Юридична online консультація

Тема у розділі 'Юридичні консультації', створена користувачем toozik, 23 лют 2007.

  1. Esoteric Teacher

    Esoteric Teacher New Member

    Скажіть будь-ласка, центр зайнятості направив мене на курси зміни кваліфікації, слухаючи їх я бачу що це не зовсім те що мені потрібно, але ходити я буду бо не хочу відшкодовувати гроші які центр зайнятості платить за моє навчання, однак якщо я не здам екзамену в кінці курсу то що буде? мені теж прийдеться відшкодовувати витрати біржі на мене, чи можна цього якось уникнути?
     
  2. octavia

    octavia Member

    Доброго Дня! Моїй доньці 16 років треба оформляти паспорт.Справа втому що свідоцтво про народження видане на імя Марія, а назвали доньку Оленка.Ми хотіли виробити паспот на нове і"мя, та паспортистка сказала що так робити неможна.Спочатку треба оформити паспорт на і"мя яке вказане в метриці , а тоді цей новий паспорт переоформляти на нове і"мя.Але з бланками паспортів і так проблема а тут дитині треба виробляти два паспорта.Чи правомірні дії паспортистки?
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. Interferon

    Interferon Well-Known Member

    Нажаль правомірні. Якщо б ви звернулись до 16 років, то Вам би видали довідку про зміну імені, на підставі якої видали б паспорт на нове імя. А з 16 річного віку спершу треба отримати паспорт.
    Згідно п.1 наказу МВС № 600 "Про затвердження Порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України" Паспорт громадянина України видається територіальними підрозділами у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб міських, районних управлінь (відділів) МВС за місцем проживання кожному громадянинові України після досягнення 16-річного віку, а надалі в разі необхідності обмінюється, видається замість утраченого, викраденого або зіпсованого.

    Видається паспорт на підставі документів, одним з яких є свідоцтво про народження, на підставі якого заповняється паспорт.
    А обмінюється паспорт (п.4 інструкції) у разі:
    зміни прізвища, імені та по батькові особи тощо;
    установлення розбіжностей у записах (невідповідності внесених до паспорта записів записам в інших документах);
    непридатності паспорта для користування (пошкодження з різних причин, загублення фотографічної картки тощо).

    Тобто, для зміни імені особи, яка досягла 16 річного віку, перше треба отримати паспорт, а обміняти його. А до досягнення 16 річного віку просто змінюється імя, і на підставі довідки про зміну імені вже отримуєш паспорт на нове імя.
     
    • Подобається Подобається x 2
  4. octavia

    octavia Member

    .Дякую за інформацію.Шкода лише те що коли ходила пів року тому до паспортистки (коли дитині було 15 років ),а чоловік був навіть в РАГСі, ніхто мені цього не пояснив .Ще раз дякую!!
     
    • Подобається Подобається x 2
  5. ThankYOu

    ThankYOu Member

    телефонні розмови

    Підкажіть будь-ласка, шановні юристи у разі несправедливого нарахування плати за телефонні розмови Укртелекомом, яка форма звернення та куди? Тобто коли нараховують плату за номери на які не дзвонив? Які НПА, регулюють дане питання, де можна знайти випадки з практики? Тобто повне висвітлення данного питання? Дякую)
     
  6. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Їм нічого не доведеш. Вони вигадають баєчку про дітей чи стареньких, які випадково кудись подзвонили, або про комп'ютер, в якому віруси і напевно то він кудись надзвонив :crazy: На щастя, в нас такий рахунок свого часу був лише на 50 грн. А в людей, з якими я стояла в черзі, щоб так само вияснити в чому справа, були рахунки по 200-300 грн, при чому там були такі, що і вдома не були тоді, коли ті дзвінки були здійснені! о_О Ми просто тоді відключили "вісімку", бо зрозуміли, що такі випадки не поодинокі і це дійсно не наша вина. Люди казали, що таким чином працівники Укртелекому (чи Утелу? бо саме в Утел треба було звертатись зі скаргами) "списують" свої дзвінки на інших користувачів.
     
    • Подобається Подобається x 2
  7. ThankYOu

    ThankYOu Member

    дякую, за відповідь , можна приблизну форму скарги? якщо у суд? можна буде якось доказати, неправомірні дії укртелекому?
     
  8. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Ми навіть скаргу не писали, бо мене спочатку послали взяти роздруківку здійснених дзвінків. А так як там був той лівий номер телефону, то мені прямо сказали, що я нічого не доведу. Звісно, що за 50 грн шкода було нервів, і так довелось побігати і вистояти кілька черг.
    Може хтось більш компетентний Вам щось конкретно порадить. Успіхів!
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. sani

    sani Well-Known Member

    нам теж було нараховано гривень 20 за дзвінки на якісь мобільні номери, при тому що ми в той час дома не були.
    Написали довільну скаргу на ім"я директора, місяць вони там щось "розслідували" і визнали що помилились!

