Як Ви ставитесь до смертної кари?

Тема у розділі 'Ти маєш право...', створена користувачем dArt, 7 сер 2007.

  1. Locke

    Locke невиправний реаліст

    З одної сторони - "ЗА", з іншої:
    Хоча, якщо створити довічно ув'язненому такі умови перебування, що його подальше життя було б страшніше смертної кари і він сам просив би страти - тоді смертної кари не потрібно. Але ж у нас (та й не тільки у нас, а в багатьох країнах) є так звані правозахисники, які дбають, щоби в довічно ув'язнених маньяків і убивць був необхідний раціон харчування, телевізор, прогулянки на свіжому повітрі і т.д. Часом такі в'язні мають умови життя співмірні з умовами життя значної категорії людей на волі.
    Щоб не бути голослівним - скажу те, що бачив на власні очі. Під час кризи початку дев'яностих мені довелося побувати в відрядженні (там було виробництво меблів) в славнозвісній львівській "тридцятці" (Хто не львівянин і не знає що це - то колонія строгого режиму №30, де сидять рецидивісти і вбивці). Я попросив персонал влаштувати мені екскурсію по зоні. Так от умови проживання і харчування там були кращі, ніж в багатьохі львівян на той час. Чисті охайні казарми на 20 осіб з двоярусними ліжками - як у військових частинах. В їдальні на обід зекам давали борщ з куском м'яса, макарони з жареною рибою, салат з капусти, білий хліб, компот із сухофруктів. Повірте, в цей час я далеко не кожен день міг дозволити собі такий обід. Працювали зеки на виробництві меблів, так як працюють звичайні люди на волі. Тільки з тою різницею, що ми часто не сміємо на роботі відкрити рота до начальства, якщо у нас неналежні умови праці, а в них все просто - щось не по нормі - бунт, не дали належних харчів - в зоні починається "кіпіж", голодовки, акти непокори. І адміністрація тюрми (на відміну від нашої адміністрації на роботі) старається не допускати до цього. Хто має там гроші і зв'язки - має цигарки, горілку, добру їжу. Одне, що страшно - відчувається дух неволі, понурі сіро-зелені стіни, вартові на вишках, колючий дріт.
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. TSOrest

    TSOrest Member

    Не можна виставляти такі критичні висновки як смертна кара, якщо є хо найменша можливість того що людина може бути невинною.
    Ці висновки подають судді,які теж як на диво є людьми.... :)
    А людям властиво помилятись!
    НІ , я проти смертної кари!
     
    • Подобається Подобається x 5
  3. TSOrest

    TSOrest Member

    Locke подав мені контрастну думку...
    Взагалі-то я думаю що наша держава не в змозі довічно утроимувати "великих" злочинців, що мало б змінити мою думку!
    Але чомусь не міняє!

    Хммм!!! Це проблема держави, і я залишаюсь ПРОТИ!
     
    • Подобається Подобається x 3
  4. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Проте в США є довiчне ув'язнення, є строки на 90 рокiв, 75 рокiв у 23годинному запертi в одиночнiй камерi, без вiкон, без малiйшого спiлкування iтд... а не 10, 15, 25... за вбивства, та ще й з можливостями дати хабаря i взагалi нiчого не вiдсидiти.
     
    • Подобається Подобається x 4
  5. Максим

    Максим Well-Known Member

    Згідно закону, злочинця карають позбавленням волі, а не голодом, тортурами і т.п. А наведений Вами приклад ілюструє не якийсь надзвичайний добробут в'язнів, але біду тих людей на волі. Так само не можна було б порівнювати умови життя в'язня в Голландії, Швейцарії, Норвегії тощо з умовами життя пересічного українця, нехай і вільного.
     
    • Подобається Подобається x 2
  6. Чупага

    Чупага Well-Known Member

    Спробую пояснити з утилітарного прагматичного зору навіщо нормальні умови в місцях заключенія.Не дай Боже Ви порушили новий закон(через незнання) і дали вам термін рік або два.
    Нормальний у моєму розумінні тип знищить всіх свідків та докази откорумпірует всі можливі органи, аби не сісти у в'язницю старого взору.В новой з телевізором і курсами підвищення кваліфікації відсидить спокійно відпочине від життя.
    Я так зроблю продам все рухоме нерухоме ,може гвинтівку залишу на всяк випадок, аби тільки не потрапити у місця позбавлення невинності.
     
