Як Ви ставитесь до смертної кари?

Тема у розділі 'Ти маєш право...', створена користувачем dArt, 7 сер 2007.

  1. Internati

    Internati миється в бані

    Відповідь: Як Ви ставитесь до смертної кари?

    Я підтримую думку, що цінність людського життя є абсолютом, котрий неможливо виміряти жодною величиною чи описати будь-яким поняттям.

    З однієї сторони, втрата від загибелі кожної конкретної людини є такою ж втратою, як і втрата від загибелі мільйонів, з іншої, - жодні вчинки людини не здатні перетворити цю втрату на благо.

    Така точка зору підтримується і деякими правовими системами. Ось, наприклад, в Німеччині, якщо під впливом шантажу ви позбавите життя одну людину, для того, щоб врятувати 100 інших, то вас судитимуть за вбивство, незалежо від того, скількох осіб ви цим врятували.

    Виходячи з наведеного, я є проти смертної кари.
     
    • Подобається Подобається x 2
  2. D.M.

    D.M. Well-Known Member

    Відповідь: Як Ви ставитесь до смертної кари?

    У Господа ставлення Господнє, а не людське. Про людське ставлення Вам казав Ваш Богочоловік: "Любіть ворогів своїх".
     
  3. Mafija

    Mafija Well-Known Member

    Відповідь: Як Ви ставитесь до смертної кари?

    Однозначно:suicide:
     
  4. D.M.

    D.M. Well-Known Member

    Відповідь: Як Ви ставитесь до смертної кари?

    А може, зрозуміють, що він невинний, і відпустять. А якщо стратили, то вже він не відчує виправлення помилки.
     
  5. Schneider89

    Schneider89 Active Member

    Відповідь: Як Ви ставитесь до смертної кари?

    Я учусь на втором курсе юридического ВУЗа. У меня отношение к смертной казни - негативное :) Жизнь - это природной право. Оно стоИт выше того права, которое созданно нами. Людьми. Да, Вы мне можете сказать что "какая может быть пощада для убийцы". Но здесь есть несколько ньюансов. ИМХО.
    1) Жизнь у человека отбирать может только Бог. Я считаю так. Да, преступник может совершить огромное количество преступлений(убийств), они могут принимать ужасающие формы. Но я считаю, что худшим наказанием будет пожизенное заключение. Запертый в камеру 2 на 2 без света до конца дней своих моральный урод - вот это наказание. Смертная казнь будет грешной утехой только для тех, кому этот человек "насолил". Для преступника же это, скорей одолжение.
    2) Второй момент. Тем кто говорит "надо убивать этих людей! Даешь смертную казнь" необходимо подумать. Во-первых. Смогли бы Вы лично, например, будучи присяжным вынести смертный приговор? Причем не учитывайте что на скамье подсудимых человек, который убил к примеру кого-то из Вашей семьи (не дай БОг!!!), друзей или знакомых. А совершенно *левый человек*? Если Вы ответили "да", то задумайтесь - "да" на словах, сможет материализоватся в "да" в реальной обстановке? Иду далее - вынося этот смертный приговор, задумайтесь - чем Вы после этого будете отличатся от того же убийцы? И не говорите "я вершил суд", "это справедливо" :) Ни у кого нет права отнимать чужую жизнЬ, с любой целью.
    3) Учитывая нашу судебную систему - посчитайте, точней нет. Представте сколько смертных приговоров по ошыбке может быть вынесено? ;) Я Вам отвечу - достаточное количество, с нашим недоскональным законодательством и с нашей процедурой следствия :)

    В самой "демократичной" стране мира США - суд присяжных может отправить, чем успешно занимается, на электрический стул несовершеннолетнего. Вас это не ужасает? Меня - да.

    Я - против.
     
    • Подобається Подобається x 4
  6. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Відповідь: Як Ви ставитесь до смертної кари?

    + за цей фраґмент посту
     
  7. D.M.

    D.M. Well-Known Member

    Відповідь: Як Ви ставитесь до смертної кари?

    Навіть противникам смертної кари важко не ляпнути чогось у дусі помсти. Чи, може, то просто піар.
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. Скорпіоля

    Скорпіоля Троянда без шипів

    Відповідь: Як Ви ставитесь до смертної кари?

    Мої моральні і християнські засади говорять мені, що це неправильно і жахливо. Але дивлячись фільми чи читаючи книги в яких описується середньовіччя я - не проти..Деякі вчинки людей просто не можливо простити.. тоді. Проте в такому випадку я проти видовищ. Не думаю, що людині яку мають чи повісити, чи вбити на електричному стільці тощо приємно дивитися на тих,що просто насолоджуються його смертю.

    Додано через 2 хвилини
    Впринципі й зараз можна незаконно звершити смертну кару, тільки була б вагома причина.
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. маюнка

    маюнка Дуже важлива персона

    Відповідь: Як Ви ставитесь до смертної кари?

    я не підтримую смертної кари. з тої простої причини, що думаю , люди не мають права судити на смерть, вирішувати чиїсь долі.

    Бог не покарав Каїна за вбивство брата. він залишив йому життя - і той мав з цим доживати, оце-то кара...
     