    А взагалі раджу відключити 8ку (чи як там, тепер 0) на мобільні, міжміські і міжнародні набагато вигідніше з мобільного дзвонити.
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. ThankYOu

    ThankYOu Member

    дякую за допомогу
     
  11. llb

    llb Member

    имущество

    Доброго дня. Есть дом в ровной судьбе разделено на мать и младшего сына, проживающего с матерью.
    Есть завещание на сына младшего, которое не имеет детей.
    Старший сын проживал отдельно и погиб до приватизации, однако у него есть двое синовей.
    После смерти матери при опротестировании завещания как будет
    распределена каждого - сына и внуков ??? или только все отойдет к сыну
     
  12. Nevermind

    Nevermind Просто персона

    Все отойдет к младшему сыну на основании завещания.
     
  13. Lack

    Lack миється в бані

    Підкажіть, будь-ласа в такій справі.
    Приблизно місяць тому мав зустріч в іншому місті, і вирішив їхати туди ранковою електричкою. Потрібно ще зазначити, що температура тоді впала, десь близько до -14 градусів целсія. Коротше кажучи, недоїжджаючи кілометрів 30 до місця призначення поїзд зупинився, і, як то кажуть "ні туди ні сюди".
    Люди почали сканадалити (багато хто їхав на роботу, ще були люди - на пересадку на інші поїзди, що вже мали квитки на них), а машиніст сказав, щось типу "в мене червоне світло - я нічого не зроблю, двері відкрити не маю права, бо тут "нема" зупинки в цього поїзда". Більше того, машиністи навіть не об"явили на скільки часу буде затримка і чому не їде поїзд. На питання "коли поїдемо?" - відповідали "вже зараз, пару хвилин". Тих "пару" хвилин тягнулися ще, як мінімум 40-45хв. Як виявилося пізніше, трохи дальше по колії "замерзла стрілка" (і то при, всього-навсього, 14 градусах морозу!!! А що буде при 20 і менше???) і стояли всі поїзди (і пасажирські і товарні). Коротче кажучи, під натиском і зі страшними скандалами двері-таки відкрили, через, майже, годину часу простою. Я добирався "попутками", але на зустріч, звичайно ж, не встиг, через що втратив досить велику суму грошей (не кажучи вже про повагу колег і партнерів) :sad: І таких як я було, напевне, чоловік з 200-300 (їхали студенти, люди на роботу і т.п.). Запитання, чи можна пред"явити претензії до "Укразалізниці" за завдані збитки? Мова не йде про 10 грн. за квиток, а за втрачені, внаслідок цього гроші та нерви, так як запізнився не тільки я, а багато людей, що їхали на свої роботи, а всім відомо, що приватники штрафують, навіть за 5-хвилинні запізнення, я не кажу вже про людей, які не поїхали до Москви чи Києва через те, що запізнилася дана електричка :sad:
    п.с.: До слова, точно знаю, що в Японії при запізненні, пасажирам повертають вартість квитка (там запізненням вважається затримка поїзду до станції прибуття на 10 хв. і більше).
    Дякую!
     
  14. Nevermind

    Nevermind Просто персона

    Ситуація неприємна, але це по суті був погодний форс-мажор. Сотні людей щодня застряє в пробках у власних машинах і маршрутках, а при поганій погоді, ожеледь і сильному снігопаді пробки розтягуються на кілометри. Хто винен у тому, що вони запізняться на зустрічі або на роботу?
    Ви мали пояснити Вашим контрагентам, що Ви запізнилися через непередбачену ситуацію.
    А з Укрзалізниці нічого не візьмеш, на жаль... :uknown:
     
  15. dujmovochka

    dujmovochka New Member

    Може хтось знає як знятися з центру зайнятості?
    Я стою на біржі 4 місяці, самостійно знайшла роботу, а спеціаліст говорить що тільки по скеруванню можна знятись:sad:
     
  16. llb

    llb Member


    так мати ж не стала психічно хворою давно. в неї виникли роздади після мікроінсультів. заповіт написано за пару місяців до того як вона почала блудити.і лише цього місяця поклали в соматичне відділення.

    на підставі цтого можна порушувати справу про визнання недйсності заповіту ?
     
  17. Nevermind

    Nevermind Просто персона

    Заповіт було оформлено у нотаріуса? Нотаріус, коли оформляв заповіт, повинен бути звернути увагу на те, наскільки мати відповідає за свої дії.

    Треба проводити судово-психіатричну експертизу, щоб дізнатися, наскільки вона була при здоровому глузді в момент складання заповіту. Через суд.

     
  18. llb

    llb Member



    нотаріус годину опитувала чи при здоровому глузді людина.

    а як тепер через суд можна доказати була мати при здоровому глузді чи ні ???
     
  19. Nevermind

    Nevermind Просто персона

    ІМХО, шанси того, що суд після судово-психіатричної експерізи визнає, що мати була недієздатна в момент підписання заповіту, малі.
     
  20. WestUkraine

    WestUkraine Well-Known Member

    Доброго дня ! Підкажіть , будь-ласка, якогось юриста у Львові по польському праву ! Дякую.
     
а де твій аватар? :)