов до російського суду.
    Правом якої держави регулюється дане відношення якщо сторони не обумовили застосовне право в договорі?

    1.Що являє собою інститут автономії волі:
    • прояв загального принципу диспозитивності в цивільному праві;
    • особлива колізійна норма;
    • міжнародний звичай;
    • окремий випадок надання сторонам правотворчих повноважень?


    10.Громадянин РФ Петров зареєстрований як підприємець в Казахстані, здійснює підприємницьку діяльність у Білорусії та постійно проживає на території України. Виступає продавцем за договором купівлі-продажу з німецькою фірмою. Товар відправляється в Німеччину зі складу, що знаходиться на території Польщі. Російський суд розглядає спір між Петровим і німецькою фірмою.
    Право якої держави має застосувати суд для регулювання договору купівлі-продажу?

    6. У відповідності зі ст. 24 Закону Грузії «Про міжнародне приватне право» 1998 р. «правоздатність та дієздатність юридичної особи визначаються правом країни, де орган управління має фактичне місце знаходження». Більшість держав-членів СНД закріпили в своєму законодавстві критерій інкорпорації для визначення правосуб'єктності юридичної особи (див., наприклад, ст. 1202 ГК РФ).
    Які труднощі можуть виникнути в даній ситуації?
     
  15. mclane

    mclane New Member

    Добрий день! Підскажіть, будь-ласка, чи повинно вказуватися на етикетці, упаковці інформація про виробника згідно вимог ст. 15 Захисту прав споживачів? Чи можна написати так - "Інформація про виробника знаходиться у супровідній документації", тобто сертифікатах чи висновках СЕС?
    Ось витяг із Закону - 2. Інформація, передбачена частиною першою цієї статті, доводиться до відома споживачів виробником (виконавцем, продавцем) у супровідній документації, що додається до продукції, на етикетці, а також у маркуванні чи іншим способом (у доступній наочній формі), прийнятим для окремих видів продукції або в окремих сферах обслуговування.
    Дуже вдячний за відповідь.
     
  16. Speedo78

    Speedo78 Well-Known Member

    Підкажіть, будь-ласка, хто робирається в трудовоу законодавстві.
    При працевлаштуванні у ПП, чи є оов"язковим запис у трудовій книзі, якщо є трудовий договір? Чи можливе працевлаштування ЛИШЕ по договору? Чи запис у ТК є необхідним?
     
  17. thinkers

    thinkers Well-Known Member

    ПП це приватне підприємство чи все таки СПД?
    Якщо трудовий договір є строковим, то запис у трудову книжку не робиться.
     
  18. Speedo78

    Speedo78 Well-Known Member

    Приватний підприємець :pardon:
     
  19. thinkers

    thinkers Well-Known Member

    який не є юр. особою...
    В такому випадку запис у трудову книжку роблять у фонді зайнятості, чи як він там зараз називається. Хоча можу і помилятися, закони міняються швидко.
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Speedo78

    Speedo78 Well-Known Member

    Дякую!:drinks:
     
а де твій аватар? :)