    • Подобається Подобається x 5
  10. ТарасК

    ТарасК Well-Known Member

    Відповідь: Як Ви ставитесь до смертної кари?

    Проти смертної кари. Кожна країна має в"язниці. Бог дав, Бог і повинен забрати. А цей хто виконує смертну кару, його вважати за вбивцю?
     
    • Подобається Подобається x 3
  11. Niemand

    Niemand Active Member

    Відповідь: Як Ви ставитесь до смертної кари?

    На мою думку лише позбавлення людини життя навмисно має право на смертну кару.Оскільки ніхто немає права позбавляти когось життя.А інші покарання мають бути осмисленні та виконані законом так,щоб не надто сильно накодити людському здоров*ю та життєдіяльності.І взагалі більшість законів з моєї улюбленої конституції не виконуються..Якщо навіть взяти главу 2 статтю 49...Законодавство пише закони і в наступну чергу просто невиконують їх..Оскільки просто вони немають права написати конституцію гіршу за попередню..А наївний народ все таки купує собі пігулки завласні кошти..Інваліди рвуть останні сили для того,щоб просто заробити собі на наступну порцію пігулок та хімікатів..Щоб ще якось простягнути зовсім малу кількість часу..Хоч я і відійшщла від теми,але це наприклад жорстоко і повинно каратись,але зараз ніхто не піде проти тих,у кого є купа коштів і які мають більше влади над людьми..Так і житимемо..І ніколи наш соціальний рівень не підніметься вище того,на якому ми зараз є..А шкода..Треба було б щось робити,чогось досягати..Але хто ж щось скаже,мало людей зараз може висказати свою думку влучно та вбити нею на повал.
     
  12. sem41

    sem41 Well-Known Member

    Відповідь: Як Ви ставитесь до смертної кари?

    Взагалі я теж проти смертної кари.Тут можливі варіанти-людину стратили, а виявились нові факти. Але коли держава не може,чи не хоче покарати злочинця, що робити тоді. Пам*ятаєте напевно пасинка Фірташа, такого собі Сергія Калиновського. Про те що сталося можна глянути тут:http://www.pravda.com.ua/news/2007/6/7/60035.htm
    Що було потім мабуть теж чули. Шукають десь винуватця трагедії. Експерти з адвокатами перекрутили все вже так,що скоро будуть винними той прапорщик,що загинув, і дівчина колишня винуватця трагедії. І що? На місці родичів просто задушив би "гадёниша" (якщо звичайно ж добрався до горлянки, охорона ж бо). А чому? Та тому що держава не може захистити честь потерпілої родини. І якби так сталося,що ж тоді- родичі підсудні? Може їх ще стратити за умисне вбивство?
     
  13. D.M.

    D.M. Well-Known Member

    Відповідь: Як Ви ставитесь до смертної кари?

    Через подібні настрої я пройшов у 7-му класі. Мріяв повбивати - кого б Ви думали? - просто деяких не надто дисциплінованих ДІТЕЙ, які іноді занадто нахабно чинять насильницькі дії відносно інших дітей. Чому? Тому що ці дії фактично залишаються безкарними, держава, значить, неспроможна боротися з проблемою, тож повбивати падлюк. На щастя, я не встиг нікого вбити і успішно відійшов від таких настроїв.

    Треба розуміти такі речі. Система покарань злочинців не є ідеальною в жодній державі; іноді буває, що злочинець уникає покарання (а іноді - що карають невинного, що значно гірше). Але сам факт можливості бути покараним дещо стримує злочинність. Через неідеальність суспільства когось убивати - зовсім неадекватний засіб.

    До того ж, самосуд як такий взагалі не можна виправдати, бо він вчиняється, виходячи з думки окремих людей, а не всебічного розслідування. Якщо виправдовувати самосуд, то хтось може когось убити, збрехавши, що він знає, що той вчинив якийсь злочин.
     
  14. sem41

    sem41 Well-Known Member

    Відповідь: Як Ви ставитесь до смертної кари?

    Іноді? Якщо можна приклади власне на тему,хто з високопосадовців чи просто дуже багатих людей в Україні поніс покарання (тут звичайно не про смертну кару йдеться) після скоєння ДТП в яких загинули люди, скажем так за останні років 10.
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. KabMiner

    KabMiner Well-Known Member

    Відповідь: Як Ви ставитесь до смертної кари?

    Ви ж суперечите реальності! Життя в людини можуть забрати інші люди, тварини, механізми, природні стихії.
    Е-е-е-е, батенька, да ви садист!!!
    Не утехой, а почуттям виконаного обовязку перед загиблим родичем, другом і т.д.
    Я, лічно, зміг би. А хто не зміг би, то не треба йти в судді- це право, а не бовязок.
    І до, і послє, я буду відрізнятися від вбивці тим, що він злочинець, а я ні! Ну невже не зрозуміло, ви ж юрист 2-го курсу!!!!!!

