Який газовий котел вибрати

Тема у розділі 'Будівництво, ремонт, нерухомість і господарка', створена користувачем bonifacuu, 18 січ 2011.

Спонсор розділу - Енциклопедія новобудов: Енциклопедія новобудов
  1. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Ви не мій тато, щоб мої гріхи рахувати.

    Любите сперечатись?

    Написав я, що у мене комин не проходить через стрих, а до самого даху є в теплі - в кімнатній температурі. Так є вже років 10. Жодного разу комин не ремонтував, жодних гільз не ставив. Який вам ще досвіт потрібен?
    А майстер, що робив мені ото все казав, що якщо комин утеплити, наприклад мінватою, то ефект буде аналогічний, як у моєму випадку. Комин не постраждає від котлів. Напевно через те, що не промерзне.
     
  2. maldini

    maldini New Member

    Особисто я б радив Арістон UNO, та його зараз дуже важко знайти. Говорю як людина, яка більше 5 років працює з котлами. В нього реально немає недоліків, тому його зняли з виробництва!

    ---------- Додано в 19:28 ---------- Попередній допис був написаний в 19:26 ----------

    А якщо обирати між Вісманом і Вайлантом, то однозначно перший, бо другий - то тільки бренд лишився((((( і за вуха ще 100 лишніх вічнозелених треба віддати)))
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. palmir

    palmir Well-Known Member

    tato Мих - Стосовно руйнування коминів, гільзування, утеплення. Правда посередині. Проблема в конденсаті. Рішення:
    Або позбутись конденсату
    1.За певних умов вистачає утеплити комин, якщо температура стінок буде більшою за точку роси вихідних газів, конденсат утворюватись не буде (точка роси— температура, при якій повітря досягає стану насиченості при даному вмісті водяної пари. при нижчій температурі в повірті утворюється туман, а на стінках конденсат). Хоча самісінька верхівка всерівно з часом буде розвалюватись, що видно і на старих коминах.
    2.Збільшити температуру вихідних газів - що є при пічному опалюванні, або старих котлах, де КПД було меншим, а температура вихідних газів більшою.

    Або гільзувати - і не відкладати. бо жовті плями це квіточки, а ягідки будуть коли піде руйнація.

    ---------- Додано в 13:26 ---------- Попередній допис був написаний в 13:19 ----------

    Стосовно нових котлів. Цікаво на скільки відрізняється КПД сучасних котлів? думаю не сильно. Тому при виборі, більше потрібно дивитись в сторону якості (довговічності).
    Поставити лише котел не достатньо. якщо стара система (труби, батареї забиті) - вони не зможуть віддати забране котлом тепло. І змісту замінити лише котел мало.
    Наступне на черзі утеплення (ні, воно навіть перше в черзі). Навіть якщо у вас ситема супер-пупер, а на утеплення помешкання ви не звернули увагу, то ваші старання будуть марними.
    На мою думку тре починати з утеплення. Але це вже інша тема))
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. tashyk

    tashyk Well-Known Member

    Ми поставили Vismann vitogas 100 двухконтурний. Запевняли нас всі що нема з ними проблем, але попрацював він у нас в перший сезон а з осені наступного, навіть місяця не витримав - згоріла плата управління.
    Сервісники зїхали що не було заземлення, стабілізатор ставили самі - ремонт обійшовся в кілька тисяч грн- ось така халепа...
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    А стабілізатор був?
     
  6. tashyk

    tashyk Well-Known Member

    Так, був стабалізатор. При установці котла самі установщики одразу і поставили. Але коли котел перестав працювати причепилися до контура заземлення...
     
  7. Picasso

    Picasso Німий фільозоф :)

    Миху, трохи тойго, Ваш майстер прибрехав, а цитування того майстра тут може людей навести на хибну думку і створити проблем.
    Це говорить лиш про те, що налаштування Вашого котла до того місця, на яке чоловіки повертають очі коли поряд проходить дівчина в джинсах в обтяжку (ой закрутив же, а хотів просто сказати - до дупи)

    Ой візьметься, ой візьметься... Якщо правильно налаштувати систему і відрегулювати котел, то так візьметься, що прийдеться за голову триматись і мізинцем шкрябати потилицю
    Задумався. НЕ знаю чи правильно зроблю, але...
    Чи не секрет яка фірма монтувала, чи то були напів-шабашники? (щоб інші знали з ким не мати справ)
    Чи можна виставити тим монтажникам притензію в даному часі і забрати з них гроші?
    Якщо так, то вкажіть виробника і марку стабілізатора.
    Поясню чому. То що там заземлення привело до поломки дуже мала імовірність. Це в тому випадку якщо сусід кинув фазу на газову трубу. Але є стабілізатори, які некоректно читають синусоїду і пропускають скачки, смертельні для плат керування. Я припускаю, що так і було. Якщо зможемо доказати, що Ваш стабілізатор саме з таких, ну то злинювати монтажники можуть лише що самі не знали того. Але то ж вони монтували, і вони стабілізатор поставили?! Та й не зовсім зрозуміло, вони ж бачили, що підключають без заземлення. Чому спохватилися лише коли згоріла плата?
     
