Який газовий котел вибрати

Тема у розділі 'Будівництво, ремонт, нерухомість і господарка', створена користувачем bonifacuu, 18 січ 2011.

Спонсор розділу - Енциклопедія новобудов: Енциклопедія новобудов
  1. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    гільзування тре робити тоді, коли димохід йде через стрих, у мене нема стриху, тому я не ставив.
     
  2. gvorn

    gvorn Well-Known Member

    В мене стрих є, але я живу на першому поверсі, а будинок 4-и поверховий, старий австрійський, кожен поверх більше 4 метрів плюс перекриття, більше 15 метрів набереться. Дорогувато виходить. А крім того ще все робивати доведеться, у мене там зашито у плитку і гіпсокартон
     
  3. adviser

    adviser Well-Known Member

    Панове, почну з останніх повідомлень.
    - гільзувати димохід потрібно, бо від спалення газу виділяються їдкі речовини, які і роз’їдають димохід. Від дров такого немає. Котел вмикається, в залеж-ті від темпер-ри 5 раз в год.і більше.
    -
    - Молекули води заряджаються проходячи через мідь та розряжаються, проходячи через алюміній. Утворюються раковинки всередині, які ззовні невидимі. Колишні алюмін. рад-ри товстіші, тому довше витримують таке використання.
    З міддю потрібно ставити металеві (наприклад Stelrad, середні по якості та ціні) або Біметалічні (зверху алюміній, а в середині метал (але вони дорогі)
    - Що стосується котлів Vaillant, то вони випускаються виключно в Німеччині!!! Але ті, що адаптовані для експлуатації в України, не бояться зниження тиску газу в магістралі до 13 мбар.:good: При офіційних розмитненях вони виходять на 200 $ дорожчі за котли Vaillant , що зроблені для Польщі (20 мбар). Та з Польщі без гарантії!!!
    В мене державна ліцензія АВ №307078, я за гарантію грошей не беру, бо нам за це плотить фірма Vaillant. А от ті, хто за це дире гроші порушують угоди та розводять людей.
    Вживані брати не раджу, ризик.
    - При встановленні котлів (будь яких ) обов’язкове заземлення та стабілізатор.
    - Обов’язковий фільтр для води на вхід при докачці та по звороті під котлом в системі опалення.
    - !!! Обов’язково розрахувати діаметр труб та потужність радіаторів, згідно тепловтрати приміщення. Завеликі радіатори - це лишні витрати, а при малих часте вмикання котла, більша температура води в системі, накип і т.д.
    Ми встановлюємо індивідуальне опалення по всій Львівській області. Найгірше - це переробляти після горе - майстрів.:pardon:
     
  4. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Не згоден. Спалений газ цеглу не розїдає.

    У мене, в старому помешкані стоять пєци ну років 50. Ніхто ніяких гільз не ставив і не чув про це.

    Гільзи виникли разом з котлами і тільки.

    ---------- Додано в 02:25 ---------- Попередній допис був написаний в 02:21 ----------

    Теорія зрозуміла. А на практиці як довго живуть алюмініві батареї?

    Бо мої вже 10 років і нічо.

    ---------- Додано в 02:27 ---------- Попередній допис був написаний в 02:25 ----------

    уточню: без офіційної гарантії, а реально вони мають гарантію 1 рік по-моєму.

    ---------- Додано в 02:31 ---------- Попередній допис був написаний в 02:27 ----------

    що таке завеликі радіатори? вище підвіконника?:)
     
  5. bonifacuu

    bonifacuu Member

    Ви працюєте тільки з Valiant чи також з Vismann.якщо так то підкажіть які надійніші і потребують менше сервісу
    тобто в польщі не варто брати котла?незважаючи на ціну і повернення VAT 23%
     
  6. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    димохід валиться тільки там, де температура така ж, як на дворі. Отже дивіться у чому секрет. якщо димохід проходить через опалювальні приміщення, то йому ніц не буде. Потерпає лише та частина димогоду, яка є на стриху, бо там холодно.

    У мене є один майстер, який зробив наступне. Він взяв і утеплив димохід пінопластом ззовні і все! Ніяких гільз і димохід не валиться і нічого його не розїдає.
     
  7. tato

    tato тато завжди правий!

    Зовсім не згоден,потерпає весь димохід,бо тече конденсат.Зверху до низу!
    І може так текти,що в якійсь з кімнат з"явиться пляма на стіні,і ви спочатку не будете знати звідки вона взялась.Колись,саме така пляма, заставила мене загільзуватися,а знизу ще й вивід зробити в каналізацію.

    Утеплення допоможе,але не надовго.Тим хто сумнівається,варто просто придивитись на димоходи.Там де є гільзувння з комена виходять над дашком труби.Ось і порівняйте комена там де ці труби є і нема.
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    вже 10 років у мене димохід... жодних плям і проблем... ждьомс...:)

    ---------- Додано в 00:31 ---------- Попередній допис був написаний в 00:30 ----------

    то неопалювальна частина димоходу.
     
  9. tato

    tato тато завжди правий!

    Ви пропонуєте тільки утеплити.Від цього димохід над дахом не буде тримати температуру + 22)
    Якщо ж дати гільзування тільки на неопалювальну частину,конденсат потече і дотече до кінця труби а далі по цеглі.

