Як зручніше читати

Тема у розділі 'Книгарня', створена користувачем yasam, 3 бер 2012.

  1. Rebbit

    Rebbit Well-Known Member

    Значится тако...
    Єжелі то є якийсь довідник мені для роботи то він має бути електронний. В ідеалі онлайн, індексуватися гугльом і мати внутрішній пошук і зручний деревовидний зміст і пошук по тегах.

    Єжелі то є якась художня книжка то я її з монітора читати не хочу і не буду, а купувати ебук рідер вважаю дуже дорогим задоволенням тим паче зважаючи на то шо він може поламатися чи його можуть поцупити.
    Тож художню книжку можу інколи купити бо вона в гарній палітурці і приємно виглядає і на дотик приємна і я від того отримую задоволення.
    З іншого боку якшо ерідери стануть дешевими то залюбки собі таке придбаю, але ліпші книги захочеться купити всерівно навіть після того як прочитав з ерідера.

    А про ліси хай ліпше думають бюрократи які розвели купу довідок і паперової документації.
    Наші держустанови і приватні так само здруковують таку кількість високоякісного паперу шо аж страшно.
    Крім того повірте мені шо не на папір ідуть ліси, а на продаж, на деревяні дачі, на меблі :)

    Якшо то є якась книга яка мені треба для розвитку (ясно шо то мусить бути шось описове, ане довідник) то я люблю друкнути собі її на свому принтері і в ході читання робити позначки кольоровим маркером. В залежності від значущості інформації я можу друкувати або з двох сторін нового паперу, або ж на своїх ксероксах з політеху яких в мене ше ой як багато.
    Такі роздруківки я можу брати з собою в потяг. Вони не важкі і не страшно забруднити чи загубити.

    ---------- Додано в 20:41 ---------- Попередній допис був написаний в 20:34 ----------

    Ну опять таки - онлайн книгу не читаю не дуже розумію нашо воно треба. Хіба аби стягувати плату за читання - бачив такі сервіси.
    Шоб читати інфу онлайн то ж скільки всього треба мати: якийсь пристрій з дисплеєм, зєднання з тирнетом, електроенергію чи хоча би акумулятор. Ну ок зараз є електронні чорнила які не їдять багато енергії, але бути привязаним до інтернету то глупство.
    Десктопна книга хороша тим шо вона в тебе вже є і ти не залежиш від хостера, інтернет провайдера, ДНС сервера і т.п. Її можна завше відкрити на компутері і шось в ній пошукати, або ж друкнути 20-40 сторінок і піти читати до лісу чи в парк. Єжелі то шось із області РТФ чи ДОК то ше і переформатувати можна шоб менше паперу зайняло.
     
    • Подобається Подобається x 2
  2. yasam

    yasam Well-Known Member

    ну як говорив закордоном то не проблема.

    1200грн, як середній телефон


    отам дійсно мокулатури не бракує
     
  3. Кохана

    Кохана LuBimaya

    Я люблю друковані книжки. І всі мої методички, посібники і підручники теж маю тільки в друкованому варіанті. Для мене так зручніше.
    А ось мій чоловік надає перевагу електронній книзі. Читає художню літературу і задоволений.
    То ж на вкус і цвєт, як то кажуть...
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. statusquo

    statusquo Member

    От скоро іспити здавати буду.
    Гуглив, і надибав сайт зі шпаргалками.
    Дуже схоже на Вашу
    Книги, не книги, але для мене саме те, що потрібно.
    Навіть реклами там немає, поки що :)
    хоча скоріш за все скоро з’явиться.
     
  5. kozhuk

    kozhuk New Member

    Я теж читаю книги друковані. Якось і в дорогу зручніше мені брати таку книгу, і якось затишніше. А взагалі, напевне, це просто стереотип, що склався ще з дитинства, а потім - в юності, були такі компи, що з поганим зором багато не почитаєш.
    Стосовно книги як арт-обєкту, то я вже зачіпала трохи цю тему, пишучи про книжки для дітей. Моя думка така, що надмір естетики позбавляє їх (дітей) можливості розвивати власну фантазію, зміщує фокус сприйняття. Стосовно таких експериментів для дорослої літератури, то вважаю їх доречними "вузькопрофільно". Наприклад, як подарунковий варіант, якщо Ви знаєте, що людина захоплюється творчістю М. Гоголя - "гранівські" "Петербургские повести" саме те, що треба. Якщо ж цей твір потрібно прочитати комусь в рамках шкільної програми, то особливості оформлення можуть відволікати від змісту.
     
    • Подобається Подобається x 4
  6. Faradey

    Faradey Active Member

    пару моїх думок з того приводу:
    1) ціна електронної книги - менша ніж ціна книжок які на ній читається (звісно за умови що електронна книга для читання книг а не понтів).
    -приклад 1: мамі подарував ел книгу тому що у неї на кишенькові детективи уже місця невистачало. думаєте 5 поличнок детективів коштує менше ніж книга?
    -приклад 2, зібрати всі тома Макса Фрая колись мені обійшлося в дві мої зарплати.
    у моєму житті таких прикладів багато
    1.1 що до винагороди письменникам, я також купував електронні книжки коли хотів прочитати вже і негайно. проте не вважаю розумним те що в більшості наших магазинів електронна версія книги коштує не набагато менше паперової.
    2) Електронна книжка - це не планшет. на неї можна загнати всю бібліотеку, поїхати в сахару. в нормальних умовах місяць читання. батарейка тратиться тільки на перемальовку сторінки. далі можна батарею витягнути і картинка залишається. на моїй старій розбитій книжці картинка без батареї уже другий рік.
    між іншим, чомусь стара читалка від батареї нокійовської жила довше ніж нова соні.
    3) подумайте про дерева. так, книжки це класно. це солідно. це у нас дома теж є бібліотека доволі велика. але ж погодьтеся, не в папері сенс. а в змісті.
    4) я дуже надіюся що поки моя доня доросте до школи, там будуть тільки електронні книжки. мені погано коли бачу діток з рюкзаками більшими за дітей. це не вкладається в голові.
    5) з власного досвіду, в електронний варіант не йдуть дитячі книжки. дитина повинна читати на папері. їй так цікавіше. проблемно з журналами, навіть на 10" планшеті журнал читати незручно.

