Як правильно реагувати на хамство, нетактовність та вампіризм.

Тема у розділі 'Всяке різне', створена користувачем Straniera, 5 сер 2008.

  1. Straniera

    Straniera Active Member

    Я - людина тактовна і такого ж чекаю від інших. Ніколи не почну розмовляти з людиною на тему, на яку, як мені здається , їй неприємно розмовляти. Але на жаль, далеко не всі люди такі, здебільшого вони хамовиті, безпардонні і прямі як дошка. Мені часом здається , що таке поняття, як тактовність, взагалі вимерло. Людині тре...от вона тебе в лоб і питає, чи щось прокоментує вголос з таким негативом. Як правило, після такого мене кидає в якийсь ступор і слова кудись зникають, і виходить що я ніяк не прореагувала, не поставила цю нетактовну істоту на місце, і все. І лише потім, коли вже пізно, мені на думку спадають чудові варіанти відповідей, якими я могла бі "заткнути" ту людину. Проте вже пізно, і як кажуть:"Дорога ложка к обеду". Ось така пізня реакція, яка не знаходить виходу. Дуже заздрю людям, які одразу знають, що відповісти на таке хамство. Поділіться, будь ласка, своїм досвідом, як ви поводитеся в подібних ситуаціях? Чи може краще ігнорувати таких людей? (не завжди виходить:sad:: Дякую
     
    • Подобається Подобається x 29
  2. levandivka

    levandivka Не демократ, однозначно.

    Відповідь: Як правильно і швидко зреагувати на хамство або нетактовність

    Мій варіант - саме ТАК, постарайтеся відійти подалі, випити філіжанку кави... :)
     
    • Подобається Подобається x 9
  3. Масінька

    Масінька Well-Known Member

    Відповідь: Як правильно і швидко зреагувати на хамство або нетактовність



    Знаєте, в мене аналогічно на 100% "Мисля приходить опосля". Але, як на мене, часами треба проігнорувати і не псувати собі нерви. Хамовитих і безпардонних людей мені просто шкода, тому й дивлюсь на них відповідно. Знаєте, напевно з часом до них це доходить, бо в моїй присутності вже не так вибачте, нагло, ведуть себе. А взагалі. краще обмежувати спілкування з такими особами. Якщо ж це на вулиці чи в кафе, чи випадково, то я просто стараюсь на це не звертати увагу і не тратити час та зусилля на "виховання" сторонніх людей
     
    • Подобається Подобається x 8
  4. romhavr

    romhavr Well-Known Member

    Відповідь: Як правильно і швидко зреагувати на хамство або нетактовність

    Хам ні не оцінить, ні, тим більше, не заслуговує на тактовність. Тактовно поставити хама на місце – вищий пілотаж. Найгірше – поступово самому ставати хамом. Тактика – десь посередині.
     
    • Подобається Подобається x 16
  5. Ljolik

    Ljolik Well-Known Member

    Відповідь: Як правильно і швидко зреагувати на хамство або нетактовність

    Я ігнорую, щось доводити = нерви собі зіпсувати на рівному місці з нульовим результатом. Максимум - це демонстративно очима завернути. Відповідаю в дуже рідких випадках коли ситуація повторюється не вперше.
     
    • Подобається Подобається x 3
  6. Єва

    Єва Well-Known Member

    Відповідь: Як правильно і швидко зреагувати на хамство або нетактовність

    Залежить від ситуації і обставин. Інколи мудріше одим поглядом показати людині, що ти вище її хамства і собі не дозволиш опуститись до її рівня.
    Інколи можна просто відповісти, що ти оцінила людину, її інтелектуальний і моральний рівень, тому вважаєш, що її коментарі не заслуговують на твою увагу.
    Коли тебе "виведуть" таким хамством, важко контролювати свої емоції. Тому треба спочатку заспокоїтись, щоб не виглядати на фоні хама ще більшим хамом.
     