    • Подобається Подобається x 3
  7. NIK

    NIK Well-Known Member

    Однозначно згодний. Як кажуть від суми та тюрми не зарікайся:cry:
     
    • Подобається Подобається x 3
  8. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Правильно!
    Кгм...:mocking:
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. D.M.

    D.M. Well-Known Member

    Що ж Ви цим аргументуєте? В Україні теж є довічне ув'язнення. У США теж за вбивство може бути 10-25 років; дивлячись які обставини, а, крім того, часто буває дострокове звільнення. Можливість дати хабаря однаково стосується і ув'язнення, і смертної кари.
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Я не аргументую тут нiчого, доречi. Я констатую факт того що навiть якщо у певному штатi сказували смертну кару то не значить що скасували жорстокi мiри покарання до вбивць особливо за тяжкi вбивства. 10-25 рокiв за перший ступiнь вбивства хiба що в казочцi про попелюшку в США є, особливо за серiйнi вбивства, чи з мотивацiєю. У мене склалось враження що тема саме стосується таких злочинiв за якi Б треба було дати вищу мiру покарання, а не вкрав/втяв/продав/копнув в дупу...Такi речi навiть не варто обговорювати. В США є 52 штати! Значить 37 ще мають смертну кару. Якби смертна кара не була така страшна то адвокати б не робили всякi домовляння з прокурором про замiну на довiчне ув'язнення iтд... значить щось в тому покараннi є. Може знати що ти помреш не так вже й солодко, i це з'їдає з середини?
     
    • Подобається Подобається x 4
  11. artobstrel

    artobstrel Дуже важлива персона

    боронь боже від тієї "простоти" ....
     
  12. Чупага

    Чупага Well-Known Member

    Як сказав поет:

    Самое страшное ,что может случится- стану педерастом.

    Держава створює в тюрмах умови для cодомiтiв якщо там немає нормальних розваг , тільки жорсткі садомазікі і покірні овечки.
     
    • Подобається Подобається x 2
  13. Максим

    Максим Well-Known Member

    Це правда, проте вже зараз в деяких тих штатах, де смертна кара (поки що) не заборонена, діє мораторій на її застосування, що фактично означає підготування до відміни цієї кари. Тобто, хоча юридично в цих штатах смертна кара і передбачена законом, на практиці вона вже не застосовується.

    А довічне ув'язнення є, напевно, в більшості країн. Суть в тому, що довічне ув'язнення, на відміну від смертної кари, не є незворотнім. Я розумію справедливий гнів громадян щодо серійних вбивць, маніяків тощо. Проте, як показує практика, саме при розслідуванні таких гучних злочинів часто і страждають невинні. Наведу два приклади.

    Перший - загальновідомий Чикатило, який вбивав 12 років. Після перших його вбивств на початку 80-х років був затриманий такий собі Олександр Кравченко, на якого, по-простому кажучи, навісили ці вбивства, оскільки декілька випадкових доказів вказували на нього, засудили до страти і виконали вирок в 1983 році. Проте вбивства продовжувалися аж до затримання самого Чикатила. Вирок Кравченку відмінили в 1991 році. Завважте собі, всі вважали, що саме він і є серійний вбивця - це я до того, що на місці несправедливо обвинуваченого в тому числі і в найтяжчих злочинах може бути в принципі будь-хто.

    Другий - не менш відомий в Україні Онопрієнко. Тут, щоправда, як приклад я наведу жорстоке поводження із затриманими чи підозрюваними. За підозрою в убивстві сім’ї громадян Польщі, яке маніяк учинив на Рівненщині, були затримані чоловік та жінка. Місцеві міліціонери змусили їх зізнатися в нескоєному ними злочині. Через це один із них у камері наклав на себе руки, а другий помер в лікарні. Про те, що злочин розкрито, міліція відрапортувала мало не наступного дня. Далі, за три тижні до затримання Онопрієнка міліціонери до смерті замучили 29-річного мешканця Львівщини, якого затримали за підозрою в скоєнні злочинів, які насправді здійснив Онопрієнко. В обидвох випадках міліціонери були впевнені у власній безкарності за жорстоке поводження із затриманими, оскільки це б мали ніби-то бути серійні вбивці, які на таке поводження, за народною думкою, заслуговують. Знов-таки, на місці цих нещасних міг би бути будь-хто з нас, просто опинившись на невдалому місці в невдалий час.
     