    сайти орієнтовані для читання з планшетів і смартфонів є. гугл в цьому проводить активну діяльність. є така річ Google Currents. мабуть найближче до ідеї yasam. але це більше до журналу підходить. і нажаль наші сайти в кращому випадку мають rss, принаймні не знайшов.
    а от для читання книжок і зручного доступу до біблітотек є така штука як каталоги opds. в більшості читалок на смартах і планшетах є розділ онлайн бібліотека. уже біля року як підключив собі http://flibusta.net/opds до fbreader і можу в любий момент погортати з телефону весь каталог бібліотеки.

    сидячи з телефоном за чашкою кави я вибираю книжку і чита її. якщо не сподобається, тут же "піду" в бібліотеку і візьму іншу.

    мені здається що це саме ці можливості слід вважати найбільшим досягненням людства в 21 віці.
     
    • Подобається Подобається x 3
  7. Ука

    Ука сова на посаді жайворонка

    +100
    Однак, моя старша має кіндл, але в школу ходить з книжками. Боюся, щоб не спіонерили під час якоїсь фізкультури
    залежить від віку дитини :)
    Дарці подарували кіндлю на 11 років. З міркувань п.1, після того, як на черговому форумі я залишила суму на півтори читалки, з них більшість - для малої.
    Недолік - не завжди електронні книжки якісно відредаговані після оцифровки. Помітно це не відразу, а моя книгогризка замість попросити пошукати іншу версію, так і читає, подумки виправляючи неправильно розпізнаний текст.
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. mrochkizm

    mrochkizm Безсмертне поні Команда форуму

    Я тепер повністю перейшла на електронні книги. Деколи, в моменти ностальгії, беру до рук паперове видання - все таки запах, перегортання сторінок, вага книги у руці...
    Але з електронками мені зручніше. Можна закинути в сумку добрячу бібліотеку :) Плюс підсвітка рятує, якщо випадає читати в умовах поганого освітлення (наприклад, в поїзді вночі).

    Не люблю читати книги з компа. Як і журнали та газети. Деколи видруковую певні тексти на принтері і так читаю.
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. yasam

    yasam Well-Known Member

    Який у вас дівайс?
     
  10. mrochkizm

    mrochkizm Безсмертне поні Команда форуму

    Наразі читаю просто з смарта, прога ФБРідер, є підсвітка, налаштування яскравості і все таке. Скоро буде Kindle Paperwhite, там є теж підсвітка.
    В чоловікової мами брала Kindle 3 (Kindle Keyboard), то якраз підсвітки в ньому бракує.
     
  11. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    А я скачав кулрідер.
    Чось мені він файніший....
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. mrochkizm

    mrochkizm Безсмертне поні Команда форуму

    Скажу хлопові, хай поставить ще й цю прогу, спробую, відпишуся про враження.
     
  13. ovod

    ovod Well-Known Member

    мені фбрідер найбільше сподобався....
     
    • Подобається Подобається x 2
  14. Іспанка

    Іспанка Чарівна білка:) Команда форуму

    Я зі смарта пробувала із підсвіткою читати - в мене очі вилазять :sad: Все - таки класичний рідер на e-ink без підсвітки - максимально комфортний варіант для людей із хворими очима.

    Плюсую. Кулрідер на моїй Азбуці трохи тормозив.
     
  15. yasam

    yasam Well-Known Member

    Там підсвітка позаду матриці, чи з боків?

    ---------- Додано в 19:00 ---------- Попередній допис був написаний в 18:57 ----------

    Будете брати зі Special Offers, чи без?
     
  16. mrochkizm

    mrochkizm Безсмертне поні Команда форуму

    Позаду матриці, то ж телефонна підсвітка йде по суті, а в самому ФБРідері ще купа налаштувань є, наприклад, нічний режим, регулювання яскравості і т.д.
    З нетерпінням читаю вже читалку, бо там підсвітка, яка йде не на очі, а суто на екран (грубо кажучи).

    Без, бо не хочу реклами.
     
  17. Goldstein

    Goldstein Егоїстка

    Я була ярим противником електронних книг, поки не придбала собі. Тепер уявити собі не можу життя без неї. Стільки вже прочитано, я би ніколи не прочитала таку кількість в паперовому вигляді. Бо це ж треба йти в магазин, шукати і т.д. і мати при тому фінансову можливість. А тут пару рухів мишкою і книжка в тебе в руках.
    Але я проти читання з ком'ютера, планшета і телефону, садиться зір.
     
  18. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Member

    Мені подобається читати реальну книгу, перегортати сторінки. Подобається мати свою міні бібліотеку, особливо з класичної художньої літератури. Звичайно треба мати фінансову можливість придбати гарне видання. Простіше і дешевше прочитати в електронному вигляді. Тож поєдную.
     
а де твій аватар? :)