Як ще можна настроїти комп'ютер, щоб він не гальмував?

Тема у розділі 'Комп'ютери', створена користувачем Slav, 13 чер 2021.

  1. Slav

    Slav Well-Known Member

    Повільно відкриваются файли та повільно завантажуться сторінки інтернету, не дивлячись на швидкий канал інтернету.
    Як ще можна настроїти комп'ютер, щоб він не гальмував? Які є варіанти?
     
  2. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    1) канал інтернету зазвичай обіцяють "до такої-то цифри"...
    реальна швидкість може бути значно меншою..........
    в мене водафон, в цілому влаштовує, але пару раз на день інтернет просто зупиняється на кілька хвилин...

    2) можливо щось качається автоматично без вашого відома...
    оновлюються програми, наприклад...
    треба поковирятися в налаштуваннях "автозавантаження" і т.д.

    3) скоріше за все десь там... існують домовленості про приоритетні напрямки трафіку...
    тобто можна спокійно дивитися відео на ютубі... і при цьому з іншого сайту файл у 2 Мб не буле скачуватися...

    4) мабуть має значення і залізо - модем, оперативна пам'ять і т.д.

    5) можливо сторінки, які ви відкриваєте, розташовані на повільному сервері... із вузьким каналом, чи як там це називається...
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  3. Slav

    Slav Well-Known Member


    Якщо можете, то нагадайте мені, як викликати "автозавантаження". Наскільки я зрозумів, в "автозавантажні" можна включати та виключати програми, які запускаються при включенні комп'ютера.

    Щоб швидше працював комп'ютер, я ще час від часу прочищаю його програмами: Malware Hunter, Glary Utilities, Cleaner, Wise Care 365. Трохи допомагає.

    Ще можна викликати Task Manager кнопками Ctrl+Alt+Del і повиключати деякі процеси. Які?

    В мене таке склалося суб'єктивне враження, що нові комп'ютери швидше працюють в порівнянні з комп'ютерами, які вже роками були в користуванні.
     
    Останнє редагування: 18 чер 2021
  4. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    це у вас здається антивіруси...

    є ще ж інше питання - настройка Windows
    1. можна поковирятися у стандартних налаштуваннях - повідключати усе зайве тіпа Xbox і т.д.
    7.PNG

    5.PNG
    8.PNG

    2. є також спеціальні програми для розширених налаштувань операційної системи (твікери)

    зазвичай після установки Windows я включаю сторонню программу Windows 10 Manager , або Auslogic Boost Speed , чи щось подібне, і відключаю:
    - вбудовані програми, якими не буду користуватися
    - деякі служби Windows (але тут треба дуже обережно)

    2.PNG

    3.PNG
    ---------------------------------
    у процеси... служби Windows... я б дуже не радив лізти без підготовки...
    тому що там дуже все пов'язано між собою..........

    ну коли дуже явно написано: служба Bluetouch чи принтера, а ви цим не користуєтесь, можна спробувати відключити...
    але часто назви служб незрозумілі...
    тому попередньо краще набрати в гуглі, ось наприклад
    Какие службы отключить в Windows 10

    3. щодо автозавантаження при старті, відключаю цією програмою, можна й іншими
    1.PNG
     
  5. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    якщо залізо однакове, значить різниця у налаштуваннях і кількості сміття...

    можна просто перевстановити Windows та програми... іноді це швидше...

    іноді нє... тоді треба навчитися налаштовувати, чистити
     
  6. Slav

    Slav Well-Known Member

    Я перевстановив Віндовс у своєму лептопі, але чисто суб'єктивно не відчув значного покрашення
     
  7. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    операційна система складається із сотень підпрограм, служб і т.д.

    багато з них користувач може вимикати - вручну у налаштуваннях віндовс, або за допомогою сторонніх програм

    наприклад, якщо у вас немає принтера, чи Хbox, чи не користуєтеся блютусом в ноуті - можна повимикати у вінді відповідні служби... іноді це покращує швидкість...

    ----------------------------
    аналогія...

    припустимо, у двох користувачів є однакові трьохсімочні телефони...

    але в одного з них вставлена одна сімкарта, один оператор, інші програмно відключені...

    в іншого - задіяні всі три сімки, і постійно в мережі...

    ясно, що навантаження на другий телефон значно більше
    ---------------
    я ж писав:
    хочете прискорити віндовс - відключайте зайве у самому віндовсі
     
  8. Slav

    Slav Well-Known Member

    Що стосується чисто апаратної частини комп'ютера ( hardware ), то швидкість комп'ютера визначається в основному кількістю оперативної пам'яті ( RAM ), якщо в комп'ютері є нормальний, швидкий процесор, наприклад, процесор з тактовою частотою вище 2 Ghz. Припустимо оперативна пам'ять ( RAM ) комп'ютера більша 8 гігабайт, то такий комп'ютер повинен помітно відносно швидко працювати. Це моє розуміння цієї проблеми. Якщо я не правий, то будь ласка мене поправте.
     
    Останнє редагування: 16 бер 2022
  9. Lillit

    Lillit Member

    Краще здайте спеціалісту на діагностику. Висне через різні причини, щоб усунути вашу її спершу варто ідентифікувати.
     
  10. muravey

    muravey Well-Known Member

    Я б діяв так.

    Стартова активність - натиснути Ctrl+Alt+Del та передивитись диспетчер завдань в повному вигляді. Вже на цьому етапі можна побачити, що саме "жере" процесор (а коли все гальмує - зазвичай саме процесор завантажений якоюсь роботою, оперативна пам'ять при цьому може бути вільна на 50% ).

    Дуже часто причина в оновленнях - інколи віндовс викатує оновлення, що частково погіршують роботу, або навіть простіше - викликають помилку при завантаженні чи інсталяції, якщо залізо вже не нове.

    Потім спробувати почистити як вище пропонувалося, ccleaner або іншою схожею утілітою. Також непогано перевірити на віруси. Також перевірити встановлені програми, видалити все зайве.
    Далі, оновити драйвери, особливо якщо є дискретна відеокарта nvidia.

    Ще одна причина, характерна переважно для ноутбуків - забруднення. Тобто, треба розібрати, почистити корпус і плати, продути вентиляційні отвори, замінити термопасту на процесорі та відеочипі. Кілька ноутів односільців "повернув до життя" саме таким чином :)

    Якщо "танці з бубном" не допомогли, ймовірно якесь залізо "доживає" свого віку вже. Можна нести на діагностику, його будуть ганяти тривалими тестами.
     
а де твій аватар? :)