  8. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Та яка різниця як то назвати? Комину 10 років і 10 років стоїть котел, з початку Беретта, а тепер Вісман... І крім страшилок нічого не бачу.

    ---------- Додано в 14:33 ---------- Попередній допис був написаний в 14:32 ----------

    А як ви його регулюєте?
     
  9. Picasso

    Picasso Німий фільозоф :)

    Різниця лиш в тому, що хтось купив файний котел, щоб економити газ, а викидає лишні 15-20% в трубу.
    О! А я за 15 років надивився. І на плями (з'являються уже навіть через два роки) від конденсату поверхом вище (там де не мало би бути, бо то ж житлова кімната, і температура там 20С :) ) і на обсипані комини.

    На газовому клапані є регулятор (а якщо котел запалюється від "свічки" то два регулятори), яким має регулюватись швидкість/тиск на пальнику газу. Плюс на інжекційних пальниках мають бути шайби для регулювання швидкості підмішування повітря. Далі по температурі в комині, і по димному числу виставляється котел на ККД. До кожного газового котла має бути вказано, на який тиск і для якого рівня над морем (це на всяк випадок, якщо хтось надумає ставити в горах) він налаштований на заводі. І я ніколи не повірю, ні з досвіду, ні навіть з теорії, що газовий котел, який має 81% ККД і більше не буде давати конденсату.
    Навіть не знаю чим пояснюється Ваш приклад. Це або дуже добротна цегла на цементному розчині і тому ще не зовсім обсипалась, або котел має настільки низький ККД, що встигає не лише не утворити конденсату під час роботи а й швидко випарувати той конденсат, що утворився під час перших хвилин пуску і прогріву комина.
     
  10. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Прийдеться мені вас запросити до себе на каву. Якщо я вам нічого не доведу, то може чогось навчуся, а враз у мене ккд низьке?
     
  11. Bittle

    Bittle Well-Known Member

    Hermann Eura, вже 5 років працює...
     
  12. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Думаю, ліценційований фахівець, який не знає що саме він робить, не вартий уваги...
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. randylv

    randylv Well-Known Member

    Як виявляється важко жити. Мені як споживачу котрий не рахує ККД, а цінує просто комфорт, "шабашники" поставили двофункційний якийсь "Immergaz" електронний, через що спочатку був незадоволений + стабілізатор, бо австрійський будинок, де (0) взагалі немає.
    Гільзувати примусив ЖЕК. Все обійшлося недорого, бо не магнат, а як усі...
    Після цього вже років 7 є одна проблема: не забути перемкнути на зимовий-літній режим...
    А до тріскотіння запалу чияк там науково правильно звиклося за місяць максимум...
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Vandamovna

    Vandamovna New Member

    У нас поставили Vismann і ніби все ок, ттт:) Димохід гільзували, стабілізатор та газоаналізатор підключили. Без гільзування, до речі, Львівгаз котел тепер приймати не хоче.
     
    • Подобається Подобається x 2
  15. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Як вибирати котел?

    Як прорахувати потужність (чи як це правильно називається)?

    Потрібно котел опалення (два поверхи) плюс тепла вода (кухня, дві ванни). Житлова площа сса 160 кв.м.
     
  16. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Я ще впритул не займався цим питанням, але деякі думки маю. Це суто мої думки і ні на що не претендують.
    1. Перевага двоконтурного котла над одноконтурним тільки в компактності.
    2. Двоконтурні котли набагато дорожчі за одноконтурний + колонка.
    3. В двоконтурному котлі в якості робочого тіла використовується вода. А вода має солі, що спричиняє вихід із ладу елементів котла. Навпроти, одноконтурний котел із системою можна заповнити спеціальною рідиною, яка запобігатиме утворенню накипів, збільшенню опору рідини, не замерзатиме взимку, при необхідності вимкнення...
    4. У випадку несправності хоч щось лишиться. Або тепло з холодною водою з крану, або холодно, але з гарячим душем...
    Газова колонка тепер взагалі не розкіш. Від сотні баксів...
    Якось так...

    ---------- Додано в 20:06 ---------- Попередній допис був написаний в 20:04 ----------

    Кажуть 10 кв.м = 1 квт потужності. Але я не впевнений. Краще більше, аніж менше...
     
    • Подобається Подобається x 2
  17. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Єдине, що зрозуміла. :)

    Двоконтурний, одноконтурний... :sad:
    Байдуже. Під будинком напівпідвал, в якому планується зробити котельню, пральню, сушарню ітд.
     
  18. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Двоконтурний - два в одному: і опралення і тепла вода в крані.
    Одноконтурний - тільки опалення.
    Газова колонка - без роз'яснень.
     
  19. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Значить, нам треба двоконтурний. Але я, коли буду вибирати котел, можу просто сказати, що мені потрібний опалення плюс споживання, так?

    І відповідно до вказаних вимог нам бажано купувати котел з потужністю від 16 квт, так?

    Відчуваю себе блондинкою. )
     
  20. KARABIN

    KARABIN ukropenFuhrer

а де твій аватар? :)