    Як альтернативу, я пропоную порахувати скільки бандитів гуляє на свободі, і скільки людей загинуло від їх рук.
    Мене ужасают також і ті злочини, які вчиняють ці "дітки".
    Ми кожен день в тій чи іншій мірі вирішуємо долі, свої і інших людей.
    Може тому, що Бог і сам був не зовсім правий в тій ситуації: чому він прийняв жертви Авеля, і знехтував жертвами Каїна?
    А чому відразу доживати? Каїн жив, поживав, народжував дітей і т.д., одним словом, незле себе відчував, Біблія ніде не каже, що йому погано жилося і він вчиний самогубство, як Іуда.

    Багато хто не розуміє для чого суспільству потрібна смертна кара: смертна кара потрібна для зменшення поголівя небезпечних злочинців - це основне призначення цієї кари і ніякої заміни для неї знайти неможливо.
     
    • Подобається Подобається x 3
  16. mamatu

    mamatu Well-Known Member

    Відповідь: Як Ви ставитесь до смертної кари?

    негативно ставлюся
    для якогось серійного вбивці-маніяка - то дуже легке покарання.
    а для невинно обвинувачуваного та його близьких - дуже жорстоко
    мене більше бісить, коли якийсь маніяк (справжній) визнається психічно хворим та відправляється у спеціальний заклад.
    таких треба в самі жорстокі тюрьми саджати.
    а ще, може трохи не в тему: дуже печально, коли саджають молодих хлолпців за якісь дрібні порушення (маріхуану, дрібне хуліганство наприклад), якщо у батьків не стає грошей їх "викупити", а справжніх злочинців з купою грошей - ні.
     
  17. ТарасК

    ТарасК Well-Known Member

    Відповідь: Як Ви ставитесь до смертної кари?

    Якщо ніхто немає права позбавляти когось життя, то і цьому хто мав би виконувати смертну кару так само хто йому дає це право. Його можемо так само називати вбивцею, він навмисно позбавляє життя людину.
     
  18. mamatu

    mamatu Well-Known Member

    Відповідь: Як Ви ставитесь до смертної кари?

    я вже сказала свою думку з цього питання, але в цьому випадку кат стає скоріше інструментом вбивства.
     
  19. Schneider89

    Schneider89 Active Member

    Відповідь: Як Ви ставитесь до смертної кари?

    А почему "месть". Это наказание. Наказание за то, что преступник поступил таким образом, а не иначе.
    Насчет этой фразы и поста в целом. Вы знаете - когда Саддама Хусейна (но давайте абстрагируемся от его имени и фамилии, и возьмем просто "человека"). Когда "человека" выводят на плаху в 21 веке, какие бы преступления он не совершил. Тем более что выводят его под проводом международной организации (!!!) на плаху, в 21 веке, мне кажется что я немного переместился в эти самые средние века ;)


    Именно. Суд Линча не в коем разе не породит "справедливости", "должного наказания". Только хаос, росхлябанность, чувство безнаказанности (пример, США времён линчевания темнокожих).

    Никакого тут противоречия нет. Вы говорите про "возможность" забрать чужую жизнь - конечно, она существует всегда и везде. Я же говорю про отсутствие "права" забирать чужую жизнь. :)
    Парадокс, сохранить жизнь убийце - гуманизм :D


    А что это за выполненый долг? :) Мы в другом времени живем. "Выполненый долг" это был еще ооочень давно. Во времена великого Вавилона )) Принцип Талиона назывался. Как альтернатива - кровная месть. Но это же примитив. Принцип Талиона гласил - "зделай преступнику то же самое, что он зделал". :)

    Присяжные - это не судди. А присяжных де юре выбирают из населения



    Я не "юрист второго курса", я "студент второго курса". Конечно, юридически - вы не преступник. А фактически - ;) Я говорю об этом. Мне бы сны кошмарные снились ;)


    Я привел пример подсчета ошыбок судей для того, что бы показать такую вещ. Если и ставить вопрос о "введении смертной казни", то только в тех странах, в которых судебная система будет такая, что риск ошыбки будет составлять одну тысячную процента ;)

    Меня ужасает и то - и другое.

    Альтернатива смертной казни - пожизненное заключение, уменьшает нахождение этого "поголовья" в обществе. Только способ другой. Цель наказания - это санкция за преступления. Так же предостережение. Что б человек перед тем как сделал, если у него есть выбор - знал за что ему ничего не будет, а за что будет что-то, еще и плохое. Смертная казнь - как высшая мера наказания предполагает "устрашение". Только вот преступников, как правило, наказание не пугает. Какое бы оно строгое не было :)

    Согласен полностью. Об этом так же вещал в предудыщем посте. :)


    В системе убийства. Если бы меня поставили (не дай Бог) на эту роль. То факт того что я не убийца, а инструмент - мне бы ночью спокойней спать не давало. ИМХО :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. D.M.

    D.M. Well-Known Member

    Відповідь: Як Ви ставитесь до смертної кари?

    Щось таке я чув, але, здається, про високопосадовців чи багачів районного масштабу. Але навіть якби покарати багача було справді неможливо, то, значить, є стимул для подальшого вдосконалення суспільства, а самосуд усе одно неприйнятний з причин, пояснених вище.
     
а де твій аватар? :)