    • Подобається Подобається x 3
  14. Lika20

    Lika20 Well-Known Member

    Та й приклад для iших був би бездоганний!!!!!!!!!!!
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Deus igrok

    Deus igrok Дуже важлива персона

    Суды в маленьких городах и деревнях Китая смогут вызывать палачей и бригаду медиков к себе для исполнения приговоров: в прибывшем автобусе-душегубе осужденных ловко и гигиенично казнят посредством смертельных инъекций.


    В компании-производителе Jinguan Auto, которая также делает "скорые", полицейские фургоны и бронированные лимузины, пояснили, что автомобиль для казней представляет собой модифицированный микроавтобус на 17 мест.
    Преступника привязывают за руки и ноги к носилкам и вкалывают целый коктейль из различных ядов. Автобус снабжен системой видеонаблюдения и записи, дабы удостовериться, что казнь производится по установленному регламенту.





    Прежде осужденных казнили выстрелом в затылок, но палачам не нравилось, что при этом фонтаном брызжет кровь, так как они опасались заразиться СПИДом. Кроме того, благодаря обновленной процедуре упрощается изъятие у казненных внутренних органов для пересадки больным: врачи стараются вовремя доставить их адресату, пишет издание.
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Перед довічним ув"язненням вбивць і гвалтівників треба в лабірінт імені SAW (Пила)! Хай би, собаки, згадали, навіщо їм Бог руки і ноги дав. І ще голову вчепив для жарту!
     
    • Подобається Подобається x 4
  17. Чупага

    Чупага Well-Known Member

    Що ви дурней з пилкою або тих хто свою внучку на вечерю з'їв ненавидите.
    В порівнянні з пілотом стратегічної авіації вони голубкі.Не важливо що він бомбил Ковентрі або Дрезден. Знав таких ,він для цього польоту живе ,дай йому наказ Токіо розбомбить з задоволенням ;але в побуті це люди приємні у всіх відносинах.
    Стара Римська мораль -позбавляти людини життя може той хто склал легіонерскую присягу.Поганьска мораль.
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. D.M.

    D.M. Well-Known Member

    Однак, скоюючи вбивство, людина не думає про страшність смертної кари. Не зафіксовано такої статистики, щоб при скасуванні смертної кари вбивств ставало більше. Вбивці за обтяжуючих обставин - це люди з особливою психікою, які, може, і своє життя не так уже й сильно цінують. Скоюючи злочин, вони, може, взагалі не думають про покарання або думають, що уникнуть його.

    Якщо смертна кара і має стримуючий вплив, то, мабуть, картина така: з одного боку, вона стримує деяких злочинців, а з іншого боку - породжує злочинців, бо жорстокість держави сприяє жорстокості в людських душах.

    Зверніть увагу, що той самий Онопрієнко вбивав людей у ті часи, коли смертна кара ще існувала. Чикатіло - теж.
     
    • Подобається Подобається x 3
  19. Speedo78

    Speedo78 Well-Known Member

    Загалом, я проти смертної кари як такої!
    Але , таких нелюдів як, наприклад, Онопрієнко (яких вина 100 % доказана) потрібно старчувати! Однозначно!!! Він ж із тюрми втекти може!
    Тобто, скажем, раз на 2-3 роки вибирати засудженого (за серійні вбивства, особливо цинічні вбивства і т.п.) проводити якесь загальноукраїнське додаткове слухання (розслідування) і т. скать, приводити приговор до виконання. Не більше одного злочинця на 3 роки (вибирати можна і голосуванням)...
    Тільки от Рада Європи, цього не зрозуміє... Нажаль...
    :sad:
     
  20. Summer

    Summer Well-Known Member

    я так розумію, що в них не питають дозволу про трансплантацію, це стос тих китайців які ухиляються від податків і т.д ( то нині по новинам показували)..... не знаю, з одного боку я проти смертної кари... а тут допомога хворим, ну не знаю як навіть інакше назвати ту процедуру....
     
    • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)