    Зрештою,боятися чи не боятись "плями", персональна справа кожного.
    Гільзуванням коменів не займаюсь,а сам особисто був колись неприємно вражений потребою це робити,а надто вартістю цієї справи.
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. FourA

    FourA Дуже важлива персона

    Именно по этой причине 4 года назад я поставил отечественный котёл "Росс", made in Харьков. Правда, его внутренний теплообменник, или как он там называется, импортный, итальянский, чугунный. Рядом с котлом установил "ресивер" - кажется его так называют - насос, параллельно которому подключен шариковый клапан. Если вдруг пропадает электричество, насос перестаёт гнать воду по системе, но шарик в клапане перекатывается под напором нагретой воды, и она начинает идти самотёком, как в старых системах отопления, где не было насосов - за счёт разности плотности горячей и холодной воды горячая поднимается вверх и циркуляция воды в системе продолжается. Основной недостаток импортных котлов, при всей их экономичности, эффективности - это их энергозависимость - без электричества они не работают, хотя газ есть. И ещё - этот котёл мало чувствителен к качеству воды - работает без водяного фильтра. Я купил одноконтурный котёл, а для купания установил отдельную газовую колонку с принудительной электровытяжкой. А на случай, если не будет и газа, оставил старую добрую печь, сделанную своими руками, в которую встроен самодельный котёл. Отключат, не дай Бог, нам газ - открываю один вентиль, перекрываю другой, разжигаю печь и - вперёд! Запас угля месяца на 2 остался, не замёрзнем!
     
  11. gvorn

    gvorn Well-Known Member

    Якщо є будинок, то можна то все залишати, піч, котел, колонку. В мене ж місця не має на то. Довелося піч і п"єци знести. Котел і воду гріє. Недавно купив гелевий акумулятор на 12 В з перетворювачем фірми Luxeon, підключив до нього котел. В тестовому режимі витримав мені більше 10-и годин. В принципі це більш як достатньо. Подивимося, як він дальше в експлуатації буде себе поводити. Наразі недолік - у перетворювачі періодично включається вентилятор і досить сильно шумить
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Я нічого не пропоную. Просто мені розповів про це майстер, який інколи тим займається.
     
  13. adviser

    adviser Well-Known Member

    Якщо тиск газу великий , і ніколи не падає нижче 13 млБар (наприклад в селі ), де до котла підходить 3/4 труба - то можна ризикнути купити в Польщі. Що до гарантії, то це як спортлото - буває, що й повезе. Це ж залізо. Тому ми з ними (Вайлант офіційний) співпрацюємо, що добре налагоджена система сервісу.:good:
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    А Сихів - то село?


    У мене майже всі сусіди купляли на базарах і ніразу не мали проблем з тиском.
     
  15. adviser

    adviser Well-Known Member

    При будівництві димоходу крім технічних умов враховуються природні особливості розташування будівництва , а також те , що нове покоління опалювальних котлів забезпечує незаперечно високе К.П.Д. 75-90 % і більше , за рахунок пониження температури виходу продуктів згоряння. Низька тим -ра газів на виході з котла (менше 160 ? C ) приводить до утворення конденсату в димоході , що загрожує руйнуванням останнього , якщо не вжити заходів для його гідроізоляції (при згоранні 1м ? газу утворюється до 1,7 літри води).
    Цегляна або азбестоцементна труба , вбирає в себе вологу , і не витримує довго в таких умовах , а так само не може швидко нагріватися , що призводить до утворення конденсату димових газів на її стінках. У такому випадку пара конденсується і створює агресивно кислий конденсат , який у швидкому темпі руйнує старий димар , який може просто впасти на сусідський «Мерседес »:cry:
    P.S.
    Найгірше те, що через мікрощілини, які утворяться згодом буде проникати відпрацьований газ в кімнату. Ге!?
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    В кімнаті +20 С, а відповідно і комина не менше.

    Питання: звідки візьметься той конденсат?
     
  17. adviser

    adviser Well-Known Member

    Якщо на 13 млБар він адаптований то все буде О-кей. Я лише констатую вам факти з нашої практики. До питань газу потрібно підходити в першу чергу з міркувань безпеки та гарантії на виріб. Доводилось і на аварійні виклики приїзджати, де був газ підведений шлангом від пралки (власник мав 10 років стажу слюсара в ЖКГ .В тім то й річ, що зараз всі , ніби, майстри.
    Є для цього ДСТУ (ДЕРЖАВНІ СТАНДАРТИ УКРАЇНИ). Життя потрібно цінити, якщо хтось не цінить своє, то ще є діти та сусіди. Не варто їх травити агресивними кислотами , що попадають через мікротріщини в димарях чи наражати на небезпеку вибуху газу, в результаті роботи аматора.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Креативно Креативно x 1
  18. tato

    tato тато завжди правий!

    У такому випадку може майстру і писати на цю тему....

    Мене трохи дивує,як можна щось радити,коли сам цього не "пройшов".
    ....І тут виринає майстер "спасатель" .....
     
  19. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Читайте уважно, менше дивуватиметесь.
     
  20. tato

    tato тато завжди правий!

    Так і зробив ,ще перед тим дописом
    Гріх такий за вами не тільки у цій темі
     
    • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)