Як реагують ЖЕКи на людські проблеми

Тема у розділі 'Влада і комуналка', створена користувачем Jurgen, 27 лип 2012.

  1. morze

    morze Well-Known Member

    на ютубі вичитав:
    всех живей на свете ЖЕК
    будет он на целый век!
     
  2. Іспанка

    Іспанка Чарівна білка:) Команда форуму

    Мабуть, найкраще задати хвилююче мене питання тут:)
    Отже, така історія - наш багатостраждальний ЖЕК №107 ліквідовують (чи вже навіть ліквідували), а нас приєднали до такої контори як ЛКП "Житловик-С", що на Сихові. Любі мешканці Сихова, чиї будинки входять в підпорядкування цієї установи - напишіть, будь - ласка, відгуки про їхню роботу. Бо старше покоління дуже цікавиться тим питанням. Чого нам, мешканцям Нового Львова чекати - покращення якості послуг, швидшого реагування на скарги чи навпаки? буду дуже вдячна за інформацію :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. Locke

    Locke невиправний реаліст

    Хоча наш будинок до жеку не належить, але що на вас чекає - зовсім не важко спрогнозувати. Був собі якийсь ЖЕК. Під віянням моди на ліквідацію ЖЕКів шляхом їх перетворення в Львівські комунальні підприємства (ЛКП) його перейменували на ЛКП "Житловик-С". Якщо там щось і покращили, в чому я сумніваюся, то незначно. Тільки вивіску змінили. А тепер до нього приєднують територію іншого ЖЕКу. От тепер уявіть собі який то буде колгосп і яке для вас буде "пакращення". Дай Боже, щоби я помилявся.
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Іспанка

    Іспанка Чарівна білка:) Команда форуму

    Так і я думаю, що то буде капець. Якщо не помиляюся, то наш 107 чи не весь Новий Львів обслуговував. При тому якісь послуг була нижче плінтуса - сантехніка чи електрика можна було по кілька днів чекати, а про те, як нам понахімічували з трубами і перекривальними кранами в підвалі можна годинами розказувати. Давно вже йшлася мова, щоб два сусідні будинки створили собі ОСББ, але віз і нині там - ніхто не хоче за то братися, але клясти ЖЕК на всі заставки всі гарно вміють.
     
  5. Locke

    Locke невиправний реаліст

    Два будинки по закону не можуть створити одне ОСББ, хіба кожний своє. Але то ОСББ, кажу вам з практики, то повна ...ОПА. В нас був житлово-будівельний кооператив, а потім перереєстрували в ОСББ. Якщо міська влада виділяє хоч якісь гроші на ЖЕКи, якщо можна чекати хоча би на мінімальний ремонт нехай 100 років :), але дочекатися, то в ОСББ все, абсолютно все будете робити самі і за свій рахунок. І платити будете за послуги більше, ніж платили. Але, крім того, проіржавіла десь труба в підвалі, зламався кран - платіть, потік дах - платіть, за все самі платіть. Якщо будинок невеликий, то попробуйте утримувати свого двірника, сантехніка, електрика. Уявляєте в яку суму вам це обійдеться? А якщо не захочете чи не зможете платити, то прийдеться "віддатися" якомусь ЛКП, щоби надавав вам ці послуги. І отримуєте то саме, що і було.
    Але не це саме страшне. Львівтеплоенерго, а у нас ще і Львівенерго не заключили договори з кожним з мешканців, а з ОСББ як з юридичною особою і виставляє рахунок за послуги за весь будинок. А ви тут "скидайтеся" на рахунок ОСББ кожна квартири, вибивайте борги з сусідів (а ви знаєте, як у нас люди сумлінно платять). Якщо ОСББ не заплатив зі свого рахунку, то відключать весь будинок, а ви потім поміж себе розбирайтеся і судіться.
    Крім того, є пільговики, є люди які мають субсидію. Держава ж поверне вам ці кошти в кращому випадку за рік, але як правило через два і більше, а ОСББ мусить платити щомісячно.
    Добре, якщо це новобудова і найближчі роки не треба нічого серйозного ремонтувати. А якщо будинок досить старий і зношений, то це :hang1:
    ОСББ - то дуже хитра вигадка влади, щоби кинути людей напризволяще зі своїми проблемами.

    Страшну історію я вам наніч розповів, нє?

    ---------- Додано в 22:48 ---------- Попередній допис був написаний в 22:38 ----------

    Ой, ще одне забув важливе написати. Вам ще треба мати свого оплачуємого голову ОСББ (самогубець, я йому співчуваю. Не погодився би навіть за кілька тисяч гривень бути ним) і свого оплачуваного бухгалтера (треба нараховувати оплату мещканцям, зарплату працівникам, слідкувати за оплатами мешканців, за розрахунками з контрагентами, ходити в ощадкасу збирати квитанції мешканців, їздити в банк, здавати звіти в податкову і райдержадміністрацію).
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Іспанка

    Іспанка Чарівна білка:) Команда форуму

    Нещодавно міняли всі перекривальні крани в підвалі - і каналізаційні, і звичайні водяні - то робили то все за власний кошт, бо від ЖЕКу того би не добилися. І двері в під"їзді самі робили, і ще купу всього - то все за власний кошт. Хіба труб не міняли і даху не робили.
    Ну в нас за 21 рік бодай косметичного ремонту не робили. Вікна вже б вартувало поміняти, підбілити стіни, поміняти перила..
    Та не те словоо_О Яка тоді альтернатива? Вибирати з двох зол менше, тобто ЖЕК? :))) Насправді, то все дуже сумно.

    ---------- Додано в 22:49 ---------- Попередній допис був написаний в 22:49 ----------

    :hang1:
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Locke

    Locke невиправний реаліст

    Направду не знаю. І то зле, і то недобре. То як у нас на виборах: завжди вибираємо з двох зол менше зло. Але ви нікуди не дінетеся, ще рік-другий, і всі будинки стануть ОСББ, але обслуговувати будинки матимуть право фірми, які матимуть не це ліцензію. Так що згодом ЛКП стане ТзОВ чи приватним підприємством. :crazy: і будете платити йому, але більше.

    Саме страшне в ОСББ, що люди не хочуть вчасно платити, ми постійно судимся з сусідами-боржниками, цей процес в нас перманентний вже на протязі років. Якщо в будинку живуть нормальні і дружні люди, то ОСББ краще від ЖЕКу, бо ви самі можете вирішити що вам робити, а що ні. А якщо тільки хтось один чи два починають не платити, до інші слідують їх прикладу і кажуть: "А ми що, гірші?".
    В нас в будинку 72 квартири, то ми вже декілька років не можемо навіть збори мешканців зібрати, замість 51%, які потрібні для кворуму приходить максимум 8, ну нехай 10 мешканців і неможливо нічого вирішити.
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. Іспанка

    Іспанка Чарівна білка:) Команда форуму

    От власне в нас варіант "недружнього будинку" і є злісні неплатники (то взагалі окрема історія). Ми теж свої збори ніяк провести не можемо, бо то найчастіше перетворюється в перекрикування одні одних і доведення в стилі "сам дурак". Нє, для нас ОСББ точно не варіант.
     
    • Подобається Подобається x 2
а де твій аватар? :)