    • Подобається Подобається x 14
  7. olja_zaj

    olja_zaj Well-Known Member

    Відповідь: Як правильно і швидко зреагувати на хамство або нетактовність

    Не люблю хамів, стараюсь з такими обмежувати спілкування,але коли трапляються такі то зразу ставлю їх на місце і та людина вже знає шо зі мною не варто так розмовляти, веде себе по іншому ,по нормальному, то серед знайомих,а якшо попадаються зальотні хами я практично завжди знаю шо їм відповісти , в нас по іншому не можливо ,вже знадто багато хамовитих людей,але то залежить від ситуації, деколи дійсно краще промовчати і бути вищим за таких людей.
     
    • Подобається Подобається x 6
  8. Straniera

    Straniera Active Member

    Відповідь: Як правильно і швидко зреагувати на хамство або нетактовність

    Я теж практикую вбивчий погляд, в який я вкладаю ну всі свої несказані слова, принаймні від нього стає легше.
    Єдине, що бувають ситуації, коли людина, нібито явно не нахамила, не сказала якихось поганих слів тощо, але тим не менше надавила на болючу точку за допомогою прихованого сарказму або, прикинувшись святою простотою (SANCTA SIMPLICITA на латині, якщо не помиляюся -off). А ще знаю таких людей, які не прикидаються, а вони дійсно такі є, і по природі вони досить доброзичливі, ось просто виховання бракує. А може навіть не самого виховання, а вже просто генетичного такту, бо такі речі, мені здається, мають бути закладені і просто предаються від батьків спадково.
     
    • Подобається Подобається x 8
  9. Масінька

    Масінька Well-Known Member

    Відповідь: Як правильно і швидко зреагувати на хамство або нетактовність

    В моєму колі є одна така особа, з якою я в силу обставин змушена спілкуватись і нема куди дітись. Оце з серії "шляхом сарказму надавить на болючу точку і нетактовно всюди суне свій ніс" Спочатку це мене сильно дратувало, а тепер я собі придумала так: "більше не звертатиму увагу на ті слова, ніколи не дозволю собі тріпати нерви, ітак вже рік як потріпані" А поки та людина сидить і з милою посмішкою говорить мені всілякі завуальовані гадості, уявляю що в неї на голову вилилось відро з водою ну чи з макаронами чи ще з чимось і одразу стає і смішно і шкода цю людину :p:p:p Ви б бачили її лице, коли говорить мені гадості, а я посміхаюсь :dance:
     
    • Подобається Подобається x 14
  10. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: Як правильно і швидко зреагувати на хамство або нетактовність

    Теж вважаю, що краще проігнорувати.
    Я, в принципі, вмію щось відповісти гостро (але так, аби не було на що образитися) у відповідний момент, але не можу сказати, що то дає відчуття сатисфакції (задоситьучинення, як тепер іноді кажуть).
    Зазвичай хам просто не дожене тої шпильки, яку йому пустити. Не той склад розуму, без гостроти, тому перейматися хамами не варто. Він і погляд навряд чи зрозуміє...
     
    • Подобається Подобається x 8
  11. afterstep

    afterstep Дуже важлива персона

    Відповідь: Як правильно і швидко зреагувати на хамство або нетактовність

    не завжди можливо. Наприклад,

    ігнорування - надто довгий шлях для вирішення конфлікту. Не кажучи вже про те, що тут хамство має певне "робоче забарвлення" - створює своєрідну "громадську думку".

    Також, у випадку
    дійсно, багато чого залежить від складу характеру/темпераменту.
    На додачу - іноді за "хамство" сприймають/видають звичайну гостру фразу.
    ==
    Перед продовженням полеміки - таки варто визначити поняття "хамство" та "хам трамвайний".
    Наприклад, з точки зору пурєдної галицької бабусі дівчина, що, не притишуючи голосу, розмовляє з чоловіками та сміється - поводиться не те що нетактовно, а "розпусно"
     
    • Подобається Подобається x 12
  12. Аня

    Аня Well-Known Member

    Відповідь: Як правильно і швидко зреагувати на хамство або нетактовність

    А я колись старалась бути мудрішою - змовчати, пропустити мимо вух і т.п. А потім мені набридло - по-хорошому до таких не доходить. Я раз змовчу,другий,а потім мене як прорве- висказую все що думаю і слів не підбираю. Може я в той момент і нічим не краща-зате до людини одразу доходить і проблем більше не виникає
     
    • Подобається Подобається x 7
  13. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: Як правильно і швидко зреагувати на хамство або нетактовність

    Чим старший стаєш, тим мислi приходять швидше, проте рiдше зриваються з язика, бо також стаєш мудрiшм (но не всiм це дано) ...
    Я вже собi скiльки раз обiцяла що ще раз почую про "обвислi груди пiсля дiтей" буду зразу валити в очi про прищавi морди i конячi зуби, але... щиро посмiхаюсь i так нехитро поправляю свiй 4й розмiр який так i проситься на волю з-пiд ну дуже завидного декольте, тодi коли прищi у iнших залишаються не тiльки на конячих мордах а й на мiсцях де мали б бути груди.
     
    • Подобається Подобається x 23
  14. Zirnycja

    Zirnycja Well-Known Member

    Відповідь: Як правильно і швидко зреагувати на хамство або нетактовність

    Мене деколи вражає нахабне поводження представників певної угорської меншини, що незабаром стане більшістю...Таких типів бажано взагалі уникати. Там генетика, з нею не воювати, і моїм дітям нами наказано-якщо що- відступити негайно...
    Інше- коли цивілізована з вигляду людина дозволяє собі вийти за межі -тоді це шокує, швидше гублюся від несподіванки, ніж реагую належно. Але одразу для себе намагаюся віднайти причини низького поводження, зрозуміти, що діється з тою людиною. Бо причина однозназно є. Спостерігаю, що зневажливість, зухвалість до оточення виникає часто у людей з високим інтелектом, але понівечених почуттям меншовартости. Часто людина боронить себе авансом, "бере верх" грубістю, "колючістю", але по своїй суті не є злою, хіба самотньою в собі. Тоді любязне, щире зворотнє ставлення, справжній інтерес до неї може стати найкращою зброєю проти нападів.
    Людину просто невиховану, та не агресивну, слід одразу поставити на місце-роблю те дохідливо тихим, врівноваженим тоном-ще й для власного заспокоєння. А чи адресат зрозуміє, чи ні- зрештою,то вже більш його проблема. Коли не бачу небезбеки для оточення-простую далі від такої особи.
    А взагалі, зі мною подібні неприємні випадки рідко трапляються, бува на вулиці, в транспорті, і хіба тоді, коли я сама не в доброму гуморі, і очевидно, тим "притягую" до себе чужий негатив... На моєму ж місці праці просто неможливим є нетактовне поводження між колегами, тому там мені дуже комфортно.
     
    • Подобається Подобається x 12
  15. Маруся-мама

    Маруся-мама найкраща

    Відповідь: Як правильно і швидко зреагувати на хамство або нетактовність

    На шпильки треба відповідати обовязково але не злістю і не колькою на кольку а просто мило і культурно.

    У мене є товаришка з якою ми товаришуємо вже дуже довший час але вольності які вона собі часами дозволяє про неї гарно не говорять і я її зразу на місці обрубую. Чемно так кажу, що такій пані не личить задавати такі запитання. Навіть самі найкращі друзі повинні знати що деякі теми для них повинні бути ТАБУ.
     
    • Подобається Подобається x 11
  16. bora

    bora Well-Known Member

    Відповідь: Як правильно і швидко зреагувати на хамство або нетактовність

    Я раніше на нетактовність могла навіть привселюдно розплакатись. Тепер це смішно згадувати. Але виною моя вроджена чуттєвість до всього що відбувається навколо. І коли це хам з розряду вимушених співрозмовників - навіть якщо відразу не відповім, то під час розмови знайду його слабке місце і таки вколю. Для чого? Щоб навколишні які спостерігали за цією сценою розуміли, що здачі віддам за таку поведінку. Те саме стосовно трамвайних хамів - нібито дрібниця, але ж мені зза неї стає недобре.. Для того щоб свої емоції не переварювати в собі на ГАВ почала відповідати також ГАВ. Дехто може слушно зауважити - що опускаюсь до того рівня..Але я вже така натура, що всім переймаюсь, тому щоб не було потім що обдумувати і скинути осад - я просто викидаю його на ту людину яка і хотіла мене зачепити. Чому я цей негатив маю нести з собою на роботу чи додому?..я знаю що воно до мене вчіпитьтся і буде псувати настрій.
    І правда в тому, що тактовне зауваження про нетактовну поведінку хама - це буде щось з розряду марсіанського послання землянам для тієї людини. Вона розуміє тільки свою мову. Чи стала я від того іншою, також хамкою? Не думаю, - світогляд не змінився, змінилось відношення до маленької проблемки і крапка.
    Як я позбулась звички рюмсати? Була одна начальниця, що щодня хамила - от на неї в мене і випрацювалась звичка не реагувати з часом, а потім ще вслід піджартовувати. Просто я знала- вже що це просто пустословство і самодурство. І всі навколишні знали. Такі варіанти дійсно краще ігнорувати. Така собі жорстока школа
     
    • Подобається Подобається x 12
  17. Divcha

    Divcha Well-Known Member

    Відповідь: Як правильно і швидко зреагувати на хамство або нетактовність

    Завжди заздрю людям, яких неможливо образити чи принизити - їх не чіпляє хамська критика. Мені ж завжди важко не брати хамські зауваження до серця. Якщо промовчиш і образишся - значить програла, а дасиш невлучну відповідь на емоціях - покажеш, що тобі не байдуже і дасиш привід для подальших маніпуляцій. Найкраща реакція на хама - ігнорування, але не показне, а байдуже, без емоцій. А цьому треба вчитись на власних помилках, щоб зрозуміти, що існують люди, думку яких слід враховувати (не обов'язково виконувати), а є ті, що прагнуть самоствердитись за твій рахунок.
     
    • Подобається Подобається x 7
  18. Зануда

    Зануда така зануда

    Відповідь: Як правильно і швидко зреагувати на хамство або нетактовність

    Я трошка "феська", але моє аристократичне виховання не дозволяє пискувати в транспорті, сваритись у черзі і etc. :) Тому...на нетактовні питання в мене є милі, нічого не означаючі відповіді. А на відверте хамство я відповідаю переважно питанням,яке заганяє людину в ступор. Чоловік навчив. Бо,
    Але з досвідом такі проблеми минулись. :)
    Хоча мене досі дивно, чому більшість людей ніяк не хочуть розуміти коли до них звертаєшся ввічливо і з повагою, а коли міняєш тактику на протилежну, тоді добиваєшся бажаного результату. Люди самі себе не поважають чи як?
     
    • Подобається Подобається x 8
  19. Олена_ua

    Олена_ua Well-Known Member

    Відповідь: Як правильно і швидко зреагувати на хамство або нетактовність

    Власне, що потрібно вчитися не реагувати на хамство іншої людини так, як хам би того хотів. Це школа і це найкраща зброя. Бо коли хамиш у відповідь він починає думати, що усі такі як він і він сам себе виправдовує у власних очах. Якщо реагувати спокійно з почуттям власної гідності, то переважно хам також змінює свій тон розмови, це ніби його обезброює і крім того є надія, що він згодом замислиться над своєю поведінкою і побачить, що не всі люди хамовиті.
     
    • Подобається Подобається x 5
  20. bora

    bora Well-Known Member

    Відповідь: Як правильно і швидко зреагувати на хамство або нетактовність

    Ех Ваші слова і кому треба й до вух.) Як воно 40 років хамить, то надія на те, що одного разу просвітління наступить - мала. Так, вірно Ваш варіант діє у випадку звичайного непорозуміння в колективі чи просто у відповідь людині, що знервована чимось. Але не в разі коли хамовита людина отримує задоволення від приниження інших своєю поведінкою.
     
    • Подобається Подобається x 3
а де твій